Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#226

2016-06-13 09:15

Mert ROHADJANAK MEG !!!! HA MEGTESZIK!!!!!

Vendég

#227

2016-06-13 09:20

ALJAS FÉRGEK!

Vendég

#228

2016-06-13 09:28

#201: -  

 200 e Ft/hó felett nem tartom jogosnak a nyugdíj folyósítását, nem beszélve arról, hogy a disszidált és jelenleg is külföldön érő honfitársaink arra pár évre amit m.országon dolgoztak ignyélik és kapnak is itt nyugdíjat, minek, itt hagyták az országot, itt tanultak ott meg jól éltek.

 


Vendég

#229

2016-06-13 09:32

Mert azt én is túlzásnak tartom, hogy millió Ft felett állapitsanak meg nyugdijat.Ezt is Orbánék vitték fel a max határ eltörlésével. De amig egyesek államilag annyit tesznek zsebre (fizu,lakástámogatás,auto,utiköltség autóra+repülőre stb és még a nyugdijat is felveszik,addig ne a meglévő nyugdijakhoz nyuljanak hozzá. Az a max 200 ember viszi fel a nyugdijas átlagot,akik millió körül kapnak.

Vendég

#230

2016-06-13 09:32

Mert helytelennek tartom.A nyugdíj csökkentést csak 200 ezer forinttól eszközőljék.Továbbá akinek nincsen minimum 40 és szolgálati ideje az ne legyen jogosult erre az emelésre.Nem lenne igazságos,hogy akinek 100 vagy uram bocsá 110 ezer forint a nyugdíja és keményen ledolgozott 40 vagy esetleg 45 évet annak is csökkentsék a nyugdíját.Azért ha valakinek a nyugdíja meghaladja a 200 ezer forintot azt nem érinti oly mélyen a csökkentés,mint azt akinek a nyugdíja csak 110 ezer forint,mert a csökkentés után már csak 90 ezret kapna ami nem biztos,hogy elegendő lenne számára.

Vendég

#231

2016-06-13 09:41

Azért ,mert 50 éves munkaviszonyom után azt hiszem jogom van anyugdijamhoz hisz igy is csak arra elég h. eppen ne éhezzek és fenttartsam a lakásom . Semmi luxszus semmi divatozás.Aki ezt is" kurtitani " akarja az dögöljön meg.
50 év

#232

2016-06-13 09:48

Attol vegyenek el akinek millioi söt milliárdjai vannak.Persze a haver az tabu mi? Mindig a kisembert nyomoritják, felháboritó!!!!!!


Vendég

#233

2016-06-13 09:48

41 évet dolgoztam azért hogy annyi amennyi a nyugdíjam. Ez az enyém és nem a kormányé!! Kemény összeget vontak a fizetésemből!! Mit akar a kormány !! Ehhez semmi köze!! Kussolás van Nekik! Ők adhatnának Nekünk a saját fizetésükből!!

Vendég

#234

2016-06-13 09:49

Türhetetlen,ahogy a nyugdíjasokkal bánnak. Mi neveltük fel a hatalmon lévő generációt, nem ezt édemeljük tőlük.

Vendég

#235

2016-06-13 09:49

42 évig dolgoztam, sőt diákként, nyaranta is vállaltam munkát. A különmunkáim után is fizettem mindig nyugdíjjárulékot. Milyen alapon vonnának le 20%-ot? Én megdolgoztam a rendes nyugdíjamért.

Vendég

#236

2016-06-13 10:23

Nem értek egyet azzal, hogy csökkentsék a már meglévő nyugdíjat! Mi az, hogy visszamenőleg? Adózott jövedelmünk és munkában töltött időnk alapján lett megállapítva!

Vendég

#237

2016-06-13 10:25

Igazságtalannak tartom.

Vendég

#238

2016-06-13 10:37

Magyarországon egyre romlik a helyzet. Mar a harmadik világ országainak középmezőnyben foglal helyet. Egy egészséges államigazgatás arra törekszik, hogy az országban mindenki egyre jobban éljen. Ezt mar régen nem látjuk Magyarországon. Egy ország tőkéje a humán tőke. Csak az tud jólétet, újat generálni. Egyértelműen rossz az ország növekedési és elosztási politikája. Az idős embereknek szükségük van arra, hogy meg fizessek az egeszseginszolgalatasasokat és a segítséget. Nem csökkenteni kellene, hanem mindenkiért emelni. A svédeknek bevezettek a napi 6 órás munkaidőt, ugyanannyi bérért, mert náluk számít, a lakosság jóléte.

