Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Helmo Kvartin

#51 Re:

2013-11-21 13:29

#28: -

Részben igazad van. De azért azt ne feledjük már el hogy tökéletes kutya nincs. Ahogy gazdi sem . És ez így van rendben. Én. pl városban sosem fogm elengedi a kutyám. De természetben még ha nem is jön vissza egyértelműen elsőre ne kelljem már megkötnöm. Pont azért megyek oda hogy ne kelljen félnem attól , hogy pl. kiszalad valami elé. Természetesen ez nem vonatkozik azokra a kutyákra akik agresszívak és mind e mellett én is azt mondom , hogy mindenkinek törekednie kell a lehető legnagyobb fegyelmet elérni a kutyája felett.

Helmo Kvartin

#52 Re:

2013-11-21 13:31

#26: -

Pacsi. Ez jó volt.

Helmo Kvartin

#53 Re: Re: Re: Re:

2013-11-21 13:37

#37: - Re: Re: Re:

Na látod ez a baj. Ez k.va nagy baj. És te meg nem lőheted lábon mert lecsuknak. Ez itt a gond. Felül kéne vizsgálni az összes kiadott vadászengedélyt és vadászt.  Elvenni egy kicsit a hatalmukból. Én még nem láttam olyan esetet hogy akkor kárt okozott volna egy kutya egy vadban. Tehát ne mondja nekem senki hogy indokolt lelőni. Szörnyű hely ez itt.


Vendég

#54

2013-11-21 13:56

Annyi állat védő szervezet van, de a kutyáknak nincs terük rendesen szaladgálni, az úgy nevezett kutyáknak kijelölt helyek meg kopárak, nincs fa bokor vagy bármi csak kavics, így meg egyáltalán nincs értelme "reklámozni" hogy van és használni kell
vaterlylli

#55

2013-11-21 13:57

Mióta demokráciában élünk, túl sok mindenben mondják meg, hogy mit, és hol tehetünk!
-

#56 Re:

2013-11-21 13:58

#8: -

Lehet... Talán nem kellene emeletes házban tartani kutyát... Kertes házban van helye futni. Egyébként pedig sosem fogom megérteni: büntetik az állatkínzást. ugyanakkor az nem az, mikor kutyákat, pláne nagytestűeket bekényszerítenek egy panellakásba?Hozzáteszem, szeretem a kutyákat, de... a baj ott van, hogy sok "jólnevelt" gazda úgy futtatja az utcán, hogy kilométerekre van a kutyától, és közben esetleg az odarohan egy gyerekhez (vagy felnőtthöz, teljesen mindegy), aki retteg tőlük. Szokásos szöveg: nem bánt... persze, a gazdát még jó, hogy nem. De ki tudja, egy gyerek rossz mozdulatára hogyan reagál? Sajnos volt részem kutyás "balesetben", ráadásul ismerős kutya volt, akivel addig simán játszottam. Jó, persze, a mezőn nyilván nem kell póráz, de emberek között igenis legyen rajta!

 


Vendég

#57

2013-11-21 14:04

Pórázt annak aki kitalálta.
V.A.

#58 Re:

2013-11-21 14:09

#9: rubinka -

Kedves Rubinka! Melyik az az ország, amelyikben élsz?


Vendég

#59

2013-11-21 14:48

döbbenet !!!!

Vendég

#60 Gumicsont

2013-11-21 14:55

Tiltakozom, bár bennem mindig felmerül, hogy amíg ezen a csonton rágódunk, vajon miről terelik el a figyelmünket?
Helmo Kvartin

#61 Re: Re:

2013-11-21 14:56

#56: - - Re:

Jajjj Jajjj csak ezt ne. Kérlek . Csak ezt a demagóg baromságot felejtsük már el. 1,. Attól még hogy panelba lakik nem állatkínzás a. ha megkapja a szeretetet b. ha el tud vele menni mozogni DE ÍGY NEM LESZ HOVA  !!!  Érted ?

