Ápolási díj egységes utalása

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ápolási díj egységes utalása petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-03-30 11:19

Ha szeretnéd, hogy összeomoljon a rendszer... 


Vendég

#2

2016-03-30 11:19

mertápolásidijon vagyok itton kéttközépsúlyos értelmileg fogyatékos gyerekekel akitt ellkel átni anap 24 órájában snagyonnem mindegyhogy hogy enni kell valamiből

Anonymous

#3 Re:

2016-03-30 11:36

#1: -  

 A rendszer rég összeomlott!! Ezzel csak javítami lehetne. Éveken keresztül önkormányzatok utalták, január 1-én már tudta előre minden hónapban mikor jön. Most semmi összefüggés nincs a hónapok között. Ha a fizetésed kapnád ilyen össze-vissza rendben, az is megfelelne? Van egy határidő, amit sajnos sok megyében nem tartanak be, és van hogy 8-án érkezik meg az, aminek 5-én meg kellett volna!


Vendég

#4

2016-03-30 19:47

Sziasztok!azért irtam alá a peticiot mert fontosnaj tartom.És ugye egységes utalást mindenkinek..Hiszen Pesten Somogyban már megkapták meg még pár Megye Békés Még nemm.Mindenkinek egységes utalást kérnénk. Köszönöm hogy meghalgattak

Vendég

#5 Re: Re:

2016-03-31 06:24

#3: - Re:  

 Mert szerinted Magyarországon a bank- és informatikai rendszer elbírná, ha egy napon ennyi utalást küldenének el? Ráadásul éppen abban az intervallumban, mikor a legtöbb munkáltató is utalja a munkavállalók bérét? 


Vendég

#6 Re: Re: Re:

2016-03-31 06:43

#5: - Re: Re:  

 Nyugdíjakat el bírja utalni a rendszer? Igen, el. Soha nem volt, hogy az nem érkezett volna meg 12-én utalással. Abból pedig több van, mint ápolási díj!! Amikor egy cég kiutal több száz dolgozónak ugyanabban a pillanatban fizetést, azt is el bírja!


Vendég

#7 Re: Re: Re: Re:

2016-03-31 12:00

#6: - Re: Re: Re:  

 Igen, csakhogy a versenyszférában a bérek utalásának nagy része 1-5-e között történik, a közalkalmazottakkal és a köztisztviselőkkel együtt. A bérek utalásának végső határideje 10-e. 12-én ugyan a járulék fizetés határideje van, de az jóval kisebb tétel, mint az ország több millió munkavállalójának a bére. Erre még ráterhelni plusz az összes szociális kifizetést... Nem véletlenül nem teszik!


Vendég

#8

2016-03-31 19:05

Felháborítónak találom ezt az össze- vissza utalást. Legyen kötelező minden megyébe ugyan az nap elutalni a pénzt. Veszprém megye mindig a legutolsó a sorba. Nem fogom fel miért van ez az eltérés. Van úgy hogy több mint egy hét eltelik az utalások között. Kezdem azt hinni hogy direkt csinálják ezt. Nem viccből vagyunk ápolásin. Az én férjem baloldalt le van bénulva és a bal lábát amputálni is kellett.Lehet utánam csinálni.A sok érzéketlen ügyintézőnek el kellene menni legalább egy hétre egy ilyen családhoz ápolni. Majd megtudnák mi az amit sokan csinálunk. Félre állna a szájuk azt hiszem.

Vendég

#9

2016-03-31 19:32

Aláírtam, mert:
1. Jó lenne ha ebben a kis országban minden érintett egyszerre kapná meg a juttatást.
2. Jó lenne ha a nyugdíjhoz és a családi pótlékhoz hasonlóan minden hónap X. napján, azaz fix dátumon érkezne. Kicsit kiszámíthatóbbá tenné az életünket.

Vendég

#10 Re:

2016-03-31 19:40

#1: -  

Ugyan mitől kéne összeomlania? XXI. században élünk - ha minden igaz - az informatika el kellene hogy bírja.

Akkor már egy nagy reptér (nem Ferihegy) rendszereinek rég össze kéne omlani a napi többszázezer utasnyi forgalomtól.

Ne már...

 

 

 

 


Vendég

#11

2016-04-06 10:19

Inkább örüljetek, hogy egyáltalán pénzt kaptok azért, ami egyébként kutya kötelességetek lenne ingyen!


Vendég

#12 Re:

2016-04-07 06:33

#11: -  

 Így van!


Vendég

#13

2016-05-02 12:35

Jogosnak tartom a felháborodást, ezt a kevès pènzt is vissza fogja a bank sok megyèben. Meg az ápolási díj emelèse sem lenne hátrány, mert hát lássuk be ez a "munka" 0-24 óráig tart. Ès a pènz a számlákra nem elèg.

Vendég

#14 Re:

2016-05-02 18:24

#11: -  

 De okos vagy! csoda hogy még nem sült el az agyad,

isten se nem késik se nem siet,egyszer teged is megtalal,

akkor már iaz ima sem ment meg.