Vendég

#239

2016-06-13 10:42

Nem értek egyet azzal, hogy a nyugdíjakból akarják megoldani a kisnyugdíjasok helyzetét. A járulékbefizetések a költségvetésbe mennek, a kifizetések is onnan történnek. Minden korrekciót is a teljes költségvetésből kellene megoldani, nem csak egy szűkebb rétegre hárítani a terheket! Talán tényleg kevesebb stadion épülhetne, s akkor az építési egyszeri költség mellett a folyamatosan felmerülő fenntartási költségeket is meg lehetne úszni, s szociális célokra fordítani azokat.

Vendég

#240

2016-06-13 10:43

Csipegessenek a saját fizetésükből, az 5 milliókból van mit, és meg sem éreznék.

Vendég

#241

2016-06-13 10:46

Egyetértek a tartalmával. Szükség van alapnyugdíjra, de nem a mi nyugdíjunk rovására. Ez is olyan, mint a visszamenőleges törvényhozás.
Koma

#242 Re: Re:

2016-06-13 10:47

#205: - Re:  

 Ma az 1988 óta történ (korrigált) befizetések képezik a nyugdíjalapot, nem csak az utolsó évek. 26 éve folyamatosan észen kellett lenni a járulékfizetéssel.

 


Vendég

#243

2016-06-13 10:49

Friss nyugdíjasként,s valamennyi,már nyugdíjban lévő társam nevében is,de,ha nem lennék az,akkor is elképesztő ötletnek,megoldásnak találom azt,hogy a kiérdemelt nyugdíjainkból / amit 48 - év,111 - nap szolgálati idő igazolásával szereztem /finanszírozzák mások nyugdíját,azért,mert a költségvetésben erre nincs meg a megfelelő anyagi fedezet !!!

Vendég

#244

2016-06-13 11:03

Én kisnyugdíjasnak érzem magamat, azért mert kicsivel több a nyugdíjam mint 100 Ft.nem elvenni, hanem adni kellene. Beteg (tüdőrákos) ember vagyok, aki havonta több 10 ezer Ft-t hagy a gyógyszertárba. Miért nem a stadionok árából pótolják a hiányt.Tudnám még tovább is sorolni, de nagyon felborzolták az idegrendszeremet, amikor így is alig tud az ember létezni.
Nagyon felháborítónak tartom, hogy ez az agyszülemény egyáltalán szóba került. Bízom abban, hogy ennyire mégsem süllyednek le vagy ige? Kérem, hogy aki tud az segítsen, hogy erre ne kerüljön sor.
Köszönettel:
Pusztai László

Vendég

#245

2016-06-13 11:05

Azért mert minden eggyes forintért meg dolgoztam a munkám mellett az ATI nál teljesen hivatalosan Szerzödésel, bejelentve dolgoztam, ami után az szjá a Tb- t és a nyúgdíj járulékot rendesen fizettem. Most azállam megne merje azt tenni, hogy a tölünk levont összegekkel fizesse vagy kárpotolja a minimál nyúgdíjasokat. A Kárpotlásra ott van az Ukránoknak és Románoknak kifizetet nyugdij. TILTAKOZOMM HOGY AZ ÁLLTALUNK BEFIZETETT ÖSSZEGBÖL azok részesüljenek akik eggyetlen fillért sem fizettek ide!!!!!!!!

Vendég

#246

2016-06-13 11:12

Mert nem a a nagyobb ny terhére kel korigálni
a kis nyugdijasokét

Anonymous

#247

2016-06-13 11:13

Ez egy nagy büdös disznóság már amit csak el lehet követni. Nem azért dolgoztunk meg a nyugdíjért, hogy most elvegyék !!!

Vendég

#248

2016-06-13 11:17

felháborító

Vendég

#249

2016-06-13 11:17

Azért írtam alá én is, mert fel vagyok háborodva, hogy a 40 év ledolgozott munkaviszonyom, ill. kösztisztviselői jogviszonyom alapján számomra megállapított nyugdíjamból 20 %-ot elvonjanak. Én egész életemben becsületesen dolgoztam, vezetői státuszban család mellett, nem beszélve az egész életen át tartó tanulástól. Nem tőlünk kell elvenni az államnak, hanem azoktól a magasabb vezetőktől, akiknek havi 5 millió Ft a fizetésük. Nekem jobb esetben ennyi volt az éves keresetem, pedig rengeteget dolgoztam, hazavittem a munkát, határidőre kész lettem mindig mindennel, úgyhogy a kisnyugdíjasok nyugdíjának pótlását oldják meg más forrásokból.

Vendég

#250

2016-06-13 11:24

Miilyen alapon van joga bárkinek vagy bárkiknek hozzányúlni a befizetett és ledolgozott évek alapján megállapítoott nyugdíjakhoz Talán jobb lenne keresgélni a nem magyarázható de kifizetésre kerülő külföldre adott nyugdíjak körül.Ami itt megy az már vérlázító a szerencsétlen és tehetetlen nyugdíjasokkal szembe.