TABÁN megmentése

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) TABÁN megmentése petíció automatikusan generált fórumtémája

tatarkati
Vendég

#1

2011-04-27 10:06

Mélységesen szomorú vagyok, hogy ez megtörténhet!Idáig süllyedt az építészetünk!!!
Zsémbi
Vendég

#2

2011-04-27 10:46

Csak tudnám hogy mire ez a sok vigalmi negyed, övezet, sziget, meg ilyesmi... Aki a szórakoztató iparban dolgozik, tudja hogy évek óta komoly pangás van. Miből vigadjunk? Vagy inkább kik vigadnak majd ott?
Mouna
Vendég

#3

2011-04-27 15:46

Oly kevés zöld van ebben a városban, miért kell ezt is eltüntetni!?
Azt pedig egyáltalán nem tudom felfogni, hogy a látogatóknak még is hol lehetne parkolniuk? Tán a füvön?
Vízisárkány
Vendég

#4

2011-04-27 16:08

A telekspekuláció fogja tönkretenni ezt a várost, a határtalan mohóságával, és arcátlanságával. Nézzétek meg mi történt a Római parttal!
Juliocesar
Vendég

#5 Legyen a Tabán a gyerekeké!

2011-04-27 17:28

Készítettem egy koncepciót a "Tabán a gyerekeké" címmel. Ez csak egy ötletroham... Szívesen elküldöm annak, akit érdekel és átveszek minden jó ötletet. Szívesen átadnám ha alaklul egy civil szervezet aki továbbviszi a gondolatot. Az elképzelés lényege, hogy a Tabán maradjon park és a pénzt a játszóterek felújítására, gyerek-barát megoldásokra fordítsák, továbbá kérdezzük meg a gyerekeket is: Ők mit szeretnének? :)
E-mail:
gyerektaban@gmail.com

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-04-27 17:51



Vendég

#7

2011-04-27 17:52

Lakoovezetben vigalmi negyed? Parkositas helyett zoldtelenites? Mibol? Minek? A vigalmi negyed helyett forditsak a penzt a Varkert felujitasara vegre. Hogy ertelmes dolgok is tortenjenek vegre a keruletben.

Vendég

#8

2011-04-27 18:24

vagy a mélygarázst is befejezhetnék....

Vendég

#9

2011-04-27 18:34

Nem engedhetjük ,meg,hogy azt a kevés zöld területet is elvegyék!

Vendég

#10

2011-04-27 19:17

Parkokat beépíteni semmivel sem szabad!

Vendég

#11 Re:

2011-04-27 19:18

#10: -  

 

Kuczu
Vendég

#12

2011-04-27 19:20

Van egy drága Barátnőm ,aki ott lakik és Tabáni-kutyás.Mivel személyesen láttam,hogy hogyan óvják a gyönyörűséges növényeket, ápolják a fákat, a magukról megfeledkező emberek után a szemetet összeszedik, sőt még ha "véletlenül" ismeretlen kutyás ott hagyja a "termést"nos Ők azt is felszedik.Én a gyönyörű Bükkben élek, de eddig nagyvárosban , de tudom mit jelent az hogy van zöld növény fa, virág és oxigén.Nos ezt a meglévő szépséget tönkretenni,amikor tudjuk,hogy egy fa újra éledése egy emberöltő...Nos ezt az Ország a Főváros Jelképét úgy gondolom helytelen lenne "ivó parkká" silányítani...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-04-27 20:12


városjáró
Vendég

#14

2011-04-27 21:37

A Tabán - miután a harmincas években lebontották épületeit - egy pihenőpark. Nincs racionális érv amellett, hogy ez megváltozzon. Sem szórakoztatónegyedre, sem vendéglátónegyedre nincs benne szükség. Gondozásra, az ingyenesen és mindenki által szabadon igénybevehető szabadtéri szolgáltatások fejlesztésére annál inkább! Védjük meg Buda parkrendszerét!

