Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2014-02-08 07:52

ne csináljanak már ebből is üzletet egyesek! ez szintén felháborító! vagy együttérzésből, vagy menjenek a francba! bocs, de már elég sok mindennel felhúztak ma korán reggel

Vendég

#52

2014-02-08 16:15

Hajrá:Magyarország jobban teljesit!!!!!!!!!

Vendég

#53

2014-02-08 18:36

nagyon helyes, hogy emeljék az alacsony nyugdíjakat, DE a földesurak, trafikosok, a kliensek (közgép, stb.)jövedelméből, nem kellenek stadionok, ha látunk valamit a korrupció ellenes tevékenységből, akkor majd kutakodhatnak a nyugdíjasok zsebeiben, ADDIG NEM!


Vendég

#54 Re: Re:

2014-02-08 19:19

#45: - Re:

Az utólsó 15 év alapján, külömböző szorzók alkalmazásával számolják ki a nyugdíjat.

vendég

#55

2014-02-08 20:42

Én 45 évet dogoztam egy munkahelyen még sem értem el a 10000 ezer forintos nyugdijat,akkor ne legyek fel háborodva?

Vendég

#56

2014-02-08 21:58

Nem hiszem el hogy mindent elhisztek! Nevetséges hogy ennyire be lehet húzni benneteket a csőbe egy ilyen kacsa hírre! Ilyet még a Blikk-be sem tesznek be!

Vendég

#57

2014-02-08 23:30

Ők, mármint a Fidesz-kormány bezzeg ezer milliárdokat dobtak és nyúltak le.
öreg nyuger

#58

2014-02-09 13:38

A nyugdíj szerzett jog, az öszeg megálapitása, kiszámitása törvényileg szabályozott de kormányonként változó, a törvényeket sajnos kormányok /jobboldali/ kénye kedve szerint változtatja és ezért van, hogíy ugyan azon munkakörben, végzetségel, azomos szolgálati idővel és fizetéssel, különböző években más összegü nyugdíjat állapitanak meg. Az elvételének gondolata még a II.villágháboru alatt sem történt meg csak szünatalt /itt az állami alkalmazotakra gondolok,mert másnak nem volt nyugdíja/. Gyalázat jobb kifejezés durva lene,alkotmány ellenes, de holvan már az alkotmányos jog.
joz

#59

2014-02-09 15:42

Nyilván azokat kell büntetni akik, Tisztességes munkaviszony után kapják nyugdijukat.

Vendég

#60

2014-02-09 16:37

Ezt hogy gondolják ??? Mi ezért a nyugdíjárt dolgoztunk eleget, fizettük a nyugdíjjárulékot, miért én tartsam azt el, akinek kevesebb ???
Tartsa el az állam, pl. abból, hogy a magas jövedelműeknél visszaállítja a régi SZJA-t...Tőlem volt, hogy 38 %-ot vontak, és nem szóltam semmit.....EZ FELHÁBORÍTÓ
énénén

#61

2014-02-09 16:48

Drága hölgyeim és uraim! Valaki utánanézett már a hír valóságtartalmának?
Vendégecske

#62

2014-02-09 18:18

Francba az összes nyugdíjjassal!!! "kemény munka, stb" ... Minek Nektek az a rengeteg pénz?
amikor én voltam iskolás, már az általánost úgy kellett végig járnom, hogy minden évben bukásra álltam, mert sokszor nem volt pénz kajára se, nemhogy egy busz bérletre!! Nem tudtam bejárni, mert anyám egyedüli kereső volt, a testvéreim is munkanélküliek voltak, és 4en éltünk hónapról-hónapra, 80ezer forintból... És annak a 3/4 része elment számlákra... Még a középiskolát se tudtam elvégezni, mert amit diákmunkákból kaptam (rendesen, kitartóan dolgoztam, nem érdekelt az egészségem se, csak a pénz miatt csináltam), az elég volt talán egy vonatbérletre arra atlz 1hónapra... De hiába, ha éheztem, és étlen-szomjan kellett iskolába mennem!!!
Az idióta, szerencsétlen nyugdíjasoknak, akik csak sírni tudnak a múlt miatt, mi a francnak 100ezer forint feletti pénz, ha egész nap csak henyélnek, meg fájlalják magukat???
az ilyen nehéz helyzetű gyerekeknek (amilyen én is voltam) sokkal jobban jönne, ha a szüleje vagy Szülei, akivel él, NORMÁLIS fizetést meg TÁMOGATÁST kapna, és nem ilyen 70-80ezreket, mint egy olyannak, aki már vén szatyor és már menni se tud, de azért kapja a sok lóvét a SEMMITTEVÉSÉÉRT!!!!
Az én Apámnak van egy másik házasságából egy fia... Még csak 4 éves, de olyan nehezen jönnek ki a pénzből... Én segítem őket, ha kell, és nem mondom azt, hogy majd add vissza, mert nekik nagyobb szükségük van rá, főleg, hogy 3an vannak, és egy óvodás fiú is van ott, aki a féltesóm, de igenis számít a jövője!!!!! Erre egy nyugdíjjas nem is gondol még véletlenül se!!! mivel reménytelennek láttam a magyarországi munkák keresését, kijöttem külföldre szinte Azonnal a Páromhoz! Sokkal jobban keresünk a Párommal, csak mi ketten, mint egy Magyarországon dolgozó ember, és nagyon jól elvagyunk, és még babát is várunk!!! Leszarom az összes nyugdíjjast, majd akkor ugráljanak, ha most is tesznek valamit, ahelyett, hogy egész nap a hátsójukat meresztik, és nem csinálnak semmit!!!! NEM LÉTEZIK, hogy 1 nyugdíjjas nem tudna megépni 60ezerből!!! Talán nem a legdrágábbakat kéne megvenni, hanem spórolni, "mint a régi szép időkben"!! :)
Egy 15hetes anyuka!

