Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Pib

#251

2016-04-13 06:39

 Vasárnap kinézete jobb esetekben?!áhh nincs kedvem főzni menjünk el egy gyors kisütòs kajáért..ja nincs cipöm amiben járjak menjünk vásárolni majd ha már itt vagyunk miért nem eszünk egy étteremben.2. Menjünk túrázni,de az annyira fárasztó,hogy be kéne ugranunk egy kis ebédre vagy boltba,hogy ne,hogy éhen halljunk.Minden a kényelemről szól.mindig csak ahhoz van kedve az embernek ami neki jó nem törödik mással.mindennapi életben is sokszor bántunk meg embereket akkor itt mit törödjön mással..a lényeg,hogy vásárolni,kajálni,szórakozni tudjanak.szerintem tök mindegy ki mit dolgozik nem azon múlik ez.De igen a Kényelem a legfontosabb Gratula


Vendég

#252

2016-04-13 06:41

Egyetértek a petícióval.
Már csak azért is, mert ez egybecseng Isten parancsolatával a vasárnapi pihenőnapot illetően. Szeretném felhívni a figyelmet Isten ide vonatkozó tanítására, parancsolatára, ha úgytetszik. Tehát jól döntöttek,és ne legyen kétségük afelől, hogy ez a dolog jó. Istentől jövő dolog. Mert mit is mond Isten? Hat napig dolgozz, a hetedik napon pedig szenteld meg azt. Ahogy maga Isten is tette. Hat nap alatt teremtette az eget, a földet, és mindent, ami rajta található. A hetedik napon pedig megpihent. Olvasható a Bibliában is. Isten tehát jó szemmel nézi a dolgot. Másrészt az embereknek is kell egy kis pihenés. Én is, ahogy sokan, támogatom a vasárnapi zárvatartást. Már csak azért is, mert Én Isten tanításai szerint igyegszem élni. Ugyan akkor szeretném elmondani. Vádolom azokat az Istenkáromló ellenzékeket, akik részesei a kezdeményezésnek. Vádolom, mert ISTENKÁROMLÓ MAGATARTÁST TANUSÍTOTTAK! EZZEL ISTENNEK KELL SZÁMOT ADNIUK! NEM ÚSSZÁK MEG ANNYIT MONDHATOK! ISTENT NEMLEHET LEFIZETNI! RÁFÁZNAK!!!
Kpb

#253 Re: Re:

2016-04-13 06:41

#246: Nia - Re:  

 Akkot ki szolgálna ki téged?---pfffááá


Vendég

#254

2016-04-13 06:42

Senki nem lehet olyan önző,egyéni érdektől vezérelve,hogy elvegye honfitársától azt a lehetőséget,hogy a vasárnapot pihenéssel és a családjával tölthesse!!

Vendég

#255

2016-04-13 06:43

Mert a Vasarnap legyen Vasarnap. Meg az Ur is elintezte amit kellett 6 nap alatt.

Vendég

#256

2016-04-13 06:44

A családoknak együtt kell lenni legalább hétvégén, vasárnap!

Vendég

#257 Re: Re:

2016-04-13 06:46

#26: Pláza mami - Re:  

Válasszon másik szakmát? ha minden kereskedelemben dolgozó aki vasárnap a családjával szeretne lenni (teljesen jogosan) másik szakmát választana nem hogy vasárnap nem tudnál boltba menni de még hét közben sem! Indítsd be az agyad mielött beindítod a szád.....

MissPriss

#258 Re:

2016-04-13 06:46

#251: Pib -  

 :)   Kenyelem valoban fontos, en is meglehetosen lusta vagyok DE gondolkodni meg nem felejtettem el.  Jo lenne ha az alltalanos lakossag is vissza kapna tehetseget es elore gondolna meg mire van szuksege ahoz, hogy kirandulni, ebedelni tudjon.  Jo dolog okos emberek kozt elni.  A regi jo paraszt esz csodakra volt kepes - lassan mi mar semmire nem leszunk hanem varjuk, hogy valaki mindent elenk tegyen?   


Vendég

#259

2016-04-13 06:48

Az elmúlt években vállalkozóként sok dolgozó véleményét megismertem, miszerint fontos, hogy a hétvégéket a családjuk körében szeretnék eltölteni, és nem munkában.

Vendég

#260 Re: Re:

2016-04-13 06:49

#232: - Re:  

 Ahol ketten, akár hárman dolgoznak elég nehéz lesz megoldani a havi két vasárnapot.

mc

#261

2016-04-13 06:49

Ellenben miért ne járhatna mindenkinek Ennyi erővel egy szabad vasárnap?? A buszsofőröknek,a vasutasoknak,a gyárban dolgozóknak stb?! Ne tegyünk ember es ember között különbséget.Nekik is van családjuk.Ők is szeretnének Vasárnap együtt ebédelni a családdal.De! Nem tehetik meg.Mert épp amíg egy kereskedelmi dolgozó kirándulni vagy hétvégére indul busszal vonattal addig aki ezt vezeti éppen a családját nélkülözi! Ebbe is gondoljon bele mindenki.Köszönöm


Vendég

#262

2016-04-13 06:54

Mert a családban,és az ismeröseim között sokan dolgoznak kereskedelemben,és nagyon jo volt ,hogy a vasárnapot a család eggyütt tudta tölteni,közös programmokat tudtak csinálni,nembeszélve a vasárnapi közös ebédröl,nagyon jo volt

Vendég

#263

2016-04-13 06:58

Èn is kereskedelembe dolgozok! Gyerekeim is akkor vannak itthon szeretnèk velük lenni! Ennyi erővel mindenki dolgozhatna vasàrnap! Aki nem ebbe dolgozik nem èrti!

Vendég

#264

2016-04-13 07:00

Plázában dolgozom egy nagy ruházati boltban, a forgalmunk nem esett vissza a vasárnapi szünnap miatt, viszont amikor nyitva voltunk fél négyig alig lézengett valaki, 6kor viszont morogtak hogy már zárunk! A kereskedelemben dolgozóknak is jár az egy nap fix pihenő!

Vendég

#265

2016-04-13 07:00

Nem szeretnék vasárnap is dolgozni.

Vendég

#266 Re:

2016-04-13 07:02

#265: -  

 Én sem! Ellenben sajnos nem a Semjén kiválasztott ágazatában dolgozom, hanem folyamatosban és munkaidőkeretben, ahogy kormányunk által támogatott cégek többségében van, nem hogy vasárnap, de ünnepnapokon is beoszthatnak!

Ha valami nem tetszik, el kell menni máshová dolgozni! 


Vendég

#267

2016-04-13 07:03

Mert VASÁRNAP PIHENŐNAP ! ISTEN is nem véletlenül teremtette !!ha valakinek dolgozni kell , akkor fizessék meg jól 500% ennyi !!!!Mária

Vendég

#268 Re:

2016-04-13 07:03

#261: mc -  

 Így van! Zárjuk be az Audit is vasárnap, meg minden olyan a kereskedelemben dolgozóknak ünnepnapon, amikor mi dolgozunk!


Vendég

#269 Re: Re:

2016-04-13 07:05

#258: MissPriss - Re:  

 Libuskám! Ha heti hat napot tizenkétórzánál munkaidőkeretben, akkor neked sem lenne kedved még azon gondolkodni, hogy elmenj nagybevásárolni!


Vendég

#270

2016-04-13 07:20

Mert a Vasárnap a Gyerekeké, a családé ! kirándulni ,nagyszülőket + látogatni ,fesztiválokra állatkertben kell időt tölteni a családdal !

Vendég

#271

2016-04-13 07:20

Mert egyáltalán nem hiányzott, hogy vasárnap vásároljak. Beszéltem a boltosainkkal is. Inkább vannak szombaton este 9-ig nyitva, mint vasárnap. És nem mentek csődbe emiatt.

Vendég

#272

2016-04-13 07:21

A vasárnapot a családommal kívánom tölteni! Akinek nincs legalább 1 napra való élelmiszere otthon, már elnézést kérek, de haljon éhen! 


Vendég

#273

2016-04-13 07:22

Azért, mert mindenkinek joga van a pihenéshez, és azért, mert semmilyen szempontból nem tartom jónak, hogy a családok a tartalmas együttlét helyett vasárnap plázába járjanak.

Vendég

#274

2016-04-13 07:24

Legyetek szívesek írjátok alá.
multi dolgozó

#275 Szerintem az aláírók nagy része nem dolgozik a kereskedelemben és fingja sincs az egészről!

2016-04-13 07:26

Én örülök, ha végre visszaáll a régi rend!

Nálunk előtte mindenkinek havi egy vasárnap kellett dolgozni, de cserébe biztosak lehettünk benne, hogy minden hónapban van legalább két olyan hétvégénk, mikor szombat és vasárnap is szabad. A boltzár óta minden szombaton mindenki be van osztva és sokszor egész napra.

A boltzár előtt reggel 7-től 19 óráig voltunk nyitva, most 6-22-ig. A boltzár előtt hétköznap 19,30 körül végeztünk a zárási teendőkkel, mindenki kényelmesen haza tudott menni, most vidéki lévén délutános műszakban a hazajutás is kétséges. Mire a helyi járat bevinne a vidéki járat megállójáig, rég elment az utolsó busz.

A boltzár előtt 10 órakor még adhattam a gyermekeimnek délutános műszak után egy jóéjt puszit, a boltzár óta nincs szívem éjfélkor zavarni őket.

A boltzár előtt egy laza vasárnapi műszak volt és egy nem olyan laza szombati, kevésbé viselt meg.

A boltzár óta szombaton feszült, ingerült tömegek állnak szemben fáradt, elgyötört eladókkal, akik a tömeg miatt sokszor képtelenek az elfogyott árut pótolni, mert nem férnek el a békákkal.

A boltzár előtt volt hétvégénk, legalább kettő, most van vasárnapunk, 4. Napban ugyanott vagyunk, de amíg boltzár előtt elmentünk egy gyerekekkel ide-oda, azóta dagadt bokával vegetálok vasárnap otthon és próbálom behozni mindazt a lemaradást, amit az összes szombati munka és a hétközbeni hosszú nyitvatartás miatt nem tudtam elvégezni hétközben.

Én inkább dolgozok egy vasárnapot ehelyett a gyötrelem helyett és inkább hazaérek biztonságban, időben hétköznap, hogy jóéjtpuszit adjak a gyermekeimnek.