Horthy Miklós kormányzó valós megítéléséért


Vendég

#26 Re:

2012-11-03 12:12

#16: -

Te nagyon hülye! Ezt csak azért kezdem így, mert végigolvastam azt a sok zagyvaságot maitt itt, összehordtál! Nem tetszik ez az aáláírás gyűjtés? Akkor ne írd alá, men csak a lúdmillásokhoz, a szellemi szinted még azok közöt is lejebb mint annak a békának a hátsója aakire hiovatkoztál!

S hogy azért ennyire mégse maradjd szart sem érő életed végéig hülye, Horthí Miklós előtt már volt ennek a tengernélküöli hazának tengerészete! Úgy kereskedelmi, mint hadi!

A kereskedelmi tengerészetett a te agylágyúlt lúdmillás kormányaid lopták el, privatizálták ki saját maguknak, hogy aztán már neváben se létezzen magyar tengerészet! Ettől függetlenül mégis vannak magyar tengerészek!

A fekete munkádról csak annyit, hogy te magad vagy a fekete, a munkád nem lehet az mivel a te fajtád sem a fehér, sem a felete munkát nem szereti, nem végzi!


Vendég

#27 Re:

2012-11-03 14:39

#21: -

Az Egyesült Államoknak egyedül több tank és repülőgép összeszerelő gépsora volt, mint a tengelyhatalmaknak összesen. Fel sem foghatom, hogyan képzelték. Biciklivel a tankok ellen?

Az egy tekintélyuralmi rendszer volt. A társadalmi feszültség oly mértékű volt, hogy az uralkodó osztály már nem látott más lehetőséget, háborúval vélte levezetni,-hogy megőrizhesse hatalmát. Nerm jött össze.


Vendég

#28 Re: Re:

2012-11-03 15:20

#26: - Re:

Úgy látom, hogy a legnagyobb hülye itt te vagy, mert össze-vissza keversz kavarsz és írogatsz mindenkinek, minden hülyeséget.

Te vagy az a bolond luk, amiből a bolond szél fúj!!!!! Nagyon hasonlítasz Miklósra, csak nem valami háborúba akarsz te is belerángatni minket, mondjuk Biliország ellen????? Vigyázz, mert abból sem tudnál jól kijönni.....

 


Vendég

#29

2012-11-03 18:52

Helyénvaló!
Ptevdm

#30 Re: Pásztori Tibor Endre

2012-11-03 18:57

béke

#31 Re: Re: Re:

2012-11-03 19:12

#28: - Re: Re:

Béke horthy miklós poraira, hagyjuk a holtakat pihenni. Vannak itt élők éppen elegen, akik törődésre szorulnak!


Vendég

#32

2012-11-04 08:37


Biciklivel a tankok ellen.

1. Horthy öregember volt, aki ráadásul nem értette meg a világ történéseit. Kódolva volt a vereség, nem ismerte fel.
2. Egy diktátor (puha diktátor is) kötelezően elszakad a valóságtól. Nem hasonlít valakire?
3. Nem szerette a magyar embereket. Papírcipőben küldte a katonákat az orosz télbe.
4. Ezzel nagyon sok magyar ember haláláért felelős.
5. A politikai rendszer nem tette lehetővé a gyors technikai fejlődést, modern fegyverek gyártását.
6. A gazdagok külföldön verték el a magyar emberek verejtékes munkával előállított jövedelmét. Nem hasonlít ez valamire? Mintha valaki már írt volna erről.
7. A politikai és gazdasági feszültséget csak a háborúval képzelték el levezetni.



Vendég

#33 Re:

2012-11-04 08:40

#32: -

Nálunk itt a faluban az egyik latifundium tulajdonos Afrikába ment oroszlánra vadászni.
A másik oligarcha elvitte az egész családját Wimbledonba. Saját teníszpályája van.
A Horthy rendszerben a mágnások kaszinózni mentek Monte Carlóba, elverték a zsellérek által verejtékkel előállított javakat.


