Fogjunk össze a tartós beteg gyermekek jogaiért

madlen

#1

2013-05-09 12:19

Minél több embernek össze kellene fogni ez már nem állapot ami folyik az országban és a jövő gyermekei isszák meg a levét,mert ők most jól élnek van még 10-15 évük hátra azzal ugyan miért foglalkoznának hogy mi lesz az emberiséggel.A családjuk jól él és a többi gyermek??A szülők a dolgozók pénzén élősködnek akik valóban termelő munkát végeznek,mikor lessz elég????????

Vendég

#2

2013-05-09 18:26

A beteg gyerekeknek és embereknek is joguk van az élethez!!!!!!

Vendég

#3

2013-05-10 06:05

Beteg gyermekeim vannak! Természetes, hogy kiállok értük!A nagylányom már így sem kap semmi támogatást, mivel 20 éves elmúlt, hiába tanul még! Borzasztó, ami ebben az országban megy!!!!!

Vendég

#4

2013-05-11 03:59

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, és nem is találom sehol: az, hogy elveszik az emelt cs-t és a hosszabbított gyes-t, automatikusan hozza magával, hogy a gyógyszereket is teljes áron tudjuk megvenni? Nekünk nincs közgyógy igazolványunk, de a kisfiam gyógyszereit 90%-os támogatással írják. Az hatalmas érvágás lenne, mert bár ő szerencsére tényleg nem súlyos eset, de azért sokkal többet beteg, mint egy teljesen egészséges gyerek, és közösségbe még csak ezután megy... Köszönöm, aki tudja a választ!

Vendég

#5

2013-05-11 11:03

Kérek minden Kedves ismerősömet, hogy írja alá ezt a petíciót!!!!Osszátok meg legyetek szívesek!!!KÖSZÖNÖM!!!!

Vendég

#6

2013-05-11 14:04

Az én lányom 14 hónapos és szívbeteg. Április 16-án közölte e gyerek új kardiológusa, hogy nem töltheti ki az emelt családi papírját! Nem a pénz volt a legnagyobb érvágás, hanem az utazási kedvezmény elvétele! A pénz sem jó, hogy kiesik, mert a gyes összege is egyenlő a nullával! Én csak azt kívánom, hogy akik ezt a döntést meghozták, kerüljenek abba a helyzetbe, amibe minden emelt családitól megfosztott család! Nem a gyermek betegségét kívánom (a félreértések elkerülése végett), hanem magát az anyagi nehézség átérzését!

Vendég

#7

2013-05-11 15:59

Burkolt népírtás ez az emberi jogok súlyos megsértése. A másik oldalon meg családalapítási kedvezményekkel kampányolnak. Szégyen, gyalázat! Ébredj Mária országa!!!

Vendég

#8

2013-05-13 11:16

Tényleg nem normálissak ezek oda fenn!!!!

Vendég

#9

2013-05-14 19:44

Elszomorító ez a helyzet. Az én kisfiam fél éves kora óta asztmás. Borzasztó azt látni, átélni azokat a napokat mikor beteg, levegőért sírt. Éjszakánként az figyelni lélegzik-e még! Számolni a perceket mikor lehet a következő fújást adni! Ezt csak tényleg azt tudja aki benne van. Valószínűleg akik ezt kitalálták nem ismerik ezt a helyzetet mert akkor ilyet nem találtak volna ki. Teljes állásban nem lehet elhelyezkedni az ilyen gyerekek mellet. Ezt figyelembe kellene venni és segíteni kellene és nem akadályozni a családokat. A gyógyszerekről nem is beszélve! Én bízom benne, hogy az összefogás célt ér!

Vendég

#10

2013-05-15 19:51

Köszönhető azoknak,akik gyermekei CSAK papíron asztmásak... stb Ezek erre a pénzre apellálnak, hogy minél több segélyt juttatást kapjanak.. Szörnyű, és nagyon dühítő!!!!

Vendég

#11

2013-05-16 13:57

Ez egy aljas kormány a beteg gyerekeket támadja míg milliárdokért stadionokat épít ez a pénz is oda kell nekik

Vendég

#12 Re:

