ÁLLANDÓ KÖZÖSSÉGI BOLHAPIACOT A FŐVÁROSBAN!

bogar1938

#26

2013-10-29 11:23

Szégyen, gyalázat amit a fidess művel.
DK gyűlölő

#28 Re: Re: Tárgy

2013-10-29 11:32

#22: nácigyűlölő - Re: Tárgy

Egyről beszéltek, DK= nácik!


Vendég

#29

2013-10-29 11:51

Bp. Főv. Xv. kerület Pázmány Péter u - Fő út sarkon 24-ik éve működő Novák BOLHAPIACOT december 31-ével bezárja a FIDESZ - KDNP helyi 2/3-os hatalom. A nagyon népszerű piac bezárása valami központi instrukció lehet, ebbe illik be a PECSA bolhapiac bezárása is. Rákospalotán 220 kulturált, szépen bekerített pavilon van fele részben önkormányzati közterületen, fele pedig a MÁV területén. Semmilyen botrány még itt nem volt, a kis pénzű emberek nagyon népszerű kereskedéséről van szó. Ez 200 körüli család, mintegy 800 fő megélhetésének az ellehetetlenítése. Ez a szegény-üldözés központi akaratának a kerületi megnyilvánulása.Az emberek és a Novák kereskedőház is félnek, nincs semmi tiltakozás, nem adnak a lakosság felé sem információt.

Vendég

#30

2013-10-29 12:22

Egy szegény emberek közösségi piacának vet véget 23 év után a FIDESZ...

Vendég

#31

2013-10-29 12:25

Aláírtam,mert fontosnak tartom hogy a fővárosban egy állandó bolhapiacot nyissanak,normális kultúrált körülmények között, persze nem 5 ezer frt helypénzel egységesen,hanem az áru értékétől és menyiségétől függően szabják ki az árakat!Pl egy régiség kereskedőnek,akinek több 100 ezer frt áru készlete van,nem sok az 5 ezer frt,de egy olyan embernek aki kacatokat visz ki eladni,irreális az 5 ezer!Van aki annak is örül hogy ha az aznapi kenyérre valóját is megárulja,és sajnos egyre többen vannak olyanok,akiknek még kenyérresem telik!A szociálisan rászorulóknak.a mélyszegénységben élőknek adjanak egy fényképes igazolványt,amivel ingyen és bérmentve árusíthatnak,ez csak az én javaslatom,ami szerintem megoldható!Ne rekesszük ki a mélyszegénységben élő embereket mindenhonnan,hanem adjunk nekik lehetőséget arra ,hogy megmentsék magukat az éhhaláltól!

Vendég

#32

2013-10-29 15:01

A fidesz csk a kisembereken tud bosszút állni. A hozzá közeláálók mindent megcsiálhatnak , nem piti, hanem milliárdos tételben, atttól függően, hogy melyik közelállónak áll érdekében

Vendég

#33

2013-10-29 15:28

én magam is nagyon kedvelem a bolhapiacot,ráadásul nagyon sok kedves barátom is árul kinnt,mert vagy nincs munkája,vagy olyan keveset keres,hogy ez egy kis mellékes nekik.
Öngól

#34

2013-10-29 16:52

A helyyi polgármester most nagy-nagy bakot lőtt! Nem tudja valószínűleg, hogy a képviselő testület, meg a polgármesteri hivatal 2/3-a oda jár vásárolni! Nagyon fogják ezután szeretni, node ez a tudatlanság ára.

Vendég

#35

2013-10-29 18:08

A bolhapiac nem csak az emberek megélhetését segiti, de legalább annyira környezetvédelmi, takarékossági kérdés! Ha nincs bolhapiac, az egyik ember számára feleslegessé vált holmi, egy másik embernél nem tud hasznosulni, így szemétre kerül. Hasonló logikát követ a nemrég a lomtalanításról elfogadott törvény, mely szerint a közterűleten elhelyezett lom, a Közterűletfenntartó tulajdonát képezi. És mit tesz a tulajdonos az ingyen kapott tulajdonával? Bedarálja és jobb esetben szemétégetőben elégeti, rosszabb a szeméttelepre viszi!-:(((

Vendég

#36

2013-10-29 19:06

Támogatom de erősen a bolhapiacok további működését mivel hasznos és érdemleges volt eddíg! Elhiszem hogy a fideszeseknek nincs rá szüksége mert ők a szegények a dolgozók zsebéből ellopott pénzből röhögve tudnak márkaboltokba vásárolgatni viszont mi nem!!! A hátralévő idejükben még mit találnak ki mit vegyenek még tőlünk el!!! szégyen és embertelenül undorító tarlós és a fidesz nép eltaposó törvényei!!!

Vendég

#37

2013-10-29 21:14

Azért is írom alá, mert, a bolhapiac megszűntével egyesek kénytelenek lesznek a bűn útjára lépni.

Vendég

#38

2013-10-29 23:04

Mi a bajuk a bolhapiaccal? Maradjon ott, igény van rá.

