Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen


Vendég

#26

2013-11-21 11:22

Van két kutyafuttató a "közelben" ... az egyik két villamos megállónyira (kb 15*15 m es) a másik nagyobb, az egy HÉV-megállónyira van ...
Viszont a háztól 200 méterre van a kórház lezárt parkolója, ahol néha (ha Én vigyázok a kutyára) nagyokat labdázunk, a betegek meg lejönnek nézni ... Aki ezt a jogszabályt kitalálta azt szerintem verték a szülei gyermekkorában, ezért normális szociális és pszichés fejlődése során lelkivilágába képtelen volt interiorizálni azt a tényt, hogy a kutya, mint független, értelmes és érzékeny lény megpróbálja nevelni azt a gyakran szociálisan kezelhetetlen csökevényt amit mi embernek hívunk ...

Vendég

#27 Re:

2013-11-21 11:23

#15: -

Vadász területen kivételt képez a vadász és szarvasgomba kereső kutya. Ahhoz, hogy külterületen póráz nélkül lehessen sétáltatni a vadászati törvény is módosítani kéne és azt senki nem hiszi el ugye, hogy ki veszik a vadat űző kutya lelőhetőségét, mert bizony az külterületen kiskapu lesz, a vadászoknak tegye fel a kezét, aki a póráz helyett lelőve szeretné látni a kutyáját. 
Ugyanakkor csendbe jegyezném meg, hogy nem a legnagyobb gond a fifikét póráz nélkűl sétáltatni akaró gazdi hanem, hogy pl. a mentőkutyák nem képeznek kivételt.

 


Vendég

#28

2013-11-21 11:23

Aláírtam, mert én sem szeretném ha pórázra kellene kötnöm a kutyámat. De annyit hozzátennék, hogy a szabadon sétáltatás feltétele a kutya feletti teljes kontroll, tehát bármikor és bárhonnan visszahívható és lábnál tartható kutya legyen. Tehát azon gazdák, akik kutyájukat nem tudják kontrollálni, ne engedjék szabadon, csak ha azt a körülmények és a környezetük is megengedi! A városi vizsgát pedig TÁMOGATOM!!
Helmo Kvartin

#29 Re:

2013-11-21 11:33

#24: Mona -

Ésszel ugyan , de teljesen egyetértek veled. Kicsit unom a dobd vissza kenyérrel elvet mikor folyamatosan követ és sziklákat vágnak hozzánk.

Firedog

#30

2013-11-21 11:33

Egy nagyobb termetű aktív kutyának NAPI szinten 8-10 km aktív mozgás kell, amit - kertes ház ide vagy oda - nem végez otthon a kutya (a mi dogunk ennyi erővel akár lakótelepi kutya is lehetne, hiába a 800 nm gyep). Ne várja azért már el senki, hogy ezt a 8-10 km-t pórázzal a kutyához kötve majd mi is lefutjuk!!! Amikor kisvárosban éltünk, NEM volt kijelölt kutyafuttató terület. Itt nagy városban van ugyan, de a város másik végén, ami oda-vissza 24 km - 1 óra, azaz havi szinten 720 km-t nyomok bele a kocsiba, méregdrága benzinnel, 30 órát ülök mozgás helyett a járműben (nem elég a melóhelyen) csak azért, hogy az egészséges fejlődéséhez minimálisan szükséges mozgásmennyiséget biztosítsuk! (A legjobb persze 2 részletben lenne a mozgatás, de ennyi pénzünk és időnk nekünk, dolgozó embereknek NINCS). A mellettünk lévő terület nagyrészt mezőgazdasági terület, ahol a gazda háborog, ha kitapossuk a terményét ill. nem tudni, mikor mivel permeteztek. Az erdős/mezős területeket kikiáltották tilos vadászterületnek - kilőhetik a kutyát. Biciklivel nem futtathatnánk a kutyát, mert a KRESZ nem engedi (ennek ellenére sokan mégis rákényszerülünk, s közben rettegve kutatunk rendőr után).

