Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan

Barbara

#76 TárgyAz ivartalanitas ........allami tamogatasa....

2013-11-18 10:05

SZEMELY SZERINT....SAJAT CICAIM....NEM.DE AZ IGAZ ..HOGY A SOK MEGKINZOTT UTCAN ETETGETETT ES GYALAZATOSAN ROSSZ KORULMENYEKET....IGY LEHET...KIVEDENI.EGY EGY CICA TELJES ELETET ELHET....SZERETIK S EGESZ ELETEBEN GONDOSKODNAK ROLA SZERETO GAZDAI.AM...SAJNOS ...NEM EZ AZ ALTALANOS.EGYETLEN MOD...HA MEG SEM SZULETIK.....BAR NEHEZ EZT LEIRNOM...ES MEGIS ELOSZOR ES UTOLJARA MEGIS MEG KELL TENNEM...MERT AZ ELET MINDENKORI TISZTELETE...EGYES EMBEREK KOREIBEN....ISMERETLEN FOGALOM.S MIG NAPONTA GYALAZNAK ES ALAZNAK MEG KISCICAKAT...KISKUTYAKAT....ES A GYEREKEIK IS EZT LATJAK...IGY NINCS MAS....EZ MEGOLDAS LEHET.ES TAMOGATOM..

Vendég

#77

2013-11-18 11:25

Aláírtam ,ugyanakkor el kell mondanom a következőket, sok éves állatvédelmi tapasztalattal !
A probléma gyökere a morális és etikai válság a hatóságainknál ! Addig amíg a hatóságaink "szabotálják " a törvényeket, addig amíg ők nem tartják és tartatják be,addig amíg államnak képzelik magukat az államban, addig amíg nem dolgoznak becsületesen,addig amíg az állampolgárok nem követelik tőlük azt, amiért tartjuk őket az adónkból hogy a munkájukat végezzék el,addig amíg az állampolgárok nem jelentik be a törvénytelenségeket és nem követelik a hatóságoktól hogy dolgozzanak és tűrik tesze-toszaságukat ......amíg ezt elfogadjuk semmi nem fog változni !
Törvény pedig miért is nincs a szaporítók megfékezésére, mert túl sokan vannak benne prominens vezető személyek !
CSÁNYI VILMOS etológus professzor úr
gondolataiból :
"Azok, akik a médiában, az önkormányzatoknál a kutyák ellen ágálnak, emberekkel szembeni utálatukat vezetik le ekképpen, és inkább szakértő pszichológus segítségére volna szükségük, mint hatósági támogatásra."

Vendég

#78

2013-11-18 11:34

Sokan anyagi okok miatt nem ivartalanitanak, mert szegények., mások akiknek tellene rá, sajnálják rá a pénzt....
Hosszútávon kifizetődőbb volna embereknek s állatoknak egyaránt, ha támogatnák az ivartalanitást- igy bizti többen szánnák rá magukat!

Vendég

#79

2013-11-18 12:17

Valóban nem ártana az állam részéről is tenni valamit!

Vendég

#80

2013-11-18 13:57

Tetszik ! Bár Magyarországon még az állattartásban nagyon sok mindenen kéne módosítani a törvényt !!
Remélem sikeres lesz :)

Vendég

#81

2013-11-19 06:54

egyetértek

Vendég

#82

2013-11-19 08:28

Örülök hogy végre valakik tesznek egy lépést az állatok érdekében. Én is tudom sajnos milyen fájdalmas elaltatni egy állatot mett nem tudod biztosítani neki a megfelelő körülményt.Támogatom hogy minél több állat maradjon életben és ne a pénzért szaporodjanak.

Vendég

#83

2013-11-19 10:56

Hátha még az állatok gyógyítására és megmentésére felesküdött állatorvosok is hozzájárulnának esetleg az ivartalanítási akcióhoz és olcsóbban csinálnák,még több állat lehetne boldogabb egészségesebb!

