Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#101

2014-02-16 14:18

Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!
Anna

#102 Re:

2014-02-16 15:48

44 évet dolgoztam, a 80-as évek szinte kiesenek az életemből. Minden fillér után fizettem adót és járolékot .

tanultam, kuporgattam. Felháborítónak tartom, hogy az én, a mi pénzünkből fizessenek olyanokat, akik bármilyen okból nem fizettek nyugdíjjárulékot.#1: -

 

Hitetlen

#103

2014-02-16 18:08

Rémhír. Egy megbízható linket kérek, lehetőleg ne Siminovitsról.

Vendég

#104

2014-02-16 18:41

A külföldre kisíbolt milliárdokat hozzák vissza

Vendég

#105

2014-02-16 19:19

Különösen azzal tudnék egyetérteni ,hogy az országgyűélési képviselők , tisztségviselők fizetését 700 eFt-ban maximálnák !!!!

Vendég

#106

2014-02-16 21:24

Az ov kormánynak és a megszavazóknak selyemzsinor 200-assal!!!
kincsem13

#107

2014-02-17 09:08

43 évet "keservesen " ledolgoztam, munka és család mellett végeztem el a főiskolát.
Szertném a nyugodt , békés nyugdíjas éveket "gondtalanul " tölten.
A mostani nyugdíjemelés pl. 1 hónapi WC papírra sem elég?
Akkor mit akarnak?

Vendég

#108

2014-02-17 09:24

Igaz nekem nincs 100 ezer ft feletti a nyugdíjam,de amennyi van azt munkával érdemeltem ki.Aki csak úgy kapja,azzal nem értek egyet.Miért kap az többet,aki kevesebbet dolgozott,mint én ,vagy a másik.Ismerek olyat,aki 10 évet dolgozott,fiatalabb,mint én és több az özvegyi nyugdíjjal a pénze,mint az enyém.Mert neki szerencséje volt,jól ment férjhez?
Nyugdíjjas

#109 Re:

2014-02-17 10:29

#62: Vendégecske -

15 hetes anyuka!Volt már a kezedben bérjegyzék?Gondolom nem,mert akkot láttad volna mennyi nyugdíjjárulékot vonnak le!Azért,hogy Te éhesen jártál iskolába,Édesanyád,Édesapád tehet!Gondolom kaptatok családi pótlékot,csak nem rátok költötték!Nagycsaládosok gyermekei,ingyen kapták,és kapják a kaját az iskolában-!Sajnállak,hogy belerokkantál a bérlet vásárlásba,ami most is kb 1000 ft havonta!A butaságot,hogy megbuktál nem kell az éhségre fogni,sajnos igy születtél!Remélem Te annyi gyereket szülsz,emennyit el is tudsz tartani,ellentétben szüleiddel!Mikor mi dolgoztunk,a tőlünk levont pénzt kifizették azoknak,akik csak 10 évecskét dolgoztak, mert annyi volt a kötelező!Remélem leszel Te is vén szatyor nyugdijas,kapsz egy csomó lóvét,és leszarod a fiatalokat-csak hogy stílusodnál maradjak!Még annyit,hogy a nyugdíjas-1 j-vel helyesen-nem nyugdíjasnak született,ugyan úgy éhezett gyerekkorában,fenevelte gyermekeit,nem volt Gyes,családi sokkal kevesebb,dolgozott kb 40 évet,-én 43-at-és kap kb 100 ezret!Ebböl segíti gyermekeit,unokáit,esetleg idős szüleit,és nem szerené támogatni még a Te családodat is!Ja és a Te pénzedből spórlj,ne a nyugdíjasét akard beosztani!Nagyon sokan dolgoznak még nyugdíjísként is,de honnan tudnád,nálatok ez nem trendi,csak várni a segélyt,gyest,családit,meg a jószerencsét!És több tiszteletet,amire szintén nem tanítottak meg szüleid!!!


Vendég

#110

2014-02-17 13:24

Az én nyugdijjam ugyan alacsony,aférjemé 100 000 felett van de nem éri ela 170.000.-Ftés annak idején az ilyen embereknek a bányába """" kellett volna menni dolgozni ahol nem a musskátli nyillott az ablakba""""Azon rettegni,hogy haza jön e csak ennyit aki sokalja.

Vendég

#111

2014-02-17 14:20

Ezek a semmit tevő ráérő ülve gondolkodó okos tojások, azt hiszik hogy az embereknek is milliókkal van megtömve a szekrényük!! Én is röhögve hoznák intézkedéseket, ha a havi bevételem 1-2 miló lenne!! Hány bőrt szeretnének még lehúzni az így is elszegényedett emberekről , akiket ők hoztak ilyen lehetetlen helyzetekbe! Miért mindig a nyugdíjasokat találják meg??? Ők miért nem adnak a millióikból hogy könnyebb lehessen a szegény embereknek ?????? Nekünk ha lenne is egy kis tőkének , a családunkra és a megélhetésünkre fordítanánk! Szégyelhetnék magukat a ráérő okosok!!!!

Vendég

#112

2014-02-17 17:08

Nem igazságos azzal szemben a nyugdíjcsökkentés, aki egy életen át kitartóan, szorgalmasan dolgozott. DOLGOZOTT. Én azoktól a rokkantnyugdíjasoktól venném el még azt a keveset is, aki csalással szerezte meg a járadékát. Egyszerűen utána lehet nézni, ki, mikor, milyen orvosi vizsgálaton, kezelésen vett részt. Van olyan,aki 10 év alatt kb 2 x járt orvosnál, miféle rokkant volt az?

