TABÁN megmentése

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) TABÁN megmentése petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2011-04-30 18:26

Aki nem látta volna ma az M1-en a Tabánról készült riportfilmet.

Link: http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/04/30/14/Zegzugos_tortenetek_2011_aprilis_30_.aspx
tőzsgyökeres öreglány
Vendég

#77

2011-04-30 18:53

Elképesztő, ami itt folyik:Horváth-kert,Déryné bistro( ami soha nem volt földszintes épület, csak amióta lebombázták, az lett volna az első, hogy az emeletet visszaépítik), a Vároldal "szőlőtőkéi",és a nem felújított Ybl bazár, Pénzügymin.( Dísz tér), Karakas pasa tornya melletti garázs,és az MTK pálya, stb.Na de ez a tabáni vigalmi negyed elképzelés BŰN, kérlek ne engedjétek, mert nagyon meg fogjuk bánni!

Vendég

#78 Re:

2011-04-30 18:54

Juliocesar
Vendég

#79

2011-04-30 20:15

Számoljunk egy kicsit! Grinzing területe 613,52 hektár (1 hektár 10 ezer nm) vagyis kb. 6.135.000 nm.
A Tabán alapításakor volt eredetileg 174.000 nm, de azóta picit talán csökkent is a területe ha a beépítéseket (pl. a Rácfürdő szálloda) területét levonjuk.

Vagyis egy olyan folyamatos szőlőműveléssel és autentikus pincészetekkel rendelkező kerületnyi hellyel vetik össze ezt a városi parkot, mely közel 6 millió négyzetméterrel nagyobb, ráadásul a Tabán egy teljesen beépült városi környezetben található...

Én azt hiszem, hogy Széchenyi Istvánnak volt igaza már 1843-ban, amikor először felvetette a Tabán parkosítását.

Ne hagyjuk, hogy hazugságokra alapozva tönkretegyék Széchenyi szellemi örökségét!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-04-30 20:26


szabad polgár
Vendég

#81

2011-04-30 20:55

Népszavazást, de gyorsan!
vendég
Vendég

#82

2011-04-30 21:07


Megnéztem a filmet. Látható milyen csodálatos ez a park!
Egyelőre mindenki számára ingyen elérhető.
De, ki tudja meddig???? Nagyon fenik rá a fogukat az éhes befektetők.
Ne engedjük át nekik! Tegyünk meg mindent, hogy megakadályozzuk!
Óbudai vendég
Vendég

#83

2011-04-30 21:31


Ami számomra teljesen érthetetlen, hogy miért kell egy parkot beépíteni. Mi az hogy kihasználatlan. Mit lehet egy fás, füves, bokros, virágos parktól elvárni, annak csak az dolga, hogy legyen!!!
Hogy bármikor, bárki ott sétálhasson. Hogy legyen egy nyugodt hely, ahol még elviselhető a levegő!
Ahol leülhetek a fűbe és csodálhatom a panorámát. Miért kell ezt tönkretenni? Ez kinek a haszna?
Várom az illetékesek válaszát!
Julio Cesar
Vendég

#84

2011-04-30 21:49

Ugyanezt a Tabán alján, sok szereplővel tessék elképzelni:

http://www.youtube.com/watch?v=GtpUl6w7igc
Óbudai vendég
Vendég

#85

2011-04-30 22:09


Még elképzelni sem akarom! Hát ez az amire nincs szükségünk!
Tegyék azoknak az ablaka alá, akik ezt a pince-kocsma mizériát kitalálták és akik esetleg majd engedélyezik, Ezt kívánom nekik!

Vendég

#86 összefogás

2011-04-30 22:32

Azt remélem, hogy a Tabán ügye végre kiváltja azt, hogy az itt lakók összefogjanak. Valahogy azt látom, hogy mindenki morog, de utána legyint is, hogy úgysem lehet mit tenni. Most egy kicsit talán változik végre a hangulat, ingerküszöb fölé ment a dolog. Mert az nagyon nincs rendben, hogy a fejünk fölött kiárusítanak mindent, átvernek bennünket. Lassan nem tudok úgy gyönyörködni a helyeinkben, kincseinkben, hogy ne gondoljam közben: "jaj, csak ki ne szemelje valaki!".

Vendég

#87

2011-05-01 00:17

A Tabán nem eladó!
Frászkarika
Vendég

#88 Re: összefogás

2011-05-01 01:01

#86: - összefogás

A Tabánban meg a Naphegyen külön-külön eddig is elég jó csapatok voltak. Most viszont mindannyian összefogunk. És nem adjuk.

 

GrizlingWhat?
Vendég

#89

2011-05-01 10:23

Felütöttem egy Bécs útikönyvet és megkerestem benne Grinzinget.

A 286 oldalas könyvben összesen három sort írnak róla. Valószínűleg nem ezért mennek Bécsbe az emberek, így nyugodtan ki lehet hagyni a lemásolását.