Vendég

#84

2013-11-19 18:47

Nagyon szükséges!!! Az emberek többsége nem tartja semminek az un. hobbi állatokat./Főleg kutya,macska/

Vendég

#85 Re: Re:

2013-11-20 15:07

#8: - Re:

Kedves Barbara! Mért a tenyésztőt? - kihangsújozom, - tenyésztőt teszed felelőssé? Szerintem, aki megveszi, és nem gondozza, azt kellene korholnod! Mégegyszer, nem a szaporításról beszélek!


Vendég

#86

2013-11-20 22:45

A menhelyek támogatása (pl. 1%) és a sintértelepek fenntartása helyett ugyanabból a pénzből már akár egy mozgó mentőautót, mentőbuszt is lehetne üzemeltetni, amelyik járná a falvakat, és a rászoruló gazdák állatait ivartalanítaná. Alapvető féregtelenítésüket elvégezné, és felhívná a figyelmet, hogyan kell tartani egy háziállatot. Az állatorvosok számára kötelezővé lehetne tenni, hogy legalább havonta 1 napot áldozzanak kedvezményes ivartalanításra szintén rászorultsági alapon, ennek önköltségét az állam fizethetné a befolyó alapítványi támogatásokból.

Vendég

#87

2013-11-21 13:12

Ez nagyon fontos lenne! Érdeklődni szeretnék, hogy az aláírások mennyiségére vonatkozóan hány főre van szükség és mikor van a véghatáridő?
Köszönöm.
Ahogy tudom, minden ismerősömnek e-mailben elküldöm ezt a felhívást.
Baráti üdvözlettel: Ebert Terézia

Vendég

#88

2013-11-22 21:15

..ezzel kellett volna kezdeni, nem pedig a chip kötelező tételével....

Vendég

#89

2013-11-23 06:43

Egy értelmes javaslat, ami a megelőzésről szól! Hosszú távon pedig még az államnak is kifizetődő: nem kell fenntartani sintértelepet, azzal az 1-2 szaporodásképtelen kóborkával pedig boldogulnak a jószándékú, segítőkész emberek és pikk-pakk hazajuttatjuk, ha van benne chip.

Vendég

#90

2013-11-23 13:26

Nagyon fontosnak tartom,hogy pozitív elbírálás legyen,mivel csak így lehet megállítani ezt a förtelmes állatkínzást és elszaporodást.Sokkal több pénzbe kerül a sok sintértelepet fent tartani,nem éppen színvonalas szinten.Mint ivartalanítással elérni azt,hogy ne legyen a sok túlszaporodás és ne legyen a sok beltenyészet.Ami még szerintem fontos,hogy nem kellene embereknek tenyésztésekből gazdagodni.Mert egy kutya nem csak azért van,hogy az embernek ki legyen téve minden olyan dolognak,amit ha az embereken végeznének a kutyák,nem tudom mit éreznének!!

Vendég

#91 Re:

2013-11-23 14:47

#19: Gyöngyös -

" ahol en elek ott nap mint nap gyilkolnak meg rettenetes emberek artatlan kutyakat es teljesen ketsegbe vagyok esve sok mas allatbarattal egyutt.A  parlament megszavazta a torvenyt hogy a gazdatlan kutyakat meg lehet olni.azota sinterautok karavanja indul el minden nap rendoroktol kiserve az utcakra es szedi ossze a kutyakat. altatas cimen lapattal vasvillaval amivel erik agyonverik oket, vagy ha eljutnak egy menhelynek nevezett lagerbe, akkor a sajat mmocskukban fetrengve halnak ehen, vagy egymast eszik es olik meg kinjukban. europa kozepen a huszonegyedik szazadban."-----ez egy idézet egy hozzászólásból.Ez ma Magyarország :'(

 


Vendég

#92

2013-12-02 18:58

Szeretnénk,ha kevesebb kitett állat kóborolna az utcán. Ezért kellene a házi kedvenceket ivartalanítani,de nagyon sokan nem tudják finanszírozni az ezzel járó plusz költségeket.De,ha az állam támogatná akkor bizonyára sokan megtennék,hogy ne legyen felesleges túl szaporulat.

