A választói összefogást támogató nyilatkozat

Hú.gyos Józsi

#1401 Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 15:49

#1398: Gyula - Re:

Te Gyula, nem tudod merre van a Pálesz Pista? Kéne egy kis pájinka a hétvégére, hátha tud szerezni a zagyalágyulától?

Ne politizáljatok már annyit, inkább igyunk, hogy legyen hú.gyunk!!!


Vendég

#1402 Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 15:52

#1303: - Re:  Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Anyukád és mivel a kölyke vagy,te is.

Gyula

#1403 Re: Re: Re: Hajdúbét

2012-11-16 15:58

#1400: Komplikato - Re: Re: Hajdúbét  

 Pesty fekete dobozos fideszközeli elvtársnak azt sem hiszem el, amit kérdez.

Gyula

#1404 Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 15:59

#1401: Hú.gyos Józsi - Re: Re: Együtt 2014!!! 

 Józsi, szerzek neked akármennyit akármikor!

Komplikato

#1405 Re: Re: Re: Re: Hajdúbét

2012-11-16 16:07

#1403: Gyula - Re: Re: Re: Hajdúbét

Hát nézze, én megnéztem az ő "objektív" roma témájú riportját, tényleg féloldalas volt. De a biztosítékot a kormány megrendelésre készült "a halottak tisztességes temetéséről" szóló propaganda filmje ütötte ki. Biztos Ön is tudja, hogy most próbálja a kormány elérni, hogy ne nagyon lehessen "olcsó" urnás temetéseket csinálni és ennek támogatására kellett az a kis legyártott kamu riport ... persze azt kamuzták nem anyagi érdeke a  krománynak, miközben nem tudok róla, hogy 0%-os áfa lenne a temetés tetemes költségein, ráadásul mindenféle állami monopólium is felmerült a témával kapcsolatban. Szóval Pesty úr igen "megbízható" párt katona.

Hú.gyos Józsi

#1406 Re: Re: Re: Re: Re: Hajdúbét

2012-11-16 16:11

#1405: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Hajdúbét

Bocs, hogy megkérdezem, de most ez a legfontosabb: nincs eladó pájinkád? Hétvégére kéne, de nagyon.

Péter

#1407 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:12

#1394: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Teszek a matolcsyzmusra. Viszont a tőkejövedelem adóztatását részesítem előnyben a munkajövedelmek adóztatása helyett. Én ugyanis baloldali vagyok.  Azt mondod, hogy nem olvastam a részletes programot, mivel nincs  kész. Rendben van. Annyit mindenesetre látok, hogy eddig itt még minden Bajnai-támogató azt az óhaját fejezte ki, hogy a bankadók, multiadók és egyebek helyett engem adóztassanak jobban.

Hú.gyos Józsi

#1408 Re: Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 16:16

#1404: Gyula - Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

A hétvégre kell a pájinka, már szóltam a Pálesz Pityának és a Komplikátornak is, hogy tud-e szerezni.

Legalább a zemberek a hétvégén érezzék jól magukat, nemde, Gyula?

Gyula

#1409 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hajdúbét

2012-11-16 16:18

#1406: Hú.gyos Józsi - Re: Re: Re: Re: Re: Hajdúbét  

 Józsi, ne dörgölőzz, mondtam, hogy szerzek.

Péter

#1410 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:19

#1399: Gyula - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz Minden szavadat, minden mondatodat a gyűlölet irányítja.

Írja nekem egy olyan, aki az előző beírásában azt írta nekem, hogy "nyald csak Orbán valagát"...

Hú.gyos Józsi

#1411 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:20

#1407: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Nagyságos úr, nincs egy kis eladó pájinkájuk ingyéér, a hétvégére kéne.

Gyula

#1412 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:23

Komplikato

#1413 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:24

#1407: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

"Teszek a matolcsyzmusra."

Jó Önnek, én, a családtagjaim, az ismerőseim, az ex-kollégáim beledöglenek. Ja, meg a magyra gazdaság ...

"Viszont a tőkejövedelem adóztatását részesítem előnyben a munkajövedelmek helyett."

