Tiltassuk be az altatásokat és a sintèrtelepeket!
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Ez a(z) Tiltassuk be az altatásokat és a sintèrtelepeket! petíció automatikusan generált fórumtémája
Vendég |
#262016-08-31 00:58Kötelességünk megakadályozni az állatok szenvedését es kizasat. Miota ember el a foldon, megszeliditette az állatokat es ezzel felelősséget vállalt ellátni Isten teremtmenyeit. Az allat-korhazak es menhelyek adományokból tartják fenn magukat. Kívánom hogy tobb olyan nagyszeru ember legyen min Putnoki David, aki felszolal es minden lehetot megtesz hogy védje a keserű sorsra jutott állatokat. |
Vendég |
#272016-08-31 07:02Láttam mikor elaltatták a saját kutyámat, mert egy másik kutya kilyukasztotta koponyáját. El kellett altatni, mert nem tudtak rajta segíteni.Ennek sok éve már , de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá. Muszáj volt,mégis bűnösnek érzem magam, De, hogy egy egészséges kutyussal ezt tegyék arra nincs bocsánat. És aki, ezt megengedi törvényileg, arról nem mondom meg hogy mit gondolok. |
Vendég |
#282016-08-31 10:37Hova a búsba akartok tenni annyi állatot? Nem inkább azt kéne megakadályozni, hogy felelőtlenül szaporítsák őket? Az egész probléma gyökere a felelőtlen állattartás! A felelős állattartó először is ivartalaníttat még jóval ivarérés előtt. Akinek pedig magától nincs ennyi esze, annak kötelezővé kell tenni. Aki pedig abban a tévhitben él, hogy egy menhelyen, vagy állatotthonban leélni egy kutya életet jobb, mint az altatás, az kurva nagyot téved! A legtöbb pár hónap vagy év után fizikailag is belebetegszik a pszichikai szenvedésbe. Járkálnak körbe-körbe, elkezdik kényszeresen rágni egy-egy testrészüket, fel-alá járkálás közben ledörzsölik a bundájukat, később a bőrűket, mert elfertőződik. Nem esznek, némán szenvednek. Menhelyen élni csak annyit jelent, hogy az állat belső agóniáját meghosszabbítják évekre. Vajon ez jobb nekik? Ezeknek az állatoknak meg sem kellene születni. Ezért minél hamarabb be kell vezetni a kötelező ivartalanítást a keverék és tenyésztésre alkalmatlan fajtatiszta kutyáknak és macskáknak.
|
Vendég |
#292016-08-31 13:05Nem akarok túl drasztikus vagy alpári lenni...De már bocsánat!Segitsük a tenyéstlztőket,hátha több kutyát tudnak eladni?"A keverék és tenyésztésre nem alkalmatlan fajtiszta kutyák "kötelező ivartalanitása...Mègis mi ez?Ki mondja hogy nincs joga egy keverék kuyusnak az élethez?Van aki nem akar fajtiszta állatot maga mellé.Na és?Szíve joga.Lassan ott tartunk hogy az ilyen megitéléssel selejtnek titulált állatokat hajtsuk gázkamrába,mert csak a pedigrével igazolt " árja" kutyafajták élhetnek tovább!Ezt nem hiszem el!Nem kellene összekeverni a felelős állattartást,ès esetleges utodólást a felelőtlen szaporitással.Ès nem kellene összemosni a sintèrtelepeken lévő felhábóritó állapotok megszüntetèsére irányuló igényt a tenyésztők segitésével. |
Vendég |
#302016-09-01 18:03Ez termeszetes hogy aláírom ez tarthatatlan ami a sintértelepeken van! |
Vendég |
#31 Re:2016-09-02 09:38Ma magyarországon több százezer olyan kutya és macska jön a világra, aminek nem lesz gazdája, ezek egy része megy a levesbe, a többi meg szépen, hatványozottan tovább szaporodik. Még ha bevezetnék a kötelező ivartalanítás bevezetésével is bőven akadnak keverék kiskutya, kismacska, de nem százezres nagyságrendben válnának feleslegessé. Senki nem mondta, hogy a keverék állat selejt lenne! A probléma ott kezdődik, hogy a felelős állattartó alapból ivartalaníttat és nem hagyja a kutyát, macskát évi 2-3 alkalommal fialni nemtörődömségből, aztán a kölyköket vagy agyoncsapják, vagy