A választói összefogást támogató nyilatkozat

gránitkutya

#226 Re: súlyos

2012-11-09 11:44

Cica

#227

2012-11-09 11:50

Nem kérünk az összevonásból!!!! Osszátok meg minél többen!

Maradjon meg a Budapesti Vidámpark!
www.peticiok.com
Mentsük meg Magyarország utolsó vidámparkját, ne hagyjuk hogy értelmetlenül bezárják és szállodát építsenek a helyére! Az állatkert helyhiányával indokolják a zárást,

Peticiok.com
www.peticiok.com
Ingyenes tárhelyet biztosítunk online petíciókhoz. Segítségünkkel professzionáli...
Bővebben
kissmisi

#228 Változást

2012-11-09 12:00

A nép megkérdezése nélkül váltották le a demokráciát és szüntették meg a Köztársaságot.
Illegitim Alaptörvényükkel az előző Alkotmányhoz képest jogfosztottá tették a magyarokat.
Koncepció nélküli gazdaságpolitikájukkal évtizedekre recessziós spirálba lökik a gazdaságot.Elherdálják a következő generáció jövőjét.Rezsimváltást! Vissza a demokráciához!
morgosoreg

#229

2012-11-09 12:01

Nem szeretem a politikát ami úgy ránk telepedett, hogy levegőt sem tudunk venni!
Mindent elkövetek, hogy békés, demokratikus országba élhessünk.
ORBÁNÉKNAK MENNI KEL!
Demokrata - baloldali

#230 Re: súlyos

2012-11-09 12:02

#101: hug.os józsi - súlyos 

 Nektek mi az egyetlen gondolatotok? A hatalon bármi áron való megtartása, bármilyen törvénytelen eszközzel. Nekem az a gusztustalan, amit ti csináltok, de az nagyon. Mást nem tudtok, mint az elmúlt 8 évre visszamutogatni, meg Gyurcsányozni, Bajnaizni. A ti undorító, gusztustalan ellenzéki hadjáratotoknak volt köszönhető, hogy az ország a csőd szélére jutott. Olyan aljas, lejárató ellenzéke a világnak nincs, mint amilyenek ti vagytok. Kiviszitek a csőcseléket az utcára, utána megsértődtök, ha pofánvágnak benneteket. En előbb tettem volna, szerencsére nem jártam arra. Csípőből mindent visszautasítottatok, még akkor is, ha tudtátok azt, hogy az ország érdekeivel ellentétes. Mondok egy példát: egykoron kórházi párttitkár orvos ismerősöm köpönyeget váltott (sajnos sok ilyen van) és elkezdte a baloldalt ócsárolni. A vizitdíj népszavazásakor azt mondta, hogy igaz, hogy neki sokkal rosszabb lesz, ha eltörlik, de akkor is ellene szavaz, mert utálja "ezek"-et. Hányan gondolkodtak hasonlóan. Tudnám a sort folytatni, kedvem sincs, időm se rá, meg pedig úgysem értenéd, mert te is csak azt fújod, amit a polgári körök szemináriumán a fejedbe öntöttek.


Vendég

#231

2012-11-09 12:02

De csak akkor támogatom, ha senkik nem rekesztenek ki.
Magnus

#232

2012-11-09 12:05

Nem elég orbán és bandája kiiktatása, valódi rendszerváltás kell, ellenőrzési, elszámoltatási és felelősségrevonási lehetőséggel a hatalmon lévőkkel szemben.
mario

#233

2012-11-09 12:05

IRJÁTOK ALÁ MINÉL TÖBBEN!
architectura

#234 jaszvarosi1@gmail.com

2012-11-09 12:06

A szabadság és a becsület jegyében és reményében kell együtt lennünk!
cicamica

#235 Re: Re: súlyos

2012-11-09 12:13

#226: gránitkutya - Re: súlyos 

 Rövid, velős, igaz vélemény volt.

obsitos

#236 A valóságot a központba!

