Horthy Miklós kormányzó valós megítéléséért

Retyiprimor

#1 szekelyzsölt54@yahoo.ro

2012-11-02 12:09

Ez szerintem nagyon korrekt, értelmes kezdeményezés.

Vendég

#2

2012-11-02 13:03

Ki a f@szt érdekel ez, amikor nem tudom a gyerekeimet taníttatni.

Óvadóc

#3 Re: S ha nem írod alá, akkor jobb lesz a gyerekeidnek?

2012-11-02 13:12


Anonymous

#4 Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

2012-11-02 13:13


Vendég

#5 Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

2012-11-02 13:41

#4: - Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

Azt szerettem volna, hogy a gyermekeim tudjanak helyesen írni.

Ha már nekem nem adatott meg.


Vendég

#6 Re: Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

2012-11-02 14:47

#5: - Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

Mi a faxért? Ahhoz, hogy munkanélküliek legyenek, minek helyesen írni?


Vendég

#7 Re: Re: Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

2012-11-02 15:08

#6: - Re: Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

Normális ember azt szeretné, hogy a gyermekei többre vigyék, mint ő.


Vendég

#8

2012-11-02 15:10

Az én szüleim is azt mondták, tanulj fiam, ne maradj a kapanyélnél. Menj innen messzire. Sajnos nem hallgattam rájuk.

Vendég

#9 Re: Re: Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

2012-11-02 15:53

#7: - Re:  Derék hozzászólás, helyesírási hibával és vulgarizmussal...Gratulálok!

Azért is szeretném, hogy a gyemekeim legalább regisztrált pályakezdő munkanélküliek legyenek, mert én még az sem vagyok. Mellette persze dolgozgathatnak feketén, mint én. Nagyon is normális vagyok, mert ezt én egyedül találtam ki.


Vendég

#10 Re:

2012-11-02 15:57

#8: -

Mi már olyan messzi vagyunk, hogy a béka segére is azt hiszük, hogy az Eifeltorony. Szerintem ennél messzibbre már nem kell mennie a gyermekeimnek sem, inkább kicsit közelebb (a tűzhöz).


Vendég

#11

2012-11-02 17:51

Érdekes lesz az összehasonlítás a Horthy korszak 24 éve és az elmúlt 22 év. Míg Trianon után, ami maradt az országban újra lehetett indítani a termelést. A fejlődés és a kilábalás a mélyből nem csak a Kormányzónak köszönhető ha nem a minisztereinek. Minden történelmet ismerő és józan ítélő képességgel rendelkező beláthatja, hogy ami nemzeti vagyonunk most van az kevesebb mint akkor volt. Viszont ahol termelés folyik az részben vagy teljes egészében idegen tőke kezében van. Nincs mezőgazdaság élelmiszer ipar és hozzá a feldolgozó, bedolgozó szektor ( mint üveggyár) növény olajgyár mozdony és vagongyár, vasgyár, autó, busz motor, kerékpár gyárak, nincs semmi.
Úgy vagyunk mint egy üres üzletben egy, temérdek tartozással. Horthy személyét csak azért hozzák példának az újkori történelemből mert a közelmúltban Ő volt az a személy aki hazánkat 1935-ös évekre, egy elismert szintre felhozta.

A személyének és a családtagok bemocskolása, akár eszmeileg akár fizikailag aljas, műveletlen a prolik szellemi szintjének a kifejező eszköze. Ezért javaslok valamit. A bal-liberális ellenőrzött, cenzúrázott, kézi vezérlésű médiák kéjérzéssel számolnak be arról, hogy havonta a Horthy kormányzó úr tiszteletére emelt meglévő emléktáblákat és újonnan avatott emlékszobrokat rendszeresen leöntik, meggyalázzák, vagy ép valótlan tartalmú írásokat helyeznek el rajta. A gyalázkodás kiterjedt Tormai Cecile agyonhallgatott írónő emléktáblájára is.
Addig, amíg 10:1 arányban van az agymosó médiában a Horthy korszak, maga a kormányzó és a hozzá kapcsolódó személyek, események gyalázva, a tettek, események hamis színben feltüntetve, addig a dicsőséges tanácsköztársaságról, vagy a Rákosi korszakról, a kommunizmus terror elkövetőiről alig vagy egyáltalán nem lehet elítélő megnyilvánulást hallani.

Hogy az elkövetőknek, vagy fizetett mocskolóknak mennyi tényeken alapuló történelmi ismeretük van, azt sejtjük, de hogy a neveltetésükben, tudásukban óriási hiányosságok mutatkoznak. Intelligenciájuk döngeti az ólajtót, ezért javasoljuk kommunista vezetők, a terrorgépezet végrehajtóiról mobil emléktáblák, mellszobor alkotások elhelyezését, egy-egy olyan településen, ahol köztudott, hogy milyen gyilkosságokat hajtottak végre, vagy adtak rá parancsot.

