"Mentési Lánc" az egészségügyi,- szociális,- és mentési ágazatért


Vendég

#176

2011-10-16 11:06

Adjátok tovább...

Vendég

#177

2011-10-16 11:09

Minél többen csatlakozzunk!

Vendég

#178

2011-10-16 22:17

Ez utópia!Ideális lenne,de ilyen nincs.Én már a jó magyar átlaggal is elégedett lennék,de attól is messze vagyunk.
bladedancer

#179 Re:

2011-10-17 15:13

#178: -

Ilyen nincs akkor ha nem hiszünk benne.Ezt ami a petíción szerepel,nem most,hanem a rendszerváltáskor már el kellett volna kezdenie a parlamentiu elitnek.Elkezdeni rendezni ahelyett,hogy a saját zsebeik megtömésével,országunk kiprivatizálásával lettek volna elfoglalva. Azóta is kivétel nélkül minden párt ,csak a kampány időszakában tekint bennünket embernek..a fontosságról nem is beszélek. De amint vége a választásoknak,azonnal el is felejtődünk. Ha pedig pénzt kérünk,a válasz,hogy "miből? nincs pénz". Nos arra meg várhatunk,hogy egyszer valamelyik azt mondja majd,hogy "gyertek skacok! van már pénz.mennyi kell?". Ha végignézed a jelnleg regnáló kormány munkáját,láthatod,hogy nem neked vagy nekem kedvez...azaz a munkavállalónak,hanem az elitnek! Minden egyes lépése ezt szolgálja.Tőled elvesz,gazdagnak odaad! Tehát nem marad más megoldás mint kiharcolni a minket megillető bért,megbecsülést. Most valóban utópisztikusnak tünik a petíció,de ha ezt megléték volna korábban és lépcsőzetesen,akkor ma már a petíció tartalma nem lehetne kérdés.Sőt,petíció sem lenne.

Hinni kell és elérni a célunkat! Kezdjünk el mi haladni felfelé a lépcsőn,mégha folyamatosan vissza is akarnak húzni.

Lina

#180

2011-10-18 01:10

Több műszakpótlék kellene, nem elvenni azt a keveset is. A közalkalmazotti bérek sajnos nagyon alacsonyak, pedig a felelősség, a fizikai és lelki megterhelés hatalmas. Nagyon sok a mentális problémával küzdő eü dolgozó, hiszen felborul a biológiai ritmus, a családi élet, és ezt senki nem méltányolja.

Vendég

#181

2011-10-18 03:51

Jogos követelések, maximálisan, a helyzet tarthatatlan. A betegek és a dolgozók részéről egyaránt, sehová nem vezet, és ha így marad, elkerülhetetlen az egészségügy összeomlása.
DARUMADÁR

#182

2011-10-18 08:31

Mindent tönkretettek már! ELÉG VOLT ! Ezek a szegény EMBEREK éjjel-nappal talpon vannak, kizsigerelik, megalázzák őket és meg sem fizetik a munkájukat!!! Kik , mik vagytok,- hogy a saját honfitársatokat semmibe veszitek??? Aljas banda, menjetek a POKOLBA !!!!

Vendég

#183

2011-10-18 08:47

EGYÜTT SIKERÜLNI FOG ! Le az ütődött kormánnyal!

Vendég

#184

2011-10-18 17:44

Már az is segítene rajtunk ha rendeznék a közalkalmazotti bértáblát. A minimálbér lassan több lesz mint a régi dolgozók bére

Vendég

#185

2011-10-21 11:52

Megszólítottnak érzem magam a petíció olvasása után. Személyem szakszervezeti vezetőként, mint a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete Szociális- és Egészségügyben Dolgozók Országos Szakmai Tanácsa elnöke néhány gondolattal csatlakonék a petícióhoz.
Bár elolvasásakor inkább csak az egészségügy követeléseivel találkoztam, mégis csak támogatni tudom. Miért? Mert a gondjaink hajszálra azonosak. A szociális szférát ugyanazok a problémák sújtják, mint az egészségügyet. A kormányzat elutasító, mert érzéketlen a politikusokat nem érintő kérdésekben. Mint elnök írom, a jelenleg regnáló kormány "szakmai" vezetésével lehetetlen még a kapcsolat felvétel is.
A szavazatok számát látva elgondolkodtató az alacsony létszám. Ennek talán a megosztás is az egyik oka, amelyet bizonyos szakszervezeti "vezetők" áldásos tevékenysége is generál. Együtt sokkal eredményesebbek lehetnénk. Talán! Mert ha szakmáról van szó már akkor is egymásnak tudunk "esni" jó magyar szokás szerint.
A fentiektől függetlenül egyetértek a petíció minden betűjével.

Vendég

#186

2011-10-21 11:58

Ha nem lesz egészségügy akkor semmi nem lesz.Ez a cél?????Meghalni,eltünni???Ki fog akkor dolgozni???Gyógyítani kell nem embert irtani.Az egészségügy már most romokban hever,hogy tudjon egészséget teremteni ha nincs felszerelés és nem becsülik meg a dolgozókat.???????

