Ne legyen Horthy-emléktábla a Debreceni Református Kollégiumban!


Vendég

#76 Re: Nem...

2012-05-18 01:30

#71: debreceni - Nem...

Mi meg vágyunk.


Vendég

#77

2012-05-18 07:53

Csatlakozom!

Vendég

#78

2012-05-18 10:43

Az az ember (Horthy), aki hatalomra jutása után engedte szabadjára engedte a "különítményeit", és hozzájárult a numerus clausushoz, a "zsidótörvényekhez" és háborúba sodorta az országot, majd gyenge próbálkozásai után átengedte a hatalmat a nyilas országvezetésnek,és Emberek százezreinek feláldozását elnézte, az nem érdemli meg, hogy emléktáblát, vagy "szobrot" emeljenek néki. Akik ezt akarják, vagy támogatják, azok szerintem "méltó" utódaivá válhatnak a nyilas mozgalomnak. Akik a másságot nem tolerálják, kirekesztők, azokat az utókor negatívan fogja megítélni. Tamási Áront idézve - "aki embernek gyatra, az magyarnak ...

Vendég

#79

2012-05-18 11:15

Luther mit szólt volna ehhez......
debreceni

#80 Re: Re: Nem...

2012-05-18 14:31

#76: - Re: Nem...

Másra vágyjál inkább!  Bár ízlés dolga... Ha annyira tetszik a piros Horthy?


Vendég

#81

2012-05-18 18:15

osztom a velemenyt, nem kell horthy szobor......edith sandor-kmetykomontreal, canada
Kitlei Ibolya

#82 Re:

2012-05-18 20:04

#3: -

Nagy magyar, te aztán bátran kiállsz a világ elé a véleményeddel és a "Vendég" névvel. :-))

csorvási

#83 Re: Re: Re: Nem kérünk Horthy-emlékművet!!!

2012-05-19 12:20

#80: debreceni - Re: Re: Nem...

Egyetértek.  Minek kell erőltetni, ami nem megy? Talán majd egyszer ennek is eljön az ideje, de az még nem most van. Tehát NEM kérünk sem Horthy-emléktáblát, sem szobrot, sem róla elnevezett teret!

A pihent agyúaknak inkább - Horthy Miklós nevében - bocsánatot kellene kérni a magyar néptől, bőven van miért.

cicamica

#84 Re: Legyen Horthy-emléktábla a Debreceni Református Kollégiumban

2012-05-19 23:51

Hogy lehet íde irni?  Gyalázat, hogy akit nagyon helyesen 2.Árpádnak neveztek a 2 részes filmben ilyen véleményt kapjon!!! #8: - Legyen Horthy-emléktábla a Debreceni Református Kollégiumban

 

Cicamica

#85 Re: Re: Re: Re: Nem kérünk Horthy-emlékművet!!!

2012-05-20 00:48

#83: csorvási - Re: Re: Re: Nem kérünk Horthy-emlékművet!!!

Talán ha megnéznéd ezt a filmet. Vagy tudod?   Horthy, a kormányzó [2006](Koltay Gábor)dokumentumfilm

Legyen Horthy-emléktábla!!! Sok Aki látta a TV-ben azt a kétrészes filmet, az kalapot emel a nagysága előtt! Nem propaganda film volt! Amit tett, -és amit már nem tudott sajnálatosan megtenni- az nem kis dolog. Nem volt túlzás a filmben elhangzott 2. Árpád

Vagy  olvasgatnál pl:

http://hferi.hu/hu/regisztr%C3%A1ltaknak/nemzetk%C3%B6zi-politika/14-zsid%C3%B3k/216-1943-as-zsid%C3%B3-vil%C3%A1g%C3%BCgyn%C3%B6ks%C3%A9gi-memorandum-sz%C3%B6vege

(forrás: Ion Coja román történész írása, mely megjelent a Magyar Jelen-ben (2012. február 17-i szám / XIII. évfolyam 4. szám) cikkét.

Vagy pl. nézelődjél olvass a www.hferi.hu

 

 

 

 

 

 

 

István, a király

#86 Re: Re: Nem kérünk Horthy-emlékművet!!! De nem ám!

2012-05-20 01:18

#85: Cicamica - Re: "Horthy 2.Árpád"???

Cicamica!  Az irományodat meséld el annak a 7 millió magyarnak is, akinek a kérése e hozzászólás címében látható!

Annak a sok-sok ostoba és tájékozatlan magyarnak, akik csak passzióból utasítják el Horthyt, kocsistul, lovastul.

Csak nem gondolod komolyan, hogy nem tudják miért teszik?

Mert akkor elnézést kérek, de talán neked kéne alaposabban tanulmányoznod a történelmet a Kandúr Bandiddal, mondjuk a filmnézés és egyebek helyett.

Amennyiben pedig Horthy Miklós kormányzó II.Árpád, akkor én vagyok az I. István.

