MEMORANDUM CASSOVIENSE ANNO 2012

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) MEMORANDUM CASSOVIENSE ANNO 2012 petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#176 Re: Re: Névelemzés?

2012-02-12 22:32

#173: Balassa Zoltán - Re: Névelemzés?

Látom, hogy még nem olvasta korrekciómat, és azt, hogy elnézést kértem a liberális megjelölésért - most egy kicsit ön haragszik - de fölöslegesen - legyen szíves, olvassa el a korrekciómat

Üdvözlettel Lakatos Ferenc

Balassa Zoltán

#177 Re: Névelemzés?

2012-02-12 23:37

#176: - Re: Névelemzés?

Nem haragszom, erre nincsen energiám, de okom sem. Hozzászólását már regisztráltam, csak sajnos egyéb fontos elfgolaltságom miatt most nem tudok visszatérni rá. Kérem megértését.

BZ


Vendég

#178

2012-02-13 15:28

Ez egy teljesen értelmetlen fa..ág.

Vendég

#179

2012-02-13 16:37

Az állampolgárság minden embernek szuverén joga és azt ne korlátozza senki,bárhol is él a világban.

Vendég

#180

2012-02-13 20:47

Ok

Vendég

#181

2012-02-13 21:22

Ez a peticio nagyon csodalatso otlet volt
en ugyerzem aki magyar ,vagyis nem a magyarok ellensega, az mind egyet ert vele, a peticioval.
Sok szerencset kivanok. kati schindel !

Vendég

#182

2012-02-13 21:43

nem is gondoltam, hogy a szlovákok ennyire útálják a magyarokat, hiszen 1000 évig eggyütt éltek és nem hiszem,hogy az őfejletségüket a magyarok befolyásolták volna.
Losonci

#183 Re:

2012-02-13 23:35

#182: -

A valóság az, hogy egyáltalán nem éltünk együtt 1000 évet - ugyanis sem 1000 sem 500 sem 300  évvel ezelőtt még szlovák nemzet nem létezett - szeretném, ha már ez az "ezeréves" együttélés téveszme végre eltűnne a történelem süllyesztőjeben - itt nem tudom kifejteni miért, de egy kis erőfeszítéssel mindenki rájöhet mik is a tények - ha megismeri a szlovákok VALÓDI történelmét, megérti azt is miért utálják a magyarokat - van irodalom bőven: többek között egyet ajánlok kezdetnek: Popély Gyula: Felvidék 1914-1920........


Vendég

#184 Re: Re: Névelemzés?

2012-02-13 23:39

#177: Balassa Zoltán - Re: Névelemzés?

Az én tudatlanságomnak tudom be reakciómat - a Balassa Zoltán név ismerősen csengett a fülemben, ezért megnéztem az internetet, és hálistennek sok érdekes olvasnivalót találtam Öntől - megpróbálom beszerezni.

 

Üdvözlettel LF

Balassa Zoltán

#185 Re: Re: Re: Névelemzés?

2012-02-14 00:17

#184: - Re: Névelemzés?

Semmi gond!

Üdvözlettel:

BZ


Vendég

#186

2012-02-14 15:06

Egyetértek a petíció minden pontjával, de azt megjegyzem, hogy a mai Magyar kormány is ezt akarja.

Vendég

#187

2012-02-15 09:56

Felvidék sok-sok magyar szülőföldje, köztük az enyém is. Szomorú, hogy csaknem egy évszázada élnek ott elnyomás, nyelvi, etnikai terror alatt a nemzetiségükhöz hű magyarok. Öröm, hogy megfogyatkozva bár, de még mindig tartják magukat. Az a minimum, hogy szolidárisak vagyunk velük.
László

#188

2012-02-15 10:29

Ahogy elnézem a statisztiai részét a memorandumnak, bizony egy kicsit szomorú vagyok. Hiszen sok esetben tobben írták alá a memorandumot kulfodon élo honfitársaim kozul, mint az itthoniak.És ez vonatkozik azokra a városokra és kozségekre is, ahol a magyaság száma alig éri el a 20 %-ot.Vajon csak Ok érzik a memorandumban ismertetett kovetelések hiányát Szlovákiában? Le a kalappal elottuk.Mivel tapasztalatból tudom, hogy sokan nem is tudnak a memorandumról, ezért felszólítok minden épkézláb magyar embert, hogy fogjunk végre ossze a minket érinto kérdésekben, és versennyezzunk egymással, itt a hírportál által ismertetett oldalon,hogy melyik kozség,vagy város tud tobb aláírást felmutatni egy hét eltelte után.