Legyen a megnyomorított, kirabolt, az életüket tönkretett áldozatoknak, vagy hozzátartozóinak lehetősége arra, hogy leköpje, leöntse festékkel, ráírjon különféle tényeken alapuló tetteket, jelzővel ellásson, mint „ gyilkos” mert így lenne a dolog „ferr”!
Aztán tovább vinni a következő és következő helységbe, mert a kommunista terrorizmusban minden településről kitelepítettek, elkoboztak, akasztottak, internáltak, vagy ép úgy ketté törték az életét, hogy soha nem tért magához, belehalt.
És a végére nagyon fontos, hogy olyan személyekről készüljön a gurulós emlékmű akiknek a leszármazottai ma is élvezik a vérvonal által örökölt státuszt. Mert a vér nem válik vízzé…
Köztük élő

#12

2012-11-03 08:00

Nálunk itt a faluban az egyik latifundium tulajdonos Afrikába ment oroszlánra vadászni.
A másik oligarcha elvitte az egész családját Wimbledonba. Saját teníszpályája van.
A Horthy rendszerben a mágnások kaszinózni mentek Monte Carlóba, elverték a zsellérek által verejtékkel előállított javakat.


Vendég

#13

2012-11-03 08:01

Látod, erre gondolt a petíció elindítója.


Vendég

#14 Re:

2012-11-03 08:03

#12: Köztük élő -

Megmondták. Ők annyival többet érnek.

vitézlászló

#15

2012-11-03 09:40

Sajnos az a nagyon nagy hiba, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy ki is volt Horthy Miklós!!!
Én javasolnám, hogy az iskolások történelem könyvében "ne csak egy-két mondatban szerepeljen a neve".
Sajnos igaz az a mondás, hogy a történelmet a győztesek írják! Én mint MAGYAR ember legalább olyan fontosnak tartom, ha nem fontosabbnak Horthy Miklós kormányzó úr munkásságát, mint a többi, sokkal nagyobb nyilt információkkal bíró politikusokat, kormányfőket.
Sajnos a történelem könyvekben leírt "valóság"?, amivel eddig tömték a fejünket nem biztos, hogy szerencsés. Ezért aztán illetik a kormányzó urat különböző valótlan jelzőkkel. Magyar emberek magyar történelmet tanuljanak elsősorban. Nyilvánvalóan az általános műveltséghez természetesen hozzátartozik a világtörténelem is, de akkor, ha a saját történelmünkkel tisztában vagyunk!!!!!

Vendég

#16

2012-11-03 10:09

Tenger nélküli ország élén egy ellentengernagy, aki hadat üzent Amerikának három millió koldussal a háta mögött.
tiberio

#17

2012-11-03 10:19

vendég....ostoba vagy!

Vendég

#18 Re:

2012-11-03 10:28

#16: -

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!


Vendég

#19 Re:

2012-11-03 10:29

#17: tiberio -

De a legnagyobb ostoba te vagy!!!!!!!!!!

Kei

#20 Re: Re:

2012-11-03 10:37

#19: - Re:

"Te" nem csak ostoba vagy, amint látom,  de sűrgős orvosi eset! Ha nem csak a balos igények szerint megírt történelmet hinnéd, volna annyi eszed, hogy baromságokat ne írj! Az ilyen ostobákról depi peti jut eszembe! Nem te vagy az? :)


Vendég

#21

2012-11-03 10:56

Az Egyesült Államoknak egyedül több tank és repülőgép összeszerelő gépsora volt, mint a tengelyhatalmaknak. Fel sem foghatom, hogyan képzelték. Biciklivel a tankok ellen?

Vendég

#22 Re:

2012-11-03 10:58

#21: -

Szükség lenne a tényeken alapuló történetírásra.


Vendég

#23 Re:

2012-11-03 11:17

#16: -  

 Egy nagy fricskát kaptál a fejedre "fiam",és ülj le!Ismételd a történelem"tudásod",mert 1-est kaptál!  


Vendég

#24 Re: Re:

2012-11-03 12:08

#23: - Re:

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!

...mert szomorú, nagyon szomorú lenne, ha egy ilyen semmitmondó "tanártól" 5-öst kapnék!


Vendég

#25 Re: Re: Re:

2012-11-03 12:11

#20: Kei - Re: Re:

Szóltam az érdekedben a Csernusnak, meheccc!!! Mondtam, hogy SOS, mert már a saját nevedet is elfeledted...