Vendég

#187 Re:

2011-10-21 21:24

#185: -

XY: Ez nagy szó!!! Köszönjük a mellénk állást!! Valóban , a szövegezés nem teljesen utal a tényekre!

XX: Ez a petíció mindenkiért van, legyen az gondozó, ápoló, mentős , de akár minden nyomorba döntött emberről, családról, akinek elveszik a jogait, akinek éhbérrel fizetnek, akitől megvonják az esélyegyenlőséget!!! Aki alól kihúzzák az alkotmányos jogokat, akit kiszolgáltatottá tesznek egy elkapkodott, az érdekeltekkel nem egyeztetett Munkatörvénnyel!!!

XYY: Még egyszer! Köszönjük a mellénk állást! Kérjük Önt is László Imre Úr, hogy az egység, az egységes fellépés lehetőségében támogasson minket! Számunkra "csak" dolgozók vannak, párt állástól, nemtől, bőrszíntől, vallástól függetlenül!

XXYY: Egyetérték Lászlóval. Koszonjuk

Kedves vendég! Nagyon jól estek a szavaid, és reménykedünk abban, hogy sok-sok hasonlóan gondolkodó szakmabelihez eljut a peticiónk. Igen, még kezdetleges, igen, követelőző, igen talán túloz is....és igen, mindez szándékos, épp azért, mert mi is azokat a híreket kapjuk, amit te is írsz, hogy ezzel a kormánnyal nem lehet tárgyalni.

Mi mégis erre készülünk. Hittel. Meggyőződéssel. Tiszta tényekkel. Érted. Értem. és reméljük hogy: Együtt.

Üdvözlettel és köszönettel: König Monika


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-10-23 15:30



Vendég

#189

2011-10-24 19:37

Reméljük történik már valami érdemleges!!!

Vendég

#190

2011-10-24 21:09

"fél lábbal a börtönben" vagyunk. Egy picit sem hibázhatunk, mert az egy ember életébe kerülhet! És ezt elég nehéz azzal a pszichés teherrel, hogy pici fizetést kapunk amiből hitelt, rezsit kell fizetni és gyereket/gyerekeket kell nevelni, amikre nem elég! Ez szerintem minden embert megterhel! De mégsem hagyjuk embertársainkat! Úszunk az árral szemben!

Vendég

#191

2011-11-02 15:10

Fontos, hogy megosszuk, fontos, hogy terjesszük, és fontos, hogy kiálljunk érte!
De minél előbb!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#192

2011-11-03 12:27

Anyagi és erkölcsi megbecsülést szeretnénk!
Büszke vagyok a hivatásomra,szeretnék büszke lenni a fizetésemre is!

Vendég

#193

2011-11-03 20:55

Nagyon örülök,hogy ilyen lelkes aktivisták vannak közöttünk.Így talán végre megmozdulunk!Köszönet a munkátokért!

Vendég

#194

2011-11-06 17:05

A követeléseinknek csak felét kapnánk meg, már boldog lennék:)

Vendég

#195

2011-11-07 23:25

Nagyobb biztonságot minden magyar állampolgár számára!!! Borzasztó, hogy egyre nehezebb annak is megélni, akinek még van munkája!!!
MKati

#196 Re:

2011-11-07 23:30

#192: -  

 Egyetértek! De szeretnénk tudni megélni is a fizetésünkből, anélkül, hogy "X számú" (másod-, harmad-, netán negyed) mellékállást kellene vállalni!!! Elszomorító a helyzet!!!


Vendég

#197

2011-11-11 14:48

Nagyon bízom benne hogy a leírtak,nem süket fülekre találnak!!!
Értsék már meg végre,nagy a baj!!!!!!!!!!
Mi lesz velünk,ha tényleg nem bírjuk tovább??
Mi lesz a BETEGEKKEL?????
Emberek!!!!!
Ez közös ügye mindenkinek!!!!

Vendég

#198

2011-11-14 15:08

Nagyon jo lenne,ha azokkal az emberekkel is foglalkozna a KORMÁNY,akik a beteg embereket gyogyitják és méltánytalanul alacsony bérért dolgoznak.Ne csak a saját fizetéseiket rendezzék !Mi már nem abban a rendszerben dolgozunk,ahol azt kellett mondani,hogy Isten fizesse meg,ezért nekünk nem adnak a boltban semmit sem és a svájci frank hitelünket sem tudjuk ebből törleszteni.

Vendég

#199

2011-11-15 15:21

Tisztességes bér megbecsülés ami nincs számunkra.

Vendég

#200

2011-11-17 15:00

Csatlakozom az előttem szólókhoz, remélem, hogy valaki már tényleg felfigyel ránk!!! Már lassan sem orvos, sem ápolónő nem lesz Magyarországon amin nem kell csodálkozni! Ha nem lenne két gyermekem és fiatalabb lennék, már régen kimentem volna én is külföldre! Én azt gondolom, hogy az egészségügyi dolgozók munkáját, felelősségét nézve, nem szerepel olyan kérés a petícióban ami nem lenne jogos!!!