2013-05-19 18:13


Vendég

#13

2013-05-21 17:24

Soha ilyen jót még nem írtam alá.
Tetszik · · Megosztom

Ez 2.765 embernek tetszik.
412 megosztás
Imre Orosz Kedves Viktor ma újból megtapasztaltam ami 7 éve folyik a sérült és Rokkantakkal való bánásmódról,sajnos újból megtapasztaltam egy oldalba döfést s fájt évente kaptunk 7000 forintot utazásra majd,hogy iskolás lett csemeténk kaptunk évi mondom évi 22500 ft költségtérítést ez az idénytől megszűnt,nézze ha annyira fáj nem kell,csak legyen helyben a mozgássérülteknek is iskola óvoda stb.Elvégre is munkanélküliség van biztos van rá az országba elég szakember,s még azt is megmondom miből kell finanszírozni,szerintem abból nyugodtan lehet,hogy csak és csakis a Neurologus írhasson fel ilyet aki professzori címmel rendelkezik,mert evvel is velünk csesznek ki,hogy annyi rokkant van,hogy a rokkant parkolóba nincsen hely,természetesen biztos látta ön is a tv2 riportját mikor pimasz úr is elintézte 40 000 ft-ért a rokkant kártyát,tehát mondom professzori minősítésű neurológus írhassa csak fel!
A másik,hogy semmi de semmi nem fedezi azokat a kiadásokat ami egy sérült járni beszélni nemtudó gyermeknél fellépnek nem tud munkába állni a feleségem ottthon van 36000 ápolásin ez kb a pelenkára elég,másra nem számlák meg kajára véletlenül sem,s bele sem merek gondolni,hogy mi van azokkal ahol a párocska egyik tagja lelép,a kisfiunk tömegközlekedéssel nem szállítható benne van a papirjába igen ezt neurologus professzor állapitotta meg,na már most nekünk az iskolába járás havi 80 000 ft-ba kerül a Pelenka kb 25 000 ft,a villany gáz viz stb kb 10-15 000 ft igen ebböl van 10%-ék kedvezmény az kb 15000 ft de ugye még ruházkodni is kell,s az autonál se csak a Benzin költség van,hanem pl:Biztosítási adó is,azt hiszem az 1500 ft töbszörösen visszafizetve az államnak mert az az én esetembe 7500 ft,ja s ugye nekünk nem volt autónk,mert nem kellett csak amiatt lett véve,hogy kezelésekre visszük a kicsinket!A Biztosítás és a Vizsgát meg javítási költségeket(olajcsere stb) számolom az is van évente ha leosszuk a 2-öt 1-re kb 120 000 tehát havi 10 000 ez is!Számoljunk csak utazás 80+25 a pelus plusz a rezsi 15 ami nagyon szerény ez már 120+10 az0 autó ez 130 s emellett még ugye van a Hitel kb 60 000 ft Chf Lakáshitel,ez ugye 19 500 ft-al indult majd lett 80 000 is meg kitudja mennyi még most az árfolyamgáttal kb 50-60 000ft nem tudom pontosan mert múltkor is volt rajta egy közel 10 000ft-os biztosítás amit sose kértem,130 meg 60 az 190,de ugye az autót se ingyen adták,pláne,hogy olyan szabályok vannak az utóbbi években,hogy olcsó autót nem is lehetett venni ezért azt is részletre kellett kb 17500 ft annak a havi díja ez már 207500ft de ugye,hogy ezeket finanszírozni tudjuk mivel meg voltunk csúszva,kellet felvenni az FHB-töl is hitelt havi 30 000ft! 237500 ft az hogy kellet hűtőt vennünk részletre nem is irom,ja,hogy adományba adott volna egy alapítvány az felejtős több száz alapítványnak írtam illetve voltam a székhelyén egyik se adott semmit,ja igen az egyiknél mikor nem volt villanyunk meg Gázunk kaptam 6 gyertyát,hát nem tudom,hogy fűtsek vagy világítsak vele,nagyjából egyikre sem volt jó!
Tudnák még írni,dolgokról,hogy pl Magyarországon miért kerülnek pénzbe olyan kezelések amik a világon mindenhol ingyen van pl Hyperbar
A lényeg az,hogy úgy tudom egy ország helyzetét az határozza meg,hogy hogyan bánnak a sérült illetve mozgáskorlátozott emberekkel ezt egy Unios előadáson hangzott el nem vicc s valamilyen professzor mondta tehát,tudja mit beszél!Szóval Magyarország helyzete ha ezt nézzük még a fejlődő országokétól is elmarad,s valahogy az emberek is így állnak a sérült gyermekekhez mint ön,tisztelet a kivételnek!
Orosz Imre
ki sohasem ivott,dohányzott és a családjába sem űztek semmilyen káros szenvedélyt,becsületes Magyar állampolgár ki családjával többet várt volna el az országától ha bajban van!

Vendég

#14

2013-05-25 08:54

Több ezer embert tettek tönkre ezzel a kormányrendelettel . Így szüljünk minnél több gyereket .

Vendég

#15

2013-05-28 18:46

Szégyen gyalázat,hogy már a tartósan beteg gyerekektől is meg akarják vonni a támogatást,az ő pénzükre is ráteszi a kezét a telhetetlen rabló kormány,a rokkant nyugdíjasokkal is elbántak!mi jöhet még ezután? Én magam 69 éves súlyos mozgáskorlátozott vagyok kis nyugdíjjal,Gyermekem 42 éves epilepsziás értelmi sérült,kettőnk kis jövedelméből próbálunk megélni.A jelenlegi helyzet nálunk kezd nagyon hasonlítani a Csauseckó kormányhoz!Romániában is az volt a cél hogy a betegeket öregeket el kell pusztítani,mert teher az államnak! Aljas gazemberek!!!!!