Vendég

#15

2011-04-27 21:49

Tanulságnak legyen elég az, hogy mi történt a Vár oldalában a "szőlőskerttel": egy gazos ugar lett belőle. Jó, hogy van szőlőkaró, lassan hozzá lehet kötni a gazt.
És igen, mondjuk fejezzék be előbb a mélygarázst (vagy állítsák vissza az eredeti állapotot, mielőtt tovább reped a fal), hozzák rendbe a Várkert Bazárt stb. Lenne tennivaló bőven.
Juliocesar
Vendég

#16

2011-04-27 22:36

Az egész eszement ötletet amikor meghallottam sokáig nem is gondoltam, hogy bárki ezt komolyan vehetné. Mi, akik itt lakunk tisztában vagyunk azzal, hogy jelenleg is van elég étterem borozó, borfesztivál stb. ami megszólítja a borturistákat. Egyébként aki valóban borkultúrára vágyik az elmegy Tokajig vagy más borvidékekre.
A budai vár oldalában sem valósítottak meg semmiféle szőlőművelést. Ami megvalósult ott az a romos lépcsőkön a pusztuló szőlőtőkék között felbotorkáló turisták látványa és az erre költött közpénz elherdálása. Na azt sikerült megvalósítani.
Mishu
Vendég

#17

2011-04-28 00:25

A Tabánra szüksége van az I. kerületnek, Budapestnek, és nekünk, a naponta ott edző 70 tájfutó gyereknek!!!
Zsolt Ödön
Vendég

#18

2011-04-28 00:45

A Petőfi gimnáziumban értem. Szeretem a Tabánt. Szeretem Budát. Szeretem az I. kerületet. Ott vagyok tagja egy lokálpatrióta körnek. Holnap pont "köri gyűlésünk" lesz a Várban. Néhány tagtársnak megemlítem ezt a dolgot. Azt tapasztalom, hogy borzasztó éhséggel vetette rá magát a multista söpredék Márai Sándor kerületére. Megszerzi a telket, belekezd valami kamu építkezésbe, és abbahagyja. Vannak ötleteim,hogy miért. Lásd hárshegyi üres lakóparkok, Postapalota, OPNI stb. Evakuációs tartalék...Sapienti sat.
Juliocesar
Vendég

#19 Re:

2011-04-28 01:24

#18: Zsolt Ödön -

Jó lenne tartani a kapcsolatot, hogy több civil szervezet együttesen fellépjen és ne tudjanak azzal lesöpörni minket, hogy néhány lakó panaszkodik...


Vendég

#20

2011-04-28 07:30

Én is nagyon szeretem az I. kerületet, és a Tabán különösen a szívem csücske. Nagyon szép emlékek kötnek ehhez a környékhez. Kár lenne hogy önös érdekek miatt teljesen átalakítsák és tönkre vágják a városnak ezt a gyöngyszemét, amelyik többé-kevésbé még megőrizte báját, hangulatát.

sváb gyerek
Vendég

#21

2011-04-28 08:59

Budai sváb gyerek vagyok - igaz régen elköltöztem vidékre - de amikor még létezett jártam a Tabánban. Kis gyerekként vitt a nagyapám, igaz már akkor is csak a maradéka volt. Sok mindent mutatott, ugyanis a dédnagyapám sramli zenész volt az egyik tabáni kiskocsmában. Valamikor az itt élő polgárok családostul, gyermekeikkel kiültek a kockás abroszos asztalokhoz egy krigl-re. Polgári környezetben egy darab prostinak nem volt helye. Ezt az ő emlékük, a déd- és nagyszüleim nevében is kikérem magamnak!
saly
Vendég

#22 sramli

2011-04-28 10:02

#21: sváb gyerek -

Kedves Sváb gyerek, megtennéd, hogy fölhívsz a Vendéglátóipari Múzeumban (212 12 45)? Nagyon szeretnék beszélgetni Veled nagyapádról és a családi, tabáni emlékekről. Előre is köszönöm, Saly Noémi

surveyor
Vendég

#23

2011-04-28 11:47

Mentsük meg a zöld teruleteket, a befektetök kapzsiságától.

Vendég

#24 Re: Re:

2011-04-28 12:24


Vendég

#25

2011-04-28 12:36

Kinek van szüksége 22 kocsmapincére egy álskanzen kialakítására? ...