Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!


Vendég

#151

2013-10-06 15:17

Mindenáron meg kell védeni ezt a területet, ha kell élőlánccal én ott leszek.

Vendég

#152

2013-10-06 23:50

kivágni könnyű.....

Vendég

#153

2013-10-07 04:29

!

#154 Re: Védelem...

2013-10-07 07:36

#2: - Védelem...

money makes the world go round.... sajnos :(


Vendég

#155

2013-10-08 10:24

En ott születtem a Jànos-hegy làbànàl a "virànyosba" jàrtam iskolàba a csermely utra pedig ovodàba.
Majdnem minden hétvégén a Jànos-hegyen, harangvölgyben kiràndultunk, gombàsztunk, libegöztünk.
Nagyon elszomorito, hogy mindezt tönkre akarjàk tenni, hiszen ez a kerület a vàros tüdeje. A sipàlya hülye ötlet,volt annak idején, de nem összehasonlithato egy "igazi" sipàlyàval.A környezet nem alkalmas arra, hogy tömegeket fogadjon.

Vendég

#156 Re: Re: Védelem...

2013-10-08 10:58

#154: Jé - Re: Védelem...

Well, it bloody shouldn't


Vendég

#157

2013-10-09 04:51

Tarlós, Tarlós, milyen semmirekelló vagy te, köppp köppp

Vendég

#158

2013-10-09 08:16

Felháborítónak tartom, hogy a szemlélődésre, a természet csendes élvezetére alkalmas csodát üzleties céllal el kívánják tömegesíteni, konzumidióták tízezreit csábítva ide. S mindezt suttyomban, a megvalósítását kvázi kész tényként állítva be. És már kormánybiztosa is van az ügynek, aki környezetvédőnek hazudja magát. Félek, hogy a klientúra már a zsebében érzi a "beruházásból" neki jutó milliárdokat. De bízom a csodában, hátha győz a lokálpatriotizmus és a hagyománytisztelet. Ritka kivétel lenne. Farkas Géza

Vendég

#159

2013-10-09 10:01

Miért kell mindent ami szép és az emberek egészségéhez tartozik tönkre tenni, csak azért, hogy egyes gazdag emberek még több vagyonhoz jussanak?! Minden erőkkel meg kell akadályozni, még egy fa kivágását is.

Vendég

#160

2013-10-09 14:29

Sajnálatos, hogy a terület birtokosait a magyar embert megsarcolják a természet károsításért, mások pedig tehetik! Mi folyik itt? Örüljünk, hogy vannak, akik figyelnek és felhívnak!
hóágyú

#161 Re: Re:

2013-10-09 14:46

#79: - Re:

Ez stimmt. Kedves vezető a futball szerelmese, a Pokorni család meg a síelésé. Semmi nem történik véletlenül.

A Mátrába járni snassz. Az osztrákoknál meg ki kell fizetni a cekket. Az olyan stílustalan.Ők többet érdemelnek. Pl: Saját kis sípályát.Életemben először akkor akadtam ki nagyon amikor egy kis település polgármestere tekézőt épített a falu pénzéből és csak a haverok mehettek be. A helyzet azóta csak fokozódik.

hóágyú

#162 Re: Re: Nem politikai kérdés

2013-10-09 14:56

#144: anti - Re: Nem politikai kérdés

Hát ha utálják az nem lehet véletlen. Aki nem áll szóba a választóival azt diktatúra ide, diktatúra oda előbb vagy utóbb elküldik ahová való. És bizony Pokorni nertárs azon bürgermeisterek közül van aki irtózik a démosszal való érintkezéstől.

hóágyú

#163 Re:

2013-10-09 14:59

#127: -

Felcsúton kizárólag üveghegyet szabad építeni, hogy látszódjék tőle az a szép stadion.


Vendég

#164

2013-10-09 15:01

Nem higy autóparkolókat nem szabad építeni, hanem ki kellene tiltani azokat onnan.
hóágyú

#165 Re:

2013-10-09 15:20

#109: -

SÓTONYI ÚR +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dipsz

#166

2013-10-09 15:54

sajnos teljesen lepusztult a kornyek, ott van egy bezart hotel a varos legjobb reszen.. valamit tenni kell, peldaul az elhagyatott epuletek tulajdonosait hasznositasra vagy eladasra birni rendelettel.
Az autokat teljesen ki kene tiltani (kiveve aki ott lakik) ----a fogaskereku + uttorovasut utvonalon lehetne megkozeliteni mint egy igazi sipalyat, nem a palya folott parkolnak az autok egyetlen egy siparadicsomban sem. Sajnos amikor volt silift a Normafan akkor is oriasi sorok alltak,egyszerubb volt felsetalni.. Akkora kapacitast ugysem tudnak epitani amivel folyamatosan lehetne sielni, foleg ugy, hogy az alpolg azt nyilatkozta, hogy megvizsgaljak hogy ingyenesen hogyan mukodtetheto a rendszer.
Ki hiszi még azt, hogy ezek értünk dolgoznak?! Az még hisz a mesékben.

