A Roma történelem oktatásának megakadályozása iskolai szinten


Vendég

#76

2013-08-29 16:25

kedves László remélem láttad az első sorokat ... én igen is paraszt vagyok cigány férjjel! és tudom és ismerem a paraszt szó jelentését ... csak nem bírom elviselni amikor mindenkit egy kalap alá vesznek !!! itt is ott is van normális ... egy kis faluban lakom ,bizony több a hazug .csaló paraszt mint a roma .na de nem is ismersz, ugyan honnan tudod az én intelligenciámat hogy mennyi? védem őket mert tudom hogy embere válogatja !!!!! és mert utálom a rasszizmust !!!

Vendég

#77 Re:

2013-08-29 17:05

#76: -

Hölgyem az én barátnőm cigány és egyetértek. Példáulaz én barátnőm jobban útálja a sajátját, merrt miattuk béleyegzik meg.

Nem az a gondja, hogy cigány vagy nem cigány valaki, hanem a viselkedés. Sok esetben a negatívum összefort a cigánysággal, mert statisztikai adatok szerint a börtönök 60% cigánnyal talitatt.  Ráadásul az Északi-Magarországi régióban nagy részt közülük kerülnek ki a bűnözök.

Én is ismerek tiszteséges cigány embert. Szaktársam volt. Tanárként a kollégáim között is van. Azonban Ő is azon a véleményen van, mint én és ma együtt írtuk alá ezt a peticiót.

Történelem tanár vagyok. Olyan külön óra pedig nincs, hogy német történelem vagy francia.

Vagy amennyiben van akkor külön német nemzetiségűekben. Viszont a cigányok esetében nem lehet nemzetiségi iskola, mert az szegregálás lenne. Nos ez a felháborító. Nyíregyházán, Tatabányán azért zártak be iskolát, mert születési számok okána térségben többségbe kerültek az iskolában. Arány számot nézve 80%-kal. Ez pedig már "szegregáció"-nak számít.

egy magyar nő !!!

#78

2013-08-29 17:55

Kérdem én hogy nem lehetne belevenni a történelem tananyagban .. hiszen tanulunk Amerikáról stb stb stb nem hiszem el hogyha említést tennének a romákról máris ránk szakadna az ég... én ha most lennék iskolás bizony kibírnám.. és mint szülő nem ordibálok hogy nem viszem be a gyerekem ... kérem itt a felfogással van a probléma

Vendég

#79 Re: BÜDÖS MOCSKOS KURVA CIGÁNYOK!!!!!!!!!!!!4

2013-08-29 22:37

#43: DSDSSDS - BÜDÖS MOCSKOS KURVA CIGÁNYOK!!!!!!!!!!!!4 

 

a zsido csinalja ezt a feszkot is! mint az osszes tobbit, ott vigyorog a fuggony mogott - csak be kell nezni oda! a hulye ciganyoknak nem jutna eszebe ez az eszement otlet,hiszen nincs is tortenelmuk (a kriminalisztikat meg nem az altalanos iskolakban kene tanitani). barhol is telepedett le a ciganyok, csak fertot gyartottak (azt a par pozitiv dolgot amit hozzaadnak egy tarsadalomhoz kb 3 szoban el lehet mondani, nem kell hozza kulon tantargy: par zenesz, tovabballas mas orszagba, a befogado orszag kulturszintjere felemelkedni. ez kb par szazaekuknak sikerult). meg egyebkent is, el nalunk sok hasznos kisebbseg, akikkel nincs tele a borton es a napi bunugyi hirek. roluk nem lesz kotelez tanulni? egyaltalan, a magyar tobbseg mar nem is szamit ebben a cionista gyarmatban? a zsido emberjogiak majd hazugsagokkal tomkodik a magyar diak fejet meg e targyban is, eppugy mint onmaga uzsoraztato, nepbutito, ertekrombolo es eloskodo eletformajat is probalja elfogadtatni velunk, akinek meg nem tetszik az antiszemita vagy a cigok eseteben ra'sszista'!
Vendeg