Vendég

#189

2012-02-15 12:02

A kisebbsegunk fenmaradasa es fejlodese alapja az onrendelkezes.

Vendég

#190

2012-02-15 13:20

Nagyon örülö ha minnél több Magyar Magyar lehetne. Csak egy a gondom, és szeretném kérni öket, hogy ne szavazzanak Magyarországon. Hisz nem itt élnek nem ismerik az itten létbiztgonságot. Szeretném ha avilágban élő össze Magyar együtt lenne, egy nemzet lennénk. Ezt szívemből szertném!!!!!!!.

Vendég

#191 Re:

2012-02-16 15:04

#190: -

Nyugodtan írja alá mindenki, aki felvidéki magyarnak érzi magát Johannesburgtól Clevelandig, és Vácsapátitól Csöbörcsökig! Ne felejtsük el, hogy talán mi felvidékiek vagyunk azok, akiknek a társadalomtestét legtöbbször megcsonkították. A menekültek és elüldözöttek száma több százezerre tehető. Ezek közül nagyon sokan élnek Magyarországon. Az alapján, hogy mekkora rokonságunk él csak a kitelepítés következtében Magyarországon úgy becslem, hogy meghaladhatja az 1 milliót azoknak a száma akiknek van tudása arról, hogy felvidéki származású. Vajon mi lehet az alapja annak, hogy a magyar sajtó és a magyarországi társadalom ennyire érzékeny arra, hogy mi történik Szlovákiában a magyarokkal? Azt csak a politikusaink gyengeségének tudom be, hogy még nem tették az Európa Únió asztalára hogy itt vérségi kapcsolatokról van szó, de ez a petíció pontosan azt célozza, hogy ezekből a gyenge politikusokból minél kevesebb legyen. Tehát ne tagadja meg senki önmagát, a rokonait és véreit, mindenki írja alá nyugodtan, aki felvidéki magyarnak érzi magát!

BB

#192 Kérdés

2012-02-17 12:35

#1: -

Idézet a MEMORANDUMból:

,,Elvárjuk tehát, hogy politikai képviseletünk álljon ki az alábbi jogos és méltányos követeléseink mellett és ehhez minden tisztességes eszközt felhasználva szálljon síkra!

Az alábbi követelések részletezésére nem térünk ki, mert azok kidolgozása a közeljövő feladata.

1) Követeljük az autonómia olyan formáinak megvalósítását, melyek a felvidéki magyarság egészét (tömbmagyarság, kisebbség, szórvány) magában foglalják. ´´-----

--- ezen bevezeto sorok olvashatóak. írjunk alá egy olyan petíciót amelyben a kovetelések részletezésére nem térnek ki,csak egy nagyjából vázlatolást láthatunk és mindenki értelmezze ahogyan tudja.

Szeretném megkérdezni,h az 1. pontban leírt autonómia formái mit foglalnak magában, milyen autonómiát koveteljunk?Ebbe beleérthezo a teruleti elkulonulés is? Mert kétlem, h azt vmelyik szlovákia magyar allampolgár akarná!

Ha vmit pontosan nem részleteznek akkor hogyan várhatják el azt, hogy azt támogassuk?! A kozeljovo feladata??? Az igazi cél pontos kifejtésére tehát ne legyunk kíváncsiak csak bólintsunk rá,h akarjuk s aztán majd meglátjuk,h mit tesznek a nevunkben.

NoName

#193 Egy kis politizálás: Most-Híd / MK ?

2012-02-17 12:49

Ébresztő!

Napi szinten találkothattunk azzal a témával az elmúlt évben,
hogy magyar nemzetiségű szlovák állampolgároktól vették el az állam-
polgárságukat mert megcsináltatták a kettősállampolgárságot s ezt fel
is vállalták. Az a törvény amely ezt lehetővé tette 2010 július 17. - én lépett életbe.

