HÍVATLANUL TILTAKOZUNK

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) HÍVATLANUL TILTAKOZUNK petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2013-09-09 18:12

Szólj hozzá!...
Független Tanerők Hangja

#27 támogatjuk

2013-09-10 05:50

A Független Tanerők Hangja támogat minden olyan tiltakozást, mely az ad hoc jellegű ötletelések következményeként fellépő káosz-, és az oktatásban dolgozók jogainak indokolatlan csorbításának megszüntetését eredményezi. Nemet mondunk a rombolásra.
Josszi

#28 Re:

2013-09-10 09:59

#5: serpapa -

ez nagyon találó! köszönöm


Vendég

#29

2013-09-10 13:38

Szinte reménytelennek tartom, szakértőkre apellálni,de mégis tiltakozom! Miért reménytelen? A Fidesz olyan, mint a rádióbeli egykori Csimm-bumm církusz beli bohóc ( Bilicsy Tivadar játszotta):
-"Bukkfenc mindent tud!"-

Vendég

#30 Re: A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

2013-09-10 19:05

#18: Egres Béla-JVG - A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

Az ötlete jó, de szerintem keressen hozzá egymásik országot,földrészt vagy inkább egy másik bolygót és akkor jó lesz Önnek.


Vendég

#31 Re: A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

2013-09-10 20:23


Vendég

#32 Re:

2013-09-10 20:25

#8: -

De láttunk. Csakhogy nem csak ilyen gyerek van. A kötelező jelleggel van a probléma és azzal, hogy egyáltalán nem veszi figyelembe az adott gyerek fejlődési szintjét vagy személyiségét.


Vendég

#33

2013-09-11 06:27

Teljesen egyetértek. Ne a FIDESZ akarja nevelni gyermekeinket, unokáinkat. A rendőrök, pedig az utcákon biztosítsanak, ahonnan egyre több gyereket rabolnak el. Lásd a mostani példát.

Vendég

#34

2013-09-11 12:53

A tankötelezettség 18 évre való visszaállításával nem értek egyet

Vendég

#35

2013-09-11 13:35

"...mert vétkesek közt cinkos, aki néma..."


Vendég

#36 Re:

2013-09-11 19:53

#35: -

Igen, teljesen egyetértek ezzel, valóban: ..."vétkesek közt cinkos, aki néma...". Természetesen azt is megértem, hogy vannak bizonyos körülmények, élethelyzetek melyekben az emberek félnek.DE: attól azonban nagyon is tartok, hogy ismét szégyenteljesen leköröznek minket az aláírások számával például az állatkínzás ellen küzdők, hiszen erre már ebben az évben is volt példa. Az állatvédők 11 nap alatt produkáltak annyi aláírást, mint a pedagógusok 5 hét alatt sem!!!!!!


Vendég

#37 Re: A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

2013-09-11 20:01

#18: Egres Béla-JVG - A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

Mélyen Tisztelt Egres Béla!

 

Hány fórumon szeretné még terjeszteni ezeket az emészthetetlen marhaságokat?Próbált már egyáltalán tanítani? Ha van bátorsága címet, elérhetőséget kiírni, akkor a foglakozását miért nem vállalja fel nyíltan? Én roppan kíváncsi lennék rá!!!!


Vendég

#38 Re: Mit akartok ti itt?

2013-09-11 20:12

#20: Eszter Csongrády BME - Mit akartok ti itt?

Kedves Eszter!

 

Ha te is diplomavárományos vagy, akkor tudnod kellene, hogy ehhez nem csak tudás, hanem alapintelligencia is járulna!A fogyatékos szót én is kikérem magamnak, mert ezzel a szóval nem illendő dobálózni. Nem csak a fogyatékossággal élőket és családtagjaikat sérted meg, hanem a gyógypedagógus társadalmat is. A helyesírásod és a stilisztikád is hagy kívánni valót maga után!!!

Bognár Klára

#39 Nem annyira exponenciális...

2013-09-11 23:06

... a növekedés az aláírások számában. A pedagógusok az október eleji fizetési papírt várják bambán? Hátha több óráért megkapnak ugyanannyi pénzt vagy pár ezer forinttal többet? Mit változtatna bármelyik is ezen a megalázó helyzeten?
A szülők vajon mire várnak? Hogy az új helyzetben is tartsanak ki a tanárok? Menjen tovább az élet, kicsit tankönyvre várva, kicsit kérvényezősebben, ha délután elkéretné (!) az általános iskolás gyereket. Érettségire, netán egyetemre egyre kevesebb a kilátás, de hát az még előreláthatatlanul sok év távlata, azért most nem háborgunk... ?
Aki meg nem érintett közvetlenül, már úgyis utálja a henyélő tanárokat meg az inkompetens szülőket?
Vagy most nem értem ezt a közönyt. Egy petíció oldalán, amit csak alá kéne írni, még úgy is lehet, hogy ne látsszon a név. Képzelem, hányan mennek ki az utcára majd.