#80 Re: BÜDÖS MOCSKOS KURVA CIGÁNYOK!!!!!!!!!!!!4

2013-08-29 22:37

#43: DSDSSDS - BÜDÖS MOCSKOS KURVA CIGÁNYOK!!!!!!!!!!!!4 

 

a zsido csinalja ezt a feszkot is! mint az osszes tobbit, ott vigyorog a fuggony mogott - csak be kell nezni oda! a hulye ciganyoknak nem jutna eszebe ez az eszement otlet,hiszen nincs is tortenelmuk (a kriminalisztikat meg nem az altalanos iskolakban kene tanitani). barhol is telepedett le a ciganyok, csak fertot gyartottak (azt a par pozitiv dolgot amit hozzaadnak egy tarsadalomhoz kb 3 szoban el lehet mondani, nem kell hozza kulon tantargy: par zenesz, tovabballas mas orszagba, a befogado orszag kulturszintjere felemelkedni. ez kb par szazaekuknak sikerult). meg egyebkent is, el nalunk sok hasznos kisebbseg, akikkel nincs tele a borton es a napi bunugyi hirek. roluk nem lesz kotelez tanulni? egyaltalan, a magyar tobbseg mar nem is szamit ebben a cionista gyarmatban? a zsido emberjogiak majd hazugsagokkal tomkodik a magyar diak fejet meg e targyban is, eppugy mint onmaga uzsoraztato, nepbutito, ertekrombolo es eloskodo eletformajat is probalja elfogadtatni velunk, akinek meg nem tetszik az antiszemita vagy a cigok eseteben ra'sszista'!
sziam

#81 Re: tömören

2013-08-30 03:23

#1: -

Na ez az!

 

borsodinfo

#82 reklám

2013-08-30 05:39

A reklámot anyagilag nem kívánom támogatni de ha készítetek banert kiteszem a www.borsodinfo.hu oldalamra

Vendég

#83

2013-08-30 09:38

Először talán a magyar helyesírást kellene itt elsajátítania a többségnek...
Batul

#84

2013-08-30 11:04

Szerintem nincs értelme a cigány történelmet tanulni, mert egyszerűen nagyon nem is lenne, mit tanulni. Ha esetleg olyan népről lenne szó akik arra képesek lennének, hogy önálló külön államot létrehozni és vezetni, működtetni tudnának ill. tudtak volna.De viszont cigányok élnek Magyarországon, Szlovákiában , Romániában és sok országban külön- külön kisebbségként és érdekes mód mindenütt ugyanazon tulajdoságok miatt nem szeretik őket egyik helyen sem .Tisztelet persze a kevés kivételnek, mert azért az is akad .

Vendég

#85

2013-08-30 12:30

A magyar történelem valós történéseinek oktatásán belül,minden Magyarországon élő kisebbség történetének,kultúrájának megismerése lehetséges,teljesen felesleges kiemelten foglalkozni a cigánysággal,--egyébként a cigányság nem egy fajta cigányságot jelent---ráadásul ezt diszkriminatívnak találom a többivel szemben !

Vendég

#86

2013-08-30 12:39

elég szomorú,hogy majdnem ők vannak többségben,de ez nem jelentheti azt,hogy a kultúrájukat tanítani kelljen,azt tartsák meg maguknak. minden országban utálják őket,itt meg még lovat adnak ennek a mihaszna csőcselék népnek.szégyellje magát aki még ilyet ki is talált.