A másik mindíg mindíg felhozott példa ez az odafut a nagytestű....jajjj hányszor hallottam. Igen sajnos van és lesz  azokat én is büntetném , bár azért ha csak úgy odaszalad egy gyerekhez akkor a gyereket megfogom , hogy még veletlenül se tegyen hirtelen mozdulatot, utána pedig elbeszélgetek a gazdival. Tiltsuk be a jogosítványt is ilyen alapon mert bár sajnálatos és tenni kell ellene de mindíg lesz olyan aki be fog ülni részegen, de ne a többi autós jelen esetben kutyás szívjon már . Hidd el a dekadens kutya tartókat ki fogja vetni magából a normális kutyás társadalom de ne ilyen módszerekkel érjük már el.

Ja és még valami , ha figyelmesen olvasnál akkor tudnád hogy a városi porázzal 95%-ban itt mindenki egyet ért . A baj a természetben való megkötéssel van. hahó.

 

 

zsof

#62

2013-11-21 15:01

Itthon sajnos tartok tőle, hogy nagyom messze van még a cél, ami nyugaton már a mindennapokban megvalósul, hogy mindaddig, amíg valaki a kutyájával békésen és másokat nem veszélyeztető, zavaró módon tud élni, addig ne cseszegessék, illetve kapjon elég életteret a kutyás állampolgár is, ne pedig másodrendű lakosként kelljen meghúznia magát valahol egy 15*15 méteres sáros kutyafuttatón. Külföldön valóban mindenhol szívesen látott vendég egy kedves, jól szocializált családi kutyus, mehet étterembe, hotelbe, üzeletekbe, strandra a családjával. Van ahol egyébként hasonlóan szigorúak a póráz szabályok pl. Ausztriában sem lehet ám akárhol elengedni a kutyust, de ott több ezer négyzetméteres kutyafuttatók vannak, meg kutyastrandok, illetve pórázon viszont szinte mindenhová lehet vinni. Nálunk a balkáni kutyás infrastruktúra mellé hoznák a nyugati szabályozásnál is szigorúbb korlátokat. Ez itt a bökkenő!!! meg az, hogy elfelejtkeznek arról, hogy a kutyás is adófizető és szavazó állampolgár... :)

Vendég

#63

2013-11-21 15:12

Szólj hozzá!...

Vendég

#64 Re: Re:

2013-11-21 15:17

#56: - - Re:

Aki úgy képzeli, hogy a kertes házba bezárjuk a kutyát 10 hetesen és 15 éves koráig boldogan elrohangál majd a kertben, az marha nagyot téved, az ugyanis tényleg állatkínzás!!! A legtöbb lakásban tartott kutyust nagyságrendekkel több inger éri és több törődésben részesül, mint a kerti társai!  Nekem hosszú évekig volt kutyám kertben, de minden reggel és este vittük sétálni, hétvégén pedig kirándulni, ugyanis leginkább ugyanazt csinálta a kutya egész nap a kertben, mint a lakásban tartott. Aludt. Most lakásban is van két kutyám, velük háromszor, négyszer megyünk sétálni / kutyás közösségbe egy nap, illetve hétvégén túrázni visszük őket.  Boldogabbak nem is lehetnének.   Balesetek pedig nyilvánvalóan vannak, bár megjegyzem, hogy legkevésbé a városi parkokban lehet ilyenről hallani, sokkal inkább az Ön által is említett kerti kutyáknál, láncon tartott, rosszul szocializált egyedekkel fordul elő komoly támadás. Ilyen alapon autókat sem szabadna az utcákra engedni, ugyanis nagyságrendekkel több balesetet okoznak, mint a kutyák...

