Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája

gaboca23
Vendég

#276

2011-11-16 14:39

Sok hajléktalannak van kutyája, aki melegséget ad, mindenféle értelemben. Most fizessen ebadót? Miből?!


Vendég

#277

2011-11-16 15:03

Egyébként is elég legyen a pénzbehajtásból, mert az már rendben van. hogy nekünk ez a kormány mindenre bírságot és börtönt kínál de, hogy már a kutyáknak is még "kutyább" életet esetleg éhhalált akarnak, az már minősíthetetlen.

Vendég

#278

2011-11-16 16:23

Ha ezt bevezetik, több ezer kutya fog az utcára kerülni!

Vendég

#279

2011-11-16 16:27

...a kutyámat sem bíznám rájuk!

Vendég

#280

2011-11-16 16:31

Aki ezt a baromságot kitalálta azt nem sokáig csak 1 évig átvarázsolnám kutyává, olyanná akit veszélyes kutyává nyilvánitanak, kiváncsi lennék a gazda fizetné-e utána a 20 ezer forint adót, ha nem mi lenne vele, hogy élné meg a helyzetet? Na és persze Ivartalanitnám! De csak azért,hogy mikor vissza varázsolnám emberré ne tudjon szaporodni . De inkább az ilyen embereket és barátait kéne ivartalnitani és adóztatni!!! Óvjuk meg a védtelen kis négylábúakat az emberektől pézt kicsikaró GÖRÉNYEKTŐL!!!!!
Abigél

#281 Re:

2011-11-16 18:25

#1: -  

 ÍGY VAN, ÉN IS MENHELYRŐL, MEG 1-ET KIDOBTAK VOLNA............MÉG ÉN FIZESSEK??????,

őK FIZESSENEK!!!!!!!!!!!!


Vendég

#282

2011-11-16 18:39

Két kidobott kutyát fogadtunk be az utcáról. Ezért még fizetnünk is kell?

Vendég

#283 Re:

2011-11-16 20:15

#226: -

Az én gondolatom meg az, hogy ha ezen vagy felháborodva, te biztos, hogy nem vagy magyar, és valószínü, még kutyád sincs!!!

Viszont ha ez így van, akkor semmi keresnivalód ezen a fórumon, ugyhogy tartsd meg a véleményedet magadnak!!!


Vendég

#284

2011-11-16 20:48

van utcáról befogadott kettő kutyusunk. Hová vihetem?

Vendég

#285

2011-11-16 21:21

#284: Vigyázz rájuk, ne vidd őket sehová, legfeljebb majd egy tüntetésre az ebadó ellen!

Addig pedig gyűjtsük az aláírásokat, hogy visszafordíttathassuk ezt az agyrém rendelkezést!!!!!

Vendég

#286

2011-11-16 21:27

A magánemberek által önállóan mentett állatokra is kezdettől fogva kértünk mentességet az Állatvédelmi Törvény módosítását előkészítő minisztériumi tárgyalásokon! A mostani eredményből sajnos úgy tűnik, mintha meg sem hallották volna a kérésünk...

+ Azt kérte minden felelős állatvédő a törvénymódosítást előkészítő tárgyalásokon, hogy amíg az állatmentés feltételei nincsenek megteremtve Magyarországon, addig eszükbe ne jusson a törvényhozóknak pl. az "ebadót" bevezettetni!

Most mindenkinek a saját önkormányzatánál kell elérnie, hogy ezt a felelőtlen agyrémet NE vezessék be! Inkább támogassák a helyi állatvédőket, hogy mindenhol megteremtődhessenek a hatékony állatmentés feltételei + az állatvédők a mentés mellett nevelő, szemléletformáló munkával elterjeszthessék Magyarországon a felelős állattartást!

Csak büntetésekkel, adókkal ez soha nem tudnánk elérni!
Schlachtovszki Krisztián

#287 Re:

2011-11-16 21:33

#250: -

Kedves Zsuzsa,
Nem vagdalkoztam, egyszerűen a napi állatmentés teljes ismeretében írtam tényeket.

Azért csak a hecc kedvéért megkérdezném, Te vagy az a Pásztor Zsuzsa - állatmentő -, aki egyetlen személyként ki vagy tiltva az Illatosról?

Igen, tisztában vagyok az általad feltett kérdésekkel. De megköszönöm a kioktatást.

És itt következik az, hogy mentett kutyám van: Nyafi (elég sokan ismerik a történetét), gondolom, Te is; ha mégsem, itt: http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=elveszettkutyak&id=1186856221 megtalálod.


Vendég

#288

2011-11-16 21:57

Nem értek egyet az ebadóval. Büntessék azt aki kínozza az állatokat ne azt aki szereti őket.

Vendég

#289 Re:

2011-11-16 22:46

#249: Schlachtovszki Krisztián -  

 Kedves Krisztián! Ha tisztában vagy a dolgokkal,akkor gondolom azt is tudod hogy az ebadót sok-sok éve um beépítették a veszettség elleni oltás árába! Kérdem én! Szerinted ez természetes dolog, Hogy a veszettség elleni oltást kifizetem (4 kutyámra) amiben benne van az adó és MÉG fizetek adót?! Képzeld van rá pénzem,de nem fogom kétszer kifizetni ugyanazt! Van állatmentős ismerősöm és ők is teljesen ellene vannak,már készűlnek a rohamra,tudják hogy sok lesz a munkájuk! Elég egyedi gondolkodásod van,persze gondolom szerinted mindenki hülye,csak te vagy normális! Hogy mondhatod azt hogy 'ez csak egy hullám lesz''?! Ja persze csak az isten tudja hány szerencsétlen állatot végeznek ki! Te nem állatbarát vagy! Te egy lény vagy akinek a kutya nem más mint egy eldobható jelentéktelen semmi! Hányingerem van! Gratulálok!


