Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#676

2016-04-13 22:01

Én nem vagyok családos de viszont kereskedelemben dolgozok és kiállok a családos munkavállalok mellett
#25

#677

2016-04-13 22:25

Mert ilyenkor tudok a családommal lenni! Es ezt is elveszik!!!


Vendég

#678

2016-04-13 23:07

Mert egyet értek a lényegével. A heti kiszámíthatóság a biztos nyugalom a hét egyetlen napján fontos tényezője a kiegyensúlyozott hétköznapi illetve mindennapi munkavégzésben.
Etele Simon
A petíció szerzője

#679 Re: Azért milyen érdekes

2016-04-13 23:33

#579: Vendég - Azért milyen érdekes 

 Nem mersz előlépni az anonimitás nyújtotta biztonságból kedves nethuszár "barátom"?


Vendég

#680

2016-04-14 00:35

Támogatom, hogy a családok együtt tölthessék a vasárnapot.

Vendég

#681 Re: Re:

2016-04-14 01:12

#288: rrr - Re:  

 Azért ennyire ne sarkitsad ki. Ha valamelyik ágazatban dolgozol a felsoroltak közül, akkor tudtad mit vállalsz, mert ugye azok speciàlus ágazatok ott sok helyen még sztrájk jogaik sincsenek az embernek.


Vendég

#682

2016-04-14 02:55

Mièrt nem kèrdez meg minket senki? A törvènyt amikor bevezettèk volt három hònap türelmi idő, hogy szokja a gondolatott a nèp, most meg jövő hèten vasárnap munka. Nem értem? Bocs, ha már csináltam programot!!! Nem akarok vasárnap dolgozni! Ebèlni akarok egy hèten egyszer a családdal, pihenni, strandolni, vagy semmit nem csinálni! Vagy lehet feladnèk egy csekket a postán, ha nyitva lenne....!

Vendég

#683

2016-04-14 03:04

A BÓTOSOK CSAK RINYÁLNAK! Avagy dögöljön meg a szomszéd tehene is! Most főleg ahhoz a sok emberhez szólok, aki a boltosokat szidja, pocskondiázza. Mindig azzal jöttök, hogy mert a vendéglátó, a mentők, tűzoltók, egészségügy, és mi egyéb minden nem áll le hétvégén. Szidod a tanárt, mert sztrájkol, szidod az eüst szintén ugyanezért, juppi végre szidhatod a boltost is, sőt végre elmehetsz és földbe döngölheted a munkahelyén, mert ott nem szólhat vissza. Gratulálok! És még képes vagy Homo Sapiens-nek tartani magad? Kétlem, hogy tisztában vagy azzal, hogy ez mit is jelent, de megelőlegezem és segítek! NYISD KI A SZEMED!
Katt ide a folytatáshoz

Csak úgy

#684 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 03:12

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Te idióta akkor menj az USA-ba élni.... Németországba és Ausztriába is zárva vannak a boltok. 1év alatt meg lehetett oldani a bevásárlást.... nekem a férjem csak hétvégén van itthon. Sőt van hogy hétvégén se.... Így kismamaként és most a 7hetes kisfiammal egyedül megyek boltba. Annyi h nem nagy bevásárlást csinálok hanem ami a hétre kell és megvan oldva....


Vendég

#685

2016-04-14 03:40

Mert kereskedelemben dolgozom 8éve, és ebből 7évig nem lehettem a családommal hétvégenként. A gyerekeim úgy nőttek fel, hogy alig látták az anyjukat. Szinte minden szombat és vasárnap délután dolgoztam este 10ig. Az, hogy hétköznap kapok két pihenőnapot, az nagyon kevés, hiszen nem lehet egy hétvégi pihenőnappal összehasonlítani. A szüleim vidékiek, őket is alig láttam, hiszen persze, ott a vasárnap délelőtt, ami arra elég, hogy kora reggel elutaztunk hozzájuk, villámlátogatásra, de egy családi ebédet már nem tudtunk együtt elfogyasztani, mert sietni kellett a munkába. Felháborító! Soha nem tudtunk a családdal elmenni egy közös programra, strandolni egyet, vagy moziba, sehová. Nekem sajnos erre ráment a házasságom is. Most egyedül nevelem a gyermekeimet, és végre volt egy boldog évünk, amikor tudtunk közös programokat szervezni végre. És most ezt elvették, csak azért, mert vannak akik képtelenek kibírni egy napot a héten úgy, hogy ne vásárolgatnának. Kedves emberek! Vasárnap menjetek túrázni, sportolni, legyetek a szeretteitekkel, ahelyett, hogy céltalanul kóvályogtok egy üzletben. Az erdő vasárnap is nyitva van!!!

Vendég

#686

2016-04-14 03:42

Kereskedelemben dolgozok is emberek jár nekik is egy nap amikor nem a pénztárgép mögött ülnek hanem szereteikel vannak,és pihenek! Szerintem régen sem vokt 7napbol 7nap nyitva bolt mégsem haltak éhen az emberek! Most pedig ha már egy nap zárva van a bolt akkor tutiönincs kenyere mosópora az,embereknek! Ez vicc nincs szükség Vasárnapi nyitva tartásra!!

Vendég

#687

2016-04-14 04:04

MIÉRT KELL A CSALÁDOKAT SZÉTROMBOLNI?MIÉRT NINCS NYITVA A POSTA-BANK-GÁZ-VIZ-SZOLGÁLTATÓ IRODÁK??ODA IS NEHÉZ BEJUTNI NAP KÖZBEN.AHOZ NEM KELL SZABADSÁGOT KIVENNI?SZEGÉNY EMBEREK

Vendég

#688

2016-04-14 04:31

Kereskedelembe dolgozom és a gyermekemmel szeretnék lenni vasárnap. A lányom már most depressziós hogy ismét dolgozni kell majd vasárnaponként.
Pandamaci

#689 Re: Re:

2016-04-14 04:46

#246: Nia - Re:  

 Tényleg? Miért gondolja hogy tanulatlan senkik vagyunk. Főiskolát végeztem én is de ebben az országban nem lehet válogatni. Az ember ott dolgozik ahol tud.... 


Vendég

#690 Re: Re:

2016-04-14 04:51

#22: Es a vendeglatosokkal kifoglalkozik? :) - Re:  

 A szórakoztató ipar,mint a vendéglátás mindig a hétvégére épült.Ha mindenki dolgozik szomb.-vas. akkor ott lelehet húzni a rolót.


Vendég

#691

2016-04-14 05:04

A vasàrnap pihenésről és csalàdról szól,nem a sok unatkozó plàzàzó és üssük el a délutànt valamivel!!Minden legyen nyitva vasàrnap akkor!! Posta Bankok Hivatalok Apeh!! A hivatali dolgozók péntek 12-órakkor végeznek ott a teljes hétvége!! Ja...hosszú hétvége...de jó !! De a kereskedelemben nincs hosszú hétvége!! Sajnàljàk tőlünk azt az 1 vasàrnapot?? Németorszàgban hétvégén minden zàrva van!! Ha annyira menni akarunk az unió utàn,akkor ezeket is vegyük màr figyelembe!!!
Vendéglátás

#692 Ne sírjatok

2016-04-14 05:04

Jaj Ti szegények! Mi vendéglátósok, de érdekes nem sírunk meg f@szom petíciókat írunk alá! Pedig több okunk lenne! Napi 12-14 óra meló akar folyamatosan egy hétig is! Ünnepnapokon meló mindenféle juttatás nélkül. Szabadságot nem fizetik ki a bejelentésünk nem tükrözi a valóságot és még sorolhatnám! Ja és mikor Ti lusták vagytok főzni mondjuk vasárnap akkor jöttök hozzánk majd az idióta viselkedéseteket el kell viseljük majd ezt úgy háláljátok meg hogy nem jattoltok! Most jön a sok suttyó hogy mi se kapunk! Igen ám buzikám csak mi 2x annyit dolgozunk kevesebb pénzért mert a jatt lenne a kiegészítés. Szóval kussoljatok azt takarodjatok dolgozni! 


Vendég

#693

2016-04-14 05:13

Valóban, eleinte zavart, hogy nem tudok vasárnap is vásárolni, hisz' megszoktuk a jót-kényelmest.
Mára már rég megszoktam. Kicsit át kellett szervezni az életem, de gyermekkoromban sem volt nyitva, és mégsem haltunk éhen.Legyen elég a szombati nyújtott nyitva-tartás.
Véleményem szerint nem megoldás, hogy csak azokat osszák be akik vállalják, mert a mai világban féltik annyira az állásukat-megélhetésüket az emberek, hogy ne merjenek nemet mondani.
Vendéglátás

#694 Re: Re: Re:

2016-04-14 05:25

#690: - Re: Re:  

 Ne legyél hülye :D

Vendéglátás

#695 Re:

2016-04-14 05:26

#685: -  

 Menjen el vendéglátásba dolgozni majd rájön hogy lehet mégis inkább a kereskedelemben maradna...


Vendég

#696

2016-04-14 05:29

Most vesztette el a 2018 választást a győkér mszp!!! Senki nem fog igy rájuk szavazni.Nagyon sok ember dolgozik vasárnap akikre nem gondolnak az eladók,lásd 692 hozzászólás. A 90-es évek óta van vasárnapi nyitvatartás,eddig miért nem sirtatok?!

Vendéglátás

#697 Re:

2016-04-14 05:36

#688: -  

Mekkora duma! :D Ügyes!


Vendég

#698 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 05:51

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Lehet menni akkor az USA-ba egy hülyével kevesebb!!! Senki nem mondta, hogy éljen itt plaza mami

nagymama

#699 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 05:51

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Eszed, mint a tenger! Neked kellene a kereskedelemben dolgoznod, legalább a napi 9 órát állva, nap mint nap. Szívesen végignézném. Azután reményeim szerint nem szeretnél annyira vasárnap vásárolni!


Vendég

#700

2016-04-14 05:56

Igazság szerint énse értek egyet hogy a boltok nyitva lesznek vasárnap edigse haltak éhen az emberek ezután e fognak a vasárnap zárva leszbek az uzletek akitud irja alá vagy ha máskép nem megy tutesük enyi