Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan


Vendég

#226

2015-08-26 18:11

Biztos nem lenne Ennyi kóbor és menhelyes állat, ha olcsóbb lenne az ivartalanítás.

Vendég

#227

2015-08-26 18:44

Voltam Kanadában és ott nincs kobor kutya, mert kötelező a születéskor ivartalanitani őket, csak azokat nem akiket szaporításra szánnak, de azoknak már van gazdájuk és adóköteles az eladásuk. Nincs kobor kutya sen és utcai keverék sem.

Vendég

#228 Re:

2015-08-26 19:01

#226: -  

 Hát szerintem nem változna semmit. Az embereknek a felelős állattartást kéne megtanulniuk. Azon kivül, ha állatot szeretnénk, el kéne gondolkodni, hogy az állattartás mennyibe kerül. El tudom- e tartani, ha megbetegszik az orvosi költséget tudom- e állni.A gyereket sem dobjuk ki az út szélére, ha elfogyott a pénzünk.


Vendég

#229

2015-08-26 19:18

En is alairtam

Vendég

#230

2015-08-26 20:05

Ez egy apró lépés a felelős állattartás kultúrája felé, de mindenképpen fontos lenne. Csökkentené a terhet a menhelyek és alapíványok vállán.

Vendég

#231

2015-08-26 20:10

Mert nagyon hasznosnak találom.

Vendég

#232

2015-08-26 20:18

Egyet értek a háziállatok államilag támogatott ivartalanitásával!
Éne

#233

2015-08-26 21:06

Aki arra nem képes, hogy leírja helyesen, hogy fajtatiszta és nem fajtiszta, az ne követeljen semmit, hanem húzzon vissza általános hatodikba, mikor a tanítónéni elmagyarázta, hogy mi a különbség a faj és a fajta között. Amúgy is komolytalan az egész. Továbbá nem is értem, hogy az államnak miért is kéne támogatnia az én hobbimat. 


Vendég

#234

2015-08-26 21:08

Az állatok védelmében!

Vendég

#235

2015-08-27 02:16

Mert tamogatom a kezdemenyezest

Vendég

#236

2015-08-27 04:07

Nekem is gondot okoz a cicáim , kutyáim túlszaporodása. Egyre nehezebben tudom eltartani őket.Korrekt módja a túlszaporodásnak.

Vendég

#237

2015-08-27 04:50

Szeretnem ha kevesebb kis állatot dobnanak ki altatnanak el es veget erne a beltenyesztes...Minden állatnak joga van az élethez csak nem mindegy hogy hogyan....En tamogatom ezt a petíciót, remélem sokan alá irjak..:-)

Vendég

#238

2015-08-27 05:32

Mert teljesen egyetértek a petícióban leírtakkal.
eleget adózom így is

#239 Re: Re:

2015-08-27 08:54

#8: - Re:  

 A chipezést is arra találták ki, hogy akkor majd kevesebb lesz a kóbor..., na, aztán most mégse.  Aki nemtörődöm, annak minden hiába, aki meg felelős, az annyit vállaljon, amennyit el tud tartani! Gyerekből is, kutyából is, mindenből. Ne a támogatásra ácsingózzon, oldja meg, ha állatot tart, legyen kennele, kerítése megfelelő, vagy tegyen félre ivartalanításra! Nem, nem vagyok szociálisan érzéketlen, kevés pénzből, sok gyerekkel, sok kutyával élek. Kiszámolom, mi fér bele, és beosztom, amim van. Nem a másét, az enyémet!


Vendég

#240 Re:

2015-08-27 09:17

#233: Éne -  

 A hobbis résszel egyetértek, de a faj fogalommeghatározása nem annyira egyszerű. Nézzük pl.: a farkas, a róka, a kutya a tanultak szerint faj, egymással mégis termékeny utódok létrehozására képesek.


Vendég

#241 Re: Re:

2015-08-27 09:23

#102: Mindent_ingyen - Re:  

 Így van pontosan. És, ha már Románia..., az állami belenyúlások melléktermékeként innen is lopják a kutyákat a felvehető támogatásért.


