ADHD -s gyermekeket nevelő családok alapítványa


Vendég

#26 Re:

2016-02-17 18:45

#9: -  

 nekünk ennél nincs fontosabb éš kívánom,hogy ne ismerje meg ezt a helyzetet!!

Mona

#27 Monika

2016-02-18 07:12

Kisfiam 9 éves ADHD. Nekünk nagyon nagy problémánk van, épp most tanácsoltak el minket az iskolából, mert a tanító néninek nincs kapacitása ezzel foglalkozni,mindig ő a hibás, sosem hisznek el neki semmit, kiturták, most gondban vagyunk hova vigyem? Ja...ami a legfontossabb jól tanul, nagyon jól, imád iskolába járni, imád tanulni.Eléggé rettenetessen érezzük magunkat.A tanárnéni mindig azt mondja a fiamnak NEM LEHET MINDIG MINDENT AZ ADHD-RE FOGNI!


Vendég

#28

2016-02-19 09:30

Az unokám ADHD-s, így ismerem, szenvedem a problémát.

Vendég

#29

2016-02-19 13:43

Mert van érintett, kamaszfiú a családomban.

Vendég

#30

2016-02-19 17:57

Tisztelt Szervezők!
Azért írtam alá a petíciót,mert az én fiam is ADHD-s.Sajnos nála,hiába hordtuk több helyre is,nagyon későn ismerték fel.A magas,átlag feletti IQ-ja(138),sem segítette a felismerést.Most már 18 éves elmúlt és a 8.iskolát járja,ami alapítványi,és félek,hogy nem fog tudni leérettségizni.Sehol sem kapta meg aut a segítséget támogatást amit megérdemelne.Mára sajnos tele van kudarccal,alul értékeli önmagát és depresszív tüneteket produkál.Rossz látni egy szép,okos nagy fiú milyen nehezen éli meg a mindennapokat.Jó lenne ha a gyerekeknél mihamarabb felismernék az ADHD-t, és nem bánnának velük méltánytalanúl az oktatási intézményekben.Képezzék ki a pedagógusokat,illetve minden iskolában kivétel nélkül foglalkoztassanak gyógypedagógisokat és pszichológusokat teljes állásban.
Köszönöm,hogy foglalkoznak a témával és tesznek is!!!!!!!
Jó,hogy vannak!!!!
Üdvözlettel:
Holubné Kiss Andrea

Vendég

#31

2016-02-21 13:39

A gyerekekért mindent!

KAERAN
Vendég

#32

2016-02-21 23:00

Mert ilyen bélyeggel illetett gyereket nevelek. S büszke vagyok rá! Arra, ahogy nap mint nap kezeli a megaláztatásokat... Megértés nélkül, meglátás nélkül, beskatulyázva viszonyulnak hozzá azok akik tudják, hogy " papíros". Érdekes ahol, akik nem tudják, tudnak emberhez méltóan bánni vele. Mo-n a hiperaktiv jelző pejoratív lett. Lépten nyomon hallom gyerekekre, nagyobbakra használni ha azok nem hajlandóak passzívan létezni mint sz. a fűben. Egy idős úr mondta a napokban látva ahogy a fiaim játszanak. " Végre igazi gyerekek... Olyan jó látni hog vannak még gyerekek akik nem felejtettek el játszani, akár csak gyermekkoromban" Legszívesebben kezet csókoltam volna az öregnek. Ezek a gyermekek, fiatal felnőttek elfogadó s megértő, értő közösségben teljesítenek és " gyógyulnak" a legjobban. Számomra az nem opcionális, hogy egyik helyről másikra küldözgetik a családot (Nev.tan<=> pszichiáter <=> fejlesztő) s egyik sem tud hathatós segítséget nyújtani. S mondjuk másfél év elteltével feldobják a labdát, hogy adjunk neki Ritalint... Meglátjuk, hogy reagál. Kikérem magamnak. Elvettek tőlünk s ezen tapasztalatok alapján úgy gondolom nem csak tőlünk olyan "aranyidőt " mikor rendkívül jól fejleszthető lett volna a fiam. Én találtam meg neki az összes olyan terápiát ami valóban segített s nem az előbb felsorolt kombó ( lovasterápia, masszázs, alapozó torna, TSMT torna, GABA, Magne B6, hallásterápia, s nem utolsó sorban elfogadás és szeretet) Ideje rendet tenni a fejekben, mert a velük foglalkozó tanárok s sokszor fejlesztők sem tudják mit kell tenni. Az iskolában nem a személyre szóló fejlesztést kapják. A szakértői bizottság vizsgálat nélkül BNO kód alapján sablon sz.-i véleményt ad. Saját tapasztalat, bizonyítható. ( saját pl.: nem tudom vállani a viselkedés terápiát inkább megtanítom olvasni) Nagyon sok ADHD címkével ellátott ember hiperérzékeny erre a világra s szerintem nem bennük van a hiba. Minden lehetőségünkkel és erőnkkel, tiszta szívvel és szándékkal segítsük őket!