Vendég

#290

2011-11-16 23:04

Azt akarják hogy még több kóbor kutya legyen !!!

Vendég

#291

2011-11-16 23:06

Így is sokba kerül az oltása élelmezése!!!!

Vendég

#292

2011-11-17 01:40

Egy idézet a sok vélemény közül:
"Az a baj, hogy akik a törvényeket hozzák, külön világban élnek s nincsenek tisztában azzal, hogy mi itt miért küzdünk nap mint nap! Nem törődnek azzal, hogy ellehetítlenítik a menhelyek életét, hisz alig van, vagy nincs támogatásuk, s így is telt házzal működnek! Nincs pénzük, nincs lehetőségük egyről a kettőre jutni!! Az Eb adóval pedig még több kutya fog az utcára kerülni, de ezzel ők mit sem törődnek!"

Igen sajnos a törvényalkotók többségének ebben az esetben fogalma sincs a valóságról, vaktában törvénykeznek, az állatvédők véleményére, figyelmeztetésére nem hallgattak, tragikus helyzetbe hoznak állatokat, állatmenhelyeket, az állatokat mentő állatvédőket, állatbarátokat!

Vendég

#293

2011-11-17 06:56

Ha jobban átgondolták volna,akkor láthatnák,hogy ennek a kiegészítésnek semmi köze az állatvédelmi törvényhez! Tömegesen fogják kidobálni vagy a halálba küldeni az emberek a kutyáikat!Szégyelljék magukat mindannyian!Mi jön majd ezután?Gyermekadó???!!!

Vendég

#294

2011-11-17 07:11

Sziasztok!

Én egy várostól félreeső,nyugodt helyen élek már öt éve. Amióta itt lakom számtalan kidobott kutyát fogadtam be,vittem állatorvoshoz,menhelyre. Itt jöttem rá,hogy milyen kegyetlen emberek vannak ebadó nélkül is!! Mi lesz az adó bevezetése után?? Azt merik mondani,hogy ezt az állatok védelmében teszik?? Jó vicc!! Nem hiszem,hogy aki ezt kitalálta látott már mozgó autóból kidobott állatot vagy olyan francia bulldogot akit császármetszés után kettő nappal tettek utcára. Az íróasztal mögül könnyű az "állatokat védeni"!!!!
kateros

#295 Re:ebado eltörlése

2011-11-17 08:10

#294: -

igazatok van kérjék el akutyátol. semmit nem tesznek érte.. kell a pénz a sok inyenélönek ahivatalban én biztos nem fogok fizetni


Vendég

#296 Re:

2011-11-17 08:45

#104: -  

 Pontosan!!

Osztozom az elmondottakon!


Vendég

#297 Re:

2011-11-17 11:10

#294: -

Igen,  ezért is mondom, hogy vaktában törvénykeznek!

A ő (nem)tudásukkal szemben a valóság az, hogy ma még Magyarországon a bajbajutott állatok helyzetének megoldása hivatalosan legnagyobbrészt a sintér(telep)ekre van bízva! Tudni kell, hogy a sintérek fedőneve pl. a gyepmesteri-, ebrendészeti-, állategészségügyi telep, de a leggátlástalanabbak egyenesen "állatmentő"-nek hívják magukat!

(Hogy nagyobb legyen a káosz, van egy-két állatvédő ebrendész és állatmentő is, ők nem keverendőek össze a sintérekkel!)

A sintérek NEM az állatok érdekében dolgoznak, számukra a saját zsebük a legfontosabb! Ebből következően egyre TÖBB lesz a bajbajutott állat! Pl. van olyan is, hogy a sintér vállalkozó - az illetékes önkormányzat kérésére és finanszírozásával - begyűjti valahol a nem kívánatos állatokat, majd valahol máshol egy erdőn, mezőn szélnek ereszti szerencsétleneket (persze miután zsebretette az értük járó fejpénzt)! Ez csak neki jó, az állatok és a kzösség szempontjából semmi nincs megoldva!

Az állatok valódi mentését, sorsuk megnyugtató rendezését a szervezett- és magán állatvédők, állatbarátok végzik, legtöbbször hivatalos támogatás nélkül, sajnos!

Mindenki számára az lenne a legjobb, ha a sintérekre feleslegesen kidobott pénzt inkább az állatvédőknek adnák - ezt kértük, magyaráztuk a minisztériumi tárgyalásokon is - de ehelyett minden kérés, figyelmeztetés ellenére még most is ott tartunk, hogy az állatvédőket nemhogy segítenék, hanem még tragikusabb helyzetbe hozzák az egyre több kidobott állatot generáló esztelen, felelőtlen rendelkezéseikkel + ráadásul még "ebadóval" is büntetik ha magánemberként ment szerencsétlen állatokat!

EZT NEM SZABAD HAGYNUNK, MINDEN ESZKÖZZEL TILTAKOZNUNK KELL!!!!!


Vendég

#298

2011-11-17 13:13

nem nyilatkozom..remélem teknős és ló adó nem lesz!!!

Vendég

#299

2011-11-17 13:20

Nem értek egyet az eb adó bevezetésével
mert az állatokat sodorja veszélybe,
És az egyedül álló nyugdilyasok el vesztik hü
Társukat is mert nem tudják kifizetni az eb adot

Vendég

#300

2011-11-17 15:41

ha nem fizetjük be az ebadót rá terhelik majd a kutyára?