Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#1301 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-10 06:43

#1298: - Re: Re: Re: Re:  Tapasztalatból mondom a gyári munka kutya f*sza a kereskedelemhez képest!Aki a szalag mellett elfárad ott már problémák vannak!Visszatérve,anno mikor Kereskedő lettem tök normális vásárlók voltak,öröm volt dolgozni menni.Manapság azért annyi a böszme eladó mert vagy nem képzettek eléggé vagy nulla gyakorlattal rendelkeznek és ez megölte az amúgy jól működő szektort DE a vásárlókat se kell félteni erre is van tapasztalatom!Sajnos az utálkozás nem old meg semmit de egy csóró országban ahol a havi éhbérrel kitörölheted a hátsód ott ez nem meglepő.Az emberek nagyon rosszindulatúak lettek,önzőek és gonoszak,a pénztelenség ezt teszi.Ha jó lenne az életszínvonal sokkal több vidám,boldog ember lenne és nem alakulnának ki ilyen helyzetek!

 Te robot vagy? Ne mondd, hogy nem fáradsz el egy 12 órás műszakban a szalag mellett?! A boltban trécselni fárasztóbb, vagy mi?!

A baj az, hogy a kereskedelemben sem éppen agysebészek dolgoznak, akit egyetlen középiskolába sem vesznek fel, azokat szokták beiskolázni a keresekedelmi szakmunkásképzőbe.

Azért a vásárlók viselkedése és a böszme eladók között van némi ok-okozati összefüggés: Ha én mint vásárló odaviszem a pénzemet, hogy az eladó ebből kapjon fizetést, legalább azt joggal elvárnám, hogy normálisan visszaköszönjön, ne kelljen hajkurászni, hogy segítsen és ha sikerül megtaláni, ne azt a flegma kifejezést lássam az arcán, hogy ez a barom mit zavarkolódik itt, mikor fontosabb dolgaim is vannak, pl. a bolt közepén traccspartit tartani a kolleginákkal.

Tudomásul kell venni, hogy ma már mindenki össze-vissza dolgozik, akinek úgy jön ki a lépés, az vasárnap ér rá vásárolni, főleg olyan dolgokat, amihez mondjuk kell a gyerek és órákat kell próbálgatni. A kereskedelem és a szolgáltatás az igények felméréséről és kielégítéséről szól. Igény van a vasárnapi nyitvatartásra, főleg a határhoz közeli városokban, ezért nyitva kell tartani és ennyi. 

Mindenkinek van választási lehetősége, "felmondásnak" hívják!


Vendég

#1302

2016-05-10 09:35

2 nap alatt egyetlen új aláírás sem lett. Ebben ennyi volt! Lehet menni dolgozni!


Vendég

#1303 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-10 10:33

#1300: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha mindenki megtenné akkor nem lenne aki kiszolgálna és akkor nem lenne hol vasárnap pénz költeniük az embereknek ennyire egyszerű a képlet :)!Egyébként is kevés a Kereskedő a szektorban (amit mondjuk nem csodálok) ha meg még többen elmennek "öröm" lesz nézni a bunkó vevő vs. bunkó eladó harcát a boltokban :) mert mindig a jók mennek el :)!


Vendég

#1304 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-10 13:12

#1303: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  !Egyébként is kevés a Kereskedő a szektorban

 Őket ne itt keresd! Akikkel beszéltem, mind pironkodik emiatt a politikai bérenc indította petíciós cirkusz miatt és a bolti eladók itteni kommentjei miatt. Helyettük is szégyenlik magukat. Itt a bolti eladók legalja, söpredéke nyilvánult meg, élen a sajtot a heréjével megdörzsölő mocsokkal.

dühös vásárló

#1305 tiltsák be a hosszú 7végét a kereskedelemmben!!!!

2016-05-14 13:23

Mi a faszt sírtok, megint verhetitek a faszotokat, lassan több szájbakúrt ünnep, hosszú hétvége van, mint munkanao, A rohadt kibaszott kurva istenit mocskos hosszú hétvégék még a telibevert pláza is zárva van, miért lennétek  ti különbek mint egy tűzoltó, rendőr, orvos, követelni kell a hosszú 7vége betiltását a kereskedelemben basszátok meg!!!!! bassza meg a kurva kibaszott rákos pünkösdö bazdmeg 1egyáltalán mi a faszomat ünnep az


Vendég

#1306

2016-05-15 09:27

Kereskedelemben dolgozom! ...és amúgy meg: a kereskedelmi dolgozók is EMBEREK!!

Vendég

#1307 Re:

2016-05-15 20:09

Ahhoz, hogy kirándulni tudj menni, jegyet is kell venned. A pénztárosoknak is van családjuk!! Ti ünnepnapokon nem dolgoztok, mi akkor is!! 


Vendég

#1308 Re: Senki se dolgozzon

2016-05-16 06:42

#233: Gyoker - Senki se dolgozzon 

 Én is közlekedésben dolgozó vagyok, pénztárban ülök! Egyetértek veled!


Vendég

#1309 Re:

2016-05-16 06:45

#261: mc -  

 Egyetértek! Pénztáros vagyok egy közlekedési cégnél! Nekünk nincs se hétvége, se ünnepnap!!


Vendég

#1310

2016-05-16 16:07

Mert a családoknak nem jó hogy alig találkoznak. stb
totha98

#1311 Re:

2016-05-17 06:23

#1: -  

 Így van!!!


Vendég

#1312 Re:

2016-05-17 08:34

#1306: -  Kereskedelemben dolgozom! ...és amúgy meg: a kereskedelmi dolgozók is EMBEREK!!

 Aha! Akkor szerinted a gyárban folyamatosban műszakozók, orvosok, ápolók, rendőrök, vendéglátósok, tömegközlekedésben dolgozók, mezőgazdaságban dolgozók, strandokon, állatkertekben, stb. dolgozók nem emberek?! 

Szánalmas vagy!

telekom

#1313 Re: Re:

2016-05-17 08:37

#1307: - Re:  Ahhoz, hogy kirándulni tudj menni, jegyet is kell venned. A pénztárosoknak is van családjuk!! Ti ünnepnapokon nem dolgoztok, mi akkor is!! 

 Sőt! Az energia és távközlési szektorban dolgozóknak is van családjuk! Tessék a boltosoknak otthon ülni a gyertya mellett, néha feltörölni a leolvadt hűtőből kifolyt vizet és olvasgatni, télen mindezt 3 dunna alatt és lehet elmélkedni arról, hogy különbek-e a többi vasárnap dologzónál. Internet, tv, telefon nélkül is lehet vasárnap lenni, sokkal jobban, mint vásárlás nélkül! 

telekom

#1314 Re:

2016-05-17 08:39

#1302: -  2 nap alatt egyetlen új aláírás sem lett. Ebben ennyi volt! Lehet menni dolgozni!

 Ez az egész petíció egy nem is kereskedelemben dolgozó álkeresztény kdnp-s bérenc műbalhéja. Egy nagy rakás semmi a szerzővel együtt!


Vendég

#1315

2016-05-17 13:55

Ez a kérdés nagyon megosztja a véleményeket. Én vásárló vagyok, nem kereskedő. De kérdem én. Ha mindenkinek jár a vasárnapi pihenőnap, akkor ugyan miért várjuk el (nevetséges fizetésért), hogy az ápolónő a kórházban ellásson minket?  Vagy az orvos. Vagy egy tűzoltó. Vagy akár egy benzinkutas, mert ugye, ha elindulunk kirándulni, akkor legtöbbször autóba vágjuk magunkat és többnyire a lakástól az első utunk a benzinkúthoz visz tekintve, hogy egész héten terveztük a kirándulást, de ejjj ráérünk még tankolni indulás előtt. De a vonatot, autóbuszt is ember vezeti, vasárnap is. És akkor még nem említettem meg a vendéglátó helyeket, ahol szintén elvárjuk a vasárnapi kiszolgálást (étterem, cukrászda, fagyizó). Közeleg a nyár. Sok ember vasárnap megy strandra, ahol szintén meg szeretne inni egy üditőitalt, megkíván egy lángost, és lehűti magát egy fagyival. Állatkert, vidámpark, stb. Ott is emberek dolgoznak, vasárnap is, csak, hogy más emberek a családjukkal tölthessenek pár órát. Ők is kereskedők, alkalmazottak, szolgáltatók. Mégsem háborognak.

Ettől függetlenül én megoldom a hét hat napján a bevásárlást, de igenis tudomásul kell venni, hogy igény van rá. És el kellene gondolkodni azon, amit fentebb leírtam. Ha mindenkinek jár a vasárnapi pihenő, akkor mindenkinek!


Vendég

#1316

2016-05-17 15:39

 Hihetetlen, hogy még mindig ezen vannak kiakadva a kereskedelmisek! Én is dolgozom vasárnaponként, sőt ünnepnapokon is, pedig van gyerekem. Mégsem magyarázok!


Vendég

#1317

2016-05-17 16:57

Mert a kereskedelemben dolgozom, és úgy érzem megjár a vasárnap pihenőnapnak. MINDENKI TÖLTSE A VASÁRNAPOT A CSALÀDJÁVAL BÉLESSÉGBE. ne a vàsárláson törje a fejét. Felejcsék el a boltokat.........

Vendég

#1318 DRe:

2016-05-17 18:15

#1317: -  

 De akkor maradj is otthon vasárnap és ne akarj se busszal, se vonattal kirándulni menni!!!!


Vendég

#1319

2016-05-19 11:19

Mert én is a kereskedelemben dolgozom és van családom is ,és a legkissebb gyerekem 5 éves ,legalább ezt az egy napot szeretném együtt tölteni a családommal.

Vendég

#1320

2016-05-19 18:02

27 a kereskedelemben.

Vendég

#1321

2016-05-20 03:33

Nagyon jól elvoltam a Vasárnapi "shoppingolàs" nélkül.
Nem mellesleg a pàrom a kereskedelemben dolgozik, jól éreztük magunkat a kisfiunkkal vasárnap, a tuti szabadnap!

Vendég

#1322 Re:

2016-05-20 09:24

#1321: -  

 A 1315 alatti hozzászólásomat olvasd át még egyszer kérlek. Pláne, ha a gyermeked még igen kicsi. (Bár nem kell feltétlenül gyermeknek lenni.)  Esetleg vasárnap orvosi ügyeletre kell vinned/menned. Akkor hogy picsognál, ha az orvos benyögné, hogy bocsesz, de a vasárnapi húslevest kanalazom éppen a családdal. És utána lehet, hogy kimegyünk egy kicsit a szabadba sétálni. Megnézném a reakciód. Ez csak egy példa volt, mert a fenti hozzászólásomban többet is megemlítettem.

Gondolkodj már el azon, hogy hány munkakörben, hány ember dolgozik vasárnap? Nagyon sok kereskedelmi dolgozó otthon ül vasárnap, mert nem a multiknál dolgozik. Egyébként nem minden vasárnap kell dolgozni, nyilván ez beosztás kérdése. Sokkal nagyobb emberréteget érint a tényleges vasárnapi munka, ami számodra/számunkra teljesen természetes. Még egyszer kérlek, olvasd el a 1315 alatt írt véleményemet.


Vendég

#1323 Re:

2016-05-20 09:26

#1319: -  

 Minden vasárnap dolgoznod kell? :D Nem hiszem.


Vendég

#1324

2016-05-20 17:11

Nem a kereskedelemben dolgozok, ennek ellenére mindig meg tudtam oldani, hogy legyen mit ennem. Vasárnap nem járok bevásárolni, sőt szombaton sem.

Vendég

#1325

2016-05-20 20:50

Tisztázzuk már hogy az orvos vagy ápoló kajak nem egy a kereskedelmi dolgozóval!!!Feltenném a kérdést azoknak akik ezzel hozakodnak elő:Volt már olyan aki éhenhalt mert vasárnap nem tudott parizeres zsömlét (v)enni :) ???

Válasz:NEEEEMM!!!

Hát akkor???

Az a baj jönnek itt azzal sokan,hogy vasárnap más is dolgozik.Oké DE mások kapnak vagy készenléti díjat mindezért vagy pótlékot de a kereskedelemben a dolgozóknak ezt sose adják oda,elsumákolják ami a hibás törvényeink átka.

Azért arra kíváncsi lennék ha arról kellene szavazni nyissanak e ki vasárnap a bankok,iskolák,okmányiroda,háziorvos,polgármesteri iroda...mennyi hőbölgőt lehetne hallani!Biztos 3-szor annyit mint itt!!Ennyit erről!