"Mentési Lánc" az egészségügyi,- szociális,- és mentési ágazatért


Vendég

#51

2011-09-16 19:33

Komolyan mondom,hogy hihetetlen ez az egész,hogy erről keljen petíciót ....sok csövesnek a ct nekünk kell fizetni stb:. És elakarják venni a pótlékokat ...nevetek fityessssz
Marcsi417

#52

2011-09-16 22:33

Mindenkivel egyetértek, mozduljunk lányok-fiuk,amíg még bírjuk.Ez a legkevesebb amit KÖVETELHETÜNK.
S. Andrea
Vendég

#53

2011-09-17 13:19

18 éve dolgozom az egészségügyben, megalázó bérért, mint minden sorstársam. Évek óta mondom, hogy mi vagyunk a közalkalmazottak "legalja" a mindenkori kormányzat szemében. Együtt, egyszerre kell lépnünk, mert csak így van esélyünk.


Vendég

#54

2011-09-17 13:58

+4 éve dolgozom,ápolónőként...Becsületesen,lelkiismeretesen végzem a munkám,a mai napig is!A nettó jövedelmem,85.000 ft.Megalázó,és élhetetlen jövedelem!Ebből fizetem a lakás rezsijét,a 19 éves lányom iskoláztatását,és a maradék semmiből élünk....Meddig lehet ezt még csinálni,!Kérdem én?!

Vendég

#55

2011-09-17 13:59

Az előzőhöz hozzá fűzném,mert lemaradt egy szám:34 éve dolgozom,ápolónőként!
Magyar Ápolónő

#56 Önmentés kell !!!

2011-09-17 15:39

Magunkat kell magunkat menteni ez már nyilvánvaló ... dolgozunk rajta csak a sok hitevesztett kollégát kellene felébreszteni ... a MESZK és az EDDSZ nyilvánvalóan kormánypárti s azon dolgoznak ,hogy segítsenek befogni a szánkat ... és éljenek tovább a tagdíjainkból mint Marci Hevesen ... Na az enyémből nem fognak ... Kiléptem az EDDSZ -ből májusban amikor megdöbbenve tapasztaltam ,hogy Cser Ágnes még az unios demonstrációra sem hívta a tagjait ... a MESZKBŐL IS KILÉPEK VAGY KIRÚGATOM MAGAM ... mert azok is csak a saját pecsenyéjüket sütögetik és szarnak a dolgozók élet és munkakörülményeire ...:((((
Magyar Ápolónő

#57 Szánalmas Kormány ... !!!

2011-09-17 15:41

Alulírott Magyar Ápolónő-ezúton kérem önöket - akit már eddig is semmibe vettek de a fentiek alapján súlyosan és halmozottan hátrányos helyzetbe hoztak ... ugyanis Nő vagyok Egyedülálló Ápolónő három műszakban alamizsna keresettel és ... egy remek egyetemista- és egy szintén remek középiskolás fiammal... a svájci frank alapú hitelemmel ... dolgozom mint állat" ... másod harmad állásaimba is elvonszolom magam ... hogy a gyermekeim szerető gondját viselhessem enni adjak Nekik és fedelet a fejük felé ... és szerettem volna kitaníttatni is őket ... de ez már emberfeletti ... becsületes adó,tb fizető is vagyok 25 éve ... NEM TUDOK TÖBBET DOLGOZNI ... mert a nap csak 24h- ból áll ... fáradt vagyok s lassan elhagy a józan ész ... mert a 25 év alatt 35 évet dolgoztam már ... és önök tovább nyomorgatnak ...tovább szívják a véremet ...tovább lopnak ...csalnak ... hazudnak ...mint egy parazita úgy élősködnek rajtam ...megkérem mindannyiukat inkább lőjenek a Dunába "... mert még az is kíméletesebb lenne mint ez a kínkeserves passzív eutanázia program amin erőlködnek ... !Demokrácia ... Esélyegyenlőség ... hol élek én ...???Egy személyi kultusszal diktatúrával ...hatalom mániás pénzéhes pszichésen sérült maffiózókkal uralt országban ... Ahol a két millió becsületes dolgos magyar ...rabszolga sorsa ítéltetett ... !!! Én csak élni akartam egyszerűen szeretetben szépen ... de mindent csak elvesznek s nem hagynak élni ...!!!