2012-11-09 12:15

Távolinak tűnik az idő, míg rájövünk, „A szép szavak nem igazak, az igaz szavak nem szépek” (Kínai bölcselet). Az öszödi beszédnek is ez volt a lényege, s lám ma sem értik. Veszélyes, ha 2014-ben kizárólag életszínvonalbeli sikertelenség okán veszít a FIDESZ. A következő kormány legkevésbé osztogatni tud majd, az „ortodox” demokráciát és gazdaságpolitikát kell helyreállítania. Esélyt teremtve a befektetői bizalomnak, ezzel együtt a növekedésnek.
Keserves lesz. A valóság jelenleg „beteg”, de nincs másik. A kapitalizmusnak, mint a ma legfejlettebb társadalmi-gazdasági alakulatnak a szociális-piacgazdaság nevű formájában élünk. Medgyessy szociális rendszerváltása, vagy Orbán szabadságharca a valóság megerőszakolása.
Tudomásul kell venni, a tőkének nincs hazája, a hazának viszont nincs tőkéje.

Kérem ezt magyarázzák el "azembereknek". Nagy tömegek nem értik, hogy mi történt az elmúlt 20 évben! Ez a demokraták kudarcának fő oka, semmiféle rendezett világképet nem sikerült közvetíteni. A demokrácia nem elesett, meg sem született, „azemberek” fejében. A jólét hamis szinonimájává vált.

Ha továbbra sem fektetünk energiát a valóság megértésébe, akkor inkább maradjon a FIDESZ, kapjunk hiteles képet a néplélektanról. „Előnye” Orbánnak, hogy az ő megszorításai következtében nem verik szét Budapestet (?). A nép nem leváltható, a tévedése is szent, főleg demokraták számára.

A Fidesz politikája teoretikusan nem létezik, empirikusan pedig hatalmas károkat okoz. Orbán csak a formáját hozza. Én kimondom, mi választók vagyunk a felelősök. Én már "vizsgáztatom" az ismerőseimet. A következő kérdésekkel: A demokráciának milyen hatalmi ágai vannak, milyen viszonynak kell lenni közöttük?; Mi az a pluralizmus? Mit jelent az állam ideológiai függetlensége, milyen a szekuláris állam?; stb. Eredmény: tévedéseinknek, tévhiteinknek, se szeri, se száma, ebből egy érzelmi alapokon álló, csapongó, a tényektől elrugaszkodó véleményformálás következik. A pluralizmus és a tolerancia még kevés fejben talált barázdát.

Fenti soraimat a tanácstalanság írta. Nem tudom, hogy a felsőoktatásban az elmúlt 20 évben, mit tanítottak a társadalomtudományi tanszékeken? Középiskolákban, mit tanítottak történelem és társadalmi ismeretek órákon?

Sok sikert az összefogásnak!

obsitos
gondolkodó

#237 Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 12:23

#236: obsitos - A valóságot a központba! 

 Jó fej vagy, obsitos!

Sok helyen mondd el ezt, lehet, hogy már más is érzi, de nem tudja magát ilyen jól kifejezni.

kadar

#238 Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 12:27

#236: obsitos - A valóságot a központba!

Igazad van és el is tudtad mondani. Írj gyakran!


Vendég

#239

2012-11-09 12:33

A JOBB MAGYARORSZÁGÉRT!
loxy

#240

2012-11-09 12:52

Tisztelt Címzett!!!
Üdvözlöm azokat ,aki a valódi váltást akarják ,velünk együtt,de ez az legyen ,és kíméletlen azokkal akik a társadalom értékét eltulajdonították,romba döntötték a Magyar NÉPET,a fontoskodó hozzá nem értésükkel,csak nyereségvágyból!! Remélem nem az alulról jövő megmozdulások által keltett kedvező hatások kihasználása a cél,hanem a valódi emberi társadalom létrehozása!!(/** pártok nélkül/) Minél kevesebb egykori ál aktivistát szeretnék látni.csak szakértőieket ,főleg humán érdeklődési körrel,Mivel elsők az Államalkotó személyek mindenek felett, szemelőtt tartva az emberek érdekeit !!A kóklerek által gyártott ,futószallagon elfogadott törvények felülvizsgálata ,és törlése az eredeti állapotok ,helyreállítása Az emberi jogok területén!!
SlyZero

