Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan

Mindent_ingyen

#101

2014-02-17 15:58

*
A kutya- és macskatápszert nem szeretnétek ingyen?
Indítsatok erre is petíciót.
*
Mindent_ingyen

#102 Re:

2014-02-17 16:01

#1: -

*
Mindenki a saját kontójára állatkodjon, - ne az államéra!
*

Felelős állattartó
Vendég

#103 legalább az alapokkal legyünk már tisztában!

2014-02-20 08:00

"fajtiszta és kevésbé fajtiszta házi kedvencek" - érdekes, én még egyetlen olyan házi kedvencet sem láttam, aminek teknősbéka volt az anyja és kutya az apja. Ebbe a kategóriába (nem fajtiszta), maximum az öszvér fér bele, mivel az két faj keresztezéséből származik, de felesleges ivartalanítani, mert mint az ilyen hibridek többsége, terméketlen...

A házi állatok között FAJTÁK vannak, melyek a FAJ kategória alábontása, azokat az állatcsoportokat hívjuk fajtának, amiket az ember szelektált bizonyos tulajdonságokra. A hibridek kivételével valamennyi háziállat fajtiszta, de nem mindegyik fajtatiszta.

Ha már valaki leír egy petíciót, legalább az alapvető fogalmakkal legyen tisztában!

 

A másik dolog pedig az, mégis mit gondolsz, hány bőrt lehet még lehúzni az adófizetőkről?! A kórzházakban elmaradnak műtétek, mert nincs pénz gyógyszerre, miért mindig az adófizetőktől és az államtól várjátok a sültgalambot?

Ha valaki nem tud addig pár ezer Ft-ot félretenni a kedvencére, amíg eléri az ivarérett kort, az mit csinál, ha az állat megbetegszik? A felelős állattartás ott kezdődik, hogy mindenki gondolja végig, mielőtt hazavisz egy állatot, hogy megvan-e minden, amire a tartásához szükség van, ebbe az anyagi források is beleértendőek. Ha nincs, akkor egyszerűen nem kell kutyát, macskát tartani.

Egy nőstény macska ivartalanítása 10-12 ezer Ft, csak egy évi eledel, vitamin, oltás, féregtelenítő, stb. ennek többszöröse és akkor még beteg nem is volt az állat.

Egyszerű a megoldás! Amikor hazaviszi azt az állatot, tegyen az ivartalanításra félre havonta 1000-1500 Ft-ot és mielőtt eléri az ivarérettséget, meg lesz a műtétre a pénz.

Részemről már nagyon unom, hogy ebben az országban mindenki attól a néhány millió adófizetőtől várja, hogy finanszírozza a magán kiadásait, van olyan réteg, aki abból él, hogy gyerekeket potyogtat (nem szül, mert nem neveli, max, a hőzöngésre és a lopásra tanítja meg) a világra, nehogy már azok is tőlünk várják a finanszírozást, akik úgy vesznek magukhoz állatot, hogy nem képesek végiggondolni, hogy az milyen kiadásokkal jár!

Nem egy váratlan kiadásról beszélünk, hanem egy előre ütemezhetőről!


Vendég

#104 Re:

2014-02-20 08:17

#77: -

Ekkora baromságot! Akik a kutyák ellen ágálnak, azoknak a felelőtlen állattartásból van elegük! A falusi népesség nagy része még ma is az "utcán tartja" a kutyáját, nem ivartalaníttat, nem eteti őket rendesen.


Vendég

#105 Re:

2014-02-20 08:20

#86: -

Az állatorvos nem állami alkalmazott! Reálisan kéne gondolkodni! Ők fizetik a bérleti díjat, az eszközöket, a gyógyszereket, az alkalmazottakat, stb. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a pék minden hónapban egy napon ingyen süssön kenyeret.


Vendég

#106 Re:

2014-02-20 08:24

#26: -

Javasolni sok mindent lehet! Pénz is kéne hozzá! Másrészt egy kutyának sokszor éveket leélni egy 2x2m-es kennelben többedmagával nem élet, hanem vegetálás. Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy már most többször annyi gazdátlan állat van, mint potenciális gazda.

Vajon ha megkérdeznétek azt a kutyát, amelyik a saját húsát rágja a bezártság miatt egy menhelyi kennelben, tényleg ezt az "életet" választaná, vagy inkább az euthanáziát.


Vendég

#107 Re: Re: Re: Gyöngyös

2014-02-20 08:26

#29: - Re: Re: Gyöngyös

Ez vicc?! Ha 6 óránál tovább nem maradhatna egyedül a kutya, akkor a kutyák 99 %-a kerülne utcára, ugyanis az emberek nap közben dolgoznak 8 (NYOLC) órát, plusz utazás, egyéb intézni valók. Gondolkodjunk már!