Vendég

#58

2011-09-17 16:58

Több tiszteletet , és anyagi elismerést,
ne kelljen másod ,és még másod állást vállalni
hogy meg éljünk...

Vendég

#59

2011-09-17 20:48

Remélhetőleg még nem késő és az egészségügy hamar talpra áll!

Vendég

#60

2011-09-17 21:55

Egy -két hónapja vagyok nyugd., de egyetértek apontokkal.Sorstársaim miatt szolidaritásból teszem.Ennél alább már ne süllyedjen az eü hajója.
gerontológia

#61

2011-09-17 23:22

A magam részéről köszönöm!Próbálok optimista lenni,de valahogy nem megy!Nem sorolnám miért!-tegnap óta talán nagyon gondolkodni sem kell az okain!De mint tudjuk,a remény hal meg utoljára!

Vendég

#62

2011-09-18 01:22

Mindenben egyetértek, de a 100 % os béremelés a mai magyarországi helyzetben irreálisnak tűnik, bármennyire megérdemelnénk. Komolytalannak fogják venni, és a többi közalkalmazottal szemben nem korrekt. De ez csak egy vélemény, ugyanakkor elegünk van.

Vendég

#63 Re:

2011-09-18 01:39

#62: - Az én 100% béremelésem kb. 160000ft lenne 25 év  a kukás embereket  140000fr-ért alkalmazák plussz kedvezményeket is kap ... :( Nem irreális a követelés a 200-300eft sem az ... át kell csoportosítsanak hozzánk más irreálisan sokat keresőktől ...

 

bladedancer

#64 Re:

2011-09-18 10:33

#51: -

Az a baj,hogy hiába írják alá sokan a petíciót,mégsis sokan -akik nem irják alá-azzal védekeznek,hogy félnek a megtorlástól. Nos az,hogy az eü-ben gyakorlatilag már folyamatossá váltak a megszorítások,nem elég megtorlás?

Egyetlen ember vagy egy maroknyi csapat nem elég a változáshoz,csak a változás megkezdéséhez. A többit mindig a tömeg szabályozza. Ha nincs tömeg,marad az indítvány de súlytalanul. Ezért kell félredobni a félelmeket és fellépni egyemberként de tömegesen.

Igen,radikális néhány pont a petícióban ez kétségtelen.De kiinduló alap a tárgyalások megkezdésére egyfelől. Másfelől viszont már legalább 20 éve aktuális ennek a petíciónak a tartalma.Ha akkor elkezdi valaki,mára már fokozatosan megvalósulhattak volna a követelések.

 

Tehát arra kérek mindenkit,hogy emelje fel a fenekét és ha kell,jöjjön velünk ki az utcára is!


Vendég

#65

2011-09-18 12:12

Egytértek és sok sikert nekünk
Zorán

#66

2011-09-18 12:25

Véleményem szerint a recesszió és a válság miatt az időzítés pocsék...mint a háborúhoz, 3 dolog kéne ehhez is. Pénz, pénz, pénz. Évtizedekig halhattunk és bíztunk. Nem történt semmi. Most sem fog, a dologgal kapcsolatban pesszimista vagyok. Kizárólag akkor fog történni valami, ha végre nem lufikkal síppal dobbal nádi hegedűvel kék lufival sétálunk a parlament előtt. Igen is munkabeszüntetés....meg kell halni valakinek, valakiknek, hogy észrevegyenek. Addig ez sajnos semmi nem fog történni...

Vendég

#67 Re:

2011-09-18 13:08

#66: Zorán -

Remény halmeg utoljára !!! De valóban igaz lehet , hogy valakinek meg kell halnia az egészségügyben , bár ez már így is meg történika nem megfelelő ellátás miatt!!!! csak nincs publikálva!!!!