Vendég

#31

2013-11-21 11:33

Aki ezt a hülyeséget kitalálta valószínűleg egy "vadászó nagygóré"...
gyoritimi
Vendég

#32

2013-11-21 11:34

Hány száz milliárdot is "költöttünk" az elmúlt évek alatt stadion építésre? Khm.. mondjuk, ha annak a horribilis összegnek csak a 10 %-át a kutyák ivartalanításának megsegítésére fordították volna, a gyepik, állatmenhelyek, no és persze főleg a kutyák sorsa se lenne ilyen katasztrofális!

Szóval a pórázkérdés helyett sokkal fontosabb lenne a nem kívánt szaporulat megelőzése, aminek feltétele, az ivartalanítás!

Firedog

#33

2013-11-21 11:37

Képtelen vagyok felfogni, hogy a vadászati törvény vajon miért nincs összhangban az állatvédelmi törvénnyel?! BEFOGÁS helyett miért az elpusztítást propagálja?! Nem tán azért, mert a parlamentben ülő urak is lelkes vadászbulikon nyakalják a pálinkát...?

Vendég

#34 Re:

2013-11-21 11:45

#28: -

A vizsga sajnos nem megoldás... lobogtathatom a papirt, ha egy vadász kilövi a kutyám... és még jó, ha a kétbalkezes nem engem lőtt le :((((


Vendég

#35

2013-11-21 11:48

A következő meg az lesz, hogy valamennyiünkbe chipet ültetnek, hogy tudják merre járunk, majd utána jön a pórázon történő sétáltatásunk.... Mert mégis Magyarország jobban teljesít.... Ebben is???

Vendég

#36 Re: Re:

2013-11-21 11:54

#27: - Re:

nem kell a vadászati törvényt módosítani, hanem a mezőőrt és a túlbuzgó vadászokat kell elküldeni látásvizsgálatra és megtanítani mérlegelni, hogy észrevegyék hogy az önfeleledten száguldozó, gazdi hatótávolságán belül lévő kutya nem célpont.....


Vendég

#37 Re: Re: Re:

2013-11-21 12:11

#36: - Re: Re:

Akkor most el mesélek egy 2 hete történt történetet: Kutyaiskolánk mellett, ami még belterület, de a kerítéstől már külterület és egyben vadász terület .  Két kedves vadász a kerítéstől 10-50 m es távolságra lövöldözött én kedvesen ki sétáltam hogy legyenek ránk tekintettel és menjenek feljebb vagy 300 m re ahol már nem ijeszti meg a városi kutyusokat a lövöldözés, persze őt ez nem érdekelte nem volt hajlandó 35 embere és kutyáira tekintettel lenni mert ő a vadász területén van.  Én erre felhívtam a rendőrséget persze halványlila elképzelésűk nem volt a rendőröknek, hogy vadász jogszerűen járt e el „a vadász biztos tudja, hól vadászik ”. Én elég erélyesen kértem őket mível kb. 35 ember mellett lövöldöznek, húzzanak már ki intézkedni nagy nehezen az ügyeletes úgy döntött ki küld kollegát, aki kb. 2 órára rá meg is érkezett persze akkorra a vadász már eltávolodott a jogos 300 m re persze intézkedés nem történt csak nekünk okoztak anyagi kárt, na, ezt a vadászt küld, te el az anyukájába mielőtt lelövi kutyádat. Vadásztársaság véleménye szerint a vadász egyéni döntésére és jó akaratára van, bízva hol vadászik. Meg kérdeztem, hogy ha kutya ki rohan és lelövi, mert meg ijed, a lövéstől akkor mi van „vadász egyéni döntése hogy elbírálja, vadat hajt e, és ha ő úgy dönt, hogy igen akkor lelőheti mi meg mehetünk panaszra az istenhez” .

