Vizsgálják felül Dr. Balla Lajos bírói kvalifikáltságát!


Vendég

#201

2016-06-17 07:09

A petíció olyan igényt fogalmaz meg ami már régen esedékes lenne a bírói pályán tevékenykedő emberekkel kapcsolatban. Ugyanilyen felülvizsgálatot kellene kezdeményezni Leszbikár Kata és Dr. Kocsis Máté perében hozott ítélőtábla vezető bírájával szemben. A bírói kar szégyene ami folyik az országban. Az ítéletek jelentős része nem találkozik a népesség erkölcsi érzékével. (vörös-iszap per, boros gazda, stb.)

Vendég

#202

2016-06-17 07:51

Mert mélységesen felháborit az itélet. A kislány miért bántják? Nem volt elég a megalázása a fiúk által? Tessék megbüntetni mindegyiket. Zárják be őket jó hosszú időre! Igazságos, pártatlan itéletet hozzanak!

Vendég

#203

2016-06-17 08:05

Vérlázító! Meddig mehet még el ez a gyalázatos ítélkezés? A sok tisztességes bíró éd a kamasz lány érdekében is példás büntetést érdemel ez a cinikus, gerinctelen alak!

Vendég

#204

2016-06-17 08:13

Mert elég volt ebből.

Vendég

#205

2016-06-17 08:21

Mert sem az ítéletet, sem a bíró indoklását nem tartom elfogadhatónak, messzemenően egyetértek a petícióval.

Vendég

#206

2016-06-17 08:21

Egyre többször hallani, hogy nem az elkövető az igazi bűnös, hanem az áldozat.

Murinai Angéla

#207

2016-06-17 08:35

Én kicsit szkeptikus vagyok az ilyen petíciókkal szemben. Legutóbb az #unicef Magyar Bizottságának apaellenes videói ellen tiltakoztak vagy 7 ezren, aztán abból se lett semmi...


Vendég

#208 Re:

2016-06-17 08:42

#207: Murinai Angéla -  

 Az egy marhaság volt amúgy is! Attól, hogy letagadjuk, hogy az apának nem nevezhető véglények a saját gyerekeikkel miket képesek tenni, még igenis létezik!


Vendég

#209

2016-06-17 08:45

Az itélet indoklása túl messze vezet. Kimondani 2016-ban, hogy a gyengével, magatehetetlennel szemben az erőszak megbocsátható azon az alapon, hogy maga tehet az állapotáról, törvényes alapra helyezi az "erősebb kutya érvényesül" elvet hiszen a gyenge maga tehet róla miért is nem ment el önvédelmet tanulni.

Vendég

#210

2016-06-17 09:23

ez az ember nem alkalmas bírónak vagy az ilyen ügyek tárgyalására alkalmatlan! ne adjanak ilyen ügyet neki!!!
Zsuzskamano

#211

2016-06-17 09:56

Én ezt nem is értem. Haverok voltak, felmentek iszogatni, mi ebben a felelőtlenség? Persze 14 évesen az ember ne menjen, de hát előbb-utóbb kipróbálja mindenki a piát, és általában ebben a korban szokták, barátokkal körülvéve... Az ember elvileg bízhatna a barátaiban, nem? És milyen lelkiismeretfurdalás meg bűnbánat, ha osztogatták a videót? Csak a sitten tört rájuk az akkor nem maguktól jött! Bár  nem csodálom, elvégre a szülők is örültek, hogy megúszták, akkor milyen nevelést adtak nekik, nem kell vállalni a felelősséget, mi? Az én lányommal történne ilyen, már agyon csaptam volna a fiúkat a szülőkkel együtt... Az ilyen "a nő hibája a szexuális zaklatás" nézetű bíróktól tudok kiakadni, az ilyen takarodjon el a francba az igazságszolgáltatástól...


Vendég

#212 Re:

2016-06-17 09:59

#211: Zsuzskamano -  

 Teljesen igazad van! A szülőket is el kéne ítélni veszélyeztetés miatt. Mit keresett az üres lakásban egy rakás kamasz, drága, erős alkoholok társaságában úgy, hogy hozzá is férjenek?!


Vendég

#213

2016-06-17 10:00

Felháborító és szégyenletes ez az ítélet.

Vendég

#214

2016-06-17 10:11

Hasonló ügyben áldozat hibáztatás történt velem is közel 20 éve, sajnos azóta sem változott meg ez a bírói hozzáállás

Vendég

#215

2016-06-17 10:14

Azért írtam alá a petíciót, mert a debreceni Ítélőtábla bírái nem az igazságot szolgálják! Ha nincs pénzed azt is elveszíted amid lehetne! Saját tapasztalat, családi örökséget "kaszált" el korrupt közjegyző és ügyvéd közreműködésével, fellebbezést kizárva!Igaz hogy ehhez egy pénzes gonosz testvér is kellett!
bianka

#216 Re: Végre!