Vendég

#242 Re: Re:

2015-08-27 09:36

#228: - Re:  

 Az állattartók többségének nem, vagy alig került valamibe a kedvence, mert a szomszéd Fifikéjének a kölyke, stb. Aztán nem volt elég a veszettségihez kötelező féregtelenítés, a kötelező chipezést is bevezették, ez már komoly összeg az ingyenkutya árához képest, hát mi sem egyszerűbb, támogassa az állam! Mi lesz a következő? Kenyér- és párizsijegyet követelnek?

Enikő

#243

2015-08-27 09:46

Szia Mindenki!

Én alapvetően egyet értek a kötelező ivartalanítás gondolatával olyan esetben, ahol nem fajtatiszta tenyésztésről van szó. Sokan azt hozzák fel ellenérvnek, hogy egy idő után el fognak akkor fogyni a kutyák, macskák.........   ezt ugye nem gondolják komolyan? Ha minden normális gazdával bíró állat ivartalanítva lenne, akkor is lennének sajnos szabályszegők, illetve akkor is rengeteg állat várna még a menhelyeken. Ha meg tényleg kifogyna a választék, akkor bőven lehetne még hátrányosabb helyzetű országoknak segíteni az állományuk csökketnésében, befogadással. Attól semmi esetre nem kell félni, hogy kiírtjuk a kutya és macska fajt........   :)   Minden állat megérdemelne szerető, odafigyelő, gondoskodó családot, de sajnos a "fölösleges szaporulatok" egyedei leggyakrabban nagyon hitvány körülmények között élik le, sokszor csak néhány hetes, hónapos életüket, mert a súlyos parazitózisok és egyéb betegségek, alultápláltság elviszi őket. Akkor nem jobb, ha meg sem születnek? Miért jó nekünk, hogy pusztán kényelemből hagyunk más lényeket szenvedni?

Egy aprócska megjegyzésem lenne minden kutyás (cicás) felé: olyan komoly dokumentumok esetén, mint ez a petíció nagyon fontos a helyes írás, fogalmazás. Kérem, hogy legalább a kutyások tanulják meg, hogy nem nevezzük fajtisztának a kutyákat, mivel minden kutya egy faj, ezért mind fajtiszta.....   Helyesen FAJTAtiszta a megnevezés. Úgy gondolom, ezt legalább a kutyásoknak meg kell tanulniuk. Használjátok helyesen a nyelvünket!   Köszönöm!  

Sok sikert kívánok ennek a petíciónak, hogy szebb legyen a világ - de legalább kis hazánk - a kutyáknak, cicáknak!

Üdv: Enikő

Dorina

#244 Re:

2015-08-27 11:44

#1: -  

 Azt lehet tudni hogy mikor tekinthető eredményesnek a petíció?  Hány aláírás után lehet további lépéseket tenni?


Vendég

#245

2015-08-27 11:54

Teljes mértékben egyetértek vele!

Vendég

#246

2015-08-27 12:08

Nos, bár valóban pénzbe kerül az ivartalanítás - nekem mindkét kutyusom ivartalanított -, nagyon fontosnak tartom. És a nem kívánt szaporulat mellett, számos fatális betegséget is megelőzhetünk vele.

Vendég

#247 Re:

2015-08-27 12:26

#243: Enikő -  

 Miért akartok túlszabályozott világban élni? Te magad is írod, hogy csak a normálisokra lesz hatása, ahogy minden másnak is. Minek mégtovább szivatni azokat, akik amúgy is a hátukon visznek mindent, mert látható jövedelmük, bevallott, chipezett, oltott stb. kutyájuk van. Nem elég még a központosításból?


Vendég

#248

2015-08-27 13:01

Mert minden szavával egyetértek. A felelős állattartásra kell törekedni. Ez nagy probléma ma Magyarországon és főként anyagi eredetű.

Vendég

#249

2015-08-27 20:46

Azért, mert a szívem szakad meg a kidobott kutyákért, macskákért és azért, hogy végre azért is tegyen valamit az állam, ha valaki szeretné megtartani a kis kedvencét, csak éppen horror áron tudja (vagy nem tudja) ezt megtenni, lásd ivartalanítás, oltás, chip, féreghajtó, stb.

Vendég

#250

2015-08-28 08:13

Teljesen egyetértek vele. Érdemben törtênnie kell már jogilag valaminek, mert a jelenlegi helyzet tarthatatlan!!!