Petíció Zebegény község élhető településközpontjáért

Petíció Zebegény község élhető településközpontjáért / Közlemények / Zebegény jövője / Hozzászólások


Vendég

#1

2021-02-11 11:26

1. 1960. óta van hétvégi házunk Újvölgyben. Iván bátyám és családja (Márti néni Bogika) Itt laktak. Édesanyám és édesapám az év 2/3-ában kint laktak. A mellettük lévő telken (nagybátyámék telke) 2002-ben építkeztünk. Azóta van az én családomnak is háza a völgyben a Malom patak kanyarjában. Azt hiszem megadtam a választ ! 2.A közszolgáltatások mennyisége és minősége hagy kívánni valót ! A nyaralóövezetben lakók panaszkodnak a kommunális és zöldhulladék elszállításával kapcsolatban. Amit hiányolunk, hogy legalább Újvölgyben csatornázzanak. Mivel egyre többen laknak egész évben "Zebegény Rózsadombján " kellene egy mozgó áruda, ahol a lakók megvehetnék a hiányzó élelmiszereket. A bekötő utak is javításra szorulnak. Kellene egy kábel cég, amelyre minden lakás rácsatlakozhatna. TV-Internet...... 3. Valahol Újvölgyben, vagy a Nosztrai úton létesülhetne egy túrisztikai tájékoztató iroda. A kirándulőknak nyújtana segítséget a környék megismeréséhez. Zebegény boltjai drágák és kevés van belőlük. Aki teheti Szobra vagy Nagymarosra jár bevásárolni. A Főtér átalakításakor erre is kéne gondolni ! A Dunapart hasznosítása lassan halad. Pedig ez a rész szervesen hozzátartozik Zebegényhez, végig Újvölgyig ! Sport és szabadidőközpontot lehetne létrehozni. Csónakházakkal, éttermekkel stb. 4. Nem félek a fejlesztéstől, ha az ésszerű, a lakosság érdekében történik. Nincs sok tönkre tehető, annál több megújítandó terület és épület. Tessék bátran gondolkodni és cselekedni ÉLJEN ZEBEGÉNY ! ÉLJEN SOKÁIG !
Katalin Böőr

A petíció szerzője

#2 Re:

2021-02-12 12:41

#1: -  

Kedves Hozzászóló, én is úgy látom, hogy Újvölgy csak fejlődik gombamód szaporodnak a szebbnél szebb házak és semmi infrastruktura fejlesztés. Újvölgy olyan, mint a 70 es években, amikor én először jártam arra, semmi nem változott csak az ottlakók és nyaralók száma többszöröződött meg. Sajnálatos,de én bízom a közösség erejében, abban ha a lakosság összefog többet tud elérni, mint a sok egyéni reklamáló levél, ami a hivataloknak megy. Egy biztos, a fotelben morgolódni a legfeleslegesebb dolog. Azzal még semmit sem lehetett elérni, mozgósítani kell az Újvölgyben lakókat, nyaraló tulajdonosokat és ki kell állni az érdekek mellett. Sok sikert!




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...