2016-06-17 10:38

#1: HGYI - Végre! 

 persze,tök normális ha az elkényeztetett nagy arcú,kis taknyos kölykök molesztálnak kislányokat!!fogda minimum,ha gazdag ha elmebeteg...!a bírót meg eltiltani a munkájától,legjobb esetben.. -_- a legrosszabbat már nem is írom mit érdemelne az a pár "elkényeztetett fiúcska" ...!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-06-17 11:23



Vendég

#218

2016-06-17 12:59

Aki ilyen ítéletet bírt hozni, aligha méltó a bírói talárra.

Vendég

#219

2016-06-17 13:32

Tapasztalatom volt a munkám során!
Sajnos pénzel megvehetők sokan!!!
Murinai Angéla

#220 Re: Re: Az egy marhaság volt amúgy is! Attól, hogy letagadjuk, hogy az apának

2016-06-17 13:44

#208: - Re:   Az egy marhaság volt amúgy is! Attól, hogy letagadjuk, hogy az apának 

Ezek szerint nem követted az ügyet, pedig az is pontosan a szakmaiság hiányáról szólt.

Mint kiderült, az Unicef Magyar Bizottságának semmiféle megbízható statisztikája nincsen a hazai gyermekbántalmazások kapcsán. Dr. Tausz Katalin élő adásban dadogott hol 80, hol 60 %-ról, amit aztán másnap Gyurkó Szilviának kellett helyesbíteni. Szerinte 92%-ban az apák a bántalmazók, de ha körülnézünk bármelyik magyar játszótéren, akkor meg azt látjuk, hogy bizony az anyukák csépelik a kölyköket, mint a cséphadaró.

A népszabiban jelent meg egy cikk még 2013-ban arról, hogy a rendőrség rutinszerűen hamisítja az adatokat, nincs megbízható statisztika. 

Én nagyon tisztelen a Danks Emesét, már a Gyurcsány kormány alatt végzett áldozatos szóvivői munkássága miatt is, de ha az általam vezetett szervezet ilyen téves adatokra támaszkodva ekkorát hibázna egy kényes kampány során, az a minimum, hogy vállalom a felelősséget és lemondok.

Ezért mondtam azt, hogy szkeptikus vagyok ezekkel a petíciókkal kapcsolatban. Aláírjuk ezt is, de azt is aláírták vagy 7 ezren és történt valami? Na ugye!

De győzz meg az ellenkezőjéről, de nagyon csodálkoznék, ha egy fideszes bírót pár ezer aláírással el lehetne mozdítani.


Vendég

#221

2016-06-17 14:03

Azért írtam alá ezt a petíciót, mert felháborítónak tartom az ítéletet is, de az indoklást aztán egyenesen vérlázítónak...........legközelebb "kamaszos kíváncsiságból" majd meg is ölik a szerencsétlen áldozatot?

Vendég

#222 Re: Re: Re: Az egy marhaság volt amúgy is! Attól, hogy letagadjuk, hogy az apának

2016-06-17 14:18

#220: Murinai Angéla - Re: Re: Az egy marhaság volt amúgy is! Attól, hogy letagadjuk, hogy az apának 

 

Szerintem is reménytelen a helyzet! Ezt most láttam Hufnágernél... 

Nem csak a bírói karral van baj, hanem a multinacionális cégekkel. Ha az Aldi így hirdethet, mit várunk el a fiainktól?

 


Vendég

#223

2016-06-17 14:41

Mert ez a bírói ítélet kiverte nálam a biztosítékot.
Nicole

#224 Az erőszakban az áldozat SOHA nem hibás!!!

2016-06-17 14:51

Mikor értik már meg az emberek, hogy az erőszak az azért ERŐSZAK, mert az egyik emberen erőszakot követnek el??!!

Nincs olyan, hogy az áldozat a hibás! Soha nincs olyan!!

Ha mer inni néhány sört egy buliban? Ha csinosan mer öltözködni? Ha éjszaka is utcára mer lépni? Ezek miatt hibás lehet valaki???? Őrjítő, ami itt folyik ebben az országban!! Élhetetlenné válik ez a hely, mert az ilyeneket hagyják!!!

Aki megerőszakol egy másik embert (legyen az bárki, nő, férfi, gyerek...), az annak nem az életét veszi el, mint egy gyilkos, hanem a lelke egy darabját és ez sokkal, de sokkal rosszabb tud lenni!! És aki ezt hagyja, vagy éppen büntetlenül hagyja, az bűnrészessé válik! Mert büntetlenül hagyja és így azt az üzenetet közvetíti, hogy ez nem rossz.

Pedig de. Ennél kevesebb rossz van a világon.


Vendég

#225

2016-06-17 15:05

Mert teljes mértékben egyetértek vele.