Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#401

2015-11-02 15:18

azért, mert mostanában elkeseritő az állatokról szóló történetekről olvasok a neten. pl Cecil, az afrikai oroszlán, a Dániai állatkert
oroszlánja /elaltatták, mert genetikailag nem felelt meg/, Mário a zsiráf szintén genetikai problémás. Bármi a probléma, nem az állat a hibás !!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#402

2015-11-02 15:21

Mert undorító volt amit csinált az igazgató !!!!!!!!! Állatok közelébe sem szabadna engedni az ilyen szarházi gyilkost !!!!!!!

Vendég

#403

2015-11-02 15:21

Azért írtam alá,mert minden szempontot figyelembe véve,lett volna megfelelő módja,hogy élve elfogják az állatott,esetleg ha bevonják az Állatvédők egy másik csoportját,akik eddig is sikeresek voltak,az élve befogásban.Esetleg az Állatmentő Liga,ahogy olvasom is.

Vendég

#404

2015-11-02 15:22

A Magyarországra érkező farkas történetéért mindenképpen felelős. Nem tudta problémamentesen megszervezni.
Nem élményt, hanem csalódást, szomorúságot okozott az állatkert látogatóinak.
Pécs város vezetőitől joggal várják el a polgárok, szavazóik a határozott cselekedetet!

Vendég

#405

2015-11-02 15:23

FELHABORITO

Vendég

#406

2015-11-02 15:25

Mélyen elítélem a tettét!


Vendég

#407

2015-11-02 15:26

Nem a puska lett volna a megoldás! Az igazgató a védett, kihaló félben lévő állatok trófeáival való fényképei okán sem való egyetlen állatkert élére sem!

Vendég

#408

2015-11-02 15:26

Felháborítónak tartom, hogy nem volt elég egy altatólövedék! Ez gyilkosság! Láttam a hozzászólásokban, hogy mi lett volna ha megharap valakit? De szerintem, ahogy lelőtték, úgy el is altathatták volna, mármint, elkábították volna, és vissza a ketrecbe.

Vendég

#409

2015-11-02 15:29

Szerintem álszent.

A pszichológusok szerint a pszichopaták intelligensek és nincsenek empatikus érzésük de nagyszerűen utánozzák a sajnálatot.

Azért ő elárulja magát: A farkast megcsípte az áram, degradál. Az állat szerinte dühös lett, ellenségesen viselkedett.

Ez az ember a rábízott farkasról jót nem mondott.

Vendég

#410

2015-11-02 15:31

Elég beütni Szatyor Miklós nevét a google képkeresőjébe és kiderül mekkora vadász az ember! Megnyúzott TIGRISBŐRREL kanapéján ül...

Vendég

#411

2015-11-02 15:34

Neki,nekik nem az ártatlan élet kiontása lett volna a feladata!Hanem felelős állattartóként olyan körülményeket teremteni hogy az a szerencsétlen "vadállat"/aki fogságban született/ne tudjon megszökni!!!!

Vendég

#412

2015-11-02 15:35

Emberi mulasztás okán szabadult el az állat.De az életével kellett fizetnie. Igazságtalan és felháborító az eset. Az altatópisztoly használata lett volna az egyik alternatíva.

Vendég

#413

2015-11-02 15:35

Azért mert nem állatbarát módon intézte a dolgot és még meg is akarta magyarázni. Nem elpusztítani hanem befogni kell azt az állatot. Tudnia kellet, hogy az a kutya (farkas) vissza akart menni oda ahonnan elhozták. Alkalmatlan vezetőnek.

Vendég

#414

2015-11-02 15:37

Felháborítónak tartom hogy egy védett állatot kilőnek éles lövedékkel.Nem hiszem el hogy egy altató lövedékkel nem lehetett volna megoldani a helyzetet.Nem azért utazott a drága több ezer kilóméteren át hogy itt lelje a halálát.

Vendég

#415

2015-11-02 15:37

Nem kellett volna egyből megölni azt a szerencsétlen állatot,miért nem kábító lövedéket használt,ez egyszerűen a szememben GYILKOSSÁG !

Vendég

#416

2015-11-02 15:37

 Azért írtam alá a petíciót, mert az Állatkert lakóit gondozni és védeni kell, nem pedig vadászni rájuk... Furcsa, hogy az állatkerti igazgató vadászteljesítményeire büszke.. 


Vendég

#417

2015-11-02 15:39

Mert egyetèrtünk a tartalmával

Vendég

#418

2015-11-02 15:39

Tiltakozom a szakmaiatlan barbár cselekedet ellen ! Nem állunk olyan jól a földön hogy irtsuk az élőlényeket, ahelyett hogy óvnánk! Ha nem tudja megőrizni és szakszerűen befogni alkalmatlan a feladatra!
NZs

#419 Gondolkodjanak emberek!

2015-11-02 15:40

Tisztelt Szerzők, tisztelt hozzászólók,

én senki oldalán nem szeretnék állást foglalni, de azért a tényeket látva ismét elképedtem, hogy a magyar ember mennyire ostoba tud lenni. Lemondásra szólítanának fel egy olyan embert, aki egy veszélyes vad szökése után saját testi épségét is veszélyeztetve vasárnapi ebéd helyett a város környéki erdőben a szökött vadat kereste, hogy a polgári lakosság közül senkinek bántódása az üggyel kapcsolatban ne lehessen. 
Tisztelettel kérdezem, hogy azok az emberek, akik ezt a kezdeményezést támogatják, hol voltak ugyanebben az időben? Miért nem voltak a helyszínen és miért nem tették meg a szükséges lépéseket az állat élve befogásával kapcsolatban?
Miért van az, hogy Magyarországon mindenki utólag okos?
Annyira tudatlanok az emberek, hogy a nyilvánvaló veszély és figyelmeztetések sora ellenére a Mecsek vasárnap is hemzsegett az erdőjáróktól, mert: "-Biztosan nem itt van, kicsi az esélye..."
Ehhez képest a Tubesnél találkoztak vele.
Tisztelt Hölgyek és Urak! Kérem gondoljanak bele, hogy mi lett volna, ha Önök szemtől szemben találkoztak volna a "fenyegetően fellépő" vaddal, aki képes arra, hogy pillanatok alatt kioltsa az életüket?

