ALÁÍRÁSGYŰJTÉS AZ EGRI KÓBOR ÁLLATOK KILÖVÉSE ELLEN


Vendég

#326

2012-02-19 23:33

Már a gondolat is undorító.......

Vendég

#327

2012-02-19 23:35

Nem is olyan rég a gyermekeimmel sétáltam az oviba,mikor támadò szándékkal közeledett felénk egy nagytestű fekete kutya. Furcsa,de nem ijedtem meg.készen álltam rá,hogy szembeszálljak vele. Szerencsémre egy autòs elijjesztette.Amikor a veszély elmùlt, hihetetlen dühöt éreztem,de egy pillanatig sem az állat ,hanem az érte felelősséggel tartozòk irányában. Ha már megszelidítettünk,és tőlünk függővé tettünk 1 fajt, kötelességünk annak segítése. A gyilkosság nem megoldás, a mészárlás pedig nem méltò civilizált emberekhez. A kòbor kutyák után kik jönnek? A hajléktalanok? Mert aki egy állatot képes megölni, talán embert nem?

Vendég

#328

2012-02-19 23:38

NE engedjük meg a kóbor állatok kilövését!!!

Vendég

#329

2012-02-19 23:42

Nem találok szavakat. Szerencsétlen állatok nem tehetnek arról hogy egyszer megszülettek, de próbálnak közeledni az emberhez, de ez fordítva sajnos nem így van! Fordítva csak az erőszak úgy látszik a megoldás! Szégyen! Sajnos nincs megfelelő törvény az ilyen esetekre!!!!!

Vendég

#330

2012-02-19 23:51

!!!!

Vendég

#331 Re: Re:

2012-02-19 23:53

#219: VENDÉG - Re:

Volt cicám, kettő is, az egyiknek kölykei is voltak. kérlek szépen, nagyon szerettem őket, tartottam, foglalkoztam velük, mára már elpusztultak a koruk végett. Szeretem az állatokat, de hiába az ember a felelős, a kóbor állat az kóbor állat. Én a mondó vagyok, hogy a gyerekem mehessen le nyugodtan a játszótérre, ne a kutyapiszokból összeszedett betegségektől kelljen féltenem, meg attól, hogy mikor kapja nyakon egy 7 fős falka. Értem én, hogy annyi emberi érzelem sincs benned, mint egy sárkányban, de az ostobaság az ostobaság. A veszélyes elemeket elpusztítani kell, arra biztosan nincs pénze a városnak, hogy befogja, meg nevelje, etc... Amúgy meg nem itt kell tépni a szátokat arról, hogy akkor fogadják be a kutyákat, hanem menjetek, fogjátok be őket és tartsátok, szelidítsétek, etc...

 


Vendég

#332

2012-02-20 00:01

Most a védtelen kutyákat, később a nyugdíjasokat, a betegeket akarják kilőni???? hol lesz megállás?? nem is emberek!!!

Vendég

#333 Re: Re:

2012-02-20 00:02

#231: - Re:

A példa az példa volt, de vissza kellene térni a realitás talajára. Biztos vagyok benne, hogy a városnak nincs pénze ezeknek az állatoknak a megmentésére, meg egyébként is, amíg egy hajléktalan is kinn van, meg egy oylan szervdonorra váró gyerek is van ,akinek nincs erre pénze, addig nem a kutyákkal kell törődni. Amikor tandíjakat vezetnek be, növeli ka bírságok mértékét, becsődöl a Malév, a BKV, normálatlanok az utak ,addig nem a kóbor kutyákra kell a pénzt "pazarolni". Szeretem az állatokat, tartottam is kutyát is macskát is, egyik sem volt elvadult, nevelve, szeretve, tisztalve volt mind a kettő, de én a kissebbség vagyok, a nagy része az álattartóknak nem ismeri a pórázt és a szájkosarat sem, nem még a napi szintű nevelést. Lényeg a lényeg, inkább legyen kilőve, minthogy egyetlen gyereket is megharapjon. Mert ugyebár a feltételek adottak, sokan vannak, éhesek, fáznak, elvadulnak egyre inkább. Innetől fogva nem azt modnom, hogy nincs visszaút, de inkább ne itt tépd a szád arról, hoyg én milyen eltorzult lelkű ember lehetek, hanem menjél ki, fogjál be eyet és állj neki visszaszelidíteni, megnevelni. Nha? Aztán majd küldjed a fészbukos linket, ahol te vagy látható, meg a kutya, természetesen sorozatban, egri háttérrel, felismerhetően és azonosíthatóan, hogy hiteles legyél.


