Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#101

2011-10-04 09:48

sok embernek főleg az idős egyedül élőknek csak egy társa lehet egy kutya,akinek a fenntartása sem olcsó,nem,hogy még adót is fizessenek utánna.sokan ezután meggondolják,hogy tartsanak-e kutyát,ami számukra végülis a társat jelenti
Name

#102 Törvényjavaslat erre vonatkozó része!

2011-10-04 11:41

Elolvastam a pdf-et amit valaki feltöltött ide. Ebben ez áll:

7. §
Az Ávt. a 42. §-t követıen a következı 42/A–42/C. §-sal egészül ki:

42/C. §
(3) Az éves ebrendészeti hozzájárulás mértékét a tartás helye szerint illetékes települési, fıvárosban a kerületi önkormányzat állapítja meg, de az nem haladhatja meg ebenként a háromezer-ötszáz forintot.

(4) Nem szedhetı ebrendészeti hozzájárulás
a) a mentő-, jelző-, vakvezető, rokkantsegítő, vagy terápiás,
b) a Magyar Honvédségben, rendvédelmi szervben, nemzetbiztonsági
szolgálatban, vagy közfeladatot ellátó ırszolgálatban alkalmazott,
c) az ivartalanított,
d) az ismert tartóval nem rendelkezı és állatmenhelyen, ebrendészeti telepen,
vagy állatvédelmi szervezet telephelyén tartott,
e) állatmenhelyrıl, ebrendészeti teleprıl, vagy állatvédelmi szervezettıl
örökbefogadott

eb után.

--> Tehát ha ivartalanítod vagy menhelyről fogadod be, nem kell fizetni az adót!! Először én is elleneztem az adó bevezetését, de azért így már kicsit másképp fest a dolog, nem?
Name

#103 tv javaslat pdf

2011-10-04 11:54

A törvényjavaslat pdf-e tehát még egyszer: http://www.parlament.hu/irom39/04247/04247.pdf

Az ebadóra vonatkozó rész:
7. §
42/C. §

Vendég

#104

2011-10-04 12:58

Kicsit áruló, hogy már kétszer megválaszoltam az előbbi beírásod máshol, de még mindig felteszed ide is...

Tehát a válasz:

Egyrészt: miért "ebrendészeti" hozzájárulás a neve hivatalosan? amikor az "ebrendészet" 99%-ban a sintértelepek legújabb fedőneve... :(((((

Másrészt:

- Hány ember tudja a mai ivartalanítási árakat kifizetni?

- A legtöbb kutyát nem menhelyről (stb.) fogadták örökbe, hanem csak úgy született jelenlegi gazdájánál vagy annak egy ismerősénél! Ebbe a csoportba tartoznak a legveszélyeztetettebb állatok is: akiket pl. oltási oltási időszakban tömegével dobnak utcára, hogy ne kell jen utánuk fizetni! Adót ugyanúgy nem fognak utánuk fizetni! Velük mi lesz???

- Ha valaki saját maga ment meg egy állatot vagy ideiglenes befogadó, azután nem kap mentességet, mert nem "menhelyről" fogadta be??? (Erre is figyelmeztettünk, de figyelmen kívül hagyták!)

Harmadrészt:

- Mennyibe fog az "ebadóval" kapcsolatos komplett adminisztráció kerülni???

- Mennyibe fog az "ebadó" által okozott károk (lásd: kidobott állatok) helyrehozása kerülni???

Nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, hogy külön-külön is többe, mint amennyi bevételt remélnek kitalálói az "ebadótól"!

Vendég

#105

2011-10-04 13:27

Egyetértek!!!
Name

#106 Re:

2011-10-04 14:01

#104: -

Elnézést, nem Téged akarlak "kergetni" a válaszadással, ezt u.akkor raktam fel ide, mint arra a másik oldalra is. Csak gondoltam itt is megosztom a véleményemet.

Én is nagyon szeretem az állatokat, és igyekszem védeni őket, és ez nagyon kényes ügy. Tudom, hogy nagyon sok embernek nagyon kevés összegből kell kihozni a saját és állatai etetését, azért én sem vagyok annyira eleresztve. Én viszont nagyon fontosnak tartom az ivartalanítást, ezért gondom, hogy talán így többen veszik majd erre a fáradságot.

Nyilván nekem sem az a célom, hogy minél több állatot tegyenek ki az adó bevezetése miatt! :(

Name

#107 egyéb állatvédelmi petíciók

2011-10-04 14:27

Egyébként az alábbi két petícióval abszolút egyet értek!!!!

Állatrendőrséget Magyarországra!
http://www.peticiok.com/allatrendrseget_magyarorszagra

Börtönbüntetés az állatkínzóknak!
http://www.peticiok.com/bortonbuntetes_az_allatkinzoknak

Vendég

#108 Re:

2011-10-04 15:05

#32: -

mondjon már valaki bővebben erről


Vendég

#109

2011-10-04 16:43

Szeretném elkerülni, hogy még több kutyus kerüljön az utcára, menhelyekre és gyepmesteri telepekre.Az én kutyám is úgy került hozzám, h nem kellett már az eredeti gazdájának, mikor meg sem érdemelte és a világ legcsodálatosabb ajándéka,de ha a sok kutyát csak úgy kiteszik akkor az adó bevezetése után még több kutyát tennének ki a felelőtlen gazdák!

Vendég

#110

2011-10-04 16:55

NE VEZESSÉK BE AZ EBADÓT !!!!