Vendég

#16

2013-05-30 13:29

Inkább nem irnám le amit gondolok..

Vendég

#17

2013-06-01 21:38

Milyen jogon veszik el a beteg gyermekektől a támogatást? Sajnos vannak olyan betegségek,amik megmaradnak az élet végéig. Nekem azt tanították,a beteg embert segíteni kell.A törvényhozók mit tanultak?

Vendég

#18 Re: asztmás gyerekek

2013-06-03 20:55

#9: -

Tökéletesen megértem a felháborodását,mert hasonló  cipöben járunk.

Mit jelent egy asztmás gyerek csak az tudja aki ebben él .Rettegve  ülve aludni

nézni a gyerek szenvedését és nincs igazán segitség ,csak egy kis könnyités.Nézni mikor

futna a társaival, de le kell ülnie mert elfáradt.Biztos vagyok benne aki ezt kitalálta annak

göze sincs mivel jár ez a betegség.a rengeteg gyogyszer,ami temérdek pénzt visz el ha nem

akarom ,hogy álapota rosszabbra változzon.Nem könnyitenek ezeknek a gyerekeknek az életén

hanem még jobban megnehezitik.Remélem igaz a régi közmondás ,hogy" sok lud disznót gyöz"

Èrdekli Tisztelt jogalkotók ,hogy a törvények az embereké vannak ,és nem az emberek vannak a törvényeké!!

Ne mások nyomoruságán akarjanak ,sporolni.Inkább fogják a gyeplüjüket rövidebbre ,egyik oldalon két

kézzel szórják a pénzt,másik oldalon fulladásig , a szó szoros értelmében most  visszafogások.

Georgina

#19

2013-06-05 03:48

Döbbenet, hogy mire képes Orbaneszku Elvtárs Orbániában. Tényleg népírtás, amit végez a kormányunk.

Vendég

#20

2013-06-21 05:22

Ne nyúljanak a beteg gyerekek támogatásához!!!!!!!!Teljesen el lehetetlenítik a beteg gyermeket nevelő szülőket!!!!!!A saját pénzüket vegyék lentebb!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#21

2013-06-26 09:38

ket gyermekem van a kisebik asztmás oktobertől májusig nem jár ovodába mert állandóan beteg megkerdeznem a kedves misztert hoogy vigyáz majd rá.
Beteg gyerekekért

#22 Demonstráció

2013-07-08 17:39

Demonstráció a tartósan beteg gyermekekért 2 - Piknik
július 15., 14:00
1054 Budapest Akadémia utca 3. Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt

Kérünk mindenkit,aki tud csatlakozzon hozzánk!Gyermekeinkért!

Vendég

#23

2013-07-16 10:10

Kívánom hogy az próbálja a beteg gyermekének a 12ezer párszáz forintos családi pótlékból megadni a szükséges dolgokat aki kitalálta ezt az egész herce hurcát! Egy tartósan beteg gyermeknél még az emelt családi és a gyes is kevés,hogy az ember megadja az alapvető szükséges dolgokat! Ez tapasztalat! Szégyen hogy ezen akarnak spórolni! Sok más dolgon lehetne nem mindig a betegeken! Pláne nem gyermekeken! Nem ilyen drasztikus változtatással kellene kiszűrni azokat,akiki csak visszaélnek,és kihasználják ezeket a segélyeket!
VENDÉG

#24 vendég

2013-07-18 16:20

Sajnálkozunk,mégsem ment el senki...Majd mások intézzék el!!!

Vendég

#25

2013-08-02 05:47

Véleményem szerint azt kellene felülvizsgálni, hogy a tartósan beteg gyermekeket a szülők megfelelően gondozzák-e (ez akár a gyógyszerek rendszeres kiváltásából, orvosi véleményből felmérhető). Aki minden feltételnek eleget tesz, annak visszaállítanám az emelt családi pótlékot. Így ki lehetne szűrni azokat a családokat, akik (szomorú, de sajnos léteznek ilyen szülők is) a gyermekük betegségével visszaélnek és esetlen nem gondozzák megfelelően, mondván, minél betegebb a gyerek, annál biztosabb a jogosultságuk a kedvezményekre. Nekem az a véleményem, hogy BÁR NE LENNE BETEG A GYERMEKEM!!!!! Nem azért beteg, hogy kedvezményben részesüljön, hanem azért részesült eddig kedvezményben, mert tartósan beteg.