Vendég

#93

2013-12-02 21:54

Sem az állatorvosoknak sem a gyógyszergyártóknak így magának az államnak sem érdeke.
Le..ják hány petíciót adunk be.

Vendég

#94

2013-12-03 12:02

Nagyon jó lenne a sikerülne a dolog, ha nem is egészében, de legalább a felét támogatná az állam a költségeknek. Talán ezt már minden jó érzésű, állatokat szerető ember meg tudná fizetni.

Vendég

#95 Re: Re: Re:

2013-12-10 19:47

#85: - Re: Re:

Tenyésztó téma

Élő példa rá a szomszédom, aki pitbullokat tenyészt, ebből akarván hasznot húzni. 11 kiskutya van + az anyuka és egy nagyobb kölyök kutya. Egyikkel sem foglalkozik, a kicsik sírnak, a kölyök meg hozzám jön a kerítéshez egy kis szeretetért kuncsorogni, meg persze kajáért. Ne legyen igazam, de ha a kiskutyák fele elmegy ingyen, már az is csoda lesz!!! Kinek kell a mai világban állat, amikor a menhelyek is tele vannak fajtatisztákkal és azok sem kellenek senkinek.


Vendég

#96

2013-12-11 10:48

Ez egy fantasztikus kezdeményezés!Őszintén,minden elismerésem a kezdeményezőé!Van egy példám azoknak, akik talán kételkednek,hogy erre miért is van szükség. A saját szomszédomról derült ki nemrég,hogy egy igazi állat szadista!Mivel a kisunoka akarta azt a bizonyos szuka kölyköt,bár félt töle,így bezárva tartották 1 éven át(kinti régi ól)!Én mentettem meg,de úgy,hogy kiszökött éhségében. Áthoztam mivel, nem voltak otthon és azóta nálunk van. Nem kell részleteznem,hogy csont és bőr volt,bordák kint túl nőtt körmökkel. Szinte fizikai fájdalmat éreztem a szívemben mikor ránéztem:((( A kifogás ugye az volt,hogy szuka és agyon akartáak ütni:((( Könyörgöm, az ökör nem tudta mikor kiválasztotta?!?!? Egy kutya 13-14évig is elél, szerintem nagyon sokan félre tudnak tenni 1000Ft-ot havonta és meg is van 1 év múlva az ivartalanítás költsége! A kutyáéinkért mi emberek vagyunk felelősek,cserébe hűséget és hatalmas szeretet kapunk tőlük. Aki ezt nem értékeli ne is legyen kutya tulajdonos!

Vendég

#97

2013-12-17 16:34

Én is kérem az ivartalanítás állami támogatását.
Köszönöm....Aranka

Vendég

#98

2014-01-25 20:22

Ez a legkevesebb amivel a Magyar állam hozzájárulhat,a rendezettebb állattartáshoz! Igen ez a legkevesebb!!!!!!!

Vendég

#99

2014-02-16 19:28

Sziasztok! Úgy lenne nagyobb esély arra, hogy az állam vagy az önkormányzat támogassa, illetve állja az ivartalanítási költségeket, ha ez kizárólag a kóbor állatokra lenne indítványozva, nem pedig gazdisokra. Egyébként, úgy hallottam, hogy pl. Bécsben az már régen bevett gyakorlat, hogy az önkormányzat ivartalaníttatja a kóbor állatokat.

Vendég

#100

2014-02-17 09:51

Én nem csak a háziállatokat ivartalanítanám állami támogatottsággal,sok kétlábú kártevő is van ebben az országban,akik csak szaporodnak!