Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#301

2016-06-13 16:20

felháborito,amit ez a kormány tesz,a gazdaság duborog,az emberek nyomorognak,az o zsebuk telik,de nekik minden keves.szegyeljek magukat,azokat akarják megsarcolni,akik megdolgoztak a nyugdijukert,van boven a kasszában emeljek fel az alacsony nyugdijakat es a szegyenletesen alacsony bereket is

Vendég

#302

2016-06-13 16:23

Az a nyugdíjas aki ma 100000ft.nyugdijat kap egy életen át dolgozott, miért tartana el most kisebb nyugdijal rendkező embereket? Mikor dolgozott ezt tette!!! Ma meg érdemli mert ezzel az összeggel nem duskál a luxusba. Arról nem Ők tehetnek hogy nekem mivel rokant nyugdíjas lettem 2002-től csak 48.215-ft a nyugdíjam. Ezzel mentem öregségi nyugdíjba pedig akkor is dolgoztam és kemény nyugdijjárulékot vontak tőlem most meg nem számít bele a végleges nyugdíjba 10 - évet buktam el! Köszönöm szépen a kormánynak! Ők se kapjanak tőbbet.

Vendég

#303

2016-06-13 16:28

Miért írtam alá? Ez még kérdés? Amikor egyeseknek 5 milliós fizetést adnak, a nyugdíjasoktól pedig már 100 ezer fölött levonnának??Hallottam én is, hogy már 47 ezerből meg lehet élni - csak azt nem hallottam, hogy az "okostojás", aki ezt kijelentette, vajon a valóságban kipróbálta-e?Tudom, hogy van, akinek nagyon kevés a nyugdíja - sajnálom is őket -, de miért nekünk kell ezt kiegészíteni?Akinek meg 6 milliárdos jövedelme van egy év alatt, annak meg adót sem kell fizetni.

Vendég

#304

2016-06-13 16:38

Felháborít, TISZTESSÉGTELEN/ megint a kisembereket hozzák ezzel sokkal rosszabb helyzetbe!!! Mire fel adják oda annak, akinek kicsi a nyugdíjat! Becstelen, aljas ez, ha megtörténik!!!
Miért nincs normális szociális háló???? Milyen országban élünk???????? Borzalom!!

Vendég

#305

2016-06-13 16:47

szüntessék meg a300 ezer forintnál nagyobb nyugdijjakat , és a vett nyugdijjakat.

Vendég

#306

2016-06-13 16:58

A sajat nyugdíamert én dolgoztam meg, nem is keveset. Kapja meg egy olyan ember, aki, pl nem fizetett anno adot (kereskedelem, vendeglatas, ) azert keves nyugdija. Egyenenkent valtozik. Nem lehet a 110.000.- os nyugdijbol elvenni 20 %-ot, mert akkor en nem élek meg.

Vendég

#307

2016-06-13 17:04

Aki tisztességgel ledolgozta az életét, adózott, fizetett állandóan, ne azokkal támogattasák azokat akik nem dolgoztak annyit hogy tisztességes nyugdíjat kapjanak. Támogassák azok akik havonta milliókat keresnek maguk sem tudják miért. Fizikai munkát életében egy sem végzett.Hagyják élni nyugodtan azokat (nem dőzsikézős pénzükből) akik 40 és attól több évet dolgoztak életükből.

Vendég

#308

2016-06-13 17:06

Nyugdíjam nem a kormány adománya , hanem egy olyan társadalmi megállapodás eredménye, melynek alapja ledolgozott munkában töltött időm és fizetésem nagysága alapján befizetett járadék.

Vendég

#309

2016-06-13 17:34

Ha ,   ez igaz nincs ide illő szó részemről.

A kormány mindent államosítana, hogy több pénzhez jusson hozzá.

Tömi a zsebét, a rokonokét, barátokét, épiti a stadionokat kisvasútat nem törödik másokkal.

Igérni nagyon tudnak de azt soha nem tartják be,  pl. holvan már a 2 mill, plafon / 5 mill, lett belőle./

Munkahelyeket kellene létrehozni, hogy legyen mindenkinek munkája, a szemétszedőket ne sorolják  a normál kereseti lehetőséghez.  Törvényeket  napról napra változtatják a saját javukra. / egy nap alatt/

Én nyugdíjas vagyok, de vannak gyermekeim, unokáim és ez türhetetlen amit művelnek a MAGYAR emberekkel.

Csodálkoznak, hogy mindenki külföldön keresi a megélhetést a családjának?

 


Vendég

#310

2016-06-13 17:36

Nem hagyjuk, hogy törvénytelen módon csökkentsék a nyugdíjunkat!! Inkább vegyük vissza a politikusoktól amit elloptak!!

Vendég

#311

2016-06-13 17:43

Nem tartom igazságosnak! Mindenkinek aki nyugdíjba vonul ,a ledolgozott évei és a bérének alapján számolják ki a járandóságát! Akinek alacsony a nyugdíja, annak valószínűleg kevés éve van ,vagy a bére volt alacsony.Az is lehet ,hogy nem fizette a valós jövedelme után a járulékokat! Nem gondolom ,hogy az adóztatás tisztességes megoldás lenne! Találni kellene más megoldást! Annyi mindenre szórják számolatlanul a milliárdokat!

Vendég

#312

2016-06-13 17:55

Mert kevés a nyugdíjam nem akarom,hogy még kevesebb legyen. Így is nagyon nehéz megélni és művészet kell hozzá ,hogy be lehessen osztani!!

