"Mentési Lánc" az egészségügyi,- szociális,- és mentési ágazatért


Vendég

#126

2011-09-27 19:48

Minden elismerésem, annak aki ezt írta. Hisz a tűzoltók és a rendőrök is elmehetnek korkedvezménnyel nyúgdíjba és elég magas a bérük is, mindent megkapnak. Mi is megérdemelnénk,csak sajnos nekünk csak a munka jutott az elismerés nem.

Vendég

#127

2011-09-27 19:57

31.éve dolgozom a pályán.Sajnos nincs érdekképviseletünk.Nézzétek meg a pedagógus szakszervezetet,rendőr,tűzoltó MÁV dollgozók érdekképviseletét.Mi dolgozhatunk majd 62-65 éves korunkig, de kívánom én annak a politikusnak hogy egy 62 éves nővérke szúrjon neki vénát,vagy tartsa vissza a vizeletét addíg amíg ugyanezenkorú kolléganő odacsoszog a kacsával....

Bambula

#128

2011-09-27 21:07

Álom, álom, édes álom....

Vendég

#129

2011-09-27 21:18

A mai világba nagyon nehezen lehet megélni a fizetésből. A létszámot csökkentik, a bérek maradnak, közben mindennek emelkedik az ára! Nem csoda hogy olyan sok szakdolgozó külföldön keresi a jobb életet!
bladedancer

#130 Re:

2011-09-28 15:20

#127: -

Igen,van kiről példátvennünk. Sőt,mindenkiről csak példát vehetünk mert sehol nincs ekkora érdektelenség mint itt az eü-ben. Vagy tökéletesen elégedett mindenki azzal amit velünk tesznek évről-évre,vagy csak a nővérszobában van nagy arc,de felemelni a hátsót és tenni valamit önmagunkért...no azt nem.Kaparja ki más a gesztenyét és mi majd élvezzük.... gondolom ez a többség hozáállása. Szomorú ez.


Vendég

#131 Re: Re:

2011-09-28 21:20

#130: bladedancer - Re: Egyetértek!Csak vissza kell olvasni a kommenteket,mindenki csak panaszkodik,de az,hogy aláírja ezt a petíciót...az már meghaladja a tudományt!!(tisztelet a kivételnek)Nem mondom nem kevés ez a majdnem ezer aláírás,na de több ezer szakdolgozó van Magyarországon.Vagy ők elégedettek?????

 

 


Vendég

#132

2011-09-28 22:36

Kár hogy most akarnak mindent megszüntetni a honatyák, egyebekben a követelés jogos volna. De ha kórházak összevonása, illetve átszervezése megkezdődik, még lehet hogy felesleges ápolók is lehetnek, hisz takarékosság céljából minden lehet sajnos

Vendég

#133

2011-09-29 11:40

Köszönjük, hogy végre történik valami a sokéves hallgatás , tűrés után!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-09-29 11:40


König Monika

#136 König Monika

2011-10-01 10:44

Sziasztok! Tegnap az ülősztrájk és a kerekasztal alatt összejött vagy 200 aláírás papíron. Erről eszembe jutott valami: Hozzánk sétáló, nézelődő emberek is csatlakoztak, tehát valószínű, hogy a kórházi, rendelőintézeti látogatók zöme is pontosan érti, és tudja, hogy a kívánságainknak hatalmas és széles alapja van. Arra szeretnélek titeket bátorítani, hogy ne féljetek beszélni, megmutatni, és odatenni mellé az aláírási nyomtatványt. És kifejezetten kérek mindenkit,, hogy ne felejtsétek el azt sem, hogy nem kell mindenkinek egyetértenie. Tegnap erre is volt példa. Mindenkinek joga van a véleményéhez, és ahogyan a mienkét, úgy az ellenvéleményt is tiszteletben kell tartani. Mondj csak annyit az ellenkezőnek, hogy köszönöm, hogy megosztotta velem az ellenérzéseit. Ennyit és ne többet. Az összefogás, az egység kialakítás, és a meggyőzés így még esélyhez juthat, ha nyílt személyeskedéssé alakul, akkor csak veszekedést és feszültséget generál. Köszönöm azoknak, akik segítenek, és köszönöm mindenkinek, aki aláírásával minket igazol. Értetek dolgozunk, értetek és veletek demonstrálunk az összes helyszínen! Fogjunk össze!