Annak fényében, hogy a "nagy magyar cégek" az ilyen jellegű jövedelmeiket off-shore cégekbe adózzák még is hogyan oldaná ezt meg?

"Annyit mindenesetre látok, hogy eddig itt még minden Bajnai-támogató azt az óhaját fejezte ki, hogy a bankadók, multiadók és egyebek helyett engem adóztassanak jobban."

Szerintem nem a bankadóval van baj, hanem annak mértékével és bevezetésével, ja meg a Matolcsy által nem rég megszegett(!) megegyezéssel az ügyben. Az egykulcsossal sincs magában baj, csak rosszkor vezették be és nagyon rosszul, ne lehet szervezetlenül csinálni 5-700 milliárd lyukat a költségvetésben, majd mondvacsinált adókkal beszedni őket.  A multi adóval meg nekem nincs bajom, az végre fogyasztás alapú ha rákenik a vevőkre, de akkor kérem ne legyen kivételezett pl. a CBA a amaga kis 12.000(!!!) üzletével, mert ki tudják ők is pengetni ha a Tesco után a legnagyobb európai hálózat. Szerintem.

Hú.gyos Józsi

#1414 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:24

#1410: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Peti gyerek, én nem értek a politikához annyirán mint tik, de az csak egy megtisztelő ajanlat vót a Gyuszi részéről... ki az az a orbán, én megteszem helyetted a pájinkáért.

Komplikato

#1415 Re: Re: Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 16:25

#1408: Hú.gyos Józsi - Re: Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

Nem élek pálinkával, tiltja a vallásom a kábítószereket. :P

De szólhatok érdekében ex-apósomnál, ha még hallgat rám, neki már a bora is olyan amitől egy korty után másnapos lett bárki azonnal.

Hú.gyos Józsi

#1416 Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 16:32

#1415: Komplikato - Re: Együtt 2014!!!

Kösz cimbike, jó fej vagy, én balos vagyok. Akkor biztos te is. A bor is jó így hétvégenként.

Komplikato

#1417 Re: Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

2012-11-16 16:35

#1416: Hú.gyos Józsi - Re: Re: Re: Együtt 2014!!!

Továbbra sem vagyok balos. Technokrata vagyok. Ha nagyon be akarnak skatulyázni akkor én vagyok az idehaza nem létező közép. :P

Péter

#1418 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:36

#1413: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz Az egykulcsossal sincs magában baj,

Nahát!  Pedig eddig  nagyon úgy tűnt, hogy itt mindenki arra esküszik, hogy 1,7 millió bruttó éves bérjövedelem fölött 36 százalékos adót fizessek, mint korábban.

Komplikato

#1419 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 16:51

#1418: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Nem is tudom, nem vagyok jártas a témában, de mások éltalláttam ilyan számításokat, hogy 20% ÁFA/SZJA kéne alsó kulcsnak és felső kulcsnak 30-35%, viszont a felső kulcs az nagyjából egy bő tizszeres volt annak amit Ön írt. A lényeg, hogy más működő rendszereknél, mert a miénk most nem máködik, meg kéne nézni. Azt hiszem legtöbben a britt példát hozták fel.

Az egykulcsos adó bevezetése gáz volt, hiszen a szuperbruttósítás kivezetése és a minimál bérre bevezett adókötelezettség miatt sokan sokkal kevesebbet kerestek még a minimálbér emelés elenére is és igen is visszavetette a fogyasztást, tehát rosszul sült el. Egy reálisabb több lépcsős bevezetés, meg egy egy 18-20% körüli SZJA lett volna elvisselhető, de akkor nem is 2 év alatt lett volna bevezetve.

Péter

#1420 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 17:02

#1419: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz a felső kulcs az nagyjából egy bő tizszeres volt annak amit Ön írt

Most néztem utána, mielőtt leírtam. 2009-ben pontosan ez volt a helyzet.

Bocs, de utálom az önözést az Interneten. Ez nem a való élet, ahol a társadalmi helyzet, a kor vagy a nem alapján eldönti az ember, hogy a magyar nyelv négy udvariassági szintje közül melyik alkalmazza. Itt a tegezés szokásos, mindezektől függetlenül.

