Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan


Vendég

#1

2013-11-09 13:24

Remélem sokan aláírják majd!!! Ne legyen Magyarországból is Románia!!!

Vendég

#2

2013-11-09 13:57

nagyon rmélem lesz pozítív elbirálás. :-)

Vendég

#3

2013-11-09 15:31

Támogatandó.

Vendég

#4

2013-11-09 16:10

Nagyon jó lenne az ivartalanításhoz a támogatás,akkor meg szűnne ez az áldatlan állapot,nem lenne ennyi kidobott,kóbor állat.

Vendég

#5

2013-11-09 16:55

Támogatom ezt a petíciót. Az egész országnak jobb lenne!

Vendég

#6

2013-11-09 17:13

Nagyon fontosnak tartom ezt a kezdeményezést.A menhelyeken telt ház van. Egyre több állat kerül utcára az emberi felelőtlenség következtében.
Talán a tenyésztést is korlátozni kellene,a szaporítókat pedig keményen büntetni.

Anonymous

#7 Re:

2013-11-09 18:03

#1: -

Köszönöm, én is nagyon remélem.


Anonymous

#8 Re:

2013-11-09 18:12

#6: -

Valóban nagyon fontos lenne, ezért is vágtam bele a kezdeményezésbe. Ugyan Magyarország nem volt annyira elharapózott, mint a Balkán, de a kötelező chipeltetés megtette a hatását (sajnos). Szerintem ez volt a kezdő löket ahhoz, hogy utcára kerüljön sok olyan állat, aki eddig családban élt, ha élt egyáltalán...Sokan nem chipeltetnek a mai napig sem, mert kajára, számlákra sincsen pénz. Akkor az ivertalanításról ne is beszéljünk!

És persze ott vannak a tenyésztők...hát az vessen rám követ, aki nem bűnös, de ezek az emberek mind halálosztók! Kivétel nélkül. Tele vannak a Menhelyek fajtatiszta kutyákkal. Nem egy állatmentő szolgálat működik fajtamentőként az országban. Itt valamit lépni kell, mert ennek az értelmetlen és kontrollálhatatlan szaporulatnak nagyon csúnya vége lesz. Köszönöm Mindenkinek az aláírást és a terjesztést.

 

Üdv:

 

Farkas Barbara


Vendég

#9

2013-11-09 18:53

A "legolcsóbb" megoldás mégis ez lesz!
FIFI

#10

2013-11-09 19:34

Nem tudom az ivartalanítást fizetni, de amúgy nagyon szeretném,ha ivartalanítva lenne a kutyusom.

Vendég

#11

2013-11-09 19:41

Nagyon örülök a kezdeményezésnek. Nem lehet elvárni pár száz jóravaló embertől, hogy egy országos gondot megoldjanak. A sok ártatlan állatnak szüksége van a segítségre! Ha már megszülettek nekik is joguk van az élethez. E mellett nagy szükség lenne a nem humánusan viselkedő emberek szigorú büntetésére.
bagi

#12

2013-11-09 20:36

Örülnék ha létre jönne hogy mi emberek is tugyunk valami jót is adni az àlatoknak egyszer az életbe.
B :)

#13 Ne szaporíts....

2013-11-09 20:56

Millió hülyeség mellett egyszer (ezt a) hasznos, eredményes, megelőző, ezáltal a későbbiekben pénzt spóroló értelmes ötletet is támogatni kellene már az államnak!  (az önkormányzatok nem tartanának fent  sintértelepet, állatotthonokra pedig nem, vagy csak "állatszeretetből" lenne szükség, mert hát ugye minden ember felelősen, kellő szellemi képességgel tart állatot ( ugye? -költői kérdés volt, sajnos tudom, hogy nem)

bosco

#14 ivartalanítás

2013-11-10 08:41

Végre egy okos kezdeményezés!