Vendég

#108 Re:

2014-02-20 08:28

#33: -

Aztán az összes állatorvos rendelő bezárna, amelyik nem, ott is csak néhány életlen szike és tompa fecskendő lenne, világítás, fűtés esetlegesen...

Ti melyik bolygón éltek?

 


Vendég

#109

2015-06-10 06:25

Szívem szakad meg ,amikor a sok megunt, kidobott állatot látom, a segítség pedig kevés, ellátásuk sok esetben nehezen megoldható.

Vendég

#110

2015-08-23 22:18

Felelőtlen szaporításnak nem látom értelmét!! A sok túltenyésztett állatnak sem. Egy keverék állat is ad annyi boldogságot az embernek, mint bármelyik drága fajtatiszta szaporított!! Szerí tem még jobban ki.utatja a befogadott jószág a szeretetèt, mint a tenyésztett!!

Vendég

#111

2015-08-24 10:20

Mert tényleg nemmindenki bírja bírja megfizetni az állatorvosi kezelést de szeret állatot tartani és sok a kóbor állat.


Vendég

#112

2015-08-24 14:01

Fantasztikus ötlet ! Minnél többen írjuk alá !!!

Vendég

#113

2015-08-24 18:09

Kapcsolatban állok egy civil állatvedő egyesülettel,és nap,mint nap szembesülök vele,hogy milyen sok az utcára dobott állat...

Vendég

#114

2015-08-24 19:47

a cicák érdekében.....
U.Á.

Vendég

#115

2015-08-25 02:40

Bárcsak sikerülne, mert rengeteg a kidobott magára hagyott állat. Én is és nagyon sok ismerősöm menti és ideiglenesezteti a cicákat és mindenki fullon van. Sokan betegek költségüket mi álljuk ebben ivartalanítás is szerepel, de mi sem győzzük ezt a temérdek kis és felnőtt cicát akiket kidobnak. És sajnos mi sem tudunk mindnek segíteni. Nagyot lépne előre az ország ha ez sikerülne. Úgy is lenne még biztos, de talán akkor mindenkin tudnánk segíteni.
Köszönöm az àllatok nevében

Vendég

#116

2015-08-25 04:41

Remélem sikerül

Vendég

#117

2015-08-25 04:58

Mert teljes mértékben egyetértek a petíció szerzőjével.

Vendég

#118 Re:

2015-08-25 05:13

#37: -  

 Keress gyorsan másik állatorvost, mert a 43 ezer forint szerintem lehúzás.

 


Vendég

#119

2015-08-25 05:45

A mindennapi munkám során látom milyen sok a fölöslegessé vált kisállat.Gyakran doboznyi kismacska vár a bejáratnál sorsára hagyva.

Vendég

#120

2015-08-25 06:14

Fontos tisztázni: a kutya, macska, stb. a faj, ezen belül vannak a fajták, pl. boxer, maine coon --> tanuljuk már meg, hogy NEM fajtiszta, hanem fajTAtiszta...

Vendég

#121

2015-08-25 06:16

Mert nagyon fontos, hogy minél kevesebb kóbor állat legyen, és ehhez a néhány magánember kevés

Vendég

#122

2015-08-25 06:17

Magam is hasonló helyzetben vagyok - nagyon szeretem az állatokat, több cicám van (egyre több, mert AKI erre jár, és ennivalót kér, annak adok, és aki rendszeresen itt étkezik, az előbb-utóbb itt is marad) - s nem egyszer idehozzák a piciket is (jelenleg két mama 4+5 pár napos babája van az udvarunkban) .Nagy az udvar, s "véletlenül" mindig találnak megfelelő, védett búvóhelyet. Azonban nyugdíjasként a nem csekély étkezési költségük mellé csak nagyon ritkán tudok ivartalanítást bevállalni, pedig nagyon nagy szükség lenne rá - ha lényegesen olcsóbb lenne, természetesen ivartalanítanám a már nálam levőket.

Vendég

#123

2015-08-25 06:30

Az én cicám egy orosz kék kan cicus. Fél évesen találta az egyik ismerősöm az utcán ott kóborólt szegény. Aztán befogadtam jól tettem mert egy fantasztikus cica. Nagyon édes, okos és gyönyörű. Én őt 8 hónaposan ivartalanítattam és most 1éves és 3 hónapos. Egy másik fajcicával kóborolt , és azt is valaki haza vitte.

Vendég

#124

2015-08-25 06:32

Egyetértek, sőt, tovább is mennék: a nem ivartalanított házikedvencekért kelljen a gazdinak emelt összegű adót fizetnie.

Vendég

#125

2015-08-25 06:41

Mert igen is támogatni kell!!!!