#167 Ébresztő!

2013-10-09 17:02

#166: Dipsz -

Végre kibújik a szög a zsákból. Megvizsgálják, hogyan működhet ingyen?! Miért eredetileg nem úgy akarták megépíteni? Eleve a síelés nem egy olcsó mulatság. Mert csak úgy lehetne ténylegesen ingyenes, ha a lécek stb. bérlése is ingyenes lenne. Ez pedig kivitelezhetetlen. Ha pedig eleve fizetősre tervezték, akkor hazugság volt az is, hogy széles néprétegek kedvéért dolgozták ki ezt a tervet? Ebből is látszódik, hogy hazudnak. Reggel, délben és este. Volt miniszter úr #57 is veri itt a nyálát, hogy „küzdőszellem, közösségi összetartozás, egymás iránti felelősségtudat”. Nagy szavak. Ezek nem úgy fekszenek és kelnek, hogy mi egyáltalán az eszükbe jutunk.

 


Vendég

#168

2013-10-09 17:26

Ez egyszerűen elfogadhatatlan hogy egyes multimilliomos és milliomos csak a hobbiéért több milliós kárt képes okozni a természetnek.

Vendég

#169

2013-10-09 18:38

Egyszerre sírok és örülök. Sírok, mert kiábrándító, hogy mit jelent ma a vezetők számára a természetvédelem és nem mellékesen a környezetvédelem kérdése. Munkám nincs, hisz ennek szenteltem életem... Valahol viszont örülök, hogy nem csak nekem szúrja a szemem ez az ügy és vannak még tenni akaró emberek.
h

#170 Re:

2013-10-09 18:48

#166: Dipsz -

Ingyenesen a Széles-féle energiacellával működtethető. Lehet vele kampányolni hátha ezt is beveszi a jónép.


Vendég

#171

2013-10-09 19:29

A Normafa, úgy ahogy van kisgyerek koromtól kezdve az életem része. Ott tanultam síelni hat évesen, ott tanítottam síelni a gyerekeimet kiskorukban, lelkesen gyalogoltunk felfelé, vagy tettünk egy kört villamossal és fogaskerekűvel. Ott voltam az első Normafa pótló faültetésnél, ami ugyan elszáradt és lett helyette másik, de ez nem fontos. Ha a tervezett környezetrombolás megtörténik, meghal bennem valami, de főleg a remény, hogy a természeti értékeinkkel tudunk gazdálkodni. Végtelelenül lehangol és kétségbe ejt az a tudat, hogy azok akik döntéshozó helyzetben vannak, a rövidtávú nyereség és a hatalmuk fitogtatása miatt képesek az unokáimtól, a jövő generációjától elvenni azt az élményt, amiben nekünk részünk volt. Az ökológiai veszteségről már nem is beszélve. Számtalan példa igazolta, hogy ha Istent játszottak a természettel, az nagyon visszaütött! Bízom a civilek erejében és abban, hogy ez az őrület nem valósul meg! Terjesszétek a petíciót!Értem, érted, az unokáinkért!

Vendég

#172

2013-10-10 07:12

Sajnos a Pokorni-Váczi párosnak csak a mélygarázsok, a Márvány-sétálóutca (???) a MOM pazarlások és most az ab-Norma iparosítás jut eszébe. A Normafánál viszont sétálható utak, rendbe hozott padok és játszóterek és vaddisznó mentes területek kellenének. Ezek olcsó megoldások és hasznosak.

Vendég

#173

2013-10-10 09:10

Minden ami a természetünk, környezetünk rombolásáról szól, mélységesen elítélem. Hegyeinkben, ami a fák, az eredeti növényzet kiirtásával jár,betiltanám!Csak itt Budapesten, a Budai hegységben folyó környezetszennyező építkezéseket az "önző dögök" tehetik csak meg. Igen, miattuk tűnnek el erdőink, kiránduló utvonalink, maga Budapest tüdője, nem beszélve a ronda látványról! Ne rombolják tovább! Igen is védjük meg értékes és gyönyörű környezetünket!!!! ....Már ami maradt belőle!

Vendég

#174

2013-10-10 17:05

A Magyar Alaptörvényekben benne van, hogy őriznünk kell a természetet. Ez legyen is így, ne másoljuk a Nyugati "modern" társadalmat, nem tesz jót!

Vendég

#175

2013-10-10 17:06

Védjük meg a Természetet, hegyeinket,a Normafát!