Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#701

2016-04-14 05:59

Szeretnék vasárnap a családdal lenni. A többi napokon dolgozom, de legalább akkor legyünk együtt amikor mindenki otthon van.

Vendég

#702

2016-04-14 05:59

Régen énis dolgoztam kereskedelemben,és vasárnap is szinte minden hétvégén mentem.
Igenis kell a vasárnap a családnak,hogy eggyütt legyenek.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-14 06:03


Laca

#704 Re:

2016-04-14 06:06

#658: cserebogár -  

 Kis bogaram egy reszt eggyet ertek veled en is de azt rosszol tudod hogy az idok kezdete ota van vasarnap nyitva lehet hogy miota az eszedet tudod azt ugy oke de kb 20-25evel ezelott nem volt nyitva VASARNAP semmi ES raadasul SZOMBATON delben vagy dutan 2kor bezart minden es akkor sem halt ki az emberiseg!!!! 


Vendég

#705

2016-04-14 06:10

Mert egyetértek a vasárnapi zárvatartással. Lehet hétközben is vásárolni, aki nagyon akar.

Vendég

#706 Re: Re: Re:

2016-04-14 06:15

#497: - Re: Re:  Kívánom neked,hogy egész életedben más szórakozás ne jusson csak az,hogy nyitástól zárásik az üzleteket járd sorra minden vasárnap. Gondolom,hogy soha nem dolgoztál,főleg nem vasárnap és kereskedelemben napi 12 órát.

 


Vendég

#707

2016-04-14 06:15

Szanyi Tibor a Kapcsolat.hu portálon a következőt nyilatkozta:

„Totális zsákutca az MSZP mai fő projektje, a vasárnapi nyitva tartásért való kampányolás. A szabad vasárnap  ugyanis a legősibb baloldali vívmány, amit még a céhek idejéből emelt át a munkásmozgalom, s aminek alapüzenete, hogy nincs minden nap robot, nincs minden nap kizsákmányolás! ”

Realista

#708 Re: Re:

2016-04-14 06:19

#704: Laca - Re:  

 20-25 éve kezdtek bejönni azok az üzemek, ahol nem volt többé szabad szombat és vasárnap, sőt sokszor ünnepnap sem. A falvakban sok helyen nincs is bolt, ha van is drága. Ezért az emberek a közeli városok bevásárlóközpontjaiba járnak havi 1-2 alkalommal nagybevásárolni. Ehhez idő kell és erre leginkább a vasárnap felel meg. 

Nem is beszélve arról a tényről, hogy az elmúlt egy év bebizonyította, hogy ahhoz, hogy normálisan be lehessen vásárolni szombaton, a bevásárlóközpontok sem fizikailag, sem munkaerő tekintetében nem elegendőek. A parkolók mellett a járdákon, zöldterületen, bicikliúton, stb. is parkoltak, így is folyamatosan keresték a helyet az autósok, az eladótérben az eladóknak sem helyük, sem idejük nem volt az árufeltöltéshez, a pénztárak hiába voltak mind nyitva, nagyon hosszú sorok alakultak ki. 

Felesleges 20-25 éve történt dolgokról beszélgetni, amikor a legkisebb falu boltjában ugyanaz volt a kínálat, mint a nagyvárosokéban és ugyanazon az áron. Azóta nagyot fordult a világ! Mindenki a saját lakhelyén vásárolt, most viszont péntek este, szombaton olyan népvándorlás indul a városok felé, hogy egyes utak teljesen bedugulnak.  Azóta nagyot fordult a világ! Sok kistelepülésen ma már nincs is bolt, vagy ha van, a kínálat szűkös, drága és csak az alapvető élelmiszerekre korlátozódik.

Változott a világ, változtak az igények, amihez alkalmazkodni kell. Senki nincs kényszerítve arra, hogy a kereskedelemben dolgozzon. Nagyon sok más ágazatban is van vasárnapi és ünnapnapi munkavégézés is. Aki oda megy dolgozni, tudja mit vállal. Ez igaz a kereskedelemre is. Ha valaki nem akar vasárnap dolgozni, akkor váltani kell.

 


Vendég

#709 Re:

2016-04-14 06:21

#707: -  

"Szanyi Tibor a Kapcsolat.hu portálon a következőt nyilatkozta:

„Totális zsákutca az MSZP mai fő projektje, a vasárnapi nyitva tartásért való kampányolás. A szabad vasárnap  ugyanis a legősibb baloldali vívmány, amit még a céhek idejéből emelt át a munkásmozgalom, s aminek alapüzenete, hogy nincs minden nap robot, nincs minden nap kizsákmányolás! ”"

 

Szanyi Tibor menjen el az Audiba és a beszállítóihoz és ezt mondja el a vezetőségnek, majd jól szemberöhögik...

 

 


Vendég

#710 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 06:22

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Figyelj Plaza-cica.

Helyezkedj el Te a kereskedelemben.Van gyereked,vagy ő is a plazaban lóg veled együtt?

Menj az USA-ba.Költözz oda.Itt vagyok Ausztria mellett.Ott kibírják az emberek,hogy nincsenek nyitva a boltok.Igaz,náluk minden keresztény ünnep munkaszüneti nap.

Szerencsétlen.Neked a vásárlás az életed,igaz?Neked ez a hobbi.Hát,én jobban szeretek a kisgyerekeimmel kirándulni,a családommal foglalkozni.

 

melós

#711 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 06:23

#684: Csak úgy - Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Ha nem otthon meresztenéd, hanem folyamatosban nyomnád munkaidőkeretben, nem lenne ekkora pofád!


Vendég

#712 Re:

2016-04-14 06:23

#658: cserebogár -  

 " Mikor aláírtad a munka szerződést, nem tűnt fel, hogy a kereskedelemben a világ kezdete óta kell vasárnap is dolgozni?" Ezek szerint,akkor én már a világ kezdete előtt is éltem. 30 éve senkinek eszébe sem jutott vasárnap vásárolni. Szombaton délbe bezártak a boltok. És senki nem halt éhen! Milyen érdekes! Mielőtt leírsz valamit tájékozódj!!!


Vendég

#713 Re: Re: Azért milyen érdekes

2016-04-14 06:24

#679: Etele Simon - Re: Azért milyen érdekes 

 Nem mondod, hogy téged ilyen idióta névvel anyakönyveztek? Nem csodálom, hogy az ország többségének igényével szembemenő petíciók firkálásával vezeted le a frusztrációdat...

Realista

#714 Re:

2016-04-14 06:29

#659: HSV - Így kívülről nézve, a kormány szórakozik az emberekkel, az eladókat pedig marionett bábúnak nézik! Nevetséges lassan az egész  

 Az ám! A petíció szerzőjével együtt  a sok ostoba beugrott és megint jót röhög a markába Orbán és slepje!

Ha népszavazásra került volna a sor ősszel, bukik végre a semmirekellő, becstelen kormány. De kihátráltak azzal, hogy visszavonták a vasárnapi boltzárat, közben gyorsan csökkentették felére a vasárnapi pótlékot, hogy legyen ok a felháborodásra.

Az, hogy itt több ezer ember megint bedőlt neki, a ti szegénységi bizonyítványotok! Nem véletlen csak az eladói pályára volt elég a szellemi képességetek...


Vendég

#715

2016-04-14 06:31

ha embertarsamnak jo lehet,miert ne?

Vendég

#716 Re: Re:

2016-04-14 06:31

#712: - Re:  

 Ez marhaság! Nálunk van olyan kisbolt, ami még a mutlik megjelenése előtt, 40 éves is nyitva volt vasárnap 11 óráig.


Vendég

#717 Re: Re:

2016-04-14 06:32

#674: - Re:  

 Nem arról van szó, hogy büdös a munka, hanem arról hogy nem fizetik meg. Ha dolgozok vasárnap az úgy kezdődik, hogy reggeltől estig 13 órában ott kell legyek. Mindezért kb. 3000 forintot adnak tisztán. Az meg már csak hab a tortán, hogy ketten vagyunk egész nap.

A kisboltoknak sem volt kötelező kinyitni vasárnap!

Ott a tulaj döntött úgy, hogy kinyit!

Én személy szerint nem járok vasárnap se gyorsétteremde, se benzinkútra......

Meg tudtam főzni a vasárnapi ebédet és a családommal is el tudtam tölteni tartalmasan ezt a napot!

Aki szerint arról van szó, hogy bödös a munka csak annyit mondanék: Hajrá!!! Ki lehet próbálni!!!

Realista

#718 Re:

2016-04-14 06:33

#715: -  

 Az embertársaid kisebbségének! A többség nem ezt akarja!

Realista

#719 Re: Re: Re:

2016-04-14 06:37

#717: - Re: Re:  

 Én sokszor dolgozok vasárnap, de sokszor ünnepnap is, mert a folyamatos műszak már csak ilyen! Ehelyett sokszor még csak szabadnapot sem kapunk, olyan is van, hogy heti 7 nap 12 órázunk, aztán pár hét múlva hetekig fél napot megyünk, vagy egy hétig nem megyünk.

Nagyon sok üzem működik így!

Engem és az országban több tízezer sorstársamat órabérben fizetnek, lehet, hogy a heti 7 nap 12 órájáért több a bérem, de mikor egész hónapban 4 órákat doglozunk, akkor szinte alig kapok valamit. Ez a munkaidőkeret!

Jól mondod! Neked büdös a munka! Itt a probléma!!!


Vendég

#720

2016-04-14 06:37

Mert én is eladó vagyok, Nekem is van gyermekem és nem csak a vasárnapot hagynám meg, hanem azt us bevezetném hogy a multik és az alkalmazottak szombst délbe haza kelljen menniük a családjához. Magyarország elfelejtett családcentrikus lenni. A családi bajait a munkába öli, oda menekül...

Vendég

#721

2016-04-14 06:39

Dolgozzon vasárnap aki szeretne de azt aki nem ne kényszeritsék! Pihenni is kell valamikor és a családdal lenni. Kikapcsolodni nem plázába menni. Jön a jó idő. Ki a szabadba ne a négy falközé.! Elég.! Egy nőnek ugy is annyi dolga van főleg ha családja van. Nem minden a pénz! Még ha megérni is akkor sem!

Vendég

#722

2016-04-14 06:40

Régen énis dolgoztam kereskedelemben,és vasárnap is szinte minden hétvégén mentem.
Igenis kell a vasárnap a családnak,hogy eggyütt legyenek.

Vendég

#723

2016-04-14 06:43

Aki nem szeretne vasárnap dolgozni, erre lehetősége van! Elővesz egy A4-es papírt, megírja a felmondását és szépen átadja a főnökének! Ilyen egyszerű! Ne azokkal basszanak ki, akik kénytelenek úgy nyomorogni szombaton a bevásárlóközpontokban, mint heringek a konzervdobozban. 

Nem kötelező a kereskedelemben dolgozni! 


Vendég

#724

2016-04-14 06:43

A vasárnap legyen a családé!! A kereskedelemben dolgozók is Emberek!!!

Vendég

#725 Re:

2016-04-14 06:44

#724: -  

 Az energiaszolgáltatók dolgozói, a tömegközlekedés dolgozói, a nagyüzemek melósai, az orvosok, mentősök, ápolók és többiek ezek szerint nem emberek?! Gratulálok az értelmi szintedhez!!!