Vendég

#113

2014-02-17 19:29

Ha soknak találtatik a nyugdíjam, van kit támogassak belőle. És had döntsem el én, hogy kit?

Vendég

#114

2014-02-17 20:45

Nem tartanám igazságosnak,hogy valaki tisztességesen ledolgozott 40 évet, mindig rendesen adózott, fizetéséből rendesen mindent levontak. Elvégzett technikumot, mérlegképest, államháztartást, mindig a közigazgatásban dolgozott, és akkor lecsökkentenék a nyugdíját egy olyan ember miatt, aki esetleg 10-15 évet dolgozott, vagy semmit nem tett annak érdekében, hogy normális nyugdíja legyen. Ismerek olyat, aki verte a mellét, hogy vállalkozónál dolgozott, és hatalmas összegeket keresett, de minimálbér után fizette a nyugdíjjárulékot, és mikor eljött nyugdíjba panaszkodik, hogy milyen kevés a nyugdíja. Hát ezért nem tartanám igazságosnak, hogy csökkentsék a becsületesen dolgozott, járulékot rendesen fizetettek nyugdíját.

Vendég

#115

2014-02-18 13:40

Honnan vettétek ezt a badarságot!? A mostani kormány megőrzi a nyugdíjík vásárló értékét továbbra is.

Vendég

#116 Re:

2014-02-19 10:47

#115: -

Tudjuk,mint a magánnyugdíjakat,rokkantakét,fegyverestestületét!?Egyébként nem kell nagy tudomány,hogyha valakinek adni akarnak,azt valakiktől el kell venni!Gondolom nem maguktól,de ne adjunk ötleteket!


Vendég

#117

2014-02-19 19:54

Ne engedjük,hogy a becsületesen ledolgozott évek után járó nyugdíjunkat elvegyék. Ez nem könyör- adomány, mert 40-44 év alatt levonták a munkahelyen a fizetésből a nyugdíjjárulékot.
Ezt nem akarom elhinni, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy most nagyon sok törvénytelen dolgot meg lehet tenni, minden következmény nélkül. (Lásd! Nyugdíjtakarék pénztárba befizetett összeg sorsát.)

Vendég

#118 Re: Hol olvastátok?

2014-02-20 06:44

#7: Vendég2 - Hol olvastátok? Egyetértek. Majd akkor tiltakozunk, ha hivatalos fórumon hallottuk, vagy olvastuk.

 


Vendég

#119 nyugdíj

2014-02-20 09:45

Ez-az egész NEM IGAZ!!! Az MSZP szokásos kormány lejárató akciója csak!

Vendég

#120 TILTAKOZÁS!

2014-02-20 09:50

TILTAKOZOM!- A HAZUG PETÍCIÓK GYÁRTÁSA ELLEN!!!!

Vendég

#121 Re: nyanya

2014-02-20 18:12

#62: Vendégecske -

Teljesen el vagy tévedve édesem! Nem szabadna hagyni a generációk egymás elleni uszítását! Aki fiatalon nem hal meg, az megöregszik. A munkából szerzett jövedelemből nem lehet meggazdagodni sem ma, sem tegnap nem lehetett.

A mai fiatalok is megöregszenek. Te is, ha szerencséd lesz. Akkor vajon hogy fogsz gondolkodni?

Minden rendes társadalomban meg kellene tudni élni a rendesen elvégzett munkája után mindenkinek.

Sajnos a mi Hazánkban nem így működik a dolog. A semmire való, hazug, tolvaj politikusaink csak maguknak és baráti köreiknekl akarnak megfelelő viszonyokat teremteni. A többi ember nem érdekes, hiszen Lézer Jani megmondta, az annyit is ér. A másik szintén nagy ember megmondta, hogy 47000  forintból meg lehet élni. Ő persze nem gyakorolja.

Egyet értek azzal, hogy a gyereket nevelő családoknak csak tisztességes jövedelemből  lehetséges egészséges, jól képzett fiatalokat nevelni. De ennek megteremtése nem az életüket végig dolgozó öregek feladata. Ezért gondolom, hogy rendes munkahelyek és rendes bér kell minden dolgozónak. És adózni mindenkinek tisztességes adótörvények szerint.

És csak egy kérdés: ha nem itthon dolgozol, keresel, miből tudod mennyi pénz kell itthon a megélhetéshez? És majd ha megvénülsz honnan várod a segítséget? Vagy külföldön annyit keresel, hogy 100 éves korodig tudsz gondoskodni magadról, netán majd hazajössz és itthon  éhbérért dolgzók vagy nyugdíjat szerzettek hátán akarsz felszínen maradni?

Jó elmélkedést!

felháborító

#122 Re:

2014-02-23 17:07

#115: -  

 Örülök, hogy elégedett vagy. A 3000 milliárd magánnyugdíjt sem vették el ?!?!? Hol van a vörösiszap-károsultak pénze? Sorolhatnám napestig, de akit érint, úgyis tudja, aki meg úgy gondolkodik, mint te, úgyis csak a FIDESZ-nek hisz.

b.a.

#123

2014-02-23 19:26

Helyes! Bár a határt feljebb kellene meghatározni. Mondjuk a duplájánál. 200 000 ft tol több nyugdijat senkinek sem adnék!

Vendég

#124

2014-02-24 07:31

Ez felháborító! Amiért én keményen megdolgoztam, azt miért adnák másnak?

Vendég

#125

2014-02-24 09:25

Szemét és aljas dolog, hogy csökkenteni akarják a nyugdíjamat, megdolgoztam érte 4o évig, csökkentsék az Ő fizetésüket és abból növeljék az alacsony nyugdíjakat.