Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan


Vendég

#26

2013-11-11 10:04

Az a baj, hogy azzal hogy most ivartalanítunk, nem mentjuk meg az altatástól a már bentlévőket. Javaslom hogy nyissanak menhelyeket még, akár a már meglévők, új telephellyel.

Vendég

#27

2013-11-11 10:06

Én már nagyon sokszor leírtam, hogy nem a chip fogja jelenteni a problémák megoldását, az csak megsokszorozta az utcára került állatok számát. A chip hiánya miatt a kötelező veszettség elleni oltásra sem vitték el az állataikat, mert úgysem oltották volna be őket. A megoldás abban rejlene, hogy államilag támogassák az ivartalanítást.

Vendég

#28

2013-11-11 10:17

Ideje lenne már, hogy egy olyan Ember kezébe kerüljön az állatvédelem és az ahhoz kapcsolódó törvényalkotás, aki nem csak a pozíciót, hanem az azzal járó felelősséget is felvállalja és tesz azért, hogy ennek a szerencsétlen országnak szerencsétlen állatai végre jobb sorsot élhessenek!

Vendég

#29 Re: Re: Gyöngyös

2013-11-11 10:53

#24: Állatbarát - Re: Gyöngyös

Kedves Állatbarát!Igazad van, de én is írtam az ivartallanítást -átmenetileg  minden kutyára, amig az emberek normálisan tudnak viszonyulni az álatokhoz addig ne legyen az-"csak egy alom,mert egyszer ellenie kell, meg olyan aranyosak ,meg lesz gazdájuk stb."Mert amíg ingyen(olcsón) van addig nem is lesz értéke az életüknek.Az állattartásnak vannak költségei(előre nem látottak is  pld,baleset,betegség)mérlegelni   kell az anyagi lehetőségeket is akár évekre  előre.Csak akkor tartson valaki állatott ha ezt tudja vállalni..a chip nagyon  jó dolog-sokan nem élnek vele gyakran lustaságból.Ugyan ez van az ivartalantással is.Sokan játéknak veszik a gyereknek,  mert az kikönyörögte-késöbb kidobják..költöznek-kidobják,gyerek születik-kidobják stb.Ez még a jobbik amikor életben maradhat szerencsétlen,mert van aki megfojtja,leforrázza,felgyújtja,kiköti kegyetlen  éhhalálra  ítéli  és lehetne sorolni.Amúgy sokan ezekről semmit em tudnak csak inkább az internetezők,felvílágosítás sem ártana az embereknek.Svédorágban  6 óránál tovább nem maradhat egyedül a kutya...jó lenne ha itt tartanánk    mi is.  :)


Vendég

#30

2013-11-11 12:12

Mindenkinek csak egy perc,annak a kisállatnak lehet,hogy az élet.Kérlek írd alá!!!

Vendég

#31

2013-11-11 12:29

Ez valóban NAGYON FONTOS!!!!!!

Vendég

#32

2013-11-11 13:28

Nagyon egyetértek ezzel

Vendég

#33

2013-11-11 13:38

Talán az állatorvosokat kellene kötelezni arra, hogy minden családban egy kutyát ingyen ivartalanítsanak, akik hozzájuk járnak oltásért!

Vendég

#34

2013-11-11 17:59

IRJÁTOK ALÁ FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#35

2013-11-11 18:02

EGYETÉRTEK A PETICIÓVAL,REMÉLEM LESZ HATÁSA!
bebe

#36

2013-11-11 18:42

#8: - Re:

Én nem támogatom.


Vendég

#37

2013-11-11 18:45

Tökéletesen egyetértek vele, amúgy tényleg nagyon drága az ivartalanítás két cicámat is ivartalnítattunk, találtunk tavaly egy keverék kiskutyát hazahoztuk és most azt is ivartalníttatni kellene, 43 eft lenne, és a mai világban ez nagyon sok.

Vendég

#38

2013-11-11 19:12

Örülök, hogy elindult egy ilyen folyamat remélem sikerre visszük. :)

Vendég

#39

2013-11-11 20:51

Nem örülnék, ha engem kellene ivartalanítani- de még inkább ez, mit a mérgezés! Nagy gond; amikor az Emberfia - Istennek képzeli magát ...Életet adni - elvenni nem az Ember dolga!

Vendég

#40

2013-11-11 21:30

Ez vmi fantasztikus h végre vki nem hagyja szó nélkül.... :) Kõszõnõm!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-11-11 21:56



Vendég

#42

2013-11-12 04:53

Az állatok védelmében szükségszerű,hogy ivartalanítsanak,s ne az állatmenhelyek szaporodjanak!!!

