TABÁN megmentése

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) TABÁN megmentése petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2011-04-28 13:08

pfff
turiné kurucz anna igazad van ani én is támogarom a véleményedet barna
Vendég

#27 Re:

2011-04-28 14:45

zazie
Vendég

#28

2011-04-28 17:29

Egyetlen változást támogatnék a Tabánban, ha kialakítanának egy igazi gyermekparadicsomot mondjuk a Rácz-fürdő melletti részen, ahol 0-20 évig minden gyermek és fiatal jól érezhetné magát, játszóterekkel, sportpályákkal, mosdókkal stb. Télen-nyáron. Nem akkora üzlet persze, de borzasztó hiány van belőle a környéken és az egész városban. Bekerítve, éjszakára bezárva.
jenus
Vendég

#29

2011-04-28 20:24

Elegem van az átverésekből! Nem vagyok rasszista, fasiszta, irredenta, nacionalista sem (aki tud még szinonímát, írja meg) de mégis érvényesnek tartom a régi mondást, miszerint: "ereszd be a tótot, kitúr a házadból".
1. micsoda förmedvény készült a Rácz-fürdő "felújítása" kapcsán?
2. az Oxygén wellness elveszi a kilátást, és azóta előtte végig kocsik állnak, holtt nem ezt igérték,
és ez csak kettő.
Parancsoljunk már megálljt!
banyek
Vendég

#30

2011-04-28 20:44

Több parkot és kevesebb duhajkodást Budapestre
Laci1984
Vendég

#31

2011-04-28 20:56

testvérem osztotta meg facebook-on ezt a hivatkozást. Azt reméltem, hogy azzal a szörnyű monstrummal már leállnak, de nem beépíteni mindent az utolsó szálig.
David
Vendég

#32 estiorama@gmail.com

2011-04-28 21:09

Romokban a Várbazár, a Várkert is megviselt állapotban...Most tönkrevágnák a Tabánt is, az előző kettő rendbetétele helyett. Pénz és hatalom tapsol az ötlethez...

Vendég

#33

2011-04-28 21:53

Miért kell mindent elrondítani?! Már az is elég undorító, hogy a Czakó pálya egy részére egy luxus wellnes szállót építettek. Erre aztán igazán nagy szükség volt az I. kerület zöldjében! Inkább az Ifi-parkkal torődnének!
sunej
Vendég

#34 Re: 29

2011-04-28 22:02

#29: jenus -

És a valahai MTK teniszpálya? Ma szemétdomb. Hogy ne lássuk, körbeszegték pléhlemezekkel.

Zsolt
Vendég

#35

2011-04-28 22:47

Jó lenne, ha megmaradna egy ősi zöldfelület... :)

Vendég

#36

2011-04-28 23:12

egyetértek
kububaba
Vendég

#37

2011-04-29 00:14

Mint kerületi lakos,mélységesen felháborít amit az utóbbi években művelnek a Tabánnal!Emlékezzünk a Czakó utcai napközis gyermektábor sorsára és a a mai napig Nem működő Rácz fürdőre!Skandallum,hogy bizonyos érdek csoportok kénye-kedve szerint tesznek tönkre mindent a környékünkön,csak,hogy a zsebüket tömjék!
kububaba
Vendég

#38 Re: Re: 29

2011-04-29 00:18

#34: sunej - Re: 29

Oda járnak a gazdagok úriasan!


Vendég

#39 Aláírás

2011-04-29 00:31

Szeretném megerősíteni az aláírásomat - megkaptam az emailt - de nem engedi, csak a törlés gomb az aktív.

Most már rendben. Aláírás ment, valószínüleg én bénáztam.

Jani
Vendég

#40

2011-04-29 00:44

Ha jól tudom, száz éve nem építettek semmit a Tabánba. Most egyszercsak puff, 56-os emlékmű, a szánkópálya közepén, ha akarom V-betűt, ha akarom, magasba törő formát, ha alkarom, gagyi vásári turul-madarat látok benne. Aztán paff, Oxygen, nem is lóg bele nagyon a Tabánba, csak éppen kesernyés cseresznye a habostortán. Nem beszélek a Rácz fürdő évtizedig tartó "felújításáról", a horváth-kerti marcipán Déryné szobor és kapcsolt részeiről. Több, mint húsz éve lakom a kerületben, tudok Dérynéről, sokat áztam a Ráczban, vittem szánkózni a gyereket stb., engem soha senki nem kérdezett meg, hogy mi a szart építsenek az adómból az orrom elé. Kell nekünk ezt tűrni? Nem volnánk mi emberek? Sőt: polgárok?
anorganik
Vendég

#41

2011-04-29 03:35

nem kéne borozónegyed oda srácok...
épzités
Vendég

#42

2011-04-29 05:39

Inkább az Ybl sétánnyal törődnének!!!!!!!
GNL
Vendég

#43

2011-04-29 06:50

Budapest egyik legszebb zöldövezete, tele gyógynövényekkel, és a Naphegy oldalán van városunk egyik legszebb jázmin-bokra. Lent a völgyben egy csodálatos energiát árasztó tölgy. Legalább lélegezni, gyönyörködni hagyjanak minket!
Melani Mama
Vendég