Vendég

#39

2013-10-30 04:40

szükség van rá

Vendég

#40

2013-10-31 09:03

Én nem nagyon szeretem a bolhapiacokat, bár Londonban és Moszkvában is voltam ilyen helyen, mert a barátaim elvittek magukkal. De ez nem az én személyes véleményemről szól. Erre szemmel láthatóan van igény és valójában nem bánt senkit. Akkor meg MIÉRT NE LEGYEN? Nincs észérv a döntés mellett, ez is csak jogi szkanderezés...

Vendég

#41

2013-10-31 14:25

Sajnos hogy a törvénykönyvben foglatakt olyan emberek alkossák akiket,a kormány, jelen hatalmon lévők irányítsák és nem is fügétlenek nem is patátlanok!!!!! 2014-ben. Jön az új kormány ,az meg nem is más ,mint a Demokratikus Koalíció Párt a Gyurcsány Ferenc Új miniszter elnökünk vezetéséve,aki lelki ismeretesen fogja vezetni az országot,és tiszteletbe is fogja tartatni a törvénykönyvben leírtakat,minden egyes jogbetartatókkal is!!!!
Üdvözlettel: joni laszlo

Vendég

#42 Re: ÍME EGY DK-S AGYHALOTT!

2013-10-31 20:19

#41: -

:-)))))))))))))))))))))) A helyesírása is fenomenális! :-))))))))))))))

papino

#43

2013-11-06 21:39

Miért kell elvenni az egyszerű emberektől a lehetőséget a kis vásárlásaikra?
Tetű szándék....






,
nemszegény

#44

2013-11-08 12:36

Minden arról szól, a hajléktalanok kriminalizálásától a szelektívgyűjtők megszûntetéséig, hogy a legszegényebbekket ellehetlenítsék. Szerencsére én nem tartozom közéjük, de bármikor adódhat egy szerencsétlen élethelyzet, és az utcára kerülhetek én is. Szerintem manapság nem kell hozzá sok. És akkor már számítógépem sem lesz, hogy petíciókat írjak alá. Ezért érzem úgy, hogy alá kell írnom. Egyébként meg imádok bolhapiacon vásárolni, de ez most nem rólam szól.

Vendég

#45 Re: Tárgy

2013-11-09 13:06

#6: Nick - Tárgy

A szégyenteljes Fikuszra szükség van ?

Nick

#46 Re: Re: Tárgy

2013-11-09 16:24

lili

#47

2013-11-14 14:52

Ez az egész ország szimplán nevetséges, vakok kezéből csavarják ki a fehér botot, éhhalálra ítélnek hajléktalanokat, Mészáros Lőrincekből milliárdos lesz, stb, stb.

Vendég

#48

2013-12-26 07:25

Nyugdíjas vagyok 66 éves. Szrencsére majdnem ingyen utazhatok. Kénytelen vagyok vidéki városokba menni ha olcsobban akarok vásárolni, mivel a négy tigrist rosszindulatu adóharácsolni vágyó vezetönek gúnyolt a közjó érdekében azt megcsúfolva szüntetik meg azt ami a kisembernek jó.
Stefán Cweig egy életrajzi müvében megírta "ha egy jakobinus miniszter lessz az már nem jakobinusminiszter"
A pusztitót kell pusztítani, mert minden szintelen és sivatagi lessz áldásos tevékenysége miatt. A kabarét is teljesen beszüntette. Aki abból élt annak elvette a kedvét is.
Hajrá !!!!!


antiqus

#49 Tessék ezt tisztességesen, azaz politika mentesen és szakszerűen kezelni!

2014-04-01 12:57

Tessék ezt tisztességesen, azaz politika mentesen és szakszerűen kezelni!
Normálisan vizsgáljuk meg, hogy milyen érvek szólnak melllettte:
- szociálisan (sok embernek ez fontos bevételt jelent),
- turisztikailag (igen is komoly vásárlóerőt tud vonzani az itt tartózkodó külföldiek körében, akik nem a kommersz "puszta-gulyás-matyó népművészeti" termékekre vágynak),
- környezetvédelmileg (az áruk újrahasznosításának kiváló példája)
- kulturálisan (milyen szubkultúrát teremt az ilyen hely - ahol régi könyveket, fotókat/emlékeket, játékokat, ruhákat, stb. lehet venni, - talán ide szokik az alvilág? rossz lenne emiatt a közbiztonság?)
- Városüzemeltetési szempontok (tény és való, hogy messze nem voltak ideálisak az árusítási körülmények és ez negatív nyomot hagyott a környezeten, de elvárható-e azon személyektől, akik kitelepültek, hogy maguktól kialakítsák az ideális megoldást?? - ezt is meg kell szervezni, normálisan/életszerűen szabályozni!)

- stb., stb.


És ellene:

- területet igényel (aszfaltozott vagy betonozott területet, amely mind gyalogosan, mind autóval megközelíthető)

- szervezést igényel (minimális őrző/védő személyzet, alap köztisztasági funkciók biztosítása)
- Áttekinthető pénzügyi modellt (de ez már létezik! - ergo nem kerülne pénzbe a városnak, kitermelné az üzemeltetése költségét, sőt....)

Biztosan van ebben a városban akkora civil (POLITIKA MENTES!) önszerveződés és akarat (lásd eme petíciót) ami képes lenne minden téren megfelelő helyet és megoldást találni.

Szép napot!