Vendég

#40

2013-09-12 06:44

Rendőrök helyett pszichológusokat az iskolába! A rendőrök jelenléte nem növeli a gyerekek biztonságérzetét, épp ellenkezőleg, azt az érzést kelti bennük, hogy a biztonság megteremtése és fenntartása karhatalmi feladat, ők ehhez gyengék, a közösség pedig tehetetlen. Éppen az iskola feladata lenne, hogy megtanítsa a gyerekeket/szülőket, hogyan alkothatnak valódi közösséget, amely képes felelősséget vállalni a tagjaiért, biztonságot nyújt, megerősíti a gyengéket és megfékezi a bántalmazókat. Ebben nem a rendőrök illetékesek, hanem a közösség egésze, élükön a tanárokkal, általában a felnőttekkel. A pszichológusok a közösség önszerveződésében fontos feladatot láthatnak el, ezért van rájuk szükség a rendőrök helyett! A "hogyan"-hoz már magyarul is olvasható segítő útmutató: http://www.flaccus.hu/opencms/opencms/Konyvesbolt/Temakoronkent/Temakorok.jsp;jsessionid=FAE5C57397CA203879F03519C5074023?szerzo=6216
Bicike

#41 Hm?

2013-09-12 09:33

Engedtessék már meg, hogy én döntsem el - az adott gyerek ismeretében - hogy ha a M betűt úgy látom előbb tanulja meg, mint az "a"-t, akkor azzal kezdjem! És engedtessék meg, hogy ha azt látom, hogy a versek jobban érdeklik, mint a gravitációs elmélet, hadd döntsem már el miből, mennyit adok neki, és ne Rózsi néni a központból!! És ezt minden tantárgyra és minden gyerekre írom!! Ha ez meglesz, nekem mindegy, hogy a kék vagy zöld házból jön a fizetésem (az a fantasztikusan megemelt :) )
gyémántvirág

#42 TILTAKOZOM!

2013-09-12 16:10

Ma mondtam a diákjaimnak, hogy sajnos, azokat a szabad légkörű beszélgetéseket, melyekre igényt tartottak versekkel, világgal kapcsolatban, fel kell függesztenünk, mert ha jönnek a ellenőrizni és nem a tanmenet szerint haladok pontosan, bajba kerülhetek. Egy lány tudni vélte, hogy a füzeteket is megnézik. Mondtam nekik, hogy ezért kell szépen írni, mert ezért is én "repülhetek." Egy fiú és aztán az osztály együtt mondta: "Megvédjük a tanárnőt!" Ez tart életben, mert ebben a légkörben komolyan elgondolkodtam a pályamódosításon. Kollégáim közül többen is kiborultak már most, már szerdánként hulla fáradtak vagyunk. Szorongva várom az októberi fizetést, ami számomra valószínű kevesebb lesz, mint a régi. Tűrhetetlen, hogy ebben az országban mi mindent meg lehet tenni! A petíciót névvel aláírtam, azzal teljes mértékben egyetértek tanárként, szülőként és a lelkemben megőrzött gyermekként.


Vendég

#43

2013-09-12 21:02

Az életemet is újrakezdhetem így 50 körül, vagy csak az életpályámat tudták lenullázni? Ki téríti vissza a megszerzett képesítések tandíját? Ki adja vissza a sokezer tanulással eltöltött órát, napot, hetet?
Edit

#44 Re: A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

2013-09-13 04:40

#18: Egres Béla-JVG - A JÖVŐ GENERÁCIÓJA EGYESÜLET NEM TÁMOGATJA ÉS VÁLLALHATATLANNAK TARTJA EZT A PETÍCIÓT!!!!!

Tisztelt Egres Béla!

 

Ezt a pontot legyen szíves átgondolni:

5. Kezdeményezzük, hogy a fizetéseket az iskolai végzettség határozza meg, a gyerekek tanulmányi előmenetelét a szülők iskolai végzettsége határozza meg és a diploma kiadásának feltétele a házasság és legalább egy gyerek vállalásához legyen kötve.

Tehát a 8 általánost végzett szülő gyereke csak nyolsóc általánost végezhessen, ha a szülő esetleg rossz tanuló volt, akkor a gyereke is az legyen? A diplomás szülő gyerekének legyen joga jelentkezni főiskolára, egyetemre? Mi van azzal a sok egyetemistával, aki nem köt házasságot az egyetem évei alatt? Ne kapja meg a diplomáját, ne tudjon dolgozni, ne is legyen lehetősége, hogy majd később házasságot kössön?

 

Milyen lesz ez a jövő generáció?

Ezek szerint, mivel szüleim 6 ill. 8 általánost végeztek, nekem nem hogy érettségiznem sem lehetett volna, de a diplomáim már végleg elérhetetlenek lettek volna. Én 32 éve tanítok. Gyerekem ezek szerint nem kaphatott volna diplomát, mert még egyedül álló, a mások meg hiába végez hamarosan, nem kaphatná kézbe, mert szintén nem házas.

Edit

Vendég

#45 hivatlanul@googlegroups.com

2013-09-13 08:55

Még nem jött létre a csoport? Nem lehet elérni.


Vendég

#46

2013-09-13 16:11

szüntessék meg a 16óráig való iskolában maradást ,és elegünk van hogy a gyereknek kötelező 5óra/hét tesi óra mert az egyéb fakultációval együtt ez nálunk7óra/hét.
hb

#47 Re: hivatlanul@googlegroups.com

2013-09-14 10:55

#45: Vendég - hivatlanul@googlegroups.com

létrejött a csoport, ha küld egy e-mailt a címre, felvesszük a csoportba


Vendég

#48

2013-09-14 12:24

Ha így haladunk az aláírások ütemével, akkor szomorú, de meg is érdemeljük a sorsunkat!!!!!!
Gica

#49 Re: Re: hivatlanul@googlegroups.com

2013-09-14 17:38


Vendég

#50

2013-09-14 17:43

Döbbenetes, ami oktatáspolitika címszó alatt zajlik. Felháborító!!!!!!!!!!!!!!!!!!