Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#226

2011-11-15 12:41

Az én gondom az ebadó bevezetésével hogy erösen diszkriminativ ugyanis a magyar öshonos kutyák után nem kell az adót megfizetni!!!
Kérdem én, akinek vizslája van az miért mentesül az adó alol, vagy már ott tartunk, hogy a kutyák közt is van magyar meg nem magyar?
Na ez a baj!!!


Vendég

#227

2011-11-15 12:59

A hungarikum fajtákat nagyon helyes, hogy pozitívan diszkriminálják!
Nem kellene Magyarországétól jelentősen eltérő éghajlati, természeti viszonyok között otthonos fajtákat ide tömegesen importálni, másrészt nem kellene tétlenül nézni, hogy hungarikum fájták is tömegével végzik sajnos a sintértelepeken!
Ezért jogos a pozitív diszkrimináció!

Vendég

#228

2011-11-15 13:14

Egyetértek vele!

Vendég

#229

2011-11-15 13:20

Nem tisztességes azokkal az emberekkel szemben az ebadó akik gondosan,tisztességesen ellátják a kutyákát.

Vendég

#230

2011-11-15 13:22

Rengeteg kutya van az utcäkon, az ebado bevezetese csak toväbbi kutyakidobäsokhoz fog vezetni. A kutya NEM FOGYASZTOI TERMEK!! NEM luxusbol tartjäk,es NEM stätusszimbolum. Van rä böven ellenpelda,ezert en bizonyos fajtäk adozäsära voksolnek, amit ältaläban divatbol tartanak es vettek meg. V.szinüleg azoknak az embereknek az kutyara adozas sem fog gondot okozni! Üdvözlettel; T.J.

Vendég

#231 Re:

2011-11-15 15:15

#227: -

Akkor megkérdezném töled, hogy szerintd melyik "öshonos magyar fajta" tartható városi körülmények közt?

Vagy aki nem vidéken lakik az ne is tartson kutyát?

Amugy a diszkrimináció minden formája rossz.

Nem az érdekes hogy mi magyar vagy mi nem hanem az hogyan bánunk velük.

Az adómentes kategoriába tartozó kutyák amugy teljesen alkalmatlanok a városi tartásra, és mint kutyatartó elég sok ebet és gazdát ismerek, a konfliktusok többsége eme fajtákból kerül ki, ugyanis egy komondort egy vizslát vagy akár egy pulit is nagy odafigyeléssel és szigorral kell nevelni, ha nem vagy következetes a park réme lesz a kutya.

Én nem örülnék neki ha ezek a fajták ellepnék az amugy is szükös és kevés kutyafuttatókat.

Nem vagyok az adó ellen, de megint kedveznek valakiknek, és mi semmit sem látunk a pénzünkért.

Mert az a néhány ezer forint igazán nem tétel egy kutya költségeit tekintve, de hogy ilyen baromságot törvénybe emelnek ez szomorú.

 

 

 


Vendég

#232

2011-11-15 18:56

Kérjük a törvényhozókat,hogy vonják vissza ezt a méltatlan törvényt,mert minket kutyatartókat nem kérdeztek meg.Mi szeretetből tartjuk a kutyákat s ne rójanak ránk horribilis adót.A kutyatartán nem 2 fillér de mi megtesszük a tőlünk telhetőt kutyáink etetése oltása stb érdekében.NE RÓJANAK TÖBB TERHET RÁNK KUTYATULAJDONOSOKRA!!!!!!!!!!!

Vendég

#233

2011-11-15 20:16

ha már adóztatás,akkor legalább értelmes adót vezessenek be! pl: cigányadót- ha a MI hazánkban akarnak élni fizessenek! ebből lenne csak igazán bevétele az országnak! ha nem fizetne ki toloncolnák az országból....és akkor azt mondhatnánk, h a magyarok érdekeit szolgálja a kormány...

Vendég

#234

2011-11-15 20:16

Elegem van!! Nem fizetek és kész!! Mit csinálnak?! 'lefoglalják'' a kutyáim?! Tessék behajtani ahogy tudják,már nem tudnak mit elvenni tőlem,nincsen semmim!!

Vendég

#235

2011-11-15 20:30

Így is fizetjük a sok adót!Kaja,orvos,póráz stb.

Vendég

#236

2011-11-15 21:11

Ha bevezetik az ebadót, akkor miért nincs politikus adó???

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-11-15 21:16



Vendég

#238 Re:

2011-11-15 21:18

#226: -

Nekem egy kóbor,kidobott kutyám van.Immár 5 éve. Elöttem ütötte el az autó  és én összeszedtem és befogadtam. Eltört a gerince,megműtötték.Sajnos nem épült fel a kutyus de így is teljes életet él. Edddig közel 300.000.- forintot fizettem ki kezelések..műtét..kerekeskocsi... Egy egészséges kutya is sokba kerül ha rendesen ellátja a gazdája.Oltások...ivartalanítás...chip..útlevél... Nem értem miért kell még tovább terhelni még anyagilag azokat akik szeretik az állatokat?


Vendég

#239

2011-11-15 21:24

Hamarosan jön a kuss adó!! Ha valakinek nem tetszik a rendszer és szólni mer, akkor fizessen.

Vendég

#240

2011-11-15 21:29

Nincs elég kóbor eb? Miért? Mi lesz a következő? Van 3 tyúk is az udvarban, vagy ne súgjak? Ettől miért lesz felelősebb az állattartás? Borzalom aki ilyet kitalál van kutyája? Ja pénze tuti...........

