KENYSZI

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) KENYSZI petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1 midnenféle

2012-02-29 20:48

Lényegét tekintve néhány tájékoztató után elmondhatjuk, hogy a rendszer informatikailag működésképtelen, szakmailag megalapozatlan, a felmerülő kérdésekre érdemi választ két hónap után sem kaptunk sem írásos, sem telefonos, sem személyes úton.
Az elmúlt napokban tömegével tűntek el, zavarodtak össze adatok, napközben lehetetlen normálisan feltölteni adatokat, a folyamatos módosítások miatt pedig követhetetlen az egész.

Vendég

#2

2012-02-29 21:44

A petíció teljes szövegével egyetértek, kihangsúlyozva, hogy a bevezetés kötelezettségének tárgyi és humán forrását is szolgáltatónként költségvetésben biztosítani kellett volna, akár pályázat útján is.

Vendég

#3

2012-02-29 21:59

A rendszer használhatatlan, az adatok elvesztek, sőt fel sem tölthetők, nem látom értelmét az egésznek. Az ellenőrzések eddig is működtek, a hibákat feltárták e rendszer nélkül is.

Vendég

#4 Győri Péter

2012-02-29 22:20

Messze nem kielégítőek a 3Sz javaslatai, sokkal több súlyos probléma van ezzel, de azért minimumként aláírtam.


Vendég

#5 Re: midnenféle

2012-03-01 00:12

#1: - midnenféle

Folyamatos találgatások közben töltöttögettük az adatokat, hogy most vajon miért nem mükszik. Éjszaka sem, tehát nem túlterheltség, és a felület teljesen szétesik időnként...sok szempontból, sokat kell még ezen javítani.

aszk

#6 aszk

2012-03-01 09:24

Volt eddig is tennivalónk bőven, de a KENYSZI rendszer a napi munkától veszi el az időt. Lehet, hogy még nem is lenne ez annyira bűn, hiszen ebben a szakmában sokáig csak azok maradnak, akik maximálisan elkötelezettek és nem 8 órából áll a munkaidejük. Most a tehetetlenség érzése tölt el sokszor, mert a rendszer annyira lassú, nem található az elmentett adat, migrációs táblával ne is kísérletezzünk! Tegnap folyamatosan kidobált, nem tudtunk visszalépni, a kérdésekre, problémákra létrehozott telefonos ügyfélszolgálat nem elérhető, bájosan közli, hogy hagyj üzenetet visszahív, hát engem nem hívott, holott többször hagytam üzenetet. És még sok-sok apró bosszúság....

Vendég

#7

2012-03-01 12:08

ebben minden benne van!
Vagyok

#8

2012-03-01 13:08

Mindent elkövettem amit emberileg lehetett: megpróbáltam a migrációs táblát feltölteni, mondanom sem kell 0 sikerrel, aztán próbálkoztam az egyenkénti adatrögzítéssel az sem működött. A 900 gondozottból kiragadott a program 153 főt akit bevitt, ebből 101-nél hibás TAJ számot dob ki. A napi jelentőt nem is látom, fogalmam sincs az mi, hol találom és hogyan tovább! S.O.S

Vendég

#9

2012-03-01 16:11

Elképesztőnek tartom, hogy egy alapágazatban bevezetésre kerülő átgondolatlan rendszert próbálnak végrehajttatni olyan szakemberekkel, akik egyébként is túlterheltek, alulfizetettek. Ízléstelen és felháborító, hogy kellő körültekintés nélkül, lendületből kötelezővé tesznek valamit, és a gyakorlatban dolgozókkal előtte nem egyeztetnek erről. Erre a fejetlenségre nem nagyon lehet szavakat találni.

Vendég

#10

2012-03-01 21:47

Nagyon bonyolult a központi nyilvántartáshoz készített program, informatikusnak kell lenni annak, aki kezelni tudja. Több hibalehetősége van, néha eltűnnek az adatok. Képtelenek vagyunk önerőből megtanulni.
Miért nem lehet ezt egyszerűbben megoldani?
Kinyomtattam a 38 oldalas anyagot, de nem stimmel azzal, amit a programon meg lehet jeleníteni.
Várjuk a program olyan mértékű egyszerűsítését, amelyiken egy hozzánk hasonló felkészültségű szakember is eligazodik.
Szemán Józsefné
skata

#11

2012-03-01 21:51

Nyilvánvalóan valakinek jo sok pénze származik belőle, aki kiadta az informatikusoknak ezt a munkát
skata

#12

2012-03-01 21:54

Amúgy nálunk is összeomlott a rendszer...ha egy rendszer feltűnően szar vagy valakik feltűnően hülyék-azt sok pénzért teszik..majd sok pénzért felülvizsgálják..sok pénzért kiképeznek embereket..létrehoznak több szakértői csoportot..szokás szerint

