Magyar művészek a Városliget beépítése ellen


Vendég

#1

2016-07-18 12:30

Nem vagyok művész, csak szeretem a művészeteket.

Vendég

#2

2016-07-18 12:35

köszönjük!


Vendég

#3

2016-07-18 12:50

Mert egyetértek vele.

Vendég

#4

2016-07-18 13:55

Vidéken élek, nehéz ott lennem személyesen.

Vendég

#5

2016-07-18 13:55

Azért, hogy a LIGET park maradjon, a Nemzeti Galéria, és a tudományos intézetek a VÁRban maradjanak, a politika intézményei pedig ott, ahol eddig voltak. A hatalmas projektekre szánt pénz egy részéből korszerűsítsék a meglévő múzeumokat, a belváros "halott" épületei, grundjai rehabilitálásával építsenek újat, a szükséges esetekben, parkként újítsák fel a Ligetet, és a maradékot fordítsák a kultúra "tájsebeinek" begyógyítására (egyes közgyűjtemények megsegítése, folyóiratok, független művészek, szervezetek: színházak, filmek, irodalom, zene támogatása), lerobbant kulturális és felsőoktatási ingatlanok felújítására.

Vendég

#6 Re:

2016-07-18 14:46

#5: -  

 5*

csikágó

#7

2016-07-18 14:52

Köszönjük a 7.kerületi kinyúlt pólós, szakadt cipős kiskrapekok nevében, akik 100 éve idejárnak focizni!


Vendég

#8

2016-07-18 15:44

Egyetértek vele!

Vendég

#9

2016-07-18 16:24

mert egyetértek. ez a helyes módja a tiltakozásnak. min 100 000 aláírást szeretnék látni. a hatalom csak a számokból ért.

Vendég

#10

2016-07-19 06:18

Nem értek egyet a Varosliget jelenlegi átalakítási terveivel. A régi épületek hasznosítása, fák kivágása nélkül lenne a cél!


Vendég

#11

2016-07-19 07:20

Számtalan hely van Budapesten, ahol épülhetne új múzeum. Sőt sok olyan épület van, melyek átépítésével is nyerhetők terek a művészetek számára. Mint múzeumlátogató tudom, hogy semmi értelme mindent egy helyre telepíteni. Egy alkalommal egy kiállítást megnézni éppen elég.

Vendég

#12

2016-07-19 08:54

mert világvédő vok, mert országvédő vok, mert városvédő vok, mert ligetvédő vok és mint összművész opponálom a baánlászló-györgypeti-kopaszok klikket, favágó, városromboló tevékenységük ellen vagyok, egy zöld, demokratikus, politikamentes budapestért!

Vendég

#13

2016-07-19 14:32

Nem tetszenek a tervezett épületek. Idegenek a városligeti hangulattól, az ottani műemléképületektől. Ez nem az a hely, ahová a XXI. század "ujjlenyomata" nagyon hiányzik, inkább őrizni, visszaidézni kéne azt a békeidős hangulatot, amikor ez a városrész épült és ahogy funkcionált. Ezen túl nem csökkenteni, hanem növelni kéne a ligetszerűséget, a zöld felületeket. Más helyet is lehetne találni a múzeumoknak, bár nincsenek rossz helyen ott sem, ahol jelenleg vannak már jó ideje.

Vendég

#14

2016-07-19 21:18

mert ha nem is tiltakozunk, akkor tisztességünk utolsó, már így is alig látható maradványát is elveszítjük.
BZS

Vendég

#15

2016-07-20 09:59

Szerintem vállalhatatlan a Városliget beépítése, a sok fa kivágása és a néptömegek kinyilvánított véleményének semmibe vétele!
Ezt mint idős építész és magánember mondom! (nálam a kettő nem választható külön!!!)

Vendég

#16

2016-07-20 12:15

Ott nőttem föl.
Zen-e?

#17 Tíz kérdés, tíz válasz a Liget projektről

2016-07-21 05:16


Vendég

#18

2016-07-21 13:05

Ott nőttem föl.
exkommunikáció

#19 Re: Tíz kérdés, tíz válasz a Liget projektről

2016-07-21 22:40

#17: Zen-e? - Tíz kérdés, tíz válasz a Liget projektről 

 Igen. Hányan és hányszor leírták, elmondták már. De Baán úr és az érintettek rendre elbuknak ezen a szövegértési PISA-teszten.

Gondolják meg: ez a taktika visszaüthet. A véleményüket vállaló gondolkodó emberek nagyobb része NEM szűk politikai okból nyilvánul meg - abból az okból a tömegek inkább kussolni szoktak -, viszont fölháborodva kéri ki magának a sunyi politikai megbélyegzést.