Melyik verziót szeretnék?
Teremjen ott az állatkert vérengző igazgatója és egyetlen jól irányzott lövéssel, különösebb szenvedés nélkül "humánus módon" védje meg az életüket és tegye ártalmatlanná a vadat?
Esetleg telefonáljanak az állatvédőknek, hogy hozzanak gyorsan altató lövedéket, kötelet, ketrecet vagy valamit, majd próbáljanak sakkozni a fák között a farkassal, de amíg ideérnek, addig is kártyázunk vele egyet egy tea mellett?

Kérem, hogy gondolkodjanak?
Esetleg a másik verziót is vegyék figyelembe:
Az Önök által vezetett intézményből megszökik egy emberre is veszélyes vad és szabadon kószál a turisták között. Önök megpillantják, de csak néhány másodpercük van helyesen dönteni?
Hagyják elmenni és kerestetik tovább a sötétben vagy helyben marasztalják és pontot tesznek az ügy végére?

Természetesen az állatok értelmetlen kínzásával és öldöklésével én sem értek egyet. Aki kutyát vontat vonóhoroghoz kötve, ugyanazt érdemli.
De én személy szerint hálás vagyok az igazgatónak, aki megoldotta ezt a veszélyes problémát és biztos vagyok benne, hogy ha lett volna lehetősége, ő is arra szavazott volna, hogy maradjon életben az újonnan a városba került állat. Bizonyára ő teljesen tisztában is volt az értékével és nem szerette volna elveszíteni, de hogyan magyarázták volna meg az esetlegesen a farkas áldozatául eset többi állat - neadjisten - ember életét?
Mert néhány napig bizonyára elviseli az éhezést, de előbb-utóbb ennie kellett volna és aligha ment volna ki a rétre legelni.
Az őzek, szarvasok, vaddisznók, egyéb vadak védelmében ez egy ROSSZ, DE SZÜKSÉGES lépés volt!

Kérem, hogy gondolkozzanak, mielőtt butaságokat írogatnak. Vegyék előbb figyelembe az egyenlet mindkét oldalát, mielőtt a megoldást próbálják kitalálni!

Igazgató Úrnak a családom nevében köszönöm a gyors problémamegoldást és bár az állatot, mint élőlényt szintén sajnálom, egy emberélettel nem hasonlítható össze! Jó döntés volt, RESPECT!

Tisztelettel:

N.Zsolt

 


Vendég

#420

2015-11-02 15:40

Mert állatvédő vagyok!!!

Vendég

#421

2015-11-02 15:41

Fődet rá!
Nyamii

#422 pff

2015-11-02 15:42

Erre baszátok meg, van eszetek! :D


Vendég

#423

2015-11-02 15:45

Elég lett volna egy altató injekció. Imádom a farkasokat!

Vendég

#424

2015-11-02 15:45

Egy ilyen "szakember" pontosan tudhatná, hogy milyen módon kell egy elkóborolt állattal bánni.
Andi

#425 Re: Azt hittem vicc

2015-11-02 15:46

#386: Egy átlagos pécsi lakos - Azt hittem vicc 

 1. Szabadult már el veszélyes állat Budapesten is, riasztották a megfelelő és alkalmas szerveket, és befogták, majd visszavitték a helyére, vagy szabadon engedték az arra kijelölt élőhelyén.

2. Ha ott laknék Pécsett, és jeleznék, hogy elszabadult egy farkas, ezért "kirándulási tilalom" van, akkor nem mennék kirándulni és ilyen formán nem lennék veszélyben, mivel a farkas nem a sarki vegyesbe indult...

3. A farkas alapvetően nem veszélyes az emberre, kifejezetten tart tőle, lehetőleg elkerüli - főleg egyedül, tehát a helyzet nem mondható annyira kritikusnak. Ha egészséges állatról van szó, annak ez a normális viselkedése.

Nem tudom más hogy van vele, nekem kifejezetten gyomorforgató látvány az, aki állatkert igazgatóként a saját házában nem az sk vadászatából származó bőröket tart (merthogy Baranyában nem jellemző a kilőhető tigris) és azok mellett pózolva hadovál az állatvédelem és a vadászat összhangjáról... Én szeretem a kutyákat, ezért nem tudnám elképzelni Totó kitömött buksiját a hálómban. Ha szeretem az állatokat, nem lövöm le őket.

Van az az eset, amikor a saját és/vagy a környezete érdekében meg kell szabadulni egy állattól - de az elhangzott infók alapján ez nem az volt, és ezt egy igazgatónak tudni kéne. Ez a pasi csak szeret vadászni. Ha jó igazgató lenne, akkor ezt félrerakná, és a valóban legoptimálisabb megoldást keresné. A petícióval elindul egy folyamat, ahol olyanok döntik el a sorsát, akik nem csak a hírekből olvasták, hogy "lelőtte a farkast", és nem csak ezt veszik figyelembe. Ez semmiképp sem felesleges, ezért írtam alá. :)