 

 

 

Csak egy vers

#87 Csak egy vers

2012-05-20 08:45

Radnóti Miklós: Töredék

Oly korban éltem én e földön,
mikor az ember úgy elaljasult,
hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra,
s míg balhitekben hitt s tajtékzott téveteg,
befonták életét vad kényszerképzetek.

Oly korban éltem én e földön,
mikor besúgni érdem volt s a gyilkos,
az áruló, a rabló volt a hős, -
s ki néma volt netán s csak lelkesedni rest,
már azt is gyűlölték, akár a pestisest.

Oly korban éltem én e földön,
mikor ki szót emelt, az bujhatott,
s rághatta szégyenében ökleit, -
az ország megvadult s egy rémes végzeten
vigyorgott vértől és mocsoktól részegen.

Oly korban éltem én e földön,
mikor gyermeknek átok volt az anyja,
s az asszony boldog volt, ha elvetélt,
az élő írigylé a férges síri holtat,
míg habzott asztalán a sűrű méregoldat.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Oly korban éltem én e földön,
mikor a költő is csak hallgatott,
és várta, hogy talán megszólal ujra -
mert méltó átkot itt úgysem mondhatna más, -
a rettentő szavak tudósa, Ésaiás.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
1944. május 19.

Vendég

#88 Re: Re: Re: Nem...

2012-05-20 11:28

#80: debreceni - Re: Re: Nem... Ha annyira tetszik a piros Horthy?

Semmi gond. A szobrot szépen helyreállítják, a zsidó gyurcsányista patkány pedig szépen kifizeti a helyreállítási költségeket (plusz a büntetést vagy börtönbe megy)


Vendég

#89

2012-05-20 12:27

1., ... jugendképző, leventék?
2., Történelemtanárok hol vannak? Születéskor eldöntött, változtathatatlan életutakra nem emlékeztetik a gyerekeket? Mindenki azt hiszi, hogy a krémbe tartozna, ha visszajönne az a korszak.
3., (Szüleik hol vannak, ez neveltetés?)
4., H..és katolikus egyház - ... és a Református egyház?

Rémisztően hasonlóak az események a második világháborúhoz vezető eseményekkel.

Vendég

#90

2012-05-20 17:38

Bár nem vagyok sem debreceni, sem református, de nem kérek a fasiszta restaurációból sem !!!

Vendég

#91 Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-20 17:46

#88: - Re: "plusz büntetés v. börtön"

Ez a vágyálmod, ami többnyire meseszerű...


Vendég

#92

2012-05-23 18:45

Nem értem mi történik ma a hazánkban, hogy fordulhat elő ilyen. Én még nem éltem akkor, de olvastam, hallottam róla, nem engedhető meg, a józan erkölcsi normákkal nem egyeztethető össze. Nem lehet, hogy felülkerekedjen az ilyen gondolkodás.

Vendég

#93 Re: Re: Re: Re: Nem...

2012-05-23 19:19

#88: - Re: Re: Re: Nem... 

 Jól vagy? ITt is vagy? Dugulj el, te szemét. A jobbikos összejöveteleteken döngesd a melledet.


Vendég

#94 Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-23 19:38

#91: - Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

Ez nem a vágyálmom, te nagyon ocsmány büdöskomcsi görény. Ez fog történni, hiszen bűncselekmény történt és a tettes ismert.


Vendég

#95 Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-23 22:48

#94: - Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy? 

 Bűncselekmény nem volt, csak igazságszolgáltatás Kerekiben, de hisz ezt te is tudod, folyamatosan ezt csinálod. TV székház, Kossuth tér körbevizelése, Wallemberg szoborra disznólábaggatás - mind-mind a te és a bandád műve. Na, az bűncselekmény. Szarházi.


Vendég

#96 Re: Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-23 23:25

#95: - Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

Azt a rendőrség, ill. bíróság fogja megállapítani, hogy történt-e és milyen bűncselekmény Kerekiben, nem pedig te, rendkívül ocsmány büdöskomcsi féreg.

Az eddigi precedensek (pl. a ruszki megszállás emlékművének megrongálása miatt kiszabott büntetés) alapján a zsidó büdöskomcsi féreg bűncselekmény miatt el lesz ítélve.


Vendég

#97 Re: Re: Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-24 12:51

#96: - Re: Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

Te sutyerák, más egy Emlékmű megrongálása, mint egy ócska fa(szé)!!!


Vendég

#98 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

2012-05-24 13:44

#97: - Re: Re: Re: Re: Re: Ha annyira tetszik a piros Horthy?

Az a szovjet megszállás emlékműve (amelyet egyelőre nemzetközi szerződés miatt sajnos nem lehet eltávolítani ), ez a szobor pedig egy magyar államférfinak, Horthy Miklós kormányzónak állít emléket, te fölöttébb ocsmány és rendkívül undorító büdöskomcsi féreg.  A szobor hamarosan újra ott lesz és máshol is lesznek ilyen szobrok Magyarországon. Az ocsmány büdöskomcsi zsidó ügyvédet pedig ugyanúgy megbüntetik, ahogy azt is (sajnálatos módon, de jogosan) megbüntették, aki megrongálta a ruszki megszállás emlékművét.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-25 00:53