Szolidaritás

#1421 Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 17:22

#1418: Péter - Re:  Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Péterem, tegnap késő este ezt közöltem Veled:  "Mint írtam, én nem vagyok közgazdász és egyáltalán senki, ezért nem tudom maradéktalanul összeszedni és megfogalmazni a gondolataimat. Természetesen, hogy a tőkejövedelmeket is meg kell adóztatni, hiszen azoknak a tulajdonosai is azon gazdag réteghez tartoznak, akikről vallom, hogy kötelességük a szegényekről való gondoskodás."

Egyébként kijavítalak annyiban, hogy 32 % volt az általad említett adókulcs és a minimálbérig adómentesek voltunk.

Olvasva az irományaidat, azt kell, hogy feltételezzem rólad, amivel zizi is megvádolt, hogy valóban önző vagy, hisz csak a magad jövedelmével foglalkozol.  - Az, hogy a Fidesz hazavágja úgy politikailag, mint gazdaságilag a hazádat, úgy veszem észre, hogy egyáltalán nem is érdekel.  - Nem szeretnélek megbántani, de ez igen egysíkú gondolkodásra vall és, aki havi 30 000 Ft-ért képes a honfitársait és hazáját "eladni", arra bocsáss meg, de nem találok szavakat.

Péter

#1422 Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 17:46

#1421: Szolidaritás - Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Emlékeim szerint a Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai kormányok gazdasági eredményei sem voltak valami fényesek. Én pedig, már megbocsáss, de arra nem találok szavakat, hogy magukat baloldalinak mondók az én munkajövedelmemet szeretnék megcsapolni a bankok, multik és a milliárdosok tőkejövedelme helyett. Amúgy igen, elsősorban a saját pénztárcám érdekel és ordas módon hazudsz, ha azt állítod, hogy téged nem.  Na jó, láthatóan az is érdekel téged, hogy az előbbiekben felsoroltaknak több pénze legyen, nekem meg kevesebb.

Szolidaritás

#1423 Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 17:49

#1422: Péter - Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Szerinted ez azt jelenti? Ha igen, akkor nincs miről beszélnünk, mert győzött a butaság.   Péterem! Tegnap késő este SZÓ SZERINZ ezt közöltem Veled:  "Mint írtam, én nem vagyok közgazdász és egyáltalán senki, ezért nem tudom maradéktalanul összeszedni és megfogalmazni a gondolataimat. Természetesen, hogy a tőkejövedelmeket is meg kell adóztatni, hiszen azoknak a tulajdonosai is azon gazdag réteghez tartoznak, akikről vallom, hogy kötelességük a szegényekről való gondoskodás."

Persze, hogy engem is a saját jövedelmem érdekel, de, amikor volt 600 e. Ft nettó bevételem, nem izgatott volna, hogy csak 560 e. lesz belőle. Viszont XY-ok nagyon is megérezték, hogy 80 e. Ft helyett mindössze 70 ezret kaptak kézhez. Ez a nem mindegy, ha értjük egymást, ha nem.

 

Péter

#1424 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 17:52

#1423: Szolidaritás - Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Jó, akkor visszatértünk az eredeti kérdésemhez:  hogyan gondolod a tőkejövedelmek megadóztatását?

Komplikato

#1425

2012-11-16 18:00

"Emlékeim szerint a Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai kormányok gazdasági eredményei sem voltak valami fényesek."

Az első kettő vitán felül áll. De az utolsót sokan vitatnák, főleg aki a fenti petíciót támogatta. Bajnai kezdte el a "szar ellapátolását" és a gazdasági mutatók állását tekintve a kormányváltás idején sikeresen. Ezek a gazdasági mutatók azóta cefetül megjárták a poklokat elmúlt 2.5 évben, némelyik most is borzalmas. Ha másra nem a CHF árfolyamra biztos mondhatjuk, hogy gáz. Nézd meg akkor dollár, euró, chf árfolyamot, a GDP állását, a CDS mutatót. Aztán nézd meg egy időarányos ábrán ezeket mondjuk 2006 és 2012 között. nagyon tanulságos.