szélnek eresztik valahol, mert a töredékére sincs igény. Ma Magyarországon elég sok ember él abból, hogy nyomorúságos körülémények között összezsúfol kutyákat, macskákat és a beteg, selejtes kölyköket árulják, mert a szülők nincsenek örökletes betegségekre leszűrve. Aztán ha már nem képes fialni a megnyomorított kutya, akkor vagy kivágják valahol az út szélén, vagy elpusztítják. Mivel többszöröse a gazdára váró állat, már nincs hová tenni őket, az elvadult macskakolóniák terrorizálják fél országot, nem is beszélve a természetkárosításról, nem hogy az alatatást tiltanák be, hanem lassan még az állatmenhelyeknek sem lesz más választásuk, mert egyszerűen nincs hová tenni ennyi felelőtlenül szaporított állatot. Inkább a hozzád hasonlóak legyenek alpáriak, eszükhöz lehet érteni, mintsem kezelhetetlenné váljon a helyzet, amitől már nem vagyunk messze. Ha nincs kóbor állat utánpótlás (már pedig a kötelező ivartalanítás esetén egy idő után nem lenne), akkor altatásra sem lenne szükség és a zsúfoltság miatt sem a sintértelepeken, sem az állatmenhelyeken (mert néhány menhelyen sokkal borzasztóbb állapotok vannak, csak ott nem altatnak, hanem a kutyák falják fel egymást) nem lennének felháborító állapotok. Persze a megélhetési állatvédők elmehetnének a p.csába, ha nem lehetne ezzel egy rakás pénzt lejmolni ezentúl.
|
Vendég |
#322016-09-03 11:12Minden állatnak joga van élni |
Vendég |
#33 Re: Re:2016-09-03 15:15 |
Vendég |
#34 Re: Re:2016-09-03 15:30Te magad írod le azt, ami a legnagyobb bajom az ivartalanitás kötelezővé tételével.Mármint:"a felelős állattartó alapból ivartalanit...stb."Ez az! Bizony a felelős állattartó tudja mi a jó az állatnak,és neki.Sajnos egy ilyen törvény nem állitaná meg azokat a szapóritokat akikről írsz,csak egy kalap alá venné őket afelelős állattartókkal.Ha már lehetséges törvényekről beszélünk,akkor az illegális kényszerszapóritok,és a harcoltatók(ez biztos nem a helyes szó de nem tudom mi az elnevezésük)ellen kell fellépni,Az igazi gaudáknak pedig,hagyjuk meg a döntési jogot.A többség ugyis az ivartalanitást válassza,de hadd döntsön ő maga! |
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
3132 Létrehozva: 2025-07-11
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4774 Létrehozva: 2025-06-09
Vác város közbiztonságának sürgős javítása!
1843 Létrehozva: 2025-07-10
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1720 Létrehozva: 2025-06-30
PamKutya koncert
2478 Létrehozva: 2025-06-09
‘Kuss’nál kuss!
1242 Létrehozva: 2025-07-01
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
1108 Létrehozva: 2025-06-19
Petíció a sátoraljaújhelyi szülészeti és nőgyógyászati sürgősségi ellátás megmentéséért
825 Létrehozva: 2025-07-03
A kassai magyar oktatás jövője
732 Létrehozva: 2025-07-04
Vegán Kinder tojást szeretnének a tejfehérje allergiások!
457 Létrehozva: 2025-06-17
Óvjuk meg a dunakeszi reptér jelenlegi állapotát!
448 Létrehozva: 2025-07-08
NEM, A KÉMIAI SZÚNYOGÍRTÁSRA
406 Létrehozva: 2025-07-10
SP Koncert
370 Létrehozva: 2025-06-24
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
324 Létrehozva: 2025-06-30
OG Fluor koncert
4251 Létrehozva: 2025-05-14
Fogjunk össze az igazságos békéért!
319 Létrehozva: 2025-06-19
#kilmafegyever #klimaterror #emberiség elleni büntett! Mondjunk együtt nemet erre a rendkívül eszelős és kockázatos beavatkozásra!
305 Létrehozva: 2025-04-30
A debreceni fizetős parkolási övezetek bővítésének azonnali felülvizsgálatáért
181 Létrehozva: 2025-06-13
"A gluténmentes is legyen megfizethető!"
3448 Létrehozva: 2025-06-06
Mentsük meg a kisváci Dunapartot!
159 Létrehozva: 2025-06-19