Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

#351

2016-06-14 08:50

Mindenkori Kormány feladata a nyugdíjasok, ellátásának biztosítása. A magasabb jövedelemmel rendelkező,nyugdijastól magasabb járulékot vontak le évtízedeken keresztűl.!!!!!!

Vendég

#352

2016-06-14 08:54

Nem értek egyet a nyugdíjak csökkentésével. tegye vissza a FIDESZ az ellopott pénzt! Az ő nyugdíjukat lehetne csökkenteni! Sőt a fizetésüket is aki köztük van, mert dolgozni nem látom őket, még a parlamentben sem!

Vendég

#353

2016-06-14 08:58

Miért akarják elvenni azt a pénzt amiért a jelenlegi nyugdíjasok megdolgoztak. Nem volt kívánság műsor, hogy fizetek járulékot vagy nem fizetek. Levonták és befizették. Persze ez a rendszerváltás előtt nem volt kérdéses utána aztán történt olyan is, hogy levonták de nem fizették be.Aljas, szemét az ilyen munkáltató. NE CSÖKKENTÉSÉK A NYUGDÍJAKAT. A saját fizetésüket csökkentsék akár 50%-al és építsenek kevesebb sportlétesítményt akkor rendbe tudják hozni a minimál nyugdíjakat. Persze csak azokét akik tisztességgel ledolgozták az éveket, de nagyon alacsony volt a fizetésük. Az olyan nyugdíjat aki csak éppen megszerezte a szükséges éveket azokét nem kell rendezni. Dolgozott volna egész életében és akkor most nem kellene sírni ill. azok a vállalkozók akik minimál bérre jelentették be magukat, azoknak sem adnék egy fillért sem. Nem vették ki a részüket a teherviselésből akkor most költsék azt amit félretettek idős korukra. Amennyiben nem takarékoskodtak akkor menjenek most dolgozni.

Vendég

#354

2016-06-14 09:05

EGYETÉRTEK !!FŐLEG A DEVIZAHITELEKKEL KAPCSOLATBAN !!

Vendég

#355

2016-06-14 10:12

Igazságtalan ! Szinte sejtettem,hogy ez lesz vége.Emberek ezrei dolgoztak zsebre,nem fizettek adót,nem gondoltak arra ,hogy idős korukban miből fognak élni.Akkor ez nem érdekelt senkit!Most mi tartsuk el őket!!!!Tiltakozom !!!!Ezt nyomoznák ki,eddig miből éltek???!!!!!
Vau-Vaú!

#356 Csökkentés

2016-06-14 10:17

Hogyan képesek országunk  vezetői csak gondolni is ilyet!

Nem volt elég, hogy 2012. év óta a nyugdíjasok a ledolgozott x évre kapott, csak bér! kifizetés ( prémium és egyéb bérjellegű kifizetést már nem)  nettó értékének 80%-át kapják. Figyelembe véve az 2011. év előtti számítási kvótát sok embernek a nyugdíja akár 50%-al is kevesebb lett (ez a fizikai dogozóknál is fennáll).

Akinek annyira kevés az öregségi nyugdíja, hogy a kormány a többi nyugdíjas juttatásából akarja pótolni, annak :

               vagy nincs egyáltalán beszámítható munkaviszonya,

               vagy minimális munkaviszony,

               vagy kevés munkaviszony, minimál béren bejelentve

               vagy feketén dolgozott, és járulékot nem fizette.

Nem érzem azt, hogy felelőtlen döntéseikért én felelnék. Felnőtt emberek, akik fiatalon vagy később döntöttek. Az okaik magánügy. Ennek megoldása nem a nyugdíjasok püdzséjének a feladata, hanem jelenlegi, volt és leendő kormányunké. Így is az évi emelés nem követi a valós infláviót. Látom a szüleim nyugdíjának összegéből.

A kormány ne azon ötleteljen, hogy ezen réteg napi betevőjét a jelenlegi nyugdíjasokkal akarja megoldani. Talán úgy amerikai módra tudassák a magyar lakossággal (akár fiatal kortól) hogy aki nem dolgozik holott ezt egészségi állapota engedné, kevesebből fog idős korában megélni.

Gyerekként hallottan először ezt a mondást: AKI NEM DOLGOZIK, NE IS EGYÉK!

Egyébként sok fogyatékkal rendelkező ember is napi szinten jár dolgozni. Sokszor erőik határait súrolva. Nem rossz a közösségben bérért végzett munka, csak szokni kell. A szocializáció sziten tartásán túl, sok más előnnyel is járhat.

Persze, nagyon el tud lenni otthon az ember, de ennek később SAJNOS NAGY ÁRA van. Ezt ne a 35-44 kemény évet végig gályázottakkal akarják megfizetettetni.

Időnként a felsőbb tízezer is szerepet vállalhatna a társadalmi perifériára került személyek problémái megoldásában, például magasabb adózással. Az ő háztartási bevételük "kicsit" magasabb értékhatáron van.

Ne akarja a kormány gyerekeinkkel pótoltatni az elvett nyugdíjunkat, mert nekik fő felladatuk önerőből megoldaniuk jövőjüket:

             mint lakás-ház vásárlása, törlesztése,

             minimum három gyerek felnevelése, iskoláztatása (ami nem kevés pénz, és az adójóváírás és családipótlék kb. 18 éves korig jár),

 Mi magyarok évek óta nem jóléti társadalomban, hanem túlélő társadalomban élünk, ennek oka nem mi vagyunk. A felelősség se legyen a miénk.

Ezt a pár sort nem a teljesség igényével írtam, de .... ez van. 


