TABÁN megmentése

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) TABÁN megmentése petíció automatikusan generált fórumtémája

Frászkarika
Vendég

#101

2011-05-01 20:56

A Tabánba 3 óvodából, 2 általános iskolából (Lisznyay u., Gellérthegy u., Krisztina tér) és 3 gimnáziumból(Szent Gellért, Petőfi, Szilágyi) járnak gyerekek sportolni és játszani, plusz ott a Meteor sportegyesület a Bethlen-udvarban, 70 tájfutó gyerekkel. De belvárosi kisklambókat is szoktak áthozni, piciket és nagyobbakat is.
A jelszó tehát: A TABÁN A GYEREKEKÉ!
És nagyszerű, hogy a tabáni kutyások olyanok, amilyenek: http://tabanikutyabaratok.com/
Kicsit lejjebb görgetve ott az ő petíciójuk is.)

Vendég

#102 vendég

2011-05-01 22:26

#98: Tabáni -  

 Ha kell megyünk ahányan kell. Viszem az árnyékomat is :)

De tényleg!!! Menjen már el az egész Tabán és a Naphegy lakossága erre a felvételre!!!

Azt hiszem lesnének egy nagyot a Nagyok!!! Erre tuti nem számítanának. A gyerekekről is lehetne egy riportfilmet forgatni. Ők nagyon őszinték még. Olyan beszólásokat mondanak, amit mi nagyok csak körülírva mondunk ki. Belőlük meg dől a kriktika és nagyok cukik, amikor fel vannak háborodva :)

Tomibá
Vendég

#103

2011-05-01 22:40

Nincs mit modnanom... Zöld területek nélkül a város még élhetetlenebbé válik, a gyerekeknek még egészségtelenebb lesz. És egyébként is... ugyan ne tegyünk már mindent tönkre, ha nem muszáj.
pk
Vendég

#104

2011-05-01 23:06

Nem vagyok a Naphegy-Tabán lakója - ahogyan a petíció megelőlegezte -, de attól még fontosnak tartom, hogy ne rombolják tovább a Tabánt.
több_zöldet
Vendég

#105

2011-05-02 00:57

Felháborítónak találom ezt. Ott a Várbazár, újítsák fel azt!!! Tökéletesen alkalmas rá.
vakrep
Vendég

#106

2011-05-02 13:30

semmi bajom nincs azzal, hogy a belvárosban borpiknik hely legyen, csak egy gondom van, hogy már megint egy zöld területből csinálnak valamilyen szinten beépítetett, szerintem most kihasználatlan a tabán ez nem jó, de ugy használják ki, hogy házakat bontsanak le ott legyen a kocsma
csá
Lucidlinux
Vendég

#107

2011-05-02 16:00

A Tabán 100%-ban kihasznált gyönyörű zöld városi park.

Bojár találta ki a "kihasználatlanság" kifejezést, hogy a privatizációnak megágyazzon, ezt öntötte le ezzel a borfalu öntettel. Egyébként piknikezni addig tudsz ott, amíg rá nem teszik a kezüket.

Ha ez segít fordítok, jól értek újbeszélül:

A park "kihasználatlan" = nincs beépítve (miért is kellene???).
Hasznosítani kell = el kell adni a haveroknak és ők majd beépítik.
Ez az amit nem fogunk hagyni.

Vendég

#108

2011-05-02 17:07

Egyetértek az előttem szólóval, 100%-osan ki van használva a Tabán! Mi, itt élők és más erre látogató emberek "használjuk" és szeretjük, úgy ahogy van.
Valahol azt is olvastam, hogy teljesen üres délelőttönként a Park. Igen? Talán azért, mert az emberek dolgoznak, a gyerekek pedig iskolában vannak?! Melyik park van zsúfolásig tele mondjuk kedden 11-kor?! Erre mondják azt, hogy "előbb gondolkozz, aztán beszélj"!
39-es
Vendég

#109 A Tabán marad!

2011-05-02 22:57

A Tabán gyerekkoromban szinte erdő volt. Minden nagyváros küzd a zöld területekért, és akkor most beépítenék? Nem szabad.
Ne keverjük bele a politikát, miért ne lehetne végre civil összefogás? Azért megjegyzem: sok olyan érv hangzik el, amit az I. kerület vezetésének szája íze szerinti, miért nem akadályozzák meg ők ezt? Nekik kell az engedélyt kiadni majd, és a fővárosnak, szóval aki tiltakozik, csak tudja, kik ellen tiltakozik.
Ezt a parkot nem szabad megbolygatni. Jelezzük, hogy bármi történik, kiülünk a fűre, és nem megyünk el.
Helyette a Várkertet hozzák rendbe, ott lehetne néha vásár is, egye fene.
ORO
Vendég

#110

2011-05-03 00:10

Ezt nem hiszem el...:-((((

Vendég

#112 Kérdés

2011-05-03 11:55

Sziasztok!
Két kérdésem lenne.
Mennyire valószínű, hogy az itt "aláírtat" elfogadják?
Mert sajnos sezrintem ezt nem fogadják el hivatalosnak.
Vitt be már valaki pld. Naphegyre a Nyárs utcai óvodába aláíróívet? /A héten van oviba jelentkezés./
Naphegyi Anya
Vendég

#113

2011-05-03 12:02

Mi hétköznap is ki szoktunk menni.Pld. Nagyon jó volt 2 hete sárkányozni is. Gyógyulófélben voltunk, ezért délelőtt 2 gyerekkel.:)
A Naphegyi játszótér du. 4 után tömve van és nyáron napos, labdázni se lehet a sok gyerek miatt.
A Czakó sportpálya szinte mindig edzés van- kis játszótér megszűnt ott...
Maradt nekünk a Tabán. Most már az se lesz????
Kellenne egy levlista, illetve aláírás konkrét időpontjait, helyszíneit valahol meghirdetni.