Vendég

#63

2014-02-09 19:09

A következő lépés az lesz, hogy a sorozatellést is honorálják a nyugdíjban. Aki 8-10 drogos bűnözőt szart a világra és szabadított a magyar népre, kiemelten magas nyugdíjat érdemel e dicső tettért.
Vendég

#64

2014-02-09 19:28

Vendégecske #62
El vagy te tévedve, hogy a társadalmat és másokat hibáztatsz azért, mert anyád, aki annyit se keresett, hogy saját magát eltudja tartani, sorozatszülésbe kezdett.
Ha esetleg nem tudnád: a nyugdíj összegét annak arányában állapítják meg, amit már előzőleg befizettél az államkasszába. Tehát az nyugdíj egy olyan járandóság, amelynek fedezete már befizetésre került, és ezt a tényt elismeri az állam. Az egy más kérdés, hogy a kormányok nem nyugdíjalapként kezelik a beszedett járulékokat, hanem azonnal elköltik.
Hallottál valaha is arról, hogy az ötvenes, hatvanas években arról sírt volna a kormány, hogy az egymillió nyugdíjas mellett hat és félmillió járulékfizető van, és nem tudják hova tenni a befolyt járulékokat, mert sokkal több, mint amennyit nyugdíjként kifizetnek?
Nos, akik akkor befizettek, ma nyugdíjat kapnak érte.
A politikusokat okold, hogy Magyarországon két és félmillióval kevesebb munkahely van, mint ahány aktív dolgozó (lenne). S az éppen dolgozók bére is nevetséges, a létminimumhoz se elég.
A nyugdíjas 40-45 év aktív munka és járulékfizetés után kapja a járandóságát.
A semmittevésért adott juttatást segélynek nevezik és jellemzően nem a nyugdíjasoknak osztogatják.
Vendégecske

#65 Tárgy

2014-02-09 19:37

Igen, csak rohadtul idegesít az, hogy akik tisztességesek, és próbálnak másodállást, meg mindent megtenni azért, hogy több pénzük legyen, pont azok nem kapnak SEMMIT SE! De még mindig nem értem, hogy minek 1 nyugdíjasnak 100-150ezer forint 1 hónapra???? És akik hátrányos helyzetű gyerekek, azzal mi van? És itt most nem a bevándorló c*gányokra gondolok, hanem a NORMÁLIS FEHÉR, magyar emberekre és gyerekekre!! A nyugdíjasoknak miért kell a sok lóvé, ha semmire se költik??? Csak felvágnak vele, hogy van... ÉS???
A családi pótlék se annyi, amennyi régebben volt... Talán azért, mert a nyugdíjasok még azt is el akarják venni azoktól a családoktól, akik esetleg rászorulnának, tankönyv, ruha, tanszer, stb vásárlásakor!
Vendégecske
Vendég

#66

2014-02-09 19:39

Ti szültétek a mai népet, akik most felnőttek, és dolgozni próbálnak, nem más!! Akkor tessék igenis megbecsülni azokat, akik felnőtt munkát végeznek, és azért güriznek éjszakába, stb, hogy legyen kenyérrevaló!!!


Vendég

#67

2014-02-10 08:32

Továbbá tiltakozzunk a jelenlegi kormány működése ellen ami csak árt az országnak és annak polgárainak!!

Vendég

#68

2014-02-10 10:25

Szemétség!!!!!

Vendég

#69

2014-02-10 11:07

Azt se felejtsék el, hogy a tanuló, állástalan gyermekek és unokák támogatása is ebből a nyugdíjból folyik. Nem egyedül élünk belőle!

Vendég

#70

2014-02-10 13:59

Az,hogy tisztességtelen ez a kormány, az egy nagyon enyhe kifejezés! És ez nemcsak a nyugdíjak tervezett csökkentése esetén igaz!

Vendég

#71

2014-02-10 14:40

42 évet dolgoztam és soha sem 8 órát, hanem 12 órákat, mert el kellett tartanom a gyermekeimet, most el akarják venni és annak adni, aki sosem dolgozott életében! Hát ez aztán a legnagyobb pofátlanság! Nem én tehetek róla, hogy nem dolgozott valaki, akár milyen okból is!!! Lehetősége mindenkinek volt annak idején, most sajnos már nem úgy van, de aki nyugdíj közeli korú, annak lehetősége volt dolgozni, ha akart volna! Ne rajtunk élősködjenek, akik nem dolgoztak! Felháborító! Tiltakozom!!!

Vendég

#72

2014-02-10 15:54

Gusztustalan amit ez a kormány megenged magának.Mért kellene annak tőbbet adni aki lehet,hogy minimál szolgálati idővel ment nyugdijba.Miért az fizessen aki becsülettel végig dolgozta az életét.Ha ilyen vágyuk van adjanak abból amit elsikkasztottak a közösböl

Vendég

#73 Re: Hol olvastátok?

2014-02-10 16:30


Vendég

#74

2014-02-10 16:32

ez igy, teljesen korrekt.Kiváncsi lennék ki a jóakarók!

Vendég

#75

2014-02-10 21:02

Ehhez már nem nagyon tudok mit szólni:mocskok!!!40 évnyi munka után alig minimálbéres nyugdij?Hol élnek ezek?Adjanak azok akik kitalálták,milyen könnyen lubickolnak a sok sikkasztott pénzben,éscsak ejnye-bejnye?????????????Legyen kevesebb a képviselök pénze,ugyis alszanak a parlrmentbe,ujság olvasáss ,horkolás stb, egy szegénymunkást ezért már rég kirugnákˇazonnalˇˇ.