 

Kate

#38

2013-11-21 12:30

Azt szeretném, ha felnőtt emberként kezelnének, aki felelős döntést tud hozni arról, mikor és hol meri elengedni a kutyáját. Én tudom, hogy hol tartok a kutyám képzésével, és nem akarok neki rosszat. Nem fogom olyan helyen elengedni, ahol ez másokra, vagy önmagára veszélyes.
Jelöljenek ki olyan helyeket, ahol szabadon engedhetem, és oda fogom vinni.
De nem egy nevetséges 10 négyzetméteres kutyafuttatónak becézett ketrecre gondolok, hanem mezőkre és erdőrészekre, és legalább néhány vízpartra.
Ne kényszerítsenek szabályszegésre azzal, hogy megtiltanak mindent.
Tilos megtiltani!!!
mimin

#39

2013-11-21 12:41

mi is az erdőbe hordjuk lefárasztani a két jószágot, 35 és 45 kilósak. ezeknek büntetés lenne, ha időnként nem tudnának egy hatalmasat szaladni. túra közben mi 10-15 km-t megyünk, ők minimum 40-et, és nem elég nekik. aki kitalálta, azt kéne fojtónyakörves pórázzal sétáltatni. ha én foghatnám a végét... :), sokat segítene a törvény ellen.

Vendég

#40

2013-11-21 12:45

Írd alá a petíciót, ha úgy gondolod a kutyádnak is kijár a szabadság.

Vendég

#41

2013-11-21 12:48

kössék vizsgához, no problem!

Vendég

#42

2013-11-21 12:52

Nem emberhez méltó.Lelketlenek!!!

Vendég

#43 már megtörtént. először aláírtam, csak aztán háborogtam.

2013-11-21 12:53

#40: -  

 


Vendég

#44

2013-11-21 13:06

A kutyáim családtagok.
Én a kutyáimat az emberektől féltem.
Azok az emberek, akik döntenek, pórázra teszik a gyermekeiket?


Vendég

#45

2013-11-21 13:07

Szabadságot a kutyáknak

Vendég

#46

2013-11-21 13:13

A kutyám mindene az erdő és a vizek! Imád úszni, sziklákon ugrálni és szaglászni! Soha nem megy látókörön kívül, nem is kell rá figyelni, mert ő figyel minket. Sokat túrázunk a családommal, ha pórázra vesszük, akkor az nem kirándulás, sem nekünk, sem pedig neki!

Vendég

#47

2013-11-21 13:19

Felháborítónak tartom, hogy nem az állatok védelméről készül hathatós törvény, hanem tovább lehetetlenítik a kiszolgáltatott élőlények helyzetét. SOHA nem tennék a kutyámra láncot, a pórázt sem tartom indokoltnak!!!

Vendég

#48 Nem kell póráz!!!

2013-11-21 13:21

Inkább segítségen törnék a fejüket, hogy sok szerencsétlen, ártatlan állat ne szenvedjen, ne legyen kiszolgáltatva az emberek gonoszságának. Védelmezni kellene őket, nem pedig korlátozni a szabadságukat.

Vendég

#49

2013-11-21 13:28

Szerintem az ilyen és ehhez hasonló törvényeket alkotókat és elfogadókat kéne pórázon ( de rövid fojtóson ) és ketrecben tartani!

Vendég

#50

2013-11-21 13:28

Ez a kormány a velejéig rohadt! A parlament dolgozóit kéne inkább pórázon tartani, mert KÖZVESZÉLYESEK!
NEM FOGOM PÓRÁZRA ÍTÉLNI A SZÓFOGADÓ KUTYÁMAT, MÉG AKKOR SEM, HA EZEK A NARANCSFEJEK TÖRVÉNYBE IS HOZTÁK! BEKAPHATJÁK ( A KUTYÁMÉT) HA HAGYJA!