 


Vendég

#68

2011-09-18 13:25

Csak érje el a célját, és ne csak megint reménykedjünk még 20 éven át!

Vendég

#69

2011-09-18 14:38

Szerintem nem fogunk elérni semmit, mert mint mindig az EÜ- dolgozók nem mernek lépni, felszólalni. Úgy látom most is csak kevesen vagyunk akik a petíciót aláírták. Sajnos azt csinálnak velünk amit akarnak, az összetartásnak semilyen kezdeményét nem tapasztalom a munkahelyemen sem.

Vendég

#70

2011-09-18 16:13

Nézzétek,még Gyurcsány érdekében is több ezer aláírás érkezett,itt meg?Még az 500-at sem éri el!A saját érdekében,mindenki írja alá,minél többen,annál komolyabban vesznek!
Reklámozza mindenki ezt az oldalt,fogjunk össze!Nem sajnálni,beletörődni kell a sorsunkba,hanem cselekedni.MOST!Senki másra ne számítsatok,csak magatokra!

Vendég

#71

2011-09-18 16:15

Köszönöm,hogy végre megmozdulunk!Köszönöm,hogy talán végre történni fog valami!Össze kéne fogni nekünk eü. dolgozóknak ,hogy ne süllyesszenek még mélyebbre erkölcsileg és anyagilag sem!40 éves fejjel azon kell gondolkodnom,hogy mikor hagyjam itt ezt az országot két kis gyerekkel?Szeretem a munkám ,szeretek embereken segíteni.Boldog ember lehetnék,hogy olyan munkám van amit imádok csinálni!De azt hiszem szép lassan belefáradok....és bele fáradunk....
Krisztina(egy ápolónő)

Vendég

#72

2011-09-18 17:02

igen Addig kéne kínt ülni még a kormány be látná hogy ezt nem tehetné meg!!

Vendég

#73

2011-09-18 17:17

Ezek lennének a normális követelmények ahhoz, hogy egy olyan hivatás, mely az emberi élet hosszabbításáért, mentéséért, továbbá az élet minőségének javításáért küzd, fent maradjon. Mert lassan szó szerint ki fog halni az egészségügyben dolgozók lelkesedése, türelme, és lassan a dolgozók is, mivel nem tudják fenntartani magukat a fizetésükből. Habár hozzáteszem, én személy szerint nem hiszem, hogy az anyagi része megvalósul, mert nemhogy üres az ország kalapja, már lassan alja sincs!! Azért bízom benne, hogy történik valami csoda, és találnak országunk vezetői megoldást arra, hogy legalább megélni meg tudjon az, aki ma Magyarországon ápolóként dolgozik, mert lássuk be, aki még ezt a hivatást űzi, az a kemény mag, az nem menekült el, egy jobb munka reményében, legalább ezt megjutalmazhatnák......

Vendég

#74 beva

2011-09-18 22:08

Tudjátok, 1973 óta dolgozom tiszta és teljes odaadással az egészségügyben. Valamelyik nap a kezembe került egy tíz évvel ezelőtti bérpapírom, és azt láttam, hogy gyakorlatilag ugyanannyit kerestem mint most. És az árak???? Sajnos nincs egy olyan érdekképviseletünk, amelyik kiállt volna értünk, így hát magunknak kell, mint annyi mindent, ha azt akarjuk, hogy működjön.Nagyon jó a petíció, de ne hagyjuk, hogy megint lesöpörjenek bennünket! Ez már nagyon az utolsó utáni pillanat!

Vendég

#75

2011-09-18 23:13

Dolgozz ingyen,éhbérért:fizess mindent(számlát,lakást,hitelt,kaját..stb)Akik a paralmentbe ülnek és meghozták ezt a döntést,nekik kéne ezt a fizetsét adni.A mi szakmánkban nem számit hogy milyen ünnep van:karácsony vagy szilveszter nekünk attól függetlenül az életeket MENTENI KELL!!!!!!Nem sokára ott tartunk hogy nem lesz ki mentse...A helyzet borzasztóan válságos és bizonytalanná vált,hála a kormánynak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!