Vendég

#241

2011-11-15 21:37

Már mindenből bevételt akarnak??A fizetésük jelentős csökkentésével rengeteg kerülne vissza az államkasszába
keressenek annyit mint minden alkalmazott netto 100 ezer legyen és akkor meg lennének fizetve---végül is ők az ország alkalmazottjai és100 ezer nettó ez elegendő egy 4 tagú család ellátásához-!!!!!!!!!!!szerintük


Vendég

#242

2011-11-15 22:31

Ki töltöttem,mert nekem is van kutyám.De!! nem hiszem hogy engedni fognak.
GuLa

#243 Kutyagumi

2011-11-15 22:35

Valaki elmagyarázhatná, miért is kell fizetni kutyaadót? Azt megértem, hogy gépjármű-adót fizetni kell, hiszen a közlekedés infrastruktúráját, utakat, parkolókat igénybe vesszük. Adva van egy házőrző kutya, amely soha nem hagyja el az ingatlant. 4 éve került az utcáról –nem állatmenhelyből- az új otthonába. Az élelmezése, egészségügyi ellátása, kötelező oltás –áfával együtt a gazdát terheli. A kutyagumi a szennyvíztárolóba kerül, ahonnan egyéb szennyvízzel együtt -jó drágán, forgalmi adóval terhelten- elviszi a szippantó kocsi. Kérdem én, mi az, amit az adó fejében az önkormányzat, avagy az állam ad?

Vendég

#244

2011-11-15 22:42

Jelenleg az adó fejében a sintértelepeket kapjuk! :(((((

Épp azt kérte minden felelős állatvédő a törvénymódosítást előkészítő tárgyalásokon, hogy amíg az állatmentés feltételei nincsenek megteremtve Magyarországon, addig eszükbe ne jusson a törvényhozóknak pl. az "ebadót" bevezettetni!

Vendég

#245

2011-11-15 22:43

Most mindenkinek a saját önkormányzatánál kell elérnie, hogy ezt az agyrémet NE vezessék be! Inkább támogassák a helyi állatvédőket, hogy mindenhol megteremtődhessenek a hatékony állatmentés feltételei + az állatvédők a mentés mellett nevelő, szemléletformáló munkával elterjeszthessék Magyarországon a felelős állattartást!

Csak büntetésekkel, adókkal ez soha nem tudnánk elérni!

Vendég

#246

2011-11-16 01:07

Ebül szerzett hatalom,(lehet,hogy) ebül (eben) vész el?

Vendég

#247

2011-11-16 08:02

Nem szabadna bevezetni az ebadót!Amúgy a szuka kutyáról hogy fogják megállapítani hogy ivartalanítva van-e?
Remélhetőleg az önkormyázatoknak több eszük lesz.
Fifu

#248

2011-11-16 08:48

Meg tobb kidobott kutya lesz! Ezt akarjak? Sok helyen enni sem kapnak rendesen, nem hogy fizessenek utana......
Schlachtovszki Krisztián

#249

2011-11-16 08:57

Miért tiltakoztok ellene? A kutyatartás anyagi felelősséggel is jár! Ha nem képes valaki évente 6000 Ft-ot kifizetni a kutyája miatt, akkor ne tartson;egyébként felvetődik a kérdés, ezek az emberek, akik ezt a csekély mértékű adót nem tudják vállalni, vajon oltatják-e rendszeresen a kutyájukat.
Igen, lehet, hogy több kutya kerül az utcára – az Illatos úton most is naponta tucatszámra altatnak életerős, jobb sorsra érdemes kutyusokat, aki nem az ebadó, hanem a felelőtlenség miatt kerültek ilyen helyzetbe –, de ez csak egy "hullám" lesz, később majd nem vállal kutyát az, aki nem tudja neki a minimumot megadni.
Egyébként pedig az adó alól felmentést kapnak az ivartalanított vagy menhelyről örökbefogadott kutyák.

Vendég

#250

2011-11-16 09:55

Krisztián, NÉZZ EGY KUTYA SZEMÉBE A HALÁLRAITÉLT "HULLÁMBÓL" és Neki mondd, hogy az Ő élete az ára annak, hogy ne legyen több felelőtlenül tartott állat...
A levegőbe vagdalkozni könnyű, de aki ezt meg tudja tenni, az nem ember, nincs szíve, lelke!

És ne reménykedjen senki abban, hogy, ha most legyilkolják az utcára kerülő szerencsétlen állatokat, azzal hipp-hopp megvalósul a felelős állattartás Magyarországon! Ahhoz az állatvédők kitartó nevelő, felvilágosító munkája szükséges, és ezt a munkát csak akkor tudják végezni, ha nem fulladnak bele a bajbajut(tat)ott állatok mentésébe!

...És jajj de jó, mert felmentést kapnak az ivartalanított vagy menhelyről örökbefogadott állatok? Tudod te mennyibe kerül az ivartalanítás? Tudod te hány állatot dobnak utcára a(z ivartalanításnál) sokkal olcsóbb kötelező oltási időszakban?
És tudod te hány menhely van Magyarországon? Tudod te, hány ember ment saját maga állatot, mivel nincs elég menhely és elég menhelyi kapacitás, hogy megmenekülhessenek?! Az Állatvédelmi Törvény módosítását előkészítő minisztériumi tárgyalásokon kezdettől fogva kértünk mentességet az önállóan mentők számára is! Úgy tűnik, meg sem hallották...

Mielőtt vagdalkozol, előbb nézz komolyan utána annak, amiről beszélsz!

Köszönöm, ha megteszed!
Pásztor Zsuzsa