Vendég

#15

2013-11-10 17:57

ha mindenki tiszteletben tartaná azt az Íratlan szabályt hogy " semmilyen élőlénnyel nem teszem meg azt amit magamnak őszintén nem kÍvánok" akkor erre nem is lenne szükség !!!
Tmama

#16

2013-11-10 18:33

Végre egy jó ügyért gyűjtjük az aláírásokat!
Bár lenne foganatja.
Farkas Barbara

#17 Re:

2013-11-10 18:44

#15: -

Pontosan, de az emberek nem egyformán gondolkodnak.


Vendég

#18

2013-11-10 20:41

Jó kezdeményezés! Remélem sikeres lesz!
Gyöngyös

#19

2013-11-10 20:57

Felháborító már amit művelnek szerencsétlen állatokkal.Én helyeslem az ebadót,nem nagy összeg kibírható, akinek nem az ne tartson kutyát.Nincs chip,oltás?-keményen büntetni.Átmenetileg kötelező ivartalanítás (kivéve regisztrált tenyésztők fajtatiszta kutyáit)Rendbe tenni az állatvédelmet,hogy ne szadista barbárok pénzért gyilkolásszák szerencsétlen állatokat.Beszüntetni a kutyák eladását(hirdetések útján pld.)Ellenőrizni az adó 1%át kik kapják!Itt is rengeteg csaló van.Apeh/Nav kaszálhatna.Ha nem történik semmi, akkor menhelyeken
elaltatott kutyákat a parlament elé vinni stb..Tudom morbid ötlet de úgy látszik itt a szép szó már kevés.Minden más lényegtelen dologra van pénz csak pont erre nincs?Lenne pár ötletem,de nincs több helyem az írásra.Valaki(k) találjanak valamit ki és menjünk és csináljuk,ne hagyjuk a legjobb barátainkat(kutyákat)kínhalált halni :'(

Vendég

#20

2013-11-10 23:10

Örömteli szívvel olvastam, és írtam alá ezt a petíciót, egyben köszönet a létrehozójának, de gondolom, hogy az állatorvosoknak is volna tenni valójuk e téren.

Vendég

#21

2013-11-11 03:40

Remélem sikerül.
Ani

#22 Re: Re:

2013-11-11 09:26

#8: - Re:

MÉLYSÉGESEN EGYETÉRTEK A KEZDEMÉNYEZÉSSEL. ÖRÜLÖK, HOGY VÉGRE VALAKI FELVÁLLALTA.


Vendég

#23

2013-11-11 09:46

Szerintem is az ivartalanítás sok szomorúságot, gondatlanságot, felesleges állatkínzást- kidobást megelőzne.
Állatbarát

#24 Re: Gyöngyös

2013-11-11 10:01

#19: Gyöngyös -

Kedves Gyöngyös !

Nagyon nem értek veled egyet. Az állattartókat nem büntetni ,hanem támogatni kellene.A kötelező chip bevezetése előtt már borítékolni lehetett a következményt, az emberek egy része kidobta a kutyáját, mert nem bírt ki több adót, az amúgy is szar gazdasági helyzetben. Inkább az ivartalanítást kell ezerrel támogatni. Vegyük már tudomásul, ez nem a nyugat,itt a lakosság nagy része elszegényedett, ő maga is alig él meg, Rengeteg a munkanélküli, a segélyből élő. Nem büntetni kell azt aki szegény de ragaszkodik a kedvencéhez, hanem TÁMOGATNI. Régen ingyenes volt a veszettség elleni oltás, ma több ezer forint az is, meg a chip is. Nem a felhasznált oltóanyag a drága, hanem a haszon rajta, meg a munkadíj. Az is szégyen, hogy a legtöbb állatorvoshoz, ha odaviszel egy beteg vagy sérült kutyát és közlöd, bocsi most nincs több ezer forintom a kezelésre meg sem nézi. Ők nem az állatok megmentésére, gyógyítására esküdtek fel???  Az állatorvos nem munka , hanem hivatás, ami az állat szeretetén alapul. Vagy legalábbis így kellene.

Nori

#25

2013-11-11 10:04

Egyetértek a petícióval-remélem sikerül elérni változást!