Vendég

#43

2013-11-12 05:41

Állatmenhelyen dolgoztam. 250 férőhelyen 300-400 kutya volt folyamatosan, akik az új gazdit várták. Én a karanténban dolgoztam, ahol szintén maximális létszám felett voltunk szinte mindig. Higgyétek el sok mindent láttam. Megkínzott, lesoványodott kutyákat, akiknek már arra sem volt erejük, hogy egyenek. Megvakított, megnyomorított állatokat. Kölyköket, akik sokszor olyan férgesek voltak, hogy maga a féreghajtó beadása végzett velük. Szuka kutyákat, akik feláldozták életüket a kölykeikért. Tőlünk csak ivartalanított kutyákat és cicákat lehet örökbe fogadni. Ahhoz, hogy valamelyest normalizálódjon a helyzet, valóban ivartalanítani kéne. Ugyanakkor van ezzel némi fenntartásom is. Mármint ha kötelezővé tennék az ivartalanítást. Az első, hogy úgy sem tartanák be. Pont azok nem tartanák be, akik most is az erdőbe, kukába, útmellé dobják a szaporulatot. Mint ahogy a chip is kötelező, még is több ezer kutyában nincs a mai napig sem. Sőt a veszettség elleni oltást sem adatják be sokan a kutyáiknak. A másik, talán legfontosabb, hogy mi lenne a génekkel? Mert ugye a génmegőrzés szerepében nagyon nagy szerepük van a "falusi keverék" kutyák. Ha csak és kizárólag tenyésztőktől lehetne venni kutyát, annak igen borsos ára lenne. A "kis" emberek el is felejthetnék a kutyatartást. Nem beszélve a túltenyésztett kutyákról. A keresett kutyafajtákat a felelőtlen magukat tenyésztőnek hívó szaporítók tönkreteszik. Ahhoz, hogy egyszer újra egészséges, normális idegrendszerű kutyák legyenek a fajtatiszta állatok között, szükség van a keverékek ellenálló képességére. A kötelező ivartalanítás pedig kiölné ezeket. Szóval amellett, hogy egyet értek az ivartalanítással, aggályaim is vannak. Valahol a természetes egyensúlyt kéne megtalálni.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-11-12 09:13



Vendég

#45

2013-11-12 09:48

Egyet értek a peticioval remélem sikerel járunk
Ági

#46

2013-11-12 09:51

Már bocs, de mi az, hogy "Hivatalos Szerv"? Nem tudjátok, hogy kinek szeretnétek átadni a petíciót? Nem ártana pedig kideríteni. És aki készítette ezt a petíciót, talán tisztában lehetne azzal, hogy a "fajtiszta" azt jelenti, az adott kutya, macska vagy bárakármi a saját fajához tartozó szülőkkel rendelkezik, és nincs köztük mondjuk leguán vagy zsiráf... Nem "fajtiszta" állat pl az öszvér, akinek az egyik szülője ló, a másik szamár, ám őt egészen felesleges ivartalanítani, mivel a dolog természetéből fakadóan steril :D Hogy veheti bárki komolyan az olyan petíciót, amiben már a második sorban ilyen goromba hiba van (kétszer)? Ha annak szereztek érvényt, ami a petíció szövegében áll, akkor eléritek, hogy az amúgy steril állatokat államilag támogatva ivartalanítsák, gratulálok. Hasznos lenne olyasvalakivel megíratni az efféle petíció szövegét, aki legalább érti, hogy miről beszél, és azt írja le, amit valóban mondani szeretne. Arra inkább ki se térek, hogy nem csak a nem fajtatiszta állatok szaporításával van probléma, sőt... (Olyan meg, hogy megtiltják hatalmi szóval valaminek a "szaporodását", még ötletnek is abszurd.) Illetve hogy jelenleg semmiféle szaporítás nem "illegális" a hatályos törvények szerint... Ezrével állnának be az állatszerető, felelős gazdik egy NORMÁLISAN megfogalmazott petíció mögé, már persze ha sikerül kitalálni, kinek is lesz átadva, de, bár teljes mértékben támogatnám magát az ötletet, ez így sajnos egy igénytelen vicc.

Vendég

#47 Re:

2013-11-12 09:53

#37: -

Az orvosod egy rabló. Még az extra óriás termetű szujka kutyák ivartalanítása SEM kerül ennyibe szinte sehol.


Vendég

#48

2013-11-12 11:21

Az állatok is szeretnek élni, szeretni, hozzánk tartozni. Ha eldobod magadtól ugyan úgy fél mint te, amikor eltévedsz egy ismeretlen helyen. Mielőtt kidobod az autódból, vagy kinn "felejted" egy gondozott ház kert kapujánál, gondolj a saját gyomrodra, hogyan ugrana görcsbe hasonló helyzetben.
Prepuk Marianna

#49

2013-11-12 14:13

Bár azt gondolom a felelős állattartó ma is ivartalanít,vagy ha még sem akkor gondoskodik arról ,h még véletlen sem legyen szaporulat,így csak reménykedni tudok abban,ha ez valamilyen eredményt hoz.

Vendég

#50 Re:

2013-11-12 14:15

#46: Ági -

bevallom neked őszintén,nagyjából olvastam a peticiőt ,így arra amire itt kitérsz nem is figyeltem fel,de igazad van.