#44 Egy Édesanya

2011-04-29 07:58

Hosszú évek óta élek itt az I. kerületben, maradok is még nagyon sokáig, remélem. Itt született meg a gyerekem is, itt sétálunk minden nap a Tabánban. Napközben ha van egy kis időm leülök 5-10 percre az egyik padra és gyönyörködöm a tájban. Imádom ennek a kerületnek a hangulatát, olyan mintha egy kis mesehős lennék. A játszótér ötlet remek dolog, a kis játszótér (kék színű mászókákkal) csupa rozsda, tele gazzal, szeméttel. Szanaszét üvegszilánkok. A jó idő beköszöntével jönnek vissza a hajléktalanok a bokrok alá lakni. Az egyik orgonabokor alatt épp tegnap láttam egy ébredező alakot. Az Oxygen Wellness központot nem nekünk építették, a kerületi lakosoknak a kedvezményes jegy ára is nevetséges, valami 3-4.000.- HUF/nap. Ki ér rá egy egész napot eltölteni ott? Nincs gyermekjegy. Teljes árú jegyet kell venni a gyerekeknek is. Sőt az a vicces, hogy eredetileg tanuszoda is lett volna, de nincs 120 cm-es medencéje (a legkisebb 150 cm-es), így a gyerekek nem oda járnak úszni tanulni. A kis játszóteret is ledózerolták a sportpályán (Czakó). A Rácz-fürdő valakinek jó befektetés volt, most egy szellemkastély, néha-néha felbukkanó munkásokkal. Autók mindig állnak előtte. Remélem a sikló már nem fog elkészülni. A boros pincékre nagyon nincs itt szükség, alakítsák át a Várbazárt és legyenek ott a boros placcok. Onnan is szép a kilátás a Dunára illetve hátraarcban a Várra :) A kutyások néha megijesztenek, főleg amikor a rottweilerek csaholnak felém, majd hirtelen mozdulattal továbbfutnak... olyankor majd kiugrik a szívem. De isteni illat van most is a Tabánban, nyílnak a virágok, érezni az orgona illatát, gyönyörű a panoráma, jó itt élni... Itt sétált régen az írónő Claire Kenneth (Kölcsey Kende Klára) is, aki később az USA-ba menekült. Ennek a városrésznek megvan a LELKE. Maradjon meg a miénk. Gyerekeinknek tényleg lehetne itt színes, hangulatos meseparkot kialakítani, mint a Franklin lépcsőnél. Persze előtte írtsuk ki a kullancsokat, mert abból van itt millió... A Gellérthegy utca egyirányú utca, hiába a sok fekvő rendőr, döngetnek le a motorosok. Mennyi autó parkolna ott később? Sok-sok ismert ember él ezen a környéken, szerintem "nevekkel és arcokkal" is megvédhetnénk a MI TABÁNunkat.
HEREDITAS
Vendég

#45

2011-04-29 09:40

Igen jó gondolatnak tartom a hazai borok bemutatását a város szívében, de természetesen nem a Tabán zöldterületeinek a rovására. Úgy tűnik, hogy a terv kiagyalóinak figyelmét elkerülte a Tabántól néhányszáz méternyire álló Várbazár. A jelenleg szégyenletes állapotú együttes számára kiváló hasznosítást jelentene, ha otthona lehetne a magyar borkultúrának! A "pusztítsunk és építsünk újat" jelszó helyett meglévő értékeink megóvását javasolom.

Vendég

#46

2011-04-29 09:45

Több mint 20 évig éltem fővárosunk ezen részén, amelyhez szép emlékeim fűznek. A személyes élményeimen túl, az embereknek nem csak az ital nyújt élményt hanem a családdal, vagy barátokkal egy kis séta, beszélgetés, kikapcsolódás és egy kis nyugalom a rohanó életünkben. A Tabán ezt nyújtotta eddig és remélem a jövőben is.

Vendég

#47

2011-04-29 10:24

Hát eddig is sok marhaságot kitaláltak már jól fizetett "okosok", de ez már azt hiszem egyre többünknek lett sok................

Vendég

#48

2011-04-29 11:18

Felháboritónak találom ezt az ötletet.Miért nem tudunk elviselni egy nyugodt területet a városban amely jelenleg nincsen, nembeszélve arról hogy az átlagember igénye a vedelés és a duhajkodás, nem a csendes, beszélgető poharazás.Bojár Iván elképzelése egy igazi és NAGYLÉTSZÁMU polgárság igényeinek felelne meg, ami szintén nincs ma Magyarországon. A jelen emberének nem ez az igénye. Csak rombolást és kárt eredményezne, mint az ablakomból látható vároldali szőlő telepités.Teljes erőmből tiltakozom!!!!

Vendég

#49

2011-04-29 11:24

EL A KEZEKKEL!
sziszka0827
Vendég

#50

2011-04-29 11:35

Már megint egy gyönyörű zöld terület amit le akarnak rombolni!!!!Ne vegyétek el a levegőt tőlünk, mert megfulladunk gyönyörű fővárosunkban!!!!!