 

iMgNeGn

#20

2016-07-26 11:49

 

Azt hiszem, hogy ha nem is elhanyagolva a Liget ügyét és fáit, most a Várral a Nemzeti Galériával is komolyan foglalkozni kellene. Mert "fejétől bűzlik a hal" (dakota közmondás) és a Kormány továbbra sem adna egy kanyi vasat sem a Városliget fenntartására (nemhogy fejlesztésére!), ha vezetője agyából nem pattan ki, hogy kormányát az 1930-as évek szellemében átszervezze, 'par exellence' a Várba. Az feleslegessé váló intézményeknek pedig helyet kellett keresni, ezért kerülne a Galéria a Városligetbe. Vagyis az ok ott "fent" van,a Liget tönkretétele "csak" következmény. 
Ennek melléktermékként még rombolni is lehet. megszabadulva ezzel néhány ősellenségtől, a fáktól.
Annak az ostoba György Péternek a hatalom vári koncentrációjára utaló javaslata a megfelelő helyre (pöcegödör) került volna, ha a nagy szellemek nem találkoznak. 
De találkoztak . . .
Olyan most az MNG, mint a süllyedő Titanic. Miközben lent a városban folyik a "harc" a városligeti Múzeum negyed építése és a fák kivágása ellen, fent a Várban,  a Magyar Nemzeti Galériában  -még a Szépművészeti Múzeum feladataiból is átvéve-  csodálatosnál-csodálatosabb kiállításokat rendeznek. Élmény az ottlét ebben a nemes épületben, mozogni fantasztikus termeiben. Különös hangulatot és óriási művészeti-, kulturális és történelmi tudást nyújtanak az állandó és kiállítások is.
Úgy tűnik, minden rendben van, boldog, átszellemült emberek mozognak a terekben és élvezik, amit ez az épület és belső gazdagsága nyújt. Sokan nem tudják, hogy a tervek szerint a Magyar Nemzeti Galéria ideje hamarosan kitelik. Új épületet kap majd a Városligetben, ezt az épületet pedig a Kormány kapja meg, reprezentációs célokra. A termek, a kertek elnéptelenednek és a turisták, a tudásra, művészeti élményre szomjazók helyett a tér az elité, a VIP meghívottaké lesz. Amennyiben a tervek beteljesülnek! Nem kellene, hogy ez megtörténjen. Mert az MNG, a művészet és nemes kultúra helye fent van a Parnasszuson, a Várban.
Ezt kellene tudatosítani az emberekben, akiknek sokat jelent a Vár és a Nemzeti Galéria, mozgósítva őket, hogy minden lehetséges módon fejezzék ki nemtetszésüket az MNG tervezett kitelepítése miatt.
 

Vendég

#21

2016-07-26 18:01

Mert egyetértek a benne foglaltakkal!

Vendég

#22

2016-07-26 20:41

Szinte a Városligetben születtem, harmicnchat évig éltem tőle két utcányira. Gyermekkorom játékai és felnőttkorom sétái és ismeretségei oda kötnek. Nem értem és számomra még senki nem magyarázta, miért kell a Magyar Királyi Palotából a nemzeti vagyont "átköltöztetni" a liget közepébe, egy japán pagodamodernbe?


Vendég

#23

2016-07-27 16:11

URAMFIA, MENNYI SOK MAGYAR MŰVÉSZ VAN?!! - Azért ezt nem reméltem.


Vendég

#24

2016-07-27 22:04

Mert a Galériának a Budai Palotában a helye. Az emberek pedig pihenni járjanak a parkokba.
kivanka

#25

2016-07-28 17:59

Sajnos sem a petíciók, sem a civil szféra erejében nem bízom egy olyan kormányzattal szemben, amelyik csak az erőből ért. Ez nem jelenti azt, hogy ne itt lenne a helyem, a tiltakozók között.

A jóakaratú embereknek gyorsan meg kellene érteniük, hogy a politikát pártok "csinálják" és amíg nincs közöttük egyensúly, addig az éppen legerősebb, kényére-kedvére azt tesz, amit akar. Új pártot gründolni nem csak anyagi és szervezési kérdés, hanem első sorban a benne megmutatkozó szürke állomány kérdése. Magyarországon világosan látszik, hogy kik, milyen szándékkal és milyen felkészültséggel tudnának politikát csinálni. A civil szféra egyetlen esélye, hogy a magukat demokratikusnak mondó pártokat kényszerítse az integrált együttműködésre, félretéve, hogy kinek kivel van személyes ellentéte. Sikert csak az ő közreműködésükkel remélhetünk. Csak a pártok közötti viszopnylagos erőegyensúly állapotában "hajlandó" bármely kormány odafigyelni a mostanihoz hasonló petíciókra. A mostani tiltakozást tehát elsősorban a magukat demokratikusnak valló, programjukban demokratikus értékeket hirdető pártoknak címezném a magam nevében.