#241

2012-11-09 13:08

Az a baj, hogy a sima leváltás már múltkor sem jött be. Részemről inkább kivárok, addig, amíg az engem foglalkoztató kérdésekre nem kapok választ, és majd utána eldöntöm kire adom le a voksomat.
nunuke0

#242

2012-11-09 13:12

Minden olyan demokrácián alapuló összefogást támogatok, amely a tolvaj kormány megbuktatására szerveződik, kiemelten azokat, melyek a kompromisszumos összefogás hívei!
találat

#243 Re: Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 13:19

#237: gondolkodó - Re: A valóságot a központba!

Te meg bólogató jános buta figura vagy.

SlyZero

#244 Re:

2012-11-09 13:28

#31: mamanka -

No igen, de mi a cél? Ha csak a FIDESZt akarod leváltani, akkor egy csapat részeg csimpánzt is odaültethetsz a parlamentbe, de én a magam részéről egy normálisan működő országban szeretnék élni, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Az LMPvel kapcsolatban vegyesek az érzelmeim. Az akcióik többsége inkább csak nevetésre ingerel, de amikor SZDSZ 2.0-t akarnak játszani, akkor lefagy a mosoly az arcomról. Megvan annak a nagyon jó oka, hogy az emberek nem legutóbb már nem kértek belőlük, és annak is, hogy sokan őket okolják a Jobbik előretöréséért.

Hurrá!

#245 Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 13:32

gondolkodó

#246 Re: Re: Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 13:34

#243: találat - Re: Re: A valóságot a központba! 

 Nem biztos, hogy a bonylasztó hozzászólásoddal itt van a helyed! Ismeretlenül ne butázz le senkit, mert visszaüthet. Se szőke nem vagyok, se buta.

SlyZero

#247 Re: A valóságot a központba!

2012-11-09 13:48

#236: obsitos - A valóságot a központba!

A cím jó, az okfejtés már kevésbé (de, végül is, azért vagyunk itt, hogy megismerjük egymás véleményét és kifejtsük a sajátunkat). A pluralizmus remekül tud működni olyan országokban, ahol minden más is remekül működik, de olyan helyeken, ahol komoly bajok vannak, inkább csak kicsinyes érdekek összecsapásaként mutatkozik meg amelyek mindenkit hátráltatnak a tényleges munkavégzésben.


Nekem például (az itteniek többségével ellentétben) nem az a bajom Orbánnal, hogy diktatórikusan irányít (ezt a részét amúgy is hajlamosak felnagyítani a bírálói), hanem az, hogy egy teljesen dilettáns gazdaságpolitikával még annál mélyebbre tudta lökni az országot, mint ahova a "jóléti rendszerváltás" sodorta.

salv

#248

2012-11-09 14:02

A választás az egyéni jelölteknél fog eldőlni (106 hely a 199-ből). Szerintem az Együtt2014-nek az egyéni jelöltek állításában lehet szerepe. Ha pártkoalícióként pártkatonákat jelölnek, akkor azok veszíteni fognak. Ha független, helyi, ismert és elismert embereket, akiket minden ellenzéki párt támogat (Tétényi Évákat), akkor azok győzni fognak. Nem az ellenzéki pártoknak kéne koalíciót kötniük, mert az úgysem fog működni, hanem maguknak a választópolgároknak. De ehhez olyan jelöltek is kellenek.
Fidler

#249 Az együttműködés margójára

2012-11-09 14:11

Az Együttműködés híve vagyok a közös cél érdekében (ez elsőként hazánk demokratikus állapotának helyreállítása!), abban az esetben, ha az egyenjogú felek között demokratikus szabályok szerint köttetik meg!!! Bármilyen diszkrimináció már az előbbi szabályt felrúghatja, és akkor ez a ragyogó ötlet elszáll, mint a lufi!!!
Zozi

#250

2012-11-09 14:11

Utolsó esélye ez az országunknak ! Mutassuk meg hogy mi magyarok is össze tudunk fogni és félre tudunk tenni minden nézetkülönbséget! A cél a fontos, leváltani az Orbán rezsimet !