Vendég

#334

2012-02-20 00:05

Az állat is egy élőlény, nem szabadna így bánni velük! Ezzel az erővel hajléktalanokat is lőhetnének az utcákon...

Vendég

#335

2012-02-20 00:06

Kérek minden jóérzésű embert, hogy írja alá!

Vendég

#336

2012-02-20 00:09

331

Úgy beszélsz a kutyáról, mint a pestisről, pedig felelőtlen emberek tehetnek arról, hogy van kóbor kutya. A gyerekedet pedig felügyeld, ha nincs annyi esze, hogy ne nyúljon kutya ürülékbe. A te felfogásod szerencsére nem mérvadó, sok ember feléri ésszel, hogy rossz sorsú állatok megölése bűn. Hogy te nem tartozol közéjük? No comment.

Vendég

#337

2012-02-20 00:11

ELLENZEM!!!!!!!MIT KÉPZELNEK EZEK MAGUKRÓL??

Vendég

#338

2012-02-20 00:12

Meg lehetne oldani okosabban is.Pl.A gazdáik kiírtásával!!!!!!!!!!

Vendég

#339

2012-02-20 00:13

A háziállat a gazdájára,az EMBERRE van utalva!Ha az ember kirakja az utcára,akkor nem ő a hibás!!!!! Ezért nem korrekt kilőni a kutyákat,mert nem tehetnek róla,hogy ocsmány senkiházi gazdáik voltak!!!!!

Vendég

#340

2012-02-20 00:14

Remélem, célt ér.

Vendég

#341 Re: Re:

2012-02-20 00:14

#225: The Big White Dog - Re:

Van nevem, de aki egyből sértegetéssel kezd, azzal nincs vitaalapom, nem érdemled meg, hogy egy norális ember nevét megismerd ;-) Mindazonáltal válaszolnék, kérlek, gondolkodjál el ezen. Nem vagyok bennfentes, azt újfent nem értem, hogy anyám egyáltalán miért említed, DE! Akkor a te szintedre süllyedek, hogy megértsd amit modnani szeretnék. Szép-szép, hogy nem a kutya hibája, igaz is, ettől függetlenül megtette? Meg! Hagyjuk életben? Nem. Kell a pénz arra, hogy embereket ments, ne adj isten, a mentősök ne hitelre tankoljanak? Igen. Akkor inkább oda adjuk, ne pedig kóbor kutyákra. Továbbá: Ha adsz nekem hivatalos papírt, hogy mehetek és lőhetem a tezsvíreket, isten bizony, megteszem, viszont eszem ágában sincs cigányokért, meg kutyákért börtönbe csukatni magam, nem vagyok egy Budaházy György típus, a Kárpát - medencét sem úhajtom teleszülni, inkább megtalálnám a boldogulásom, lehetőleg egy olyan helyen, ahol nem attól kell félnem, hogy ne adj isten, színházba menet, harisnyában teszem ki a lában  az utcára és belekap a bökámba egy kóbor dög).Egyébként úgy látom, nem értetted a történetet, leírom még egyszer...

XY-nak van egy medveölő kutyája. Az mászkál a faluban szabadon, mert mit neki egy kétméteres kerítés. Szembeszomszédük egy 70 körüli néni volt, akihez bement(szintén volt kerítése a néninek). A néni meg kinn volt, a kutya nekiesett. A mellettem lévő szomszéd a doki, neki a férje mert úgy odamenni, hogy kocsiból egy lapáttal merte elkergetni a kutyát. A doki meg nem tudta megmenteni. Ennyi a nagy történet, állítólag a kutyák okosak (itt a nicknevedre gondolok), remélem így már érted... Buksi. Tökre mindegy, hogy miért ment ki. Emberre támadt? Igen. Megölte? Igen. Több kérdés? (Ajánlom, hogy ne legyen, bár válaszolni valszeg úgy sem fogok... szivecske ;-) )


Vendég

#342

2012-02-20 00:18

Ha ember vagy, mutass emberséget!