Vendég

#13 informatika

2012-03-02 08:05

Szerintem lehetett volna ezt egyszerűbben is... lásd a NAV szoftverét: adott egy java alkalmazás, a felhasználó gépre telepítve. Ebben netes kapcsolat nélkül is lehet dolgozni és mindenféle kaotikus adatkeverés nélkül szépe elmenti egy hitelesített adatcsomagba a munkát.
Utána egy gombbal az ügyfélkapun keresztül feltöltés.
Kényelmes a felhasználónak és nem terheli a rendszert agyon, ráadásul az adatok jól azonosítható csomagokban vannak. Most meg mindenki lóg a rendszeren, az folyamatos adatkapcsolat felaprózza a sávszélességet, ettől jól belassul... mint az autópályán a dugó: minden sáv tele van de senki sem jut sehova.
A versenyszférában egy ilyen minőségű rendszerért elcsapták volna már a céget...

Vendég

#14

2012-03-02 10:28

Eltúlzott és felesleges adminisztratív teher valóban! A kormány az adminisztratív dolgok egyszerűbbé tételét ígérte, erre a segítő szakma az egyre nehezedő feladatok mellé plusz terhet ró a szociális ágazatra.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-03-02 10:30


SKata

#16

2012-03-02 10:50

De hálistennek nyilván sokan jól jártak:)-és mindig-a politikusok és köreik.Ami nem baj, csak ne a mi kárunkra

Vendég

#17

2012-03-02 14:54

Egyetértek!
Panda

#18

2012-03-02 20:28

Nem Tevadminos hiba, csak érdekesség: nálunk nem lehet intézményt hozzárendelni az adatszolgáltatóhoz, mivel 2011.07.01.óta a Szociális Regiszterben az "illetékesek" nem módosították az intézményi adatokat.(természetesen érvényes, jogerős működésink van). Hát ennyit a modern technika világáról...

Vendég

#19

2012-03-03 12:26

Éjjeli menedékhelyen dolgozom és ez az elektronikus nyilvántartás ötlet teljesen KO, mivel minden nap más és más emberkék jelennek meg hivatalosan. Már így is két nyilvántartást viszünk adott napról, egy harmadik már tényleg lehetetlenné tenné a gyakorlatban a szociális munkát.
Zongora

#20

2012-03-05 19:26

Az étkeztetés és a házigondozás tudtommal nem zárja ki egymást! akkor miért kiabál vissza a rendszer? ezt is egy olyan dolog amit rendbe kellene tenni! Lehet hogy másnál nem okoz gondot és csak én nem értem? Ezekre a kérdésekre sem kapok válszt! Ennyit az előkészített renszerről, képzésről, információ nyújtásról stb......Én próbálok megfelelni a nehéz elvárásoknak is, és rendesen végezni a dolgom, ha lehet, ha biztosítottak a feltételek! Biztosítottak? Türelmesen várom!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-03-05 19:31


[HH]

#22

2012-03-09 10:17

" Az étkeztetés és a házigondozás tudtommal nem zárja ki egymást! akkor miért kiabál vissza a rendszer? ezt is egy olyan dolog amit rendbe kellene tenni! Lehet hogy másnál nem okoz gondot és csak én nem értem? "

Más sem érti. Ugyan ez a probléma itt is.
Ennyit erről...
Ez egy időrabló, selejt, megalapozatlan... Szutyok

Ezt most miért kellett?
Sztahanov

#23

2012-03-20 15:37

A népkonyha, és a hajléktalanok nappali ellátása miért üti egymást? Holott a népkonyha nem is reg.köteles.

A rendszer működik, de rosszul van megcsinálva, tehát az egész kuka, és lehet kidolgozni egy valóban életképes alternatívát, mármintha a készítők valóban egy jól működő dolgot akarnak létrehozni. Mert ez egy nagy rakás szemét...

Anonymous

#24

2012-03-27 16:15

Komolyan, elegem van ebből a lehetetlen-tehetetlenségből! Nem lehet más szolgáltatást, más igénybevevőhöz mellérendelni pl. a családsegítést az étkeztetéshez! Nem képzelik, hogy ezzel töltjük az időnk javát, hogy a ránk erőszakolt káoszt minden nap, mint a csodát, várjuk, hogy miként oldják meg végre! Na, persze még fenyegetőznek is, ha véletlenül az az egy ember lebetegszik, vagy szabadságra megy, vagy létezik olyan is, hogy meghal és nem tudja a napi fantasztikus jelentést elküldeni! Biztos ez viszi majd csődbe az országot!!!! Felháborító!
valaki

#25

2012-03-28 19:48

talán kicsit észbe kapnak azok az intézmények, ahol a tátongó üresség ellenére napi szinten százas nagyságrendű forgalom "volt".
ha jól tudom, egy nappali melegedőben 1 kliens után a normatíva napi szinten 700 ft, ha ezer kliens egy nap 4 nappali melegedőbe jár (akár ténylegesen, akár papírforma szerint), akkor az éves szinten 728 millió forint, így viszont 546 milliót spórol az állam...