 


Vendég

#65

2013-11-21 15:45

!!!
Szöszi

#66

2013-11-21 15:53

Szerintem mindenki maga döntse el, hogy mikor és hol engedi el a kutyáját. Ha valaki nem képes tanítani, foglalkozni akkor tartsa pórázon. Minden a nevelésen, szocializáción múlik, a kakiszedéssel együtt. Sok bolond, pszichopata, perverz beteg ember rohangál közöttünk, még sincs rajtuk szájkosár vagy póráz. Nem a kutyások azok akik szemetelnek, rongálnak, kiabálnak és másokat bántanak mégis minket utálnak egyre jobban. Gusztustalan ez az ország!!!
Én rengeteget foglalkozom a kutyáimmal, tanulunk sokat, és tudnak póráz nélkül sétálni, miért? mert tanítom őket és sokszor normálisabban tudnak menni, mint egyes üvöltöző barnabőrü egyének. Egy kutyának is joga van a szabadsághoz!!! szabadon rohangálni, vidáman élni, persze akkor, ha tanítva van!!!
NCIS agent

#67 Ellenvélemény

2013-11-21 15:56

most bocsi, de én egyetértek azzal, h a kutyákat csak pórázzal lehessen sétáltatni, teszem fel, ha a kutya szabadon rohangászik és odamegy vkihez, aki allergiás az állatszőrre és épp nincs nála a gyógyszere abból komoly probléma is lehet... ha pedig vki kutyát szeretne tartani, tegye meg egy kertes házban vagy vigyel el egy olyan helyre, ahol nem járkálnak az emberek, ott az ebek kedvükre rohangászhatnak...
Rimi

#68 Re: Ellenvélemény

2013-11-21 15:58

#67: NCIS agent - Ellenvélemény

Ezt a "helyet" akarják elvenni...
A kertesház magában nem elég a kutya lemozgatására!

NCIS agent

#69 Re: Re: Re:

2013-11-21 15:59

#64: - Re: Re:

Állatkínzás a seggem! Amennyit te sétáltatod a kutyádat, ahhoz képest amit íírtál, h kertesházban tartani kínzás az oltári nagy baromság, legközelebb olvasd  el 2X mielőtt elküldöd, így meglátod, h mekkora öngólt lősz...


Vendég

#70

2013-11-21 16:01

Egyetértek,és nagyon drukkolok, hosz nem mindegy , hogy milyen eredménye lesz.
A petició igen tiszteletre méltó, de szerintem nem elég "kemény". Ha nem mutatunk kellő határozottságot, én azt hiszem ezek a bunkó senkiházik oda sem fognak rá hederíteni.

Vendég

#71

2013-11-21 16:21

Képzeljük el,hogy a T.Törvényalkotók kiviszik gyermeküket a játszótérre,s ott kézen fogva sétálgatnak a mászókák és a homokozó mellett,eldobják a pöttyös labdát,és szépen utána SÉTÁLNAK. É L E T S Z E R Ű vagy nem????
guszthy

#72 Re: Ellenvélemény

2013-11-21 16:23

#67: NCIS agent - Ellenvélemény

mutass ilyen helyet!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vendég

#73

2013-11-21 16:45

Sajnos nem minden kutya társ,és nem minden kutyatartó felelőségteljes ember.Gondoljunk azokra is akiket megtámadtak a kutyák!!!Szerintem kell a póráz.

Vendég

#74

2013-11-21 16:49

Nevetséges! Itt kutyafuttató közel s távol sincs!
De úgy gondolom, hogy az a kutya akin soha nem volt póráz, és mégis 1m re jön a lovam mellett annak nem kell póráz!
És a birkaterelő kutyák? Azokat is pórázon viszik majd, és szaladnak velük a juhászok???

Vendég

#75

2013-11-21 17:12

Már nagyon unom hogy ebben az országban nekem semihez nincs jogom.Csak ahoz hogy adót fizesek.Mivel adó fizető államporgár vagyok szerintem jogom van ott sétáltatni a kutyámat ahol akarom.Monják azt hogy egészségesen éljünk nagyon szeretünk sétálni a Margit-szigeten amit az én adómból is alakitották ki,Nórma-fánál szerintem ha nem lenne kutyám biztos nem mennék ki a szabadnapomon ha nem tévét nézném.Remélem sikerül intézni valamit.Én már régi kutyás vagyok szerintem sokat változott a kutyások vieselkedése,nagyon sokan felszedik a kutya piszkot ha nem szólnak a gazdinak.sok sikert kívánok hozzá.üdv kati