Vendég
Vendég

#90

2011-05-01 11:24


Beszéltem egy kertészmérnök, borász ismerősömmel, azt mondja óriási szemfényvesztés folyik az embereket teljesen hülyének nézik. A terv kiötlője nem tanult biológiát. A pincék környékére legalább 10-15 méterre (fajtától függően) nem lehet fát telepíteni, sem meghagyni a fát a gyökere miatt, mert belenő a pince falába és szétrepeszti. JÓ példa erre a házunk előtti járda aszfaltja, amely fel van dudorodva mindenhol, ahol fa van. Szívesen megmutatnám az illetékeseknek.
Tabánban platánfák és más fajta igen értékes fák is vannak, amelyek biztos, hogy nem élik túl a 22 pince építését. Azt se reméljük, hogy a szőlőlugasok alatt borozgathatunk, már ha meg tudjuk fizetni. Ugyanis kb. 4-5 év amire a szőlő akkorára nő, hogy lugas legyen belőle. Arról nem is beszélve, hogy a szőlő állandó gondozást igényel, amely igen költséges dolog.
Azonkívül, a borospincéket általában a hegyek aljába szokták építeni. Hol van itt a hegy? A Tabán lankás domboldal.
Lenne néhány elképzelésem, hogy a terv kiötlőjét szívem szerint Budapest mely tájékára küldeném, hogy ott valósítsa meg ezt a bomba jó ötletet.
Sürgős összefogásra van szükség, meg kell akadályozni ezt a tervet, mert ha elkezdik,utána már nincs megállás!

Vendég

#91

2011-05-01 11:24

Ne építsenek be újabb köz- és zöldterületet!

Vendég

#92 Re: Egy Édesanya

2011-05-01 14:50

#44: Melani Mama - Egy Édesanya

Kedves Édesanya! - Köszönjük a remek hozzászólást, ami igen sok igazságot tartalmaz, de van amivel nem értek egyet:

- Én évek óta járok a Tabánba, de kullancsot még nem találtam, pedig nagyon utálom őket (laktam a Börzsönyben is, na ott tényleg van!).

- Rottweiler egy van, rohangálni nem szokott, mert nem természete, és harapni nem tud, mert általában mindig labda van a szájában. Egyébként az itt "rohangáló" kutyák azért vannak szabadon engedve, mert megbizhatóan békések, még ha ugatnak is, a sétálókra véletlenül sem veszélyesek. Ellenkező esetben felelős gazdáik nem engednék szabadon rohangálni őket, és felelős gazdáik nélkül ez a csodás park igen szemetes lenne, mert ők még a hajléktalanok után is takaritanak a napi többszöri séták alkalmával. És nélkülük ez az alirásgyüjtés sem indult volna el, és reméljük a segitségükkel soha nem kell Önnek a Tabánban borozgató részegeket kerülgetnie.

Reméljük továbbra is sok örömét leli a "MI TABÁNunkban"!


Vendég

#93

2011-05-01 15:12

A Tabán igy szép ahogy van! Imádom!
vendég
Vendég

#94 Sajtómegjelenés

2011-05-01 16:21

Talán meg kellene keresni néhány sajtóorgánumot és egy megbeszélt időpontban kimennénk a Tabánba, ahol ezt felvenné a TV vagy újságcikk készülne róla fotóval (jó sokan menjünk ki).
Fel lehetne hívni a Helyi Téma c lapot a Várnegyed c. helyi kiadványt is. Demokrata, Magyar Hírlap, ezek mind vevők lennének rá. Mivel a kerület FIDESZ vezetés alatt van, így csak jobboldali sajtóorgánum jöhet szóba, akik mellettünk állnak.
Miklós
Vendég

#95 Re:

2011-05-01 17:15

#72: -  

 A mai koncertet elmossa az eső, nem tudom elkezdődött-e egyáltalán. Szerintem vigyetek be a Lisznyai utcai Általános Iskolába ilyen nyomtatványokat, lesz ott van 500-600 szülő aki alá fogja írni a petíciót. Az iskola közvetlen a Tabánnál van, eléggé ciki lenne borozókat oda építeni. a gyerekeket is oda viszik ki a napközi ideje alatt. Mit fognak ők látni? Vedelő német, angol turistákat? Sörhasú meg borvirágos orrú néniket, bácsikat? Próbálkozzatok a sulival, ott is nagy a felháborodás a szüők részéről.

andras
Vendég

#96

2011-05-01 18:38

A tabán sok gyereknek és felnőttnek fontos!!!!!!!!!!!!!!!!
Kriszta
Vendég

#97

2011-05-01 18:51

A gyerekek érdekében!
Tabáni
Vendég

#98

2011-05-01 19:16

A sajtó dologra visszatérve, tervbe van véve az egyik kereskedelmi csatorna, sokak által közkedvelt riport műsorában a téma szerepeltetése, csak ennek megvalósulásához -többek között az ő kérésük is ez volt- sok ember részvételére van szükség a felvétel idején, tehát ez igen nagy szervezést igényel, hogy több százan megjelenjenek egy időpontban a Tabánban. De ezt meg kell tenni, ha el akarunk érni valamit.

Vendég

#99

2011-05-01 19:24

NE VEGYÉK EL A ZÖLD TERÜLETET A GYEREKEKTŐL!!! NE VEGYÉK EL A FRISS LEVEGŐT, AMI EGYEDÜLÁLLÓ!! ÉS A TABÁNI FESZTIVÁLT MÉG NEM IS EMLÍTETTEM...!!!!
vik
Vendég

#100

2011-05-01 19:44

ÉRDEMES LENNE MEGKÉRDEZNI A GYEREKEKET IS, HOGY ŐK MIT SZÓLNAK EHHEZ AZ ÖTLETHEZ!!! AZ Ő SZAVAZATUK IS SZÁMÍTHATNA!!! AZ ÉN FIAM 10 ÉVES, A LISZNYAIBA JÁR, ÉS FEL VAN HÁBORODVA, HOGY HOVA FOGNAK KIMENNI DÉLUTÁN JÁTSZANI!!! BIZTOS, HOGY ŐK IS TUDNÁNAK ERRŐL A DOLOGRÓL VÉLEMÉNYT ALKOTNI!!!