Vendég

#114

2011-05-03 12:05

Sokan gyűjtik az aláírásokat is. (De nem elegen.)
Jó ötlet a Nyárs utcai óvoda. Küldök szívesen ívet, ha bemenne oda.

Vendég

#115 Re:

2011-05-03 12:09

#114: -

Jó lett volna már múlt héten is, mert volt nyílt nap.

A Tabanmegmentese@gmail.com-ra írjak?

 


Vendég

#116

2011-05-03 12:13

Igen, és már küldöm is!
Tozyne
Vendég

#118

2011-05-03 14:09

Május 1-én voltam a férjemmel Veres Zoltán Tozy-val a TABÁNBA!!!!!!!
Skorpió, Beatrice és Edda koncerten!!!!!
NAGYON JÓ VOLT!!!!!!!!
székely katalin
Vendég

#119 szekelytunderkert@gmail.com

2011-05-03 15:33

Ha valaki azt hiszi ez a beruházás nekünk,vagy a turistáknak készül,az téved.Ez a történet azokról a beruházókról szól,akiknek értéktelen minden olyan terület,ami nem hoz profitot.Az Oxygen wellness sem nekünk épült,hanem egy szűk rétegnek,akik a tilosban parkolva a luxus autójukkal itt tengetik magukat.A teniszpályát is a kiváltságosok használhatják,nekünk csak a park marad,de arra is fáj a foguk.Ez egy gyermekparadicsom lehetne,ha fejlesztenék,de mi úgy látszik,nem érünk ennyit.Kíváncsi lennék,az allergiás,vagy asztmás gyermekeinkre gondolnak-e néha,miközben felosztják a birodalmukat a befektetők,mert bor nélkül lehet gyereket nevelni,de friss levegő nélkül nem!

Vendég

#120

2011-05-03 17:07

Támogatom a petíciót!
A tabán egy csendes parkos élhető városrész a történelmi negyedben. Semmi szükség, hogy idehozzák a szokásos vurstli hangulatot kocsmákkal amit csak külföldiek látogatnak! Olyan kevés parkos rész maradt Budapesten most ezt a kellemes kis zöldet is lebetonoztatnák.
Vendég
Vendég

#121

2011-05-03 18:23


Nem értem, hogy miért sírják vissza a régi Tabánt, amelyet már csak könyvekből, fotókról ismernek. Sajnálom, de a régi Tabánt visszahozni már nem lehet, az már történelem. A mai generációnak már nincs is semmiféle érzelmi kötődése a régi Tabánhoz.
A turistáknak pedig van elég pénzük, hogy felkeressék 22 híres bortermelő vidékünket pl. egy körutazás keretében.
Ha Bojár úr és munkatársai mégis szeretnék az elképzelésükkel Budapestet gazdagítani,kérem Őket,hogy keressenek egy másik helyszínt, mert biztos van olyan hely, amely hasonlóan szép, talán nincs ennyire belakva, és egy ilyen beruházás annak a területnek értékére válna.
Tabánba visszavágyó
Vendég

#122 VIGYÁZZUNK A VÁROS ÉRTÉKES ZÖLDTERÜLETEIRE

2011-05-03 19:07

10 éve meggondolatlanul elköltöztem, de rendszeresen visszajárok. Már az is megdöbbentett, amikor a fürdő épületének felújítása ürügyén egy betonkolosszust építettek, majd engedélyezték a Czako pálya területén is az építkezést nem számolva, vagy inkább tudva, de a befektetői kapzsiság miatt nem törődve azzal, hogy a hatalmas szállodának és fürdőkomplexumnak a gépjármű és autóbusz forgalmát ráeresztik a szűk eddig csendes, kedves, jól lakható utcákra. Sajnos a már megépített betonszörnyek nem távolíthatók el. Ne engedjük, hogy a város utolsó zöld sétáló területei részegen duhajkodó, a helyi lakosokat lenéző és zavaró "vendégek" és az őket kiszolgáló pénzért MINDENT áruba bocsájtó pénzhajhászok kezébe kerüljön. Ha nem vigyázunk megideologizálhatják azt is, hogy a VIGALMI NEGYED-nek ez a terület megfelel.
Szuszka
Vendég

#123 Re: Re:

2011-05-04 12:39

#115: - Re:

Sziasztok !

 

Húsvét előtt óta van a Nyárs u.-i oviban aláíróív, csak sajnos nem proagálják nagyon, a zsibongóban levő kisasztalra van letéve, a faliújság alá. Ma néztem, nincs rajta félig se aláírás...:((


Vendég

#125

2011-05-04 16:20

Hát nagyon sajnálni fogom ha meg szüntetik!! :((((((((((((((((
Fiatalként sokat jártam oda koncertekre.
Május elsején is kint voltam a feleségemmel Veres Ildikó Tozyné-val.
Török Ádám, Skorpió,Beatrice és az Eddán