Vendég

#34

2012-11-04 13:17

A Trianoni országvesztés után Vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország főkormányzója újraszervezte és 24-év kormányzása alatt -gazdaságilag, erkölcsileg, kultúrájában- megerősítette az országot. A Német Birodalom háborús törekvései alól Magyarország sem tudta magát kivonni. Horthy érdemei, hogy az elcsatolt
területek magyar területeinek egy részét a nagyhatalmak aláírásával, a II. Bécsi Döntés által visszaszerezte Magyarország számára. Nagyszerű politikai és taktikai érzékével Magyarország egészen 1944.márc.19.-ig elkerülte a német katonai megszállást. Addig Magyarország befogadó ország volt! Európai országokból sokan menekültet Magyarországra! A budapesti zsidóság deportálását Horthy Miklós akadályozta meg!
(Hálából a világ zsidósága anyagilag támogatta a Horthy család purtugáliai száműzettetését.)

Vendég

#35 Re:

2012-11-04 15:35

#34: -

Biciklivel a tankok ellen.

Ennek az egész Vitéz Akámekkorabányai történetnek csak az a mondanivalója, hogy féldiktatúráknak, diktatúrának ennyi  áldozata volt.

Tanulni kell a multból. Azt kivánom a magyar népnek, hogy sikerüljön.

1800-as évek végén kitántorgott Amerikába 1.5 millió ember.
530 965 ember halt hősi halált az első világháborúban.
A második világháború összes vesztesége: 950.000 ember.
1956-ban 200.000 kivándorló volt.
2011-évtől ?????


Vendég

#36

2012-11-05 03:13

Egyetértek.

Vendég

#37

2012-11-05 12:58

Akarunk mi kamikázék lenni?

Vendég

#38

2012-11-06 08:29

Nevezzük el a magyar predátort Horthy Miklósról.
Andimágó

#39 Én még mindig Hiszek Egy .....

2012-11-06 16:29

Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában,
Hiszek egy isteni örök igazságban,
Hiszek Magyarország feltámadásában.
Ez az én vallásom, ez az én életem,
Ezért a keresztet vállaimra veszem,
Ezért magamat is reá feszíttetem.
Szeretném harsogni kétkedők fülébe,
Szeretném égetni reszketők lelkébe,
Lángbetűkkel írni véres magyar égre:
Ez a hit a fegyver, hatalom és élet,
Ezzel porba zúzod minden ellenséged,
Ezzel megválthatod minden szenvedésed.
E jelszót, ha írod lobogód selymére,
Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe,
Halottak országát feltámasztod véle.
Harcos, ki ezt hiszed, csatádat megnyerted,
Munkás, ki ennek élsz, boldog jövőd veted,
Asszony, ki tanítod, áldott lesz a neved.
Férfi, ki ennek élsz, dicsőséget vettél,
Polgár, ki ezzel kélsz, új hazát szereztél,
Magyar, e szent hittel mindent visszanyertél.
Mert a hit az erő, mert aki hisz, győzött,
Mert az minden halál és kárhozat fölött
Az élet Urával szövetséget kötött.
Annak nincs többé rém, mitől megijedjen,
Annak vas a szíve minden vésszel szemben,
Minden pokol ellen, mert véle az Isten!
Annak lába nyomán zöldül a temető,
Virágdíszbe borul az eltiport mező,
Édes madárdaltól hangos lesz az erdő.
Napsugártól fényes lesz a házatája,
Mézes a kenyere, boldogság tanyája,
Minden nemzetségén az Isten áldása.
Magyar! te most árva, elhagyott, veszendő,
Minden nemzetek közt lenn a földön fekvő,
Magyar legyen hited s tied a jövendő.
Magyar, legyen hited és lészen országod,
Minden nemzetek közt az első, az áldott,
Isten amit néked címeredbe vágott.
Szíved is dobogja, szavad is hirdesse,
Ajkad ezt rebegje, reggel, délben, este,
Véreddé hogy váljon az ige, az eszme:
Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában,
Hiszek egy isteni örök igazságban,
Hiszek Magyarország feltámadásában!

