A családok nevében

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A családok nevében petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2016-05-02 18:55

Mert Andrew Solomon meleg, családos amerikai újságíró ezt mondta: „És vannak emberek, akik úgy gondolják, hogy az én családom léte aláássa vagy meggyengíti vagy károsítja az ő családját. És vannak emberek, akik úgy gondolják, hogy ilyen családok, mint az enyém, nem is létezhetnek. Nem fogadom el a szeretet kivonó modelljeit, csak az összeadóakat.” „Nekünk is szükségünk van a szeretet diverzitására és a családok diverzitására, ami megerősíti a jóság ökoszféráját.”

Kamupipőke

#27 Re: Re:

2016-05-02 18:58

#22: András - Re:  

 A mini-elnök hülye. Nem érti meg, hogy mások nemigen váltanak olyan gyakra elveket, mint ő.


Vendég

#28

2016-05-02 19:05

Felháborít Orbán brutalitása, érzéketlensége, butasága!

Vendég

#29

2016-05-02 19:22

Mert négy gyereket neveltem fel szinte végig egyedül, de körémözönlenek és unokákkal örvendeztetnek és CSALÁD vagyunk nagyon is! Az meg, hogy meggárgyult világunkban az emberi kapcsolatok is sérülékenyek, s így az egyedülálló szülő dolga nehéz, tán nem kisebbíti az emberi értékét annak, aki képes fészket építeni, melengetőt. Nagyra értékelem az petíció gondolatát és elindítóját!!!

Vendég

#30

2016-05-02 20:36

Orbán részéről ez a kijelentés homofóbia volt. Rossz szándékkal tett kijelentését másképp magyarázták még rosszabbra. Ez akkor is az ő felelőssége.

 


Vendég

#31 Re: Re:

2016-05-02 21:27

#23: András - Re:  

 Egyetértek Andrással, nem írom alá a petíciót, mert szerintem többszörös félreértés az alapja. Itt család alapításról van szó. Nem mondom ,hogy nem lehet jó szándék, ha valaki egyedül akar örökbe fogadni gyermeket és így családot alapítani, de általában egy férfi és egy nő köti össze az életét és akar gyermeket válalni. Ezt nem is szabadna relativizálni. A nem teljes családban élők a saját tapasztalataik alapján is támogatniuk kellene a teljes családokat minden területen. 25 éve vagyok nős az első feleségemmel és sok elvált ismerősöm, barátom van, özvegy is van, sajnos. Drukkolok és segítek, ahogy tudok és akinek tudok, aki alfogadja, teljes családosnak, nem teljes családosnak.

Minden tiszteletem, annak, aki egyedül próbálja nevelni gyermekét, de a nő az anya és nem férfi, apa, nem is egészséges ha az akar lenni. Vica-verza.

Meg kellene nézni, hogy milyen nyelven ment le az interjú, a magyar lehet, hogy csak fordítás és a "több ezer éves hagyomány", csak évezredes hagyományként hangzott el és így már értelemsebb. Mindegy nem ez a mondani valója lényege.

Sok szempontból nem értek egyet a miniszterelnökünkkel, soha nem is szavaztam rá és pártjára, de tisztelem azon honfitársaimat és döntésüket, akik rá szavaztak. Véleményem szerint ebben az interjúban védeni akarta a hagyományos családmodellt a Spanyoloknál már törvényes melegházassággal szemben. És ebben teljes mellszélességgel kiállok mellette, akár sikerül félremagyarázni az interjúját, akár nem.

Üdv.


Vendég

#32

2016-05-02 21:46

Mert egyetértek vele és elegem van, hogy a miniszterelnők akarja meghatározni életünk körülményeity. A megbízatása az ország vezetésére szól, de ő csak a választók megbizottja. Nincs joga beleszólni életünk, hitünk, filozófiánk alakításába. Ő egy közszolga és nem vezető.

Vendég

#33 Re:

2016-05-02 22:02

#26: -  

 Kedves 26! Határozottan tiltakozom nagycsaládos lévén. azt amit a feleségemmel terveztünk, amiért dolgoztunk, áldozatot hoztunk, amiért egymást választottuk és amit létrehoztunk, nem tudja két férfi, vagy két nő kapcsolata produkálni. Már csak a folyamatosságát sem.

A családot, mint életközösség elnevezést, több oldalról is szabadalom védi. Ha a természetfilozófiait (evolúció, mely elmélet szűk 150 évre tekint vissza) nézzük, az utód létrehozására, szaporodásra motivált felnevelésére létrehozott, több más fajnál is élethosszig tartó kapcsolat egy nőstény és egy hím egyed között. Ebben az esetben, az elmélet szerint hosszú történelmi folyamat során alakult ki az elevezés. Ebbe belefér, hogy valamely tag kiválik és a bennmaradók viszik tovább, de ami nem erre a célre jött létre, azt ne nevezzük családnak. Ennek az emberi, inteligens, jogi formája a házasság.

A sokak által elsődlegesnek tartott vallási meghatározás, mely nagyságrendekkel hosszabb életű az evolúciónál. Itt most hadd maradjak az itt talán még dominánsnak mondható keresztény meghatározásnál, nem fér bele a homo kapcsolat se az ó, se az újszövetség alapján. Igen súlyos előzményekkel és következményekkel taglalva.

De vissza az elnevezéshez. A család és a házasság védve van a férfi-nő kapcsolatnak, kérem a homonak adjanak más elnevezést, ha jobb, mint ez, úgy is kiderül és az elterjed, ez elenyészik, amit kötve hiszek.

üdv.


Vendég

#34

2016-05-02 22:08

Egyetertek a tiltakozast megfogalmazokkal, koszonet jar a munkajukert! Sok normalis gondolkodasu ember haborog a kormanyparti dontesek, velemenyek miatt, de fokent csak egymas kozott, vagy a kozossegi oldalakon. Nem nagyon tudunk konkretan semmit sem tenni a sok felhaborito dolog ellen, de egy ilyen peticio legalabb egy kis lehetosege ad, hogy kifejezzuk, nem ertunk egyet az ilyen eszmekkel!

Vendég

#35

2016-05-02 22:24

Kikérem magamnak édesanyám nevében, aki elvált asszonyként nevelt fel engem és gondoskodott nagymamámról a haláláig, hogy mi nem voltunk egy család.

Vendég

#36

2016-05-03 03:32

Kikérem magamnak!Én egyedül neveltem fel három gyermeket,a szüleim 1 éves koromtól már nem élnek,de miért is nem vagyunk mi család?Elváltam,mert jó okom volt rá,és az élet is engem igazolt azóta,miért is nem vagyunk mi család?

Vendég

#37

2016-05-03 06:50

Embertelen! Csak egy őrült agyaban születhetnek ilyen gondolatok!

Vendég

#38

2016-05-03 08:37

A kirekesztés nem keresztényi-jézusi gondolat. Csak a szájkeresztények használták nézeteik patyomkin díszletéül mindig a történelem folyamán, egyházon belül és kívül. Ferenc pápa üzeneteit ismerve, pedig egyszerűen egyházellenesek Orbán szavai!

Vendég

#39

2016-05-03 10:56

Mert egyedül élek 2 gyerekkel, tehát Orbán szerint nem vagyunk egy család.

Vendég

#40 Re: Re:

2016-05-03 11:13

#22: András - Re:  

 A gyermekét egyedül nevelő nő sem biztos, hogy mindig egyedül volt és nem biztos, hogy önszántából van egyedül. A miniszterelnöknek nevezett majom meg könnyen csinált egy talicska kölköt és a lopott pénzből tartja el. Annyi lóvéért én is tovább tűrtem volna a férjem őrjöngését. A melegeket meg ugyan hagyjuk már. A félrebeszélés mindig ment. Tudjuk, hogy az az elfogadott a kormány számára, ha az ember csinál vagy 3 gyereket és házas..... Ez nem mindenkinek jön össze, már bocsánat.


Vendég

#41

2016-05-03 11:51

3 gyerekemet nevelem egyedül. Asszem mi is család vagyunk.

Vendég

#42

2016-05-03 15:14

Felháborítónak tartom ezt a kijelentést. Elvált nő 2 gyerekkel micsoda? És ha a szülők meghalnak és a nagyszülőknek kell nevelni a gyerekeket?

Vendég

#43

2016-05-03 15:36

Az fiam és élettársa tíz éve él együtt. Tündéri unokám boldogságban nevelkedik. Ők egy igazi család! Orbán nem normális! El is mennek a fiatalok ebből az országból...

Vendég

#44

2016-05-03 17:08

Mert egyetértek a benne megfogalmazottakkal!

Vendég

#45

2016-05-03 20:05

Nem egyezik élettel, amit OV mond és ráadásul otromba is.

Vendég

#46

2016-05-03 20:17

Azért írtam alá a petíciót, mert igazságtalannak, kirekesztőnek, megalázónak, bántónak tartom Orbán Viktor kijelentését a családról.

Vendég

#47

2016-05-04 01:15

Minden szavával egyetértek.
ODI

#48 Sajnos itt már a bocsánatkérés nem elég

2016-05-04 02:50

Bár engem is felháborít egy ilyen kijelentés, mégsem tudom aláírni ezt a petíciót. Miért? Mert az ilyen jellegű eset már nem az első és így az elvárásként kitűzött bocsánatkérés sem lenne már hiteles és elégséges.

Végigtekintve a jelenleg még regnáló miniszterelnökünk eddigi "munkásságán", nekem a bocsánatkérés már rég nem elég. Már rég nem arról van szó, hogy valaki véletlenül tesz vagy mond valamit. Amikor valaki rendszeresen és szándékosan rosszat tesz neked és kihasznál, akkor ott már nem a bocsánatkérés az amit elvárok. Ilyenkor ugyanis én már nem tudom elhinni a megbánást, amely elvileg velejárója a bocsánatkérésnek. Ott nekem ennél már jóval több kell ahhoz, hogy úgy érezzem a másik fél tényleg jóvá akarja tenni az addig elkövetetteket.

Ennek a vezető politikusnak már régóta egy szavát sem szabadna elhinni, de sajnos erre még sok ember nem jött rá. Se bocsánatkérést, se egyebet. Lemondás és a közügyektől való visszavonulás! Nos igen, az már olyan amit elvárnék, támogatnák, aláírnék.


Vendég

#49

2016-05-04 06:31

De az igazi család az, amikor az idegbeteg apa veri a skizofrén gyerekét, vagy amikor a cinikus apa lopja a közpénzt a gyerekei boldogulásáért. Magyarország jobban teljesít, a fidess horda bűnözik, a buta 2/3 birka meg segget nyal...


Vendég

#50

2016-05-04 07:04

Azért írtam alá a petíciót, mert az emberek egyenlősége ellen mondta OV. Nem szenvedhet egy gyermek hátrányt, mert a szülők nem házasodtak össze, vagy örökbe fogadták őket (akár melegek is), valamilyen ok miatt rokonok nevelik őket.