Mentsük meg a Pápa-Csorna közti vasúti közlekedést!

hitpajzsanemzetiegylet

#1

2012-03-27 08:25

Aláírásoddal támogasd, hogy megmaradjon a vasúti közlekedés Pápa és Csorna között!


Vendég

#2

2012-03-27 08:35

Támogasd a petíciót, hogy ne sorvassza tovább a kormány a vidék Magyarországát!
alez

#3 Re: Pápa -Csornai Vasutvonal

2012-03-27 19:35

#1: hitpajzsanemzetiegylet -  

 A bezárással egyetértek,mert kétszer utaztam vele az új megnyítás óta,de 2-3 fő utazott rajta velem együtt.100 éve óriási dolog volt,mert lehetett mivel utazni,de most felesleges! Meszze van a megálló a faluktól,nem gyalogol ki senki! Ezenkívül akkor megy amikor a busz! Kettő fő üzemeltet egy kocsit. Rengeteg kidobott pénz--én megfízettetném a költséget,aki vissza állította !                 Üdv :Klujber János

EgyRábaközi

#4 Még hogy pénzkidobás?

2012-08-24 11:42

Hol van ilyenkor Feld Márton, aki annyira védte a vasútvonalat? Mert a járatritkításokkor nem hallatta hangját. Egyedül az önkormányzatok tiltakoztak, de az MSZP-s kormányok óta tudjuk, ez magas posztokban a kutyát nem érdekli. Egy időben megy a busszal? 9:10-kor mikor megy busz Pápára? Vagy vissza. Vagy inkább így fogalmazom meg a kérdést: mikor megy közvetlen busz Pápá és Csorna között? Elárulom, közvetlenül napi két pár (oda 7:00 és 18:00, vissza 6:50 és 17:10), illetve átszállással, és kacskaringózással, a fél Rábaköz bejárásával, Szanyban fél óra várakozással van még egy opció délben, illetve munkanapokon a 14:40-es falujáró, ami a 37 km helyett megy 60-at! Ez vissza 16:30-kor jön, azt hiszem. De semmi több. Igenis járnának az emberek a vonattal, ha olyan lenne a szolgáltatás színvonala (menetrendre értve elsősorban), lásd GySEV vonalai. Normális, kétóránkénti munkanapi járatsűrűséggel, az IC-khez igazított menetrenddel lehet forgalmat csinálni, napi két pár vonattal nem. És azt hozzátenném, a BZ vonatok fogyasztása alacsony, kb. annyit eszik, mint egy busz, vagy annyit sem. Ergo, nem feltétlenül kidobott pénz. Az előző hozzászóló is gondolkodjon ezen el, ha kérhetem, illetve a többi, vasútellenes ember is. A rábaköziek a vasutat akarják, a falujáró busz nem megoldás!