Vendég

#87

2013-08-30 12:55

Inkább a kressz legyen kötelező!
Nana

#88

2013-08-30 14:06

Sok gyermek/felnőtt még a saját történelmünkkel, a saját kultúránkkal sincs tisztában. Arról nem is beszélve, hogy a romák kb 90%-a annyira se tiszteli a magyar népet, hogy megtanulják... de nekünk kötelező az övékét? Abba a tenyérbe szarnak, amiből esznek... Ilyen erővel akár szlovák törit is taníthatnának... -.-'
Nana

#89 Re:

2013-08-30 14:08

#78: egy magyar nő !!! -

Azzal nem is lenne baj szerintem. De azért ne legyen külön óra szánva erre. Vagy akkor vegyék fel választható tantárgyként.


Vendég

#90

2013-08-31 12:10

Először Viselkedés kultúrát a Cigányságnak!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#91

2013-08-31 17:55

Az előttem szólók gyakorlatilag összefoglaltak mindent . A végsőkig is képes vagyok elmenni ,az én gyermekem ....bármi az ára NEM fog a cigányságról semmilyen "okosítást hallgatni...
Janesz8519

#92 Re:

2013-08-31 23:17

#1: -

Inkább több illemtant tanítanának a mai fiataloknak...sőt a mai világban a nyugdíjas nem tud köszöni


Vendég

#93

2013-09-01 05:09

Még, mit nem? Akkor oktatni kellene a Tót, Sváb, Szlovák, Román és a többi kisebbség kúltúráját is!

Vendég

#94

2013-09-01 05:10

Nem!!!
Number

#95

2013-09-01 08:15

Elolvastam a hozzászólásokat, talán mindenkinek igaza van egy kicsit! Az én fiam most megy első osztályba és szomorúan tapasztaltam az évnyitón, hogy 4-5 roma gyereket "megnyertünk"! Mielőtt bárki arra gondolna, hogy rasszista vagyok, téved! Férjem félig roma! A gyerekeket elnézve elsápadtam, koszosak, mocskosak voltak, az egyik ráadásul úgy szotyizott az évnyitón, a héját köpködve, mintha otthon lenne! Szép kis évnek nézünk elébe .... Mit tanulhatnának róluk a gyerekeink? Hogyan kell lopni a szomszéd szilváját? Hogyan kell az utcán a dolgát elvégezni?? Hogyan kell pl. a vonaton lógni??? Hogyan kell koszosan, büdösen közlekedni??? Hogyan kell segélyből megélni???
Bástya

#96

2013-09-01 11:27

Íme a cigány történelem:

-A mai cigányok őseit saját őshazájukban, Indiában még a legeslegalsó kasztként sem tűrték meg, olyan mélyen megvetették és undorodtak tőlük - teljesen jogosan és érthetően. Így elűzték őket. Karavánokkal vándoroltak.
-Több országban is megtelepedtek, putrikban éltek a városokon kívül. Mélységes primitívségük miatt beilleszkedésre, integrációra abszolút alkalmatlanok voltak - és azok is egészen napjainkig. Űztek néhány kézműves tevékenységet - pl. teknőkészítés. Nagyobb vásárokon, piacokon engedélyezték nekik az árusítást, de igen-igen szigorúan felügyelték őket, nehogy ellopjanak mástól valamit - mert erre már akkor is nagyon hajlamosak voltak.
-A XX. században kezdték engedélyezni nekik, hogy a magyarokkal együtt élhessenek - integráció céljából. De egyáltalán nem változtak meg. Kulturált viselkedésre továbbra is teljesen képtelenek, primitív, ősbunkó magatartásukkal, bűnöző életmódjukkal teljesen megkeserítik a tisztességes emberek életét. Pedig a magyar nemzet millárdokat ölt bele a felzárkóztatásukra. Abszolút semmi eredmény, iszonyatosan sok kidobott pénz. Akkor lenne eredménye és egyáltalán értelme, ha ők is integrálódni, beilleszkedni, kulturáltan viselkedni akarnának, és nem csak mi akarnánk ezt velük kapcsolatban.
De ez nekik eszük ágában sincs, pozitív változás eddig még csak nyomokban sem volt soha. Amúgy ha a szándék meglenne/meglett volna bennük, az integrálódás már évszázadokkal ezelőtt megtörtént volna. A jóindulatot pedig ők soha nem viszonozzák, hanem a lehető legpofátlanabb módon -a lehetséges végletekig mindig elmenve- visszaélnek vele. Szabályosan a magyar nemzeten élősködnek, minden vonatkozásban. És ez nem csak Magyarországon van így. Az egész világon, mindenütt súlyos problémát jelent a cigányság.
- Virágzik velük szemben a pozitív diszkrimináció. Sok sunyi egyén védi őket képmutatás, mocskos politikai érdekek végett - magukat persze közben a tolerancia hőseként tüntetik fel.
Egyébként meg már mindenki nagyon unja, hogy a cigányok meg azok az agyamputált hős védőik állandóan a "rasszizmus, rasszista" szavakat hujjogatják...
Mikor fogják már fel végre ezek a betonnehéz fejű, ostoba gyökerek, hogy "AZ EMBEREK NEM A BŐRSZÍNÜK ÉS AZ ETNIKUMUK MIATT, HANEM A VISELKEDÉSÜK MIATT RÜHELLIK A CIGÁNYOK NAGY RÉSZÉT, TAPASZTALATI, NEM PEDIG FAJI ALAPON, ÉS ENNEK ABSZOLÚT SEMMI KÖZE A RASSZIZMUSHOZ!" ?
Éppen hogy a cigányok a legnagyobb, az igazi rasszisták. A magyarok tartják el őket, míg ezért "hálából" velünk kötekednek, erőszakoskodnak, lopnak, rabolnak, hazudnak, gyilkolnak stb. Persze mindig azokkal az emberekkel teszik ezt, akik soha nem ártottak nekik, sőt a nem kevés adójukkal erősen hozzájárulnak az eltartásukhoz...hát ez az igazi rasszizmus, mégpedig a legjavából. Pedig kb. mindenben mi alkalmazkodunk hozzájuk, a saját hazánkban!

Egyáltalán nem vagyok rasszista, a füstösökkel kapcsolatban én nagy költőnkkel értek teljes mértékben egyet:

Vörösmarty Mihály:

EGY BARNA CSUFOLÓDÓ TRÉFÁSRA

A Barnaság nem igen nagy dísz ugyan,
De mégis türhető.
A gyáva tréfa még inkább nem az,
S ez már nem türhető.

Börzsöny, 1822

Az pedig egyenesen elkeserítő,hogy a versben szereplő "tréfa" szót ma már ezekre a szavakra is
lehet cserélgetni:
élősködés, hazudozás, rongálás, csendháborítás, zaklatás, lopás, rablás, erőszak, gyilkosság, kéjgyilkosság stb.

Amit itt leírtam, nyugodtan nyomtassák ki az iskolákban (1 db. lapon épp elfér ez a tartalom) és adjanak belőle minden gyereknek egyet az egyik történelemórán!! Ehhez teljes mértékben hozzájárulok!!!

Vendég

#97

2013-09-01 15:09

Ettől nagyobb pofátlanságot még nem látott ez a szerencsétlen ország

Vendég

#98

2013-09-02 07:33

Nincs is történelmük
Bástya

#99

2013-09-02 14:45

Nem tudom, ki találta ki ezt a gigantikus baromságot.. Köztudott, hogy kicsi hazánkat értelmi-erkölcsi fogyatékosok irányítják, de ez már tényleg szánalom a köbön. Mindenesetre én az ötletgazdá(ka)t beköltöztetném a putriba vagy gettóba ezekhez a buckalakókhoz, hadd ismerkedjenek csak azzal a messze földön híres cigány "kultúrával" , minél közvetlenebbül!
???

#100 Re:

2013-09-04 17:41

#21: -

A tudás rossz. Értem? Minél kevesebbet tud a gyerek annál könnyebb irányítani. Értem?