KAERAN

#33 Re: Monika

2016-02-21 23:05

#27: Mona - Monika  

 Szervusz! Hasonló cipőben! Lehet jobban jártok magántanulóként! Minden elismerésem, hogy a fiad imád tanulni és iskolába járni. Imered Dr. Dúró Zsuzsanna tehetséggondozó pszichológust? Ő Bp-en van. Kimondottan hasonló gyermekeknek hozott létre alapítványt és tehetséggondozó iskolát. Most nem engedett csatolni. Keress rá a nevére a neten! 


Vendég

#34

2016-02-23 11:41

Van egy 7 éves ADHD-s fiam.
Szilvi

#35

2016-02-24 19:53

♡ Atipeti ♡


Vendég

#36 Re:

2016-02-24 20:02

#35: Szilvi -  

 Köszönöm! Sokat jelent, és sokat számít nekünk!


Vendég

#37 Re: Re:

2016-02-24 20:10

#36: - Re:  

 ♡♡♡

monyo

#38

2016-03-17 15:39

Nekem ADHD-s a fiam. Középiskolában semmilyen fejlesztést,támogatást nem adnak.Adnának de nincs szakemberük.

None

#39 Re: Re:

2016-03-19 19:58

#15: - Re:  

 Így van, ha valakinek nem tetszik neki egy petíció miért nem lapoz tovább? Attól jobb a közérzete, hogy idefirkál egy ocsmány kommentet, hogy még jobban belerúgjon az ADHD-ben érintettekbe? Szégyellje magát az ilyen...

None

#40 Re:

2016-03-19 20:04

#32: KAERAN -  

 Azoknak a "szakembereknek" kéne Ritalint adni akik csak ennyit képesek mondani. Aztán kb akkora dózisra állítani őket, hogy a nevükre se emlékezzenek, nemhogy a cinikus "javaslataikra"


Vendég

#41

2016-04-27 10:49

Mert nem elég az utat ismerni,azon járni is kell!!!!!

Vendég

#42

2016-10-10 08:42

 6 éves fiam ADHD s óvodában nem jelezték, hanem mindig büntetésben volt, külön ültették kizavarták a teremből.... Hónapok óta nem kapunk segítséget hiába fordultunk szakemberhez. Teljes felörli a családot főleg engem(van egy 4 hónapos kistesó is neki sem jó az állandó vitás feszült légkör...) Nagyon hálás lennék a segítségért :(


Vendég

#43 Re:

2016-10-13 14:38

#34: -  

 Szia.nekem is 7 éves a fiam.van elérhetöséged?facebook?

Zsuzsa, szülői Fórum,

#44 összefogás, tegyük komolyan

2017-02-12 07:38

  Örülők hogy valaki tesz valamit ezért a gyerekekért!  Irjuk alá sokan. Egyetértek veletek, a petíció készítőjével,  Nekünk is ugyanaz a gondunk autista ( SNI ) szülőknek,  Ám sem egy petíció, sem egy kis mogzgólódás nem elég.... Erre rá kellett jönnöm, két évnyi hasonló érdekképviseleti tevékenység után, több elinditott petíció után is mondom folyamatosan, hogy sokkal több kell ennél. Sem a Tanitanek, sem Sándor Mária nem tudott elérni átütő eredményt, ez a szomorú, még úgy sem, hogy hogy tömegek voltak a Kossuth téren. Lázongani kevés. összekéne ülnünk, és valami stratégiát megbeszélni, amiből érdemi hatás is látszik, ha egyáltalán lehet, (szülői jogi Fórum alapítója)


Vendég

#45

2020-08-18 14:37

Az én fiam is ADHD-s, és borzalmas ez az oktatási rendszer az ilyen nehézségekkel küzdő gyermekek számára. A pedagógusok felkészültsége és hozzáállása, kritikán aluli. :(