Vendég

#357 Re:

2016-06-14 10:18

#351: -  

 Én is a befizetett járulék után kapom a nyugdíjak,igaz nagyon kevés,de nem vagyok hajlandó mást eltartani!!!!Nekem sem ad senki.Egyébként is ,hogy lehet ilyen óriási a fizetések,nyugfíjak között!!!pl.   Matolcsy Gy.???!!!!Nem mindegy,hogy. 20%   300eft-ból jön le,vagy 203-ból!!!!¡.     Vagy.  103- ból!!!!


Vendég

#358

2016-06-14 10:21

Mert igazságtalannak tartom, ha bevezetnék a csökkentést.

Vendég

#359

2016-06-14 10:38

Miért csak 20%? Vegyék el az egészet,nem kell új rendszer, a nyugdíjasok kihalnak. Meg lehet hosszabbítani a kisvasutat a budai várig....

Vendég

#360

2016-06-14 11:03

Mert felháboritónak tartom,ledolgoztunk több mint negyven évet,és miért tőlünk akarják elvenni a nyolcvan éven felüli,gyalázatosan kevés nyugdijból élők emelésére szánt össueget,nem beszélve a rokkant nyugdijasokról akiket szó szerint az árokba rúgtak

Vendég

#361

2016-06-14 11:05

Igaz Én is kapnék de igazságtalannak tartom hogy mindenre van pénz csak az Idősekre nincs ! Jó az is igaz még küldik a nyugdijat de kitudja meddig! Ilyanra van pénz Mint a Bicigli és Kis vasut kormányBiztosi álás Szörnyü!

Vendég

#362

2016-06-14 11:11

Mert reménytelen a nyugdíjasok helyzet,miközben egyesk,PLd,Matolcsy 150-szeresét kapja emelésként,mint a nyugdíjasok! Tisztességtelen ,embertelen eljárás Orbánéktól!!!!!!

Vendég

#363

2016-06-14 11:48

Mert ha igaz a rémhír,akkor nem értek egyet vele!

Vendég

#364

2016-06-14 12:38

Ismerek olyan minimál nyugdíjban lévő embereket, akik évekig ellébecoltak otthon, ha mondta az ember, hogy legalább fél állást keressen magának, jött minden kifogással, most sír, hogy milyen kevés a nyugdíja mert csak a minimált kapja. Na de kérem 10 évig otthon idős szülője nyugdíjából élt. Őket segítsék azok akik dolgoztak. Ez arcátlanság !

Vendég

#365 Re:

2016-06-14 12:40

#362: -  

 Vonják nekik le a pénzükből 4


Vendég

#366

2016-06-14 12:46

Én a nyugdíjamért megdolgoztam, és belerokkantam. Nem ingyen, jótékonyságból kaptam. Szívesen támogatok másokat, ha rászorulnak, és éppen akkor van miből. De ne mások hatalmi szóval döntsék el, hogy mikor, kit, és mennyivel. Az enyém, majd én eldöntöm! Loptak már eleget, rakják vissza a kormányzópártiak ami eddig is minket illetett volna!


Vendég

#367

2016-06-14 12:50

Meg kel szuntetni hogy akik ukranbol attelepulnek magyarorszagba es van bejelentett allando lakcimuk megkapjak a magyar allampolgarsagot egy napot nem dolgoztak magyarorszagon tb nem fizettek es tobb a nyugdijuk mint aki negyven evet dolgozott

Vendég

#368

2016-06-14 12:53

Mert igazságtalan az egész elképzelés.

Vendég

#369

2016-06-14 13:03

Ugyan 100 ezer alatti a nyd-am, de addig él csak az, aki hozzá mer nyúlni a pénzemhez.

Vendég

#370

2016-06-14 13:10

Aláírtam, mert tisztességesen megdolgoztam a nyugdíjas éveim biztosításáért. Mindig jogkövető állampolgár voltam, úgy gondolom elvárhatom ezt a kormányomtól is.
Haénegyszer

#371

2016-06-14 13:12

El a kezekkel a nyugdíjaktól!

El a kezekkel a magyar nép Magyrország vagyonától!

Vissza minden elopott tulajdont!

Még akkor is ha "elévült" (Kaja Ibrahim, Joszip Tót, ezüst csónak vag hajó ..............stb


Vendég

#372

2016-06-14 13:25

40 év munkaviszonnyal elért nyugdíjat akarják csökkenteni? Miért nem az adófizetők ellopott pénzéből adnak vissza 20 %-ot?

Vendég

#373

2016-06-14 13:41

Azért írtam alá,mert ez egyszerűen aljas,mocskos dolog.Becsületesen ledolgoztam illetve ledolgoztunk a nyugdíjhoz szükséges éveket. Így akarnak velünk kiszúrni ! Orbán utálja a nyugdíjasokat és a szegényeket. EZT NEM LEHET HAGYNI !!!!!!!!!!! Remélem,hogy felébred a sok millió nyugdíjas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#374

2016-06-14 13:43

Azért, hogy előbb mondjanak le a parlamenti képviselők, képviselőségük alatt a magas nyugdijakról, utána meg gondolja át a kormány, hogy mit akar! Ezzel akarják a fiatalokat még rosszabb helyzetbe hozni, a tegnap elfogadott szülőtartási törvény bevezetése után? A gyerekeinknek sincs sok esetben munkájuk, sajnos a nyugdíjas szülőknek kell segíteni őket, illetve az unokákat! Hát ezért!!!!!

Vendég

#375

2016-06-14 13:51

A munkabérem után minden járulékot befizettem, hogy a nyugdíjamból meg tudjak majd élni.Nem hagyom, hogy elszegényítsenek.Sosem volt egyenlősdi. Aki többet keresett, többet is fizetett be a nagykalapba.