Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!

oncogito

#351 Re:

2015-11-02 14:00

#329: Anonyma -  

 Az egész világ nem az emberé, az állatoknak is van joguk élni és létezni. Ha az ő élőhelyükre megyünk, legyen elég infónk, tapasztalatunk a viselkedést illetően.

Nem lehet kipusztítani az egész világ élőlényét, attól semmi nem lesz biztonságosabb.

Az ember a történelmünk egész folyamán ezerszám öli embertársát -- mi a teendő ilyenkor a biztonság érdekében?


Vendég

#352

2015-11-02 14:03

Mert a farkasokkal vagyok és utálom az olyan embereket,akik nem élnek,hanem visszaélnek a hatalmukkal,pozíciójukkal!
KisHerzog

#353 .

2015-11-02 14:05

Párszáz éve az európai erdőkben hemzsegtek a farkasok, medvék, vaddisznók, és egyéb vadak. Az ember betört az állatok élőhelyére, letarolta az erdőket, kiirtva az állatok jelentős részét. Mára eljutottunk oda, hogy az állatkert -ahol elvileg az állatok védelme és szaporítása lenne a fő szempont- igazgatója is mészárolja a jószágot... A röhej csimborasszója... 


Vendég

#354

2015-11-02 14:06

Ne történjen ilyen soha többé - Cecil, zsiráfok és a kedves elefántok védelmében!

Vendég

#355

2015-11-02 14:08

Alkalmatlannak tartom,ha ilyen módon oldotta meg ezt a helyzetet!Felelős,tanult vezető nem így gondolkozik...dönt... és NEM így cselekszik! Felháborító!!!!!!!!

Vendég

#356

2015-11-02 14:08

Elfogadhatatlan,ami történt.
Àllatvédő vagyok.

Vendég

#357

2015-11-02 14:12

Az állatkert vezetője hivatásához méltatlan döntést hozott, ez megkérdőjelezi szakmai alkalmasságát.
HumanRightsFirst

#358 Re:

2015-11-02 14:15

#1: -  

 Az osszes beteg ferdehajlamu allatvedonek uzenem, hogy lattam a kissracot aki a nagymamajat is elvesztette es nem csak lelki, de maradando testi seruleseket is szervedett. Ezek utan nem is gondolkoztam volna az azonnali kilovesen, hiszen egy olyan ugyes allat ami ekkora keritest atmeszik kesobb es ehesen csak veszelyesebb lehet. De a farkas egy allat, njem lehet felelossegre vonni birosag elott, viszont remelem azokat az "embereket" akik egy gyilkos ragadozot tamogatnak meg lesz a melto felelossegre vonasuk! Ja az eszebe se jutott senkinek, hogy az igazgato urat inkabb azert kene kerdore vonni, hogy miert is szokott meg az allat? Innen is latszik, nem csak gonosz de buta nepseg irja ala a peticiot!
Szegyeljetek magatokat satan kutyai!


Vendég

#359

2015-11-02 14:18

Mert ilyen "ember" nem lehet semmiféle kapcsolatban állatokkal, szerintem fel kell jelenteni állatkínzásért.

Vendég

#360

2015-11-02 14:20

Igazságtalan, erkölcstelen de sajnos emberi tulajdonság, hogy egy vadállatot csak éles lőszerrel lehet hatástalanítani. Főleg egy olyan vezetőnek akinek eszközei között szerepel az altatópuska is.

Vendég

#361

2015-11-02 14:20

Mert ahelyett hogy élve fogták volna be, a kényelmesebb és gyorsabb megoldást választották: KILŐTTÉK! Pedig annyira drukkoltam neki! A hosszú úttól megzavarodott állatot hagyni kellett volna megpihenni, élelmet és vizet kitenni neki ott azon a helyen ahol már lezártak és kiürítettek mindent. Reggel világosban kábító injekcióval be lehetett volna fogni.

Vendég

#362

2015-11-02 14:22

Velemenyem szerint, mint hozzä nem ertö, azt gondolom, hogy egy ilyen intezmeny vezetöje felelösseggel tartozik a räruhäzott feladatnäl fogva is es mint igazgato, hogy a rendelkezesre ällo epületek, keritesek stb. eszközök, melyek biztositjäk a biztonsägot, AAZ ällatoknal es az embereknek egyaränt rendben legyenek.Ne legyenek megrongälva, ne legyenek hiänyosak stb.!!!!!

Vendég

#363

2015-11-02 14:26

Amilyen körülmények között az állatokat tartják, nem csodálom, hogy a farkas megszökött. Máshol, ha kutyákat tartanak ekkora kifutókban régen kijönnek az állatvédők!

Egyébként nem kellett volna kilőni a farkast, ami működik éles lőfegyverrel, miért ne működne altatólövedékkel.

Véleményem szerint emberi szándékosság is közrejátszik, Szatyor úr ismét meg akarta lovagolni a híreket , tudomásom szerint imád szerepelni, "nyilatkozni".

Egyébként a többi állatot is érdemes lenne megnézniük az állatvédőknek is akár, főleg a csimpánzok vannak embertelen körülmények között!! Tervezik a felújítást, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Jó lenne ha valakik végre a körmükre néznének, mit is csinálnak ott -- milyen körülmények között vannak az állatok.


Vendég

#364

2015-11-02 14:26

Soha nem az állat a hibás! Az EMBER vette el az életterét! Szivből gyászolom kedvenc vadállatomat, a farkast!!