Hiszek abban, hogy Őseink ránk hagyott Hagyatéka nem veszhet el, semmi el nem homályosíthatja, és Mindenkinek érezni kell a szomjúságot az Igaz Tudásra, akkor is, ha nélkülöz, ha gondok forgatagában éli napjait. Ez az igazi próba, én is részese vagyok, és nehéz, de azt tudom, hogy Hagyatékaink ösmerete által könnyebb, és igenis van Erőnk, és Horthy is ezt az Erőt sugározta Nemzetünk irányába, kívánom, hogy ezt lássa tisztán, és tudja minden Magyar Lélek. Áldás!


Vendég

#40 Re:

2012-11-06 16:44

#37: -

Miért, most szerinted nem az vagy? Önként, dalolva, a valós történelmet, és a Magyar Egyenes  Tartást, és  igaz Tudást nélkülözve? Így most rabszolga kámikáze vagy, és kérdezem én : milyen ügyért is teszed ezt???  De jó Neked! Áldás!

justi

#41

2012-11-06 17:20

Horthy valós megítélése egyenlő egy háborús bűnösével.  http://drkardoseditugyved.hu/justitia.jpg


Vendég

#42 Re: Re:

2012-11-06 17:40

#33: - Re:

Nálunk itt a faluban az egyik latifundium tulajdonos Afrikába ment oroszlánra vadászni.
A másik oligarcha elvitte az egész családját Wimbledonba. Saját teníszpályája van.
A Horthy rendszerben a mágnások kaszinózni mentek Monte Carlóba, elverték a zsellérek által verejtékkel előállított javakat.

Azut hittem, hogy a történelem nem ismétli magát.


Vendég

#43

2012-11-06 17:40

Magyarországon igen.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-11-06 17:45



Vendég

#45 Re: Én még mindig Hiszek Egy .....

2012-11-06 18:31

#39: Andimágó - Én még mindig Hiszek Egy .....

Hiszek abban, hogy Őseink ránk hagyott Hagyatéka nem veszhet el, semmi el nem homályosíthatja, és Mindenkinek érezni kell a szomjúságot az Igaz Tudásra, akkor is, ha nélkülöz, ha gondok forgatagában éli napjait. Ez az igazi próba, én is részese vagyok, és nehéz, de azt tudom, hogy Hagyatékaink ösmerete által könnyebb, és igenis van Erőnk, és Horthy is ezt az Erőt sugározta Nemzetünk irányába, kívánom, hogy ezt lássa tisztán, és tudja minden Magyar Lélek. Áldás!

 

Én is hiszek a fent említett dolgokban.

Csak ez nem jogosít fel senkit arra, hogy feláldozza embertársait.


Vendég

#46 Re:

2012-11-06 18:36

#38: -

Naív kérdés.

Ez a magyar predátor atomerőmű katasztrófa esetén bevethető?

Bajusz

#47

2012-11-06 22:41

Szeretném ha végre kiderülne,hogy mit tett ez az ember a Magyar Hazáért.Ha nem ő az ország Kormányzója akkor ma nem lenne sem cigány sem zsidó túlélő aki hülyeségeket tudna(Horváth Aladár,Dániel Péter zsidó ügyvéd)róla terjeszteni.Az ember jellemét nem a származása határozza meg hanem az,hogy milyen EMBER!!
igen

#48

2012-11-06 22:42

Horthy Miklós valós megítélése egyenlő egy háborús bűnösével.

-Biciklivel a tankok ellen.

-Horthy öregember volt, aki ráadásul nem értette meg a világ történéseit. Kódolva volt a vereség, nem ismerte fel.

-Nem szerette a magyar embereket. Papírcipőben küldte a katonákat az orosz télbe. Ezzel nagyon sok magyar ember haláláért felelős.

 

 


Vendég

#49

2012-11-07 08:06

Amerika okos volt. Hagyta kivérezni a németeket, csak utána szállt be a háborúba.

Vendég

#50

2012-11-07 08:08

Ezért nem nyitotta meg Roosevelt a balkáni frontot. Magyarország ezért jól megszívta.