Vendég

#137

2011-10-02 12:35

Minden szavával egyetértek,köszönöm!

Vendég

#138

2011-10-02 12:54

ezt csak becsülettel szivvel és érzéssel lehet csinálni emberi életek fügnek tőlünk nem elvenni adnikellene nemlessz csak egy pár idösnővér és orvos aki ittmarad ennyi pénzböl probáljon a kormány megélni az orvosok és a nővérek felelősége nagyobb mint az ők adojukat herdáló kormányé!!MEGBECSÜLÉST!ELISMERÉST!TISZTESSÉGES BÉRT!!!!

Vendég

#139

2011-10-02 15:33

Teljességgel egyetértek minden pontjával!Észre kellene már venni,hogy milyen körülmények között és milyen bérekért dolgozunk! Szégyen !!!

Vendég

#140

2011-10-02 16:22

Belefaradtunk,hogy ehberert dolgoztatnak!Anyagi es erkolcsi megbecsulest az egeszsegugyi dolgozoknak!Az egeszsegugyben nem csak orvosok dolgoznak.

Vendég

#141

2011-10-02 16:53

Nem ezt vártam az "új" kormánytól! Azt hittem ismerik a kifejezést"humánum".Az ápolók sosem tüntettek,rugóztak a + pénzért, becsülettel végezték munkájukat,mert "elhivatottak".Visszaélés pedig ocsmány dolog azzal,h. tudják,azok az emberek,akik még nem hagyták ott a hivatásukat,nem is fogják,és nem az utcán verik a nyálukat,mint a rendőrök meg a pedagógusok.Pedig a felelősségünk a többszöröse az előbbieknél.

Vendég

#142

2011-10-02 17:31

Dolgoztam,nem tudtam cserelni se mert nagyon kevesen
vagyunk.De veletek voltam, gondoltam Ratok.
Koszonom.

Vendég

#143

2011-10-03 05:12

Az éjszakás műszakban, hétvégén, ünnepnap az ember a családját otthonhagyva megy dolgozni.Támogatom a petíciót!

Vendég

#144

2011-10-03 07:51

Veletek vagyok

Vendég

#145

2011-10-03 09:37

Minden magyar állampolgár érdeke, hogy az egészségügy és az oktatás is az értékeinek megfelelően legyen hosszútávon kiszámithatóan elismerve és egyenlő bánásmódban részesítve. Csak ezek megvalósulása után állithatjuk, hogy Magyarországon a "legfőbb érték az EMBER"

Vendég

#146

2011-10-05 16:36

Üdv!

Sajnos, h a méregtől nem tudok hozzászólni, mert csak vulgáris lennék!
Azt hiszem, h én is el fogom hagyni ezt az országot!

Andula Gyöngyi

Vendég

#147

2011-10-05 17:50

Elfogadhatatlan, hogy 1.2.3. rangú közszolgák vannak ma
hazánkban.A következő év már a 4. amikor nem volt béremelés.A kötelező 3 évenkénti előre lépés nevetséges
összeg. Garantált, méltó megélhetést biztosító életpálya
modellt!

Vendég

#148

2011-10-06 22:08

Mennyi aláírásnak kell összegyűlni,hogy valakik komolyan vegyenek bennünket?Mikor és kinek lesz ez átadva?Egyáltalán valakit ez meg fog hatni???

Vendég

#149

2011-10-07 17:05

Mindenben egyetértek. Csak remélni tudom,hogy a sok kérésből valami teljesülni fog. Mert az tarthatatlan ,hogy a nem létező bőrt is lehúzzák rólunk .Lassan ingyen dolgozunk mosolyogva és minden megaláztatást szó nélkül tűrve!!