Vendég

#343

2012-02-20 00:22

341

Egy kutya után általánosítasz.
Te vagy a jegyző?? Szívecske!

Vendég

#344

2012-02-20 00:28

Undoritonak tartom a Magyar politikusok ezen donteset.A szar szelere sodortak az orszagot,es meg egy ilyen ugyet is "fogalmazzak igy meszarlassal oldananak meg"Szerintuk ha ez emberseges megoldas,akkor a problemat az o fejukben kell keresni!Talan sokmindenre valaszt kapnank!A tisztelt politikus urak nezzenek magukba,hiszen mar elegge megtomtek a titkos bankszamlaikat!Ideje lenne erre a kis problemara egy lojalisabb megoldast keresni.Tisztelettel egy Szlovakiai allampolgar

Vendég

#345

2012-02-20 00:29

A töltenyek is penzbe kerülnek.Ezt összeget inkabb adomanyozzak az allatotthonoknak. De szervezhetnenek belöle ingyenes ivartalanitast is!

Vendég

#346

2012-02-20 00:32

remélem,hogy tudtam segíteni!

Vendég

#347

2012-02-20 00:34

Akkor mindenkit, aki egy kis törődést és figyelmet érdemel és természetesen nem elhanyagolhatóan, nem önhibájából ebbe a helyzetbe kerültet le kell lőni?????? Hogy is van ez?????? Aki ezt kitalálta nagyon szégyellje magát!!!!!!!

Vendég

#348

2012-02-20 00:36

A kóbor kutyáknak is ugyanannyi joguk van élni, mint nekünk embereknek. Sok esetben egy állat értelmesebben tud viselkedni, mint az ember. Viszont az ember nagyon sok esetben tud állatként bánni más emberekkel. Szerintem az emberek legnagyobb ellensége a másik ember, nem pedig a kutya. A kutya például hűséges és a legnagyobb bajban se hagyja magára a gazdáját, de az ember még a saját gyerekét és családját is képes ott hagyni... bármikor!

Vendég

#349 Re: Re: Re:

2012-02-20 00:44

#341: - Re: Re:

Az állat olyan amilyenné neveli az EMBER! A pitbulltól is sokan félnek, holott az a fajta szereti legjobban a gyerekeket (nem megenni)

Egy kutya után áltonánosítani, meg hát buta dolog. A cigányoknak meg ne vegyük ide. Bár nem vagyok az, de köztük is van normális! Ők is emberek! A legtöbbje azért olyan amilyen, mert olyan családban nőtt fel és olyan emberré szocializálódott.

A kutyával miért lenne ez másképp? Úgy gondolom, hogy a sebzett emberek sebeznek, ahogy a sebzett kutyák is. A sebzés alatt azt értem, hogy az az ember vagy állat akit folyton bántanak mások, és lelkileg tönkretesznek jó, hogy azok is úgy fognak bánni a másikkal, de akinek kiegyensúlyozott élete van az nem fog neki támadni másnak, legyen az ember ... vagy kutya!


Vendég

#350

2012-02-20 00:52

Értelmetlen az egész rendelet. Pontosan jellemzi a Fidesz dilettáns viselkedését, ami minden tevékenységükben megmutatkozik. Tökéletes alapot biztosít az aberrált állatkínzóknak, legalizálja a tevékenységüket. Hosszú évek alatt néhány kutyatámadásból ilyen következtetéseket levonni, teljes hozzá nem értésre utal. Nagyon sokszor találkoztam kóbor állatokkal, néha "falkában jártak", mégsem támadtak meg. Talán az embereknek kéne elmagyarázni, hogy hogyan kell viselkedni ilyenkor. Az állat nem rosszindulatú.