Vendég

#111

2011-10-04 18:04

Ha tényleg bevezetik az eb adót az tömeges eb pusztulását jelenti majd. Mert nem biztos, hogy az utcára teszik hanem inkább megölik őket.Felháborító, hogy az állam ebből is pénzt akar kovácsolni, arra nem gondolnak, hogy mi lesz az ártatlan állatokkal.
Adam

#112 Megoldás lehet az ebadó a rossz tartási körülményekre

2011-10-04 18:22

Hosszú távon megoldás lehet az ebadó az esztelen kutyatartásra és szaporításra, de csak ha szigorúan és gyakori rendszerességgel ellenőriznek és regisztrálnak minden állattartót és nem csak a pénz beszedéséről, hanem az állatok védelméről és érdekeiről szól majd. Az ebadó miatt utcára tett állatokról pedig az államnak gondoskodnia kellene és tervet kellene előkészíteni a befogadásukra és ellátásukra.


Vendég

#113

2011-10-04 19:37

Ahol 4-5kutya van, azok biztos hogy utcára kerülnek.Mivel tudok olyanról akinek ennyi kutyája van de még oltásuk sincs.

Vendég

#114

2011-10-04 20:09

Így is rengeteg kutya kóborol, ki van szolgáltatva sok gonosz embernek. Jön a tél, étlen -szomjan elpusztulnak. Az ebadó bevezetése még több kutya sorsáról dönt. Már a kutyákról is le akarja ez a kormány nyúzni a bőrt?

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-10-04 21:14


kiccsii

#116 Re:

2011-10-04 21:45

#101: -

A sok nemnormális nem tudja hogy hogyan tömje meg a zsebét... őket adóztatnám meg azért hogy levegőt vesznek .... az ő fizetésükből lehetne bőven finarszirozni az államadósságot... csak arra nem gondolnak ocsmány munka ez!!!!


Vendég

#118

2011-10-05 01:54

Nem tartom jó ötletnek! Anno jó pár éve beleépitették ezt az adófajtát is valamibe.Jelesül a kötelező veszettség elleni oltásba. Akkor ezt is duplán adóznánk?

Vendég

#119

2011-10-05 09:22

Hozzanak mar a vilagon olyan torvenyt, hogy az allatok erdekeit maximalisan VEDI!!!!!NE LEGYEN MAR ENNYI BORZALOM!!!!!!!!Ok is eppen ugy ereznek fajdalmat keseruseget mint mi emberek....KONYORGOM VEDJUK MEG A SOK KINZASTOL!!!!!!EBREDJETEK EMBEREK!!!!!!!!!

Vendég

#120

2011-10-05 16:24

Nem is értem mi a baj. politikusokat is tartunk, azokért is fizetünk politikusadót. Csak máshogy hívják!
Viccet félretéve, én sem értek egyet ezzel. Rengeteg állat élete kerülne veszélybe. Így is hányan kirakják őket. Hát még ezután. Szerintem sok olyan ember is kirakná az állatát, aki szereti, csak nincs pénze. :(

Vendég

#121

2011-10-05 16:57

Sajnos, igy lessz igaz. Mi meg nem tartunk ott, hogy tudjuk mi a felelösseg, hogy csak annyit vallaljunk amit kepesek vagyunk teljesiteni.
"Ha megszeliditettel, mar felelös vagy ertem-szolt a roka." /Saint Exupery A kis herceg/

Vendég

#122

2011-10-05 21:04

Félek így is nehéz a megélhetés, és egyre több kutya kerül az utcára. Ebadó bevezetése után mi lesz???????

Vendég

#123

2011-10-05 21:40

Nem elég kutya van az utcán, menhelyeken, barbár emberek kezeiben, ebadó után mennyi lesz? Sok ember ételt nem tud venni. Meddig lehet még kifacsarni az Embereket?

Vendég

#124

2011-10-05 21:49

Ezzel még több kutyát dobnak ki az utcára!
Az ebadó helyett talán az ingyenes chip-beültetésen kellene elgondolkodni az ebadó helyett!
Ezáltal szinte minden felelőtlen, lelketlen gazdi személye ismertté válna és felelősségre vonható lenne!
Persze csak akkor, ha ezt a törvényalkotók is végre komolyan vennék!
Az állatok sorsáért, mi emberek vagyunk felelősek!

Vendég

#125 xy

2011-10-05 22:26

Ne legyen ebadó mert még több kutya lesz az utcán ! Oldják meg máshogy! legyen szigorúbb az áálattartási felelöség! Büntessék aki nem bánik rendesen az állataival! Ezt kellene szigoritani nem mindenféle adó meg stb................ Amerikába van állatrendörség! Itt mért nincs???????????????????????????????????????????????????????????????? Mert egy fos helyen élünk azért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Még az emberek egészségügyi ápolására sincs pénz! Sajnos!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nagyon szeretem a kutyákat és nem akarom h legyen ebadó!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szerintem alapból oltással együtt kellene csipeket beültetni a kutyákba! Lenne az oltás 3000 ft és ebbe benn kellene lenni a csipnek is,és ha kötelezövé tenném. Kedves Kormány és utánna jöhetnének a kemény büntik ha valaki kidobja a kuyusát! OLTÁSSAL EGYÜTT KELLENE ADNIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!! aZ MÉG SZTEM MINDENKINEK BELEFÉRNE MERT ÉVENTE KÖTELEZÖ AZ OLTÁS. DE MIT IS VÁRUNK ETTÖL AZ ORSZÁGTÓL?????????????????????????????????????????