Kérdem én:
- Miért hagyta egy állítólagosan minket (szlovákiai magyarokat) képviselő ekkor már rég KOALíCíóBAN lévő politikai párt, hogy ez a törvény életbelépjen?
Nem állíthatja azt a Most-Híd ezek alapján, hogy próbált ellene tenni mert:
- A kormányprogramja arról is szólt, hogy ők mi érettünk a magyar kissebbségért vannak, mi értünk is hozták létre ezt a pártot.
Ha mi értünk lennének akkor egy IGAZI MAGYAR aki a koalícióban van kiállna a többi magyarért és azt kellet
volna annak idején mondania: Hogy ha ez a törvény életbelép akkor MI felmondjuk a koalíciót mert nem ebben állapodtunk meg
(Elfogadtuk egymás kormányprogramját, így léptünk koalícióra, megeggyeztünk) !!! S egy IGAZI SZLOVáKIAI MAGYAR PáRTNAK amely
ténylegesen a sajátjait is képviseli meg kellett volna ezt tennie, ki kellett volna lépnie a koalícióból ezek alapján!

Következtetés: Bugár urat ha 'szimbolizálnom' kellene azt mondanám, hogy hasonló az antikrisztushoz (ez csak hasonlat nem azonosítás!),
mert kettéosztotta a szlovákiai magyarságot a magyarság KÁRÁRA! Emberek! Ideje ráébredni arra, hogy mi az igazság!Én nem állítom azt, hogy
az MKP-ban sokkalta különbb, tisztességesebb emberek ülnének de egy biztos, ők nem hagyták volna, hogy ilyen törvény amely minket ennyire károsít életbelépjen!
Mindenki vonja le magának a következtetéseket!!!

Utóirat: Nekunk magyaroknak(!mint minden más nemzetnek!) FONTOS a kultúránk megőrzése, ápolása, megóvása, megvédése, továbbadása.
Érdekes elnevezése van ennek a Most-Hídnak. Hova is visz minket szlovákiai magyarokat ez a párt át? Ez a híd egy csapda, egy olyan egyirányú átkelőhely amely számunkra az identitásunk elvesztését okozza! Ez egy zsákutca, nem kétirányú út! Mi átkelhetünk ezen a hídon, de nincs visszaút. A másik oldalon levőket pedig nem is érdekli, hogy mi van a híd túloldalán, ők nem akarnak hozzánk átnézni, lényeg az, hogy mi csatlakozzunk hozzájuk, s örülnek neki, hogy van közöttünk egy link alak aki ebben nekik segít.
Itt az idő, hogy lebontsuk ezt a teljes elszlovákosodáshoz vezető hidat!
- Ezek a gondolatok a szabad véleménynyilvánítási jog alapján születtek -

Vendég

#194

2012-02-20 15:44

Balassa Zoltánnak minden tiszteletem, mert az Ő ügyei értünk vannak.

Vendég

#195

2012-02-21 23:00

Hát nem volt könnyű dolga a szlovákoknak, amikor
annnyi gyönyörű magyar elnevezést, falu- és
városnevet kellett lefordítaniuk, méghozzá olyanokat, melyek magyarul jelentenek is valamit,s most ezt autónómiába szeretnék tömöríteni azok, akik értik is azokat...

Vendég

#196

2012-02-22 18:22

Szeretném, ha eredményes lenne ez a petició, mert akkor látszódna egy kis fény az alagút végén.

Vendég

#197

2012-02-23 19:32

MINDENBEN TÁMOGATOM A PETÍCIÓT.
Kenessey Csaba

Vendég

#198

2012-02-26 16:26

Kedes BB. Azt, hogy On nem szívesen ír alá egy petíciót,amely nem taglalja részletesen az autonómia formákat én megértem, de azt is tudnia kell, hogy ennek a petíciónak nem ez a feladata. Az autonómia formáinak kidolgozása, és megtoltése megfelelo tartalommal a szakemberek dolga és politikai reprezentációnké. Tobbek kozt egy bizonyos BB nevu úré is. Mint tudjuk, ez az O részukrol mind a mai napig késik. Ezért csak udvozolni tudom Ballassa Zoltán petícióját, amely elsosorban figyelmeztetés politikusaink számára, hogy lám a nép ezt akarja!Ami pedig a teruleti elkulonítést vagy onálló államalakulatot illeti, nos ez is benne van a pakliban! És ne legyen olyan biztos benne, hogy ezt az itteni magyarok nem akarnák!!!!

Vendég

#199

2012-02-26 21:00

Támogatom az Egyetemes Európai értékeket és az egymásrautaltság miatt, végre rendezni kell a két ország közti viszonyt.
93. jelölt a listán

#200 vagyok én és remélem még sokan :-)

2012-02-27 10:08