Vendég

#365 Re: Re:

2015-11-02 14:27

#358: HumanRightsFirst - Re:  

 Úgy értelmesen csak. Gondolom, úgy a hozzászólásodból, hogy te javaslod a "romák által meggyilkoltak" után a romák elleni vadászatot. Csak mert egy és ugyanaz amit te emlitesz. Csak mert egy vadállat rátámad az emberre, attól te kiirtanád az egész fajtáját? Tisztázzunk azért pár dolgot.

- Nem Ő akart az állatkertbe menni.

- Nem ő neki kell figyelnie arra, hogy ne jusson ki, hanem az ott dolgozóknak.

- A fogságban tartott állatok gyakrabban mutatnak agresszivitást ha szökésük után emberrel találkoznak.

- Minden élőlénynek joga van élni, és már ne haragudj, de amig altatópuskával lelehetett volna szedni, addig felesleges az éles lőszer, és nm hiszem, hogy az igazgató úrnak az altatópuska volt a kezében, majd amikor látta hogy agresszív akkor lerakta és az éles lőszerért nyúlt.

Érdekes....nagyon nagyon érdekes...

"én nem vagyok pacifista, az ember megérdemli hogy kipusztítsa a faját, mert ha nem, eléri, hogy kipusztítja a környezetét" - ismeretlen szerző


Vendég

#366

2015-11-02 14:27

Állatkertet vezetését ellátó személy ilyen hibát nem követhet el.Számos más megoldás között válogathatott volna. Alkalmatlan munkakörének ellátására.

Vendég

#367

2015-11-02 14:30

Egy allatkert igazgatonak odaadonak kell lennie a ra bizott allatokert ugy mintha a sajatjai lennenk! O nem valo igazgatonak hisz az allatokhoz se ert ha a szokest nem tudta megakadalyozni (karanten, szokatas stb kellett volna) es utana meg raadasul o lovi le! Szegyelje magat!!!

Vendég

#368

2015-11-02 14:33

Egy állatkert igazgatója ne lövöldözzön állatokra. Különösen ne olyanra, amelyik épp az ő hibája miatt szabadult el.
Sajnálni nem kell, bármelyik vágóhídon könnyen talál munkát.

Vendég

#369

2015-11-02 14:33

Ha éles lőszerrel ki tudta lőni, ki tudta volna altató lövedékkel is! Tipikus példa ez arra hogy hogyan oldjuk meg "könnyebben" a problémát...

Vendég

#370

2015-11-02 14:35


Azért írtam alá, mert felháborított az állatkert igazgatójának
a nagyon-nagyon rossz döntése és valóban alkalmatlan egy
ilyen pozició betöltésére

Vendég

#371 Farkas

2015-11-02 14:35

Felhàborìtònak tartom hogy kilőttèk ezt az àllatot,ùgy gondolom egy àllatkert igazgatòjànak az lenne az egyik legfőbb feladata hogy megvèdje az àllatokat/többek közt/.Mièrt nem lehetett kàbìtòlövedèket hasznàlni?Ez elfogadhatatlan!!!!!!


Vendég

#372

2015-11-02 14:36

Aláírtam,mert nem szeretem és soha sem szerettem,ha egy védtelen-nem mellesleg védett és ritka- állat az emberi hanyagság miatt bűnhődik és/vagy hal meg. Véleményem szerint hiba volt feladni ilyen hamar a keresést. Ha egy ember tűnik el,azt hónapokig vagy évekig,évtizedekig keresik. Miért lenne egy állat kevésbé fontos? Ugyan olyan értékesek. Év tizedekkel ezelőtt kihaltak innen ezek a csodás állatok. Tény,hogy veszélyesek. Tény,hogy vadak. De akkor se kell őket bántani,mert vadságuk és függetlenségük teszi a farkasokat csodálatossá. E mellett eszmei értéke nem mellesleg 200.000 Ft. Ez a baj az emberekkel. Félnek mindentől. Szajkózzák folyamatosan,hogy védeni kell a természetet...ennek ellenére még is írtanak mindent. Sokaknak nem számít egy példány halála. De azon a példányon is múlhat a faj fenn maradása. Támogatom az igazgató lemondását!

Vendég

#373 Re: Re:

2015-11-02 14:37

#358: HumanRightsFirst - Re:  

 Ha elolvastad volna a hozzászólásokat, talán feltűnt volna, hogy a legtöbben azt ugyanúgy nehezményezik, hogy miként lehetséges, hogy a farkas kiszökhetett a helyéről. Ezt szinte mindenki ugyanúgy felrója Szatyor igazgatónak, ezzel is igazolva alkalmatlanságát. Ez úgylátszik elkerülte a figyelmedet, köpködő.


Vendég

#374

2015-11-02 14:42

Mert szerintem nem dilettánsokra, hanem szakemberekre kell bízni az állatok és a természet védelmét. A jó, hozzáértő természetvédelemmel az embereket is maximálisan védjük.

Vendég

#375

2015-11-02 14:42

Mert felháborítónak tartom, hogy egy az állatok védelmével megbízott ember ezt az egyetlen, embertelen megoldást találta az állatkert által elkövetett hiba megoldására. Mert abban megegyezhetünk, hogy nem a farkas abban a ludas, meg tudott szökni az alkatkertből. Ráadásul egy emberhez szokott állatról beszélünk, aki nagy valószínűség szerint nem támadott volna emberre. Ez igy sokkal egyszerűbb volt, mint szakszerűen befogni az állatot....és szégyenletes is!!!