Vendég

#313

2016-06-13 18:12

Azért írtam alá, mert megalázónak, inkorrektnek, gusztustalan lépésnek tartom. Ráadásul az beszél, aki ellopott 3000 milliárdot a
magánnyugdíjpénztárból, s elköltötte, még egy sajtcédulát sem adott a tagoknak. Most meg még a nyomorúságos nyugdíjakhoz is
hozzányúlna. Ők meg éljenek meg minimálbérből, de csak abból legalább 1 évig. Ez nem sok, de talán megnyílna az agyuk, ha ugyan még van! Hát többek között ezért írtam alá a petíciót. Köszönöm a lehetőséget!

Vendég

#314

2016-06-13 18:15

Inkább nem írom le amit gondolok,vagy tenni fogok,ha ezt megteszik!!

Vendég

#315

2016-06-13 18:34

A nyugdíjam 111.000.-Ft. Mindent ebből fizetek, a lakáshitelemet is. Hogy megéljek, dolgozom a nyugdíjam mellett. Nem jókedvemből teszem.Tudom, hogy élnek nálam kevesebből is, de talán az ötmilliós fizetéseknél kellene kezdeni!

Vendég

#316

2016-06-13 18:44

Vérlázítóan felháborítónak tartom.
Azt gondolom, hogy ez csak kacsa, még hozzá döglött kacsa.

Vendég

#317

2016-06-13 19:02

Sajnos egy életen át a szüleimet segitettem mert nagyon kevés nyugdijból éltek és egyben abból a kevésből tartották a munkanélküli testvéremet, most, hogy Ők elmentek szintén a testvéremet segitem tovább és élek özvegyen 15 év,
Xxxxx

#318 Re:

2016-06-13 19:03

#62: Vendégecske -  

 Azt làtom,hogy régi ez az îràs.Hàny éves vagy azt nem tudom,de ha nem halsz meg,leszel nyugdijas is.Mit képzelsz ,Te magadról,hogy îgy vélekedsz a nyugdijasokról?A Te anyàd,apàd nem nyugdîjas?Biztos nem dolgozott eleget.Aki pedig kap arànylag normàlis nyugdijat,az dolgozott eleget és fizette ,vontàk tőle a jàrulékot.Szégyen,hogy ennyire buta emberek vannak,mint te.Szerencse,hogy egy senki vagy,aki nem tehet a nyugdîjasok ellen.


Vendég

#319

2016-06-13 19:12

Egyetértek vele, akár én is fogalmazhattam volna. Én majd kihez menjek kölcsönkérni? Ki fog adni, miből? A Várnegyedbe menjek majd koldulni?! Vagy Alcsútra?
Tigriske

#320 Re: Tárgy

2016-06-13 19:12

#65: Vendégecske - Tárgy 

 Nagy tévedésbe vagy!A nyugdijas tőled nem akar elvenni semmit.A nyugdijas megdolgozott azért,amit kap.Levontàk a béréből a jàrulékot!!!Pont a csalàdi pótlék az,amiért semmit nem teszel,azt adjàk a gyerekek utàn.Mi az,hogy a nyugdijasnak minek kell 100000ft?Szerinted ne fizesse a rezsit? Pont ő az aki inkàbb farhàtot eszik,csak minden ki legyen fizetve.Nem is tudom ilyen felfogàsú nép minek születik?Vagy csak terem?


Vendég

#321

2016-06-13 19:24

66 éves vagyok, ebből dolgoztam és még dolgozom 52. éve, csak azért dolgozom ,mert kevés a nyugdíjam!!/Eü-ben dolgozom/ nem kell hozzá fűznöm semmit, van deviza tartozásom ,amit 2 éve nem tudok fizetni.Soha nem dolgoztam "feketén".Nem tudom sajnálni azokat akik nem vették ki a részüket a munkából, Két gyermeket neveltem fel egyedül, Ök is becsületes dolgozója a társadalomnak. NE VEGYÉK EL AZT AMIÉRT BECSÜLETESEN MEGDOLGOZTAM ÉS DOLGOZOM A MAI NAPIG DAGANATOS BETEGEN

Vendég

#322

2016-06-13 19:27

Nem azért dolgoztam 40 évig, sokszor éjjel nappal, hogy a nehezen megszerzett nyugdíjamat csökkentsék. Így is éppen, hogy elkerüli a százezret. Most arra játszanak, hogy csökkentsék, és a minimálbért kereső vőm és a Gyesből élő lányom tartsanak el. Mi kell még ennek a kormánynak. Mindig a kis ember pénze? Majd ezért is mehetünk népszavazásra, mint ahogy a Szita úr gumiégetője miatt. Igaz ha azt felépítik mi öregek ugyis hamar megdöglünk, na akkor oszthatja a nyugdíjamat. De elvárom, hogy a lányom és családja kapja meg.

Vendég

#323

2016-06-13 19:30

ne csökkentsék a nyugdíjakat,a 100 ezer Ft alattiakat emeljék meg az 5 milliós fizetések terhére.

Vendég

#324

2016-06-13 19:33

Mert amiért Én egy életen át megdolgoztam, azt ne vegye el a kormány! Nem alamizsnát kérek, hanem azt ami nekem jár!

Vendég

#325

2016-06-13 20:00

Mert 45 éves fizikai munkaviszony után úgy érzem megérdemlem azt az összeget ami jelenleg van! Az alacsony nyugdijakat ne a Mi pènzünkből emelje a kormány!!! Lehet a kormány tagjainak több a megélhetőségére a keret,de Mi alig-alig élünk meg,így a20%- al kevesebb összegből nem fogjuktudni fizetni a rezsit sem.Tehát nagy a valószínűsége,hogy az utcára kerülünk!!! A kormány szégyene lesz ha az emberek az öngyilkosság gondolatába rejti a bánatát!!!