Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen


Vendég

#226

2013-11-26 12:10

Egy ilyen törvénnyel csak a felelős kutyatartókat lehet szivatni.
Azt nem, aki kínozza, éhezteti a kutyáját, aki emiatt agresszívvá válik.
S azt sem, aki kóborolni hagyja vagy éppen kidobja a kutyáját.
Én, aki a kutyával sétálok (és nem kirakom az utcára csatangolni), én akinek chipes a kutyája, (tehát megtalálható vagyok), én aki mindenért fizet, én megbüntethető vagyok, ha engedem szaladni kirándulás közben, vagy egy parkban!

Vendég

#227

2013-11-26 12:33

Idén nyáron meg is bűntettek egyszer 5000 Ft-ra amit 1 nap közmunkával is kiválthattam volna. Debrecenben a vak, öreg vizslámat póráz nélkül "mertem" sétáltatni, ha nem engedem el, szegény nem tudja kisétálni rendesen magát. Ebbe nem is gondolnak bele a rendelethozók...:(
Koko

#228 Kérdés

2013-11-26 12:35

Válasz a petícióban található kérdésre:
"Miért kell kétmillió embertől elvenni azt az örömet, hogy a kutyájával labdázzon a mezőn, elmenjen futni az erdőbe?"
Mert így elkerülhető, hogy a kutya kárt tegyen az adott természetes élőhelyben.
És a legfontosabb, MERT nem a tiéd az a mező, nem a tiéd az az erdő.
Üdvözlettel
egy erdőtulajdonos


Vendég

#229 egy vs. mindenki

2013-11-26 12:41

Én még azt is beleírtam volna, hogy ha egy ember büntettet követet el, akkor sem minden ember kerül börtönbe. Így ha egy kutya nem megfelelően viselkedik, akkor nem kellene minden kutyát büntetni.(és ez a gazdán, illetve a sok felelőtlen tenyésztőn múlik, akik miatt rengeteg a kóbor állat)
Nickname

#230

2013-11-26 14:00

Ahol csak tudom, leírom, nem győzőm hangoztatni, hogy: NEM AZ EMBEREKÉ A FÖLD!!!!!!!!! Minden élőlénynek, melyet a Föld a hátán hord, joga van az élethez, a szabad élethez. Csak mi emberek a mérhetetlen önzőségünkkel és hatalom vágyunkkal megpróbálunk mindenkin uralkodni és ezzel szépen tönkre tesszük azt, amitől az életünk függ!!! Az ember a legveszélyesebb és legkártékonyabb élőlény ezen a bolygón! Kiírtjuk a mezőket, erdőket, hogy városok, gyárak épüljenek, ezzel egy csomó állat természetes élőhelyét és élelem forrását felszámoljuk! Csoda, hogy bejönnek az állatok a városba és "támadnak", felforgatnak mindent? NEM! Vagy beszélhetnénk a fatolvajokról, azokról, akik levágják a cápák uszonyát, akik az elefántok agyarát metszik le, stb. stb. stb. Szerintem ez a bűnöző kategória, ezt kell büntetni, de példásan! De itt járnak közöttünk szabadon a rablók, a gyilkosok, az elmebetegek!!! Nem baj? Én ezektől féltem magam és gyermekeimet, nem a kutyáktól! Egyébként, sokat segítene, ha az állam azzal foglalkozna, hogy megismertesse pl. a kutyákat, a kutyák tulajdonságait az emberekkel, sőt gyerekekkel és akkor nem lenne ekkora ellenszenv irányukban. Annak üzenem, aki kikészült attól, hogy kutyaszarba lépett: az nem zavarja, hogy úton-útfélen szemét van eldobva? Pedig azt ember tette, nem kutya! És ott van eldobva konzervdoboz tető, mely köztudottan egy pillanat alatt vágja el az ember bőrét, üveg, mely ripityára tört, mire földet ért (nekem ez vágta el a cipőm talpát!); de ugye még mindig a kutyaszar a probléma!? De esetleg megoldható lenne egy rendelettel betiltani a konzerv doboz gyártást és az üvegben árusított italok gyártását! Hm? Vagy lehet, hogy ez túlzás? Netán hülyeség? Mert nem azzal van a probléma, hogy ezeket gyártják, hanem azzal, hogy egyesek szemetelnek az utcán??? Csak párhuzamot próbáltam vonni dolgok között, remélem, sikerült! Az erdőtulajdonosnak meg üzenem, hogy attól, hogy egy vagy több kutya végig szalad az erdőn, az erdőnek semmi baja nem lesz! A vadállatok teszik tönkre , mert túrnak, lerágják a fák törzsét, mert éhesek - a fent említett okok miatt, valamint a szemetelők és a fekete favágók! Sajnálom, én állatbarát vagyok, az embereket pedig itt nem jellemezném tovább.
erdővédő

#231 Re: Kérdés

2013-11-26 14:49

#228: Koko - Kérdés

Muhaha! Szerintem egy ember 100szor több kárt tesz az erdőkbe, vagy akár az Ön erdejében, mint egy kutya!

Az ember:
- szemetel, nem keveset, káros anyagokat dobál szét, konzervdobozt, üvegeket, amit előtte vagy ő tör szét, vagy más később, de ezek nemhogy nem bomlanak le, de még el is vágják az erdei állatok és a kutyák tappancsát...

- tüzet rak, eltüzeli azt, ami még élt volna, vagy azt a fa padot, amin az idős éni megpihenne, vagy én, vagy Őn... és a rongáláson kívül a füst (mert ugyebár eloltani sem képes a parasztja rendesen) még napokig keseríti meg a közelben lakók életét

- hangoskodik, ordibál, zenét hallhat... nem a természetet élvezi, zavarja a madarakat, erdőlakókat vagy az erdőben csendben, békésen sétálni vágyó kutyasétáltatókat...

- arról már nem is beszélve, hogy a gusztustalan kétlábúak után a kutyájuk nem szedi össze a sz*rt, és itt-ott kis halmok a sok papírzsepivel körbedobálva arról árulkodnak, hogy az nem állat volt, de nem is az erdei tündérke... ezekbe lépünk bele, vagy a gyerek, akit nem kötnek meg a felelőtlen szülei sétáláskor! :)
És meg kell mondanom, az emberi ürülék jóval büdösebb, mint az állati /kutyáé.

- egy állatnak joga lenne szabadon sétálni az erdőben, mert ő nem rongál, lehet, szalatgál, lehet, meghajt 1-2 mókust, de NEM BÁNTJA AZ ERDŐT!! Az emberekre kéne a póráz és a szájkosár.

Kedves "Erdőtulajdonos", ezeket gondolja át
- üdvözlettel:
egy erdő szélén lakó kutyatartó, aki nap mint nap próbál a hozzá közeli kiserdőben szemetet szedni és küzdeni a vandalizmus ellen, kutyasétáltatás közben, de sajnos a sötétséggel és primtív hozzáállással nehéz felvenni a harcot!

városszéli

#232 Re: Re:

2013-11-26 14:55

#203: logikus - Re:

A nicknevedhez illően nagyon logikus vélemény, nem hiszem, hogy van oka anyukádnak a csuklásra :-)) Mondom ezt én, pedig kutyás vagyok. Csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy miért kell mindenkinek bűnhődnie az agyatlanok miatt. Ez tényleg olyan, hogy ennyi erővel az autózást is be lehetne tiltani, mert sokan veszélyesen művelik......
Sokkal inkább tényleg hatékonyan kéne szankcionálni. (Akkor mindjárt nem lenne ekkora gond pl a felszedés, ezt az egész témakört amúgy kutyásként nem is igazán értem. Ez hozzátartozik a dologhoz és kész. Ha a kertjében van valakinek az ebe, ott sem szedi össze, mert nem zavarja? Ha valakit rajtakapnak, megbüntetni, harmadszorra már biztosan le fog tudni hajolni. - Itt a másik oldal mellett azért megemlítem, hogy ehhez is kéne egy kis infrastruktúra, velem is fordult már elő, hogy negyedórát mentem a zacsival a kezemben, mire leltem egy kukát......)
Chip: teljesen igazad van (bár az adott témához nem sok köze van), nekem pl a kötelezővé tétel előtt már rég be voltak chipelve a kutyáim és nem 3000-ért, hanem a többszöröséért, mert értelmes dolognak tartom.
Kutyát lakóhely szerint kell választani: hmmm, hát ezzel nem értek egyet, sokkal inkább azt mondanám, a szabadidő mennyisége és aktívsága alapján. Lakásban is lehet nagy mozgásigényű kutyát jól tartani, ha a gazdi idő- és energiakapacitása megengedi, és ne hidd, hogy egy kertbe bezárt vizsla boldog pusztán attól, hogy ha akar, rohangálhat a kerítés mellett.....
Emberek, akik félnek a kutyáktól: teljesen tiszteletben tartható. Láthatod, hogy itt sem azért tépik a szájukat a kutyások, hogy forgalmas helyeken, járdán, játszón, tömegközlekedésen stb szabadon lehessenek a kutyák, csak a normális mozgáslehetőséget (városszéli kiserdő, mező, stb.) hagyják már meg nekünk!
Adó: ha valaki normálisan tartja a kutyáját, hidd el, elég sokat adózik utána kifejezett "ebadó" nélkül is, mert a normális kutyatartás manapság eléggé zsebbenyúlós dolog: kaja, oltások, chip, útlevél, parazitaellenes szerek, állatorvosi költségek, felszerelés, kutyaiskola, lehet sorolni, össze lehet adni, ki lehet számolni az adóját. Nem olyan kevés ez, hidd el. Konkrét nem kapnak érte semmit, vagy ilyen rendeleteket a nyakukba.....

Személyes: kifejezetten a kutyatartás miatt költöztem ki a város legeslegszélére, kutyás szemmel "ideális" helyre, kertesházas övezetbe. A kiserdő-mező gyalog kb tíz perc (de nem megyünk gyalog, mert nincs járda, és nem egy élmény a szerencsétlen kerti kutyák üvöltése ez alatt a tíz perc alatt a kerítések mögött, tehát kocsival két perc - ergo a mindennapokban lakott területen közterületen elő sem fordulnak a kutyáim.) A hely, ahová járunk, elég közkedvelt: lovasok a közeli lovardából, futók, biciklisek, sétáló családok,motorosok (és persze más kutyások) sűrűn előfordulnak. Hiszed, vagy sem: teljesen konfliktusmentesen zajlanak a séták. Ha lovas jön, lelépünk a földútról, leültetem a kutyákat, megvárjuk, míg elmegy mellettünk (meg szokták köszönni), ha kisgyerekesek vagy bringás, motoros,lábhoz kell jönniük, (a rendszeresen ott futókat általában ismerjük, ők is a kutyákat, már nem kell őket behívni, tudják, hogy teljes leki nyugalommal futhatnak el mellettük). Természetesen vannak vadak is, leginkább nyulak és őzek, egyértelmű, hogy nem engedek üldözést, egy szóval le tudom állítani őket. Egy okot mondj, szerinted kinek lenne jó, és mi értelme lenne,ha ezután csak pórázon húzkodnám őket?

 

 


Vendég

#233

2013-11-26 15:11

Képtelenség!!!

Vendég

#234

2013-11-26 15:24

Debrecenben élünk a két kutyánkkal, az ország második "legnagyobb" városában, 210 ezren laknak itt, és NINCS EGYETLEN EGY KUTYAFUTTATÓ SEM!! Bezzeg a közterület felügyelőt kizavarják két naponta este 8kor a paneldzsungel közötti füves területre belépő kutyások bírságolásáért. Kérdem én, mire költik azokat a forintokat amiket a póráz nélküli kutyasétáltatás büntettét elkövetőkre szabnak ki?
1987

#235

2013-11-26 15:26

Komolyan mondjon le magától az összes senkiházi, amíg nem késő!!! Basztatják a magyart MINDENÉRT; ha dohányzik, ha kutyát, lovat, tyúkot, libát, ... tart. A SAJÁT HAZÁNKBAN úgy kezelnek minket, mint valami bevándorlót. Egyre kevesebb jogunk van mindenhez. Az etnikumokkal ellentétben. Van egy pont, amit nem léphet át a kormány az emberekkel szemben. Ezt Fanyarországon már évekkel ezelőtt átlépték! Ne feszítsék tovább a húrt! A magyar békés nép; megalázkodik. Egy darabig! Nem csak az állatokról van szó; a hazánkat sorra eladják külföldnek, mindent saját zsebre nyúlnak, ellehetetlenítik a vállalkozásokat, elveszik házainkat, adóztatják még az adók adójait is, ELKÖLTIK A NYUGDÍJALAPOT!!!!! Meddig tűrjük még ezt????? Az emberek nem hogy nyaralni, gyereket vállalni... nem tudnak, de a boltban is mindenből a legolcsóbb szarokat tudja megvenni, úgy hogy folyamatosan számolni kell mi fér bele még a vásárlásra fordított pénz elkölthetésébe. Gratulálok. Meddig bírjuk ezt? Nekem van munkahelyem, de bele sem tudok gondolni abba, hogyan él, akinek nincs, vagy minimálbérből tartja fent a családját, vagy a nyugdíjból. Ébredjén már fel mindenki!!! Mi még mindig csak ott tartunk, hogy aláírást gyűjtünk, kérünk; holott semmihez nincs már jogunk. Szánalmas. De ha mindenki kimegy külföldre, mert ott sokkal könnyebb a megélhetés, sokkal több jogod van az élethez még "bevándorlóként" is, és nyugodtak az életkörülmények; az sem megoldás. Csak a könnyű út. Amilyennek itt is kéne lennie.
Egy kutyatárs

#236

2013-11-26 15:31

Az én kutyáim fognak szavazni! Meg én is!

Vendég

#237

2013-11-26 15:39

Ott fönn ,állítom egy politikusnak sincs kutyája.500-at el kellene engedni a Tisztelt Házban,amikor ez a sok ingyenélő ott osztja az észt.Nézzétek meg a kis lovardákat is el akarják lehetetleníteni egy törvénnyel.

Vendég

#238

2013-11-26 17:56

Olyan emberej hoznak torvenyejet akik nem tudjak felfogni hogy a kutyaknak allatoknak a szabadsagot ugyan ugy biztositani kell akkar az emvereknek. Miert nem kerik ki ebben szakemberek velemenyet allatvedok es kutyatartok velemenye is hogy eszeru megoldas szulesen.
Ziti

#239

2013-11-26 19:16

Én nem vagyok a Városi kutya vizsga ellen, az is egy megoldás; de természetesen ezt a petíciót aláírom! :)

Csak azt tudom mondani, amit itt mindenki: jól szocializált, iskolázott kutyám van, nagytestű, tehát még fontosabb az irányíthatóság-már csak a mérete miatt is, de nem vagyok hajlandó engedni, hogy íróasztal mögött ülő, szűk látókörű bürokraták megfosszák a kutyalét szépségeitől(játék, rohangászás,szimatolás stb)és egy kötél végére kényszerítsék. Szóval minden nap többször is törvényt sértek:) De azért ne feledjük el, vannak olyanok-nem kevesen-akik a minimális együttélési szabályokat sem tartják be, és az ilyen kutya-gazda életet egyaránt megnyomorító intézkedések miattuk, illetve a rájuk való hivatkozás miatt születnek.


Vendég

#240

2013-11-26 19:32

inkább azokat kéne pórázra rakni és kennelbe zárni egy életre akik ezt az országot irányítják..rohadékok!

Vendég

#241

2013-11-26 21:28

Nagyon egyetértek a petícióval. Egyre több terhet rónak a kutyásokra. Mi az eredménye? Ami várható volt, kidobott, legyilkolt állatok, zsúfolt menhelyek, életerős,elaltatott kutyák és cicák. Emberek, ez GYILKOSSÁG !!!
Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik. / Mahatma Gandhi /
Az állatok a társaink, barátaink ehhez méltón kell velük bánnunk.
Sajnos a mai gazdasági életben az embereknek kevés a pénzük még saját megélhetésükre is. Aki mégis állatot tart, mert szereti és mert nála családtag azt ne büntessük, hanem segítsük. Legyen ingyenes a kötelező oltás és chip és max. 5000 ft az ivartalanítás. A felhasznált "anyagok " fillérekbe kerülnek, a haszon pedig a gyógyszergyárak kezébe kerül azokéba, akik állatokon kísérleteznek.

Vendég

#242 Re: Tiltakozás ellen tiltakozó pitbulltulajdonos

2013-11-27 01:05

#125: Pitbulltulajdonos - Tiltakozás ellen tiltakozó pitbulltulajdonos

Egy K9-es kutya "katona". A java azonban "civil". Inkább hozzájuk kell alakítani a törvényeket, méghozzá betarthatóakat. A gazdáknak meg el kell fogadni, hogy vannak helyzetek és helyek, ahol kell póráz és vannak, ahol nem. Ezeket egyértelműsíteni kell, de egy mindent tiltás nem megfelelő. Azért itt is látszik, hogy az iskolázott kutyák gazdái nagyon is tisztában vannak azzal, hogy a kontrollnak mindenek felett működnie kell. De vannak mások is, akiknek csak az a fontos, hogy Fifike szép és jajdeügyes, bár Fifike agresszivitását leggyakrabban a félelem motiválja, ez  nem akadályozza meg abban, hogy nekiugorjon a 45 kilós kiskutyámnak, majd a fülén lógjon jó magasan, mindezt pórázról, aminek a végén egy celebnő hisztériázott; illetve itt vannak a kezelhetetlen egyedek a kezelhetetlen kutyáikkal..azokat kellene elkapni. De nem az átlag, a normális kárára!

A jószágom még nem k9-es, de feltett szándékunk eljutni odáig. Addig is én biza elengedem, ha olyan helyen vagyunk. Meg tudom ítélni. Gazda vagyok, nem hibázhatok. És ezen van a hangsúly.

Aláírtam a petíciót.


Vendég

#243

2013-11-27 06:12

Felhívnám a figyelmet, jövőre választás! Hány kutyás választó él ebben az országban! Több mint nyugdíjas, nem kéne a mi f... is nyalogatni!
Négy kutyám van, egyik se fenevad, pedig kettő nagytestű pireneusi, de bátran vihetem őket bárhova, kedves kutyák. Nálunk kulturáltabb országokban senkit nem zavar, hogy boldog, szabad kutyák szaladgálnak szabadon.
Számomra természetes, hogy felszedjem utánuk a terméket,azt viszont még nem láttam, hogy bokor alá végezvén a dolgát az EMBER összeszedte volna maga után! Sőt, a kutyák a vízbe sem pisilnek, vagy kakilnak bele, és ebben az országban már nincs olyan természetes víz ahova a büntetés réme nélkül beengedhetném őket. Érdekes Németországba bemehetnek, ott nincs ÁNTSZ? Büntessék meg azokat a gazdákat akik elengedve a kutyájukat kárt okoznak, mindenkinek magának kellene tudni, hogy elengedhetem e a kutyámat, vagy nem.Inkább a kutyaiskolákat kéne támogatni, hogy minél többen megengedhessék maguknak a kutyájuk, és saját maguk képzését. Én minden kutyámmal jártam, és most is járok iskolába, pedig 30 éves kutyatartással tudom miként kell megtanítani az ülj, és feküdje, de a kutya társakkal való tanulás sokkal eredményesebb, és biztos szocializált, kulturált lesz a kutyám.Természetesen találkoztam már agresszív, visszahívhatatlan kutyával, de akkor ezeket büntessük, küldjük iskolába, és ne a többségben lévő normálisan viselkedőket hozzuk lehetetlen helyzetbe.
judit

#244

2013-11-27 07:25

Aki kitalálta annak kéne póráz a nyakára,mert nem ismeri az állatok mozgásigényét!Nincs jobb és megoldandó feledatuk,mint pórázolni?Inkább az energiájukat arra fordítsák,hogy zárják börtönbe az állatok kínzóit.Még egy itéletről sem hallottunk,ahol börtönbe zárták volna az állatkintót és az állatkidobó felelőtlen szemetet!!!!!!

Vendég

#245

2013-11-27 07:37

Egy nagyobb testű kutyának rengeteg mozgásigénye van, amire az udvar kicsi. Egy kutyát kellőképp megmozgatni csak akkor lehet ha elvisszük futni, vagy kirándulunk vele az erdőben. Mindennek kivitelezése meglehetősen korlátozott, ha pórázon kell kivitelezni.. nem tudom mit gondolnak azok az emberek akik ezt az igen ostoba ötletet kitalálták... vagy nincs kutyájuk, vagy válltáskában hordható kutyának nevezett fajt tartanak, akinek elegendő az ha a nappaliban szalad két kört. Azt gondolom mindennek van határa.. a nyüzsgő belvárosban én sem sétáltatom póráz nélkül az ebeket, de ha lemegyünk a dunapartra vagy kirándulunk egyet a közeli erdőkben, tisztásokon nehogy már ne engedhessem el a kutyámat, hogy szaladgáljon egyet szabadon!!! Nem szökik meg, nem fog több száz méterre elkóborolni tőlem. DE neki is joga van ahhoz, hogy szabadon szaladhasson egyet. Sok-sok történetet és érvet fel lehet sorakoztatni, de egy szónak is száz a vége, mégpedig az, hogy abszurd szabály, hogy mindenhol köteles a kutya pórázzal közlekedni!

Anonymous

#246

2013-11-27 07:46

41/2010. (II.26.) korm rend. 14§ 4.pontja:
(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.
Zsó

#247 hozzászólás

2013-11-27 09:06

ezzel akarják a nagyobb dolgokat leplezni,kb. és sajnos i kutyások szívjouk most...Nekem is két ivartalanított,menhelyről befogadott kutyusom van,szofogadóak és legtöbbször szabadon sétáltatom őket, ahol lehet,kisváros előnyei...de vicc,amiket mostanában kitalálnak,szerintem a pórázos séta is állatknzás sok hiperaktív de szófogadó okso kutya részéről!!!

Vendég

#248

2013-11-27 09:09

#21: - Re:

de jó lehet! Sajnos Magyarország a közelébe sem fog érni egy értelmesebb,fejlettebb ország nyomába sem:(

 


Vendég

#249

2013-11-27 09:13

a politikusokra kellene póráz, de a végét 5m magasra kell felakasztani.
XXI. század

#250 Re: Kérdés

2013-11-27 09:51

#228: Koko - Kérdés

Az első éjszaka jogát már bevezetted? Pallosjogod megvan már? Jobbágyaid röghözkötve? Kutyabőr és párttagkönyv bekeretezve?