Vendég

#15

2016-05-25 06:01

Nekem sem tetszik ,hogy ugy utalalnak ahigy nekik megfelel.nm ertem miert nm 2 utalni.akkor lenne szerintem a helyes.

Vendég

#16

2016-06-27 06:10

Szégyen és gyalázat ,hogy ezt a kis pénzt is fog húzva utalják.Mért nem lehet egységesen utalni minden megyének és minden hónapban ugyan azon a napon mert én mindég össze vissza kapom.Általában a Budapestiek kapják meg utoljára mért van ez?
Ildikó73

#17 Re:

2016-07-20 10:31

#11: -  

 Igen, kutya kötelességünk ápolni a beteg hozzátartozónkat. Ez igaz. De gondolj bele ép ésszel, hogy ha ápolom, akkor nem tudok ugyanúgy, ugyanannyit dolgozni. Magyarul egy seggel nem tudok két lovat megülni!! A kormányunknak pedig kutya kötelessége ezt segíteni, hiszen az ápolt és az ápoló is egész életében fizette, sőt most is fizeti az ilyen-olyan járulékokat. Az adókról már ne is beszéljünk. 

Szép napot mindenkinek!

szk.

#18 Re:

2016-07-25 07:33

#11: -  

 


Vendég

#19

2016-07-25 07:38

ha valaki kénytelen a hozzátartozóját ápolni sok esetben "főmunkaidőben", akkor vajon mikor keresné meg azt a pénzt, amiből fenntartja magát? könnyű ítélkezni, vagdalkozni, de valószínűnek tartom,  hogy egy ilyen helyzetben nem lenne már ilyen okos a t. hozzászóló! ráadásul, aki ellátja a rászoruló hozzátartozóját, az az állam válláról is levesz egy feladatot, mert nem kell ápolót, segítőt küldeni, aki napi 1-2 órában szintén pénzért segít.

érthetetlen számomra, hogy miért kell folyton egymást piszkálni......

F

#20 Re:

2016-07-27 05:27

#11: -  

 Ez aztán az okos megnyilvanulás.Sajnos attól hogy ez kutya kötelességünk ahogy Te fogalmazol attól még nincs étel a gyerek szájában nincs ruha amit adják rá nincs villany, fűtés Amit nekem kell biztosítani. Mindennap!!!! Nem az iskolában vagy. Óvodában van egész nap ahol fűtenek rá és enni adnak neki napi min.3alkalommal.nincs gyógyszer és még sorolhatnám.A nap 24 órajaban és ezt túlzás nélkül mondhatom.! figyelem kiszolgálom lesem minden kívánságát ellátom mivel szinte mindenben segítségre szorul a kislányom aki 14 évesen nem tud beszélni értelmi fogyatékos szivmuteteken van túl. Bátran viselt minden megpróbáltatást szuletese óta.Aki megharcolt azért hogy élhessen.Mivel az ő ápolása minden időm leköti nincs lehetőség arra hogy dolgozzak (És ez egyedül még nehezebb.)Várom minden hónapban ezt kis pénzt hogy a szükségleteit tudjam biztosítani.Nincs nyaralás nincs strand nincs semmi luxus arra nem telik. De amire szüksége van azt próbálom megadni. Azt hiszem többek nevében mondhatom.A hozzád hasonlók csak azt látják hogy próbálunk harcolni azért hogy kiszamithatobb legyen az ápolási díj utalás.Tudjuk azt hogy meddig kell pontosan beosztani ami van.Ennyi pénzből nagyon nehéz és igen 1-2nap is sokat számít. Az ápolási díjak mögött sorsok életek vannak akik a könnyebb út helyett ezt választották .Így csak annyit mondanék így záráskent hogy addig amíg nem kerülsz ilyen helyzetbe addig ne tegyél ilyen megjegyzéseket. 


Vendég

#21

2016-07-28 16:15

Mert felháborító hogy ilyen kulumbsegek vannak az utalások között!

Vendég

#22

2016-08-01 16:17

Azért irtam alá a petíciót, hogy tényleg legyen egységes az utalás. Én 2016 04 20-án adtam be a kérelmet és még egy fillért nem kaptam azóta!!!

Vendég

#23 Re:

2016-08-22 09:02

#11: -  

 Nekem van egy Daw sindromas kisfiam15eves annakidejen elvegeztettem minden vizsgalato mert 38eves voltam nem voltsemmibaj az eredmenyekkel megis ki a hibas. 


Vendég

#24

2016-08-23 11:35

Azért mert én is beteg gyermeket nevelek és jó lenne ha egységesen utalnák az ápolásit családi többi szociális ellátást ugy ahogy a nyugdijakat is. Köszönöm

Vendég

#25 Re:

2016-08-27 05:45

#11: -  nem kivánom neked azt amit én áttélek a beteg gyermekemmel.szivesen odaadom neked az ápolásimat ha visszakapom